КУЛЬТУРНО-ПРОСВІТНИЦЬКИЙ БЛОК


БІБЛІОТЕКА ВІННИЦЬКОГО ДЕРЖАВНОГО ПЕДАГОГІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ МИХАЙЛА КОЦЮБИНСЬКОГО


МИХАЙЛО МИХАЙЛОВИЧ КОЦЮБИНСЬКИЙ:
ЙОГО ІМ'Я НОСИТЬ УНІВЕРСИТЕТ!


Чи серце у грудях від горя заб’ється,
Як пташка у клітці,
Й на віях перлиста cльозина збереться,
Мов роса на квітці,
Як туги тра буде частину віддати, –
Й тоді не забудьте про мене згадати
                           М. Коцюбинський


Ти з нами будеш вічно жити,
Як сяйво сонця, як вечірній спів,
Ти так любив землі своєї квіти,
І так, як квіти, ти людей любив
                           В. Сосюра

 Біографічні
дані
Коцюбинський
та Вінниччина
 Фотопанорама
музею письменника в ВДПУ
Слайд-шоу
"Зачарований красою"
 "Подільськми стежками
Михайла Коцюбинського":
віртуальна виставка
  Фото. Портрети. Пам'ятники.
Ілюстрації. Список творів.
Екранізації. Цитати
  Вибіркова
бібліографія
  М. Коцюбинський
в ЕК бібліотеки
Віртуальна
книжкова полиця




БІОГРАФІЯ МИХАЙЛА КОЦЮБИНСЬКОГО



Серед відомих імен Вінниччини одне сяє найяскравішою зіркою. Це ім’я першої величини – Михайло Коцюбинський.

Михайло Михайлович Коцюбинський народився 17 вересня 1864 р. в м. Вінниці в сім'ї дрібного урядовця.

Садибу де народився Михайло було закладено у 20-х рр. 19 ст. його дідом по матеріі, відставним полковником артилерії Максимом Пилиповичем Абазою. Крім будинку, до сьогодні збереглися також комора, невеличка сторожка, частина саду з власноручно посадженими М. Коцюбинським деревами.

Мати, Гликерія Максимівна Абаза (1837) походила з молдавського роду. Проста й чутлива до гарного, вона мала добрий смак, благородні погляди, любила літературу та мистецтво. Коли всупереч волі батьків 1863 р. дівчина пішла заміж за Михайла Матвійовича, вдівця із дітьми від першого шлюбу, – батько відмовився приймати подружжя, а ось дід Пилип Абаза, великодушно оселив молодят у власному будинку в м. Вінниці.

Він став першою спільною дитиною молодого подружжя – при хрещенні у Вінницькому Преображенському соборі первістка нарекли Михайлом. Потім у Михайла Матвійовича та Гликерії Максимівни з’явилися ще четверо дітей Коцюбинських: Лідія (1868), Хома (1870), Леонід (1872), Ольга (1877). Гликерія Максимівна дуже любила старшого сина Михайла, вкладала в нього всю душу.

Сестри Коцюбинського - Лідія та Ольга

Справжньою нянькою Михайлика стала сільська бабуся Хима - від неї майбутній літератор чув українське слово та чарівну народну казку.

Батько, Михайло Матвійович мав запальний характер. Він не терпів несправедливість та сваволю начальства, через що вимушений був часто змінювати місце роботи. Окремі біографи Коцюбинського відмічають, що його батько мав схильність до чарки. Дитинство та юність майбутнього письменника минули в містечках і селах Поділля, куди переводили батька по службі.

В 1874 р. батька Коцюбинського призначено поліційним наглядачем в Бар. Родині виділили великий будинок, поблизу міського саду та руїн колишньої фортеці.

«Дитячий вік мій (до 7 літ), пройшов у місті Вінниці, а відтак довелося жити то на селі, то знов у місті, все на тім же багатім природою, теплім, прекраснім Поділлі» «Я ріс під впливом матері, до якої завжди був ближчим, ніж до батька. Власне їй, я завдячую нахил до всього гарного та любов і розуміння природи. Всі кажуть, що ми подібні не тільки з обличчя, але й характером та уподобаннями

Початкову освіту Михайло отримав в домашніх умовах. Його першим вчителем був досвідчений педагог Яким Богачевський.

Хлопчик часто ходив на місцевий ярмарок, аби слухати сліпих лірників, особливо – діда Купріяна; на запрошення матері той співець навіть певний час жив у родині Коцюбинських - набожна Гликерія Максимівна не лише захоплювалась народними піснями, а й виховувала дітей на засадах православної віри, прищеплюючи їм любов до Бога, рідного краю, праці, справедливості.

Багато пісень, записаних від мандрівних лірників та бандуристів, хлопчик інсценував. За сюжетами народних дум, разом з сестрами та братами він ставив домашні вистави, з дев’яти років спробував складати вірші та пісні, а в 12 написав повість з фінського життя.

До Барської початкової школи Михайло пішов відразу в третій клас і навчався там протягом 1875—1876 рр. Мовою викладання була російська, проте вчителі часто вживали українську. Михайло Коцюбинський характеризувався як дуже старанний учень.

В 1876-1880 рр. він продовжив освіту в Шаргородському духовному училищі. Саме в цей час яскраво проявився літературний талант майбутнього письменник. Твір на тему "Як відбуваються Різдвяні свята в моїй сім'ї" вразив вчителя і він схвильовано вигукнув "Панове! Будемо мати свого літератора!"

З гумором згадував письменник подію, яка мала значний вплив на його подальше життя. В 12 років він закохався в 16-річну дівчину, а щоб привернути її увагу, вирішив стати знаменитим. Почав багато читати. Твори Т. Шевченка, Марка Вовчка справили на письменника таке сильне враження, що він і сам захотів стати письменником

Після закінчення Шаргородського духовного училища, у 1880 р. Михайло Коцюбинський поїхав до Кам’янця-Подільського, маючи намір вступити до духовної семінарії, але мрія не здійснилася через матеріальні обставини, але він продовжував самотужки навчатись.

1981-1882 рр. Михайло Коцюбинський працює в с. Станіславчик (Жмеринський р-н), яке потім згадував в своїй творчості "... ті низенькі, біленькі стіни закривають собою багато гірких сліз, тяжкої нужди, багато беспросвітної темноти людської. Кожна хата має свою журбу, своє горе".

У 1885 р. увійшов до підпільної «Молодої громади», за що був притягнутий до судової відповідальності. З тих пір і до кінця життя письменник перебуває під таємним наглядом поліції.

1885 р. Родина Коцюбинських повертається до Вінниці. Через тяжке матеріальне становище сім’ї Михайлові не вдалося продовжити освіту: мати осліпла, а згодом (1886) помер батько. Відповідальність за родину з 4 осіб лягла на плечі Михайла. Слабаки шукають винних, сильні духом беруть відповідальність на себе.

Повернувшись до Вінниці Коцюбинський, організовує нелегальний молодіжний гурток. Поліція довідується про існування гуртка, робить обшук на квартирі Коцюбинського і встановлює за ним таємний нагляд.

1886 р. Михайло Коцюбинський займається репетиторством в с. Михайлівка (Вінницького р-ну), де готує дітей священника А. Мончинського до екзаменів у середню школу.

1886–1889 рр. Він таємно дає приватні уроки (на які формально не має права, через незакінчену освіту та статус "неблагонадійного"). Проте його охоче запрошують давати уроки дітям вінницьких аристократів, зокрема в родині відомого етнографа Ц. Неймана. Молодий Коцюбинський продовжує навчатися самостійно.

Коцюбинський почав пробувати свої сили в літературі рано, брався за поезію, перекладав з Г. Гейне. А. Міцкевича, Е. Ожешко, писав нариси, та досить швидко головним полем його письменницької діяльності, справжнім покликанням стає художня проза. Першу спробу молодого автора, оповідання "Андрій Соловійко, або Вченіє світ, а невченіє тьма" (1884) розкритикували, але його це не зламало – він пише й далі, але твори до друку не подає. З перших спроб Коцюбинського-прозаїка до нас дійшли оповідання “Андрій Соловійко, або Вченіє світ, а невченіє тьма”, “21-го грудня, на Введеніє” (1885), “Дядько та тітка” (1885).

В лютому 1886 року Михайло виїхав з Вінниці у село Михайлівка Ямпільського повіту. Він зважився покинути «захлялий город» і виїхати на село, щоб підкріпити своє кволе здоров’я. Роки бідувань, постійні недоїдання, непевність у завтрашньому дні, «ласкава опіка жандармів», переживання за долю своєї незабезпеченої родини підточували незміцнілий організм юнака. Одного разу до господарів приїхала молодша сестра дружини, дзигівська попівна Марія Міхнєвич, вона познайомилась з Коцюбинським і незабаром зблизилась з ним. Наприкінці травня 1886 р. Михайло Михайлович повертається до Вінниці і з головою поринає в роботу. Але часто думками він знову переноситься до Михайлівки, де зустрів і покохав Марію Міхнєвич.

«Мила, кохана Марусе! Если бы Вы знали, с какой тоской, с каким нетерпением я ожидал и до сих пор ожидаю Вас, то Вы хоть немножко пожалели бы меня и приехали бы в Винницу, не откладывая свого обещания. Мне тяжело без Вас, я хочу видеть Вас, мне, наконец, нужно видеть Вас, чтобы сказать то, чего я не могу и не хочу выразить в письме. С каждым днем становитесь Вы для меня милее, дороже, ближе, и кто знает, что будет дальше со мною, моя хорошая, моя дорогая Маруся!»

В той час на Наддніпрянській Україні не було газет і журналів українською мовою. Письменники друкували свої твори здебільшого за кордоном, в Галичині, що входила тоді до складу Австро-Угорщини. Друкуватися Коцюбинський почав у 1890 р. — львівський дитячий журнал “Дзвінок” опублікував його вірш “Наша хатка”. В цьому ж році він побував у Львові, встановивши творчі контакти з місцевими літераторами та видавцями, зокрема Іваном Франком. Поїздка поклала початок постійному співробітництву Коцюбинського в західноукраїнських виданнях.

1988 р. Михайла Коцюбинського обрано на 4 роки гласним Вінницької міської думи. В 1889 р., за ініціативою місцевого вчителя І. Я. Рубінштейна та зусиллями М. Коцюбинського дума розглянула питання про відкриття першої публічної читальні (нажаль її будівництво розпочато лише через 13 років). Спочатку бібліотека носила ім'я Миколи Гоголя, а з 1923 р. К. І. Тімірязєва).

Хоча творчий доробок М. Коцюбинського добре відомий українському читачеві, він не перестає дивувати нас багатством і витонченістю художнього слова
Ярослав Поліщук
Коцюбинський належав до тих літераторів, які писали свої твори на підставі "виношених", "сталих" вражень, через деякий час після збору матеріалів, найчастіше в обстановці, що контрастувала з обстановкою спостереження зображуваного
Михайло Потупейко

В 1891 р. Михайло Коцюбинський екстерном складає іспит на звання народного вчителя при Вінницькому реальному училищі та їде в с. Лопатинці на Вінниччині, де поєднує роботу домашнього вчителя в родині місцевого службовця, бухгалтера цукроварні, з вивченням народної мови, культури і розпочинає серйозну літературну працю, збирає фольклор, зокрема пісні й легенди про Кармалюка.

За один 1891 рік з-під його пера виходять оповідання “Харитя”, “Ялинка”, “П'ятизлотник”, повість “На віру”, віршована казка “Завидющий брат”. Твори привернули увагу літературної громадськості, засвідчили, що в українську прозу прийшов талановитий художник.

На початку 90-х рр. частина молодої української інтелігенції, перейнятої ліберально-просвітительськими ідеями, утворює організацію “Братство тарасівців”, з учасниками якої Коцюбинський деякий час підтримував зв'язок. Цей зв'язок відбився на його творчості. У казці “Хо” (1894) Коцюбинський підносить значення ліберально-просвітницької діяльності.

1892-1896 рр. Коцюбинський працював у складі Одеської філоксерної комісії, яка боролася зі шкідником винограду філоксерією. Праця філоксериста сезонна. Починалась вона з кінця березня, а завершувалася наприкінці листопада. Зиму і ранню весну письменник віддавав літературі. Багата творчими здобутками п'ятирічна служба у філоксерній комісії, спочатку в Молдавії, а потім в Криму стала періодом інтенсивного зростання письменника. Ці, багаті подіями та враженнями роки, дали життєвий матеріал для його творів.

Враження від Бесарабії та Криму письменник реалізує в циклі молдавано-татарських оповідань. Серед них: “Для загального добра” (1895), “Пе-коптьор” (1896), “Посол від чорного царя” (1897), “Відьма” (1898), “В путах шайтана” (1899), “Дорогою ціною” (1901), “На камені” (1902), “У грішний світ”, “Під мінаретами” (1904). Одним із свідчень того, що Коцюбинський своїми творами молдавсько-кримського циклу виходив за межі локальних проблем, є те, що його повість “Для загального добра” була надрукована в перекладі російською мовою у журналі “Жизнь” (1899, кн. 12).

В 1894 р. на першому з'їзді київської "Громади" Михайло Коцюбинський зустрів Віру Устимівну Дейшу, колишню вихованку природознавчого факультету Бестужівських вищих жіночих курсів. Віра Дейша походила з старовинного українського дворянського роду. Між М. Коцюбинсьбким і В. Дейшею виникла симпатія, яка у наступному взаємному листуванні переростає у палке почуття.

«Прекрасний жіночий лоб, темне стрижене волосся до плечей і величезні сині очі, серйозні, що вдивляються уважно… у мене після зустрічі на душі світлий сум і радість, що є на світі такі чудові дівчата», — ось як описав свою зустріч з курсисткою Вірою Дейшею у ті роки студент, а згодом видатний російський письменник В. Вересаєв.

Віра Дейша влітку разом зі своєю товаришкою їде до Криму, де знову зустрічається зі своїм коханим Михайлом. Про перебування Віри Устимівни у Криму детально інформував ялтинський повітовий справник таврійського губернатора.

24 січня 1896 р. в одній із вінницьких церков закохані побралися. А вже у вересні 1896 р. Віра Устимівна чекало свого первістка, майбутнього сина Юрія. Нажаль у першій період свого подружнього життя молодята змушені були жити окремо, спілкуючись в основному через листування, оскільки М. Коцюбинський продовжував працювати у Криму.

«Сонечко ти моє! Ти мені світиш і грієш, — пише Коцюбинський Вірі Устимівні. — Твої листи для мене — половина життя. От і нині дістав листа од тебе — і так мені добре, так легко і весело».

1897 p. Залишивши роботу в комісії, він після безуспішної спроби влаштуватися на роботу в Чернігові, де жила сім'я, їде до Житомира і займає різні посади в редакції місцевої газети “Волынь” (спершу на посаді адміністратора, потім завідував рубрикою «Свет и тени русской жизни»).

Становлення Коцюбинського як журналіста яскраво їлюструє його діяльність в газеті «Волынь». Він добросовісно виконував щоденні журналістські обов'язки, інколи самотужки випускав у світ новий номер, редагував розділ «Хроника».
Коцюбинський уважно перечитував тогочасну російську пресу, «викроював» із неї більші чи менші шматки, опрацьовував ці матеріали, підпорядковував їх висвітленню тих чи інших питань. Жартома письменник називав себе «закрійником».
Окремі свої статті в газеті «Волынь» письменник не позначав повним іменем, залишаючи під матеріалом криптонім. Про те, що вони належать саме Коцюбинському, свідчать листи до дружини. Так, рубрику «Свет и тени русской жизни» письменник підписував М. К. Про це він повідомляв Вірі Устинівні у листі 22 грудня 1897 року

На початку 1898 р. письменник переїхав до Чернігова. Спочатку займав посаду діловода при земській управі, тимчасово завідував столом народної освіти та редагував «Земский сборник Черниговской губернии».

1890-1900 рр. Коцюбинський працює в Чернігівському міському статистичному бюро, спочатку діловодом, а потім статистом. Письменник багато працював. Він поєднує роботу з літературною творчістю, приймає активну участь в громадському житті Чернігова. Він вступає до нелегальної організації "Громада". Разом з іншими представниками української інтелігенції організовує Шевченківські панахиди, виступає на відкритті пам'ятника Котляревському в Полтаві, збирає та опрацьовує український фольклор.

З 1899 р. у Львові починає виходити зібрання його творів, завершене сьомим томом у 1913 році.

Коли на одній вечірці М.М.Коцюбинського назвали соняхом, письменник зрадів: Так, я – сонях. Люблю сонячне повітря і, як сонях, тягнуся до сонця. Саме тому Михайла Михайловича називали – то Сонцепоклонником, то Соняхом. Таким він був за людською природою та особистою вдачею

В сім'ї Коцюбинських було 4 дітей: Юрій, Оксана, Ірина та Роман. Своїх дітей Коцюбинські виховували в дусі любові до рідного краю та людей.

Оксана та Ірина. Радість і клопіт матері і батька. Дві красуні-щебетухи, які дитячим сміхом, біганиною збуджували оселю і підносили настрій. Різниця у віці незначна, трохи більше року. Оксана народилася 28 квітня 1898 року, а Ірина – 12 липня 1899. Оксана, Роман та Юрій захопилися революційною боротьбою. Оксана стала дружиною відомого революціонера Віталія Примакова.

Діти Коцюбинських Роман та Ірина в дорослому віці

"Ласкаві очі, безмежна радість, тепло, що огортає тебе, зігріває сонячним промінням - це перші мої спогади про тата, перші родинні почуття" - згадувала донька Ірина

Період 1903 і 1905 рр. відзначений дослідниками як час безпрецедентного спаду у творчій активності М. Коцюбинського. Негативно відбилися на літературній праці і особисті негаразди. На той час у стосунках Коцюбинського з дружиною Вірою, матір’ю чотирьох його дітей, по шести роках спільного життя сталася криза, зумовлена як внутрішніми чинниками, так і зовнішніми обставинами. Михайло Могилянський, котрий знав подружжя Коцюбинських від перших років шлюбу, писав: «чудесная девушка» (Віра Коцюбинська) поволі злиняла, для чого було досить причин в умовах життя глухої провінції, невсипущої праці, великої сім’ї, хвороби чоловіка, в значній мірі її засмоктувала стихія «обивательства»: злиняло й почуття Михайла Михайловича».

А ось як про це пише донька Ірина: «Весь тягар побутових прикростей падав на мамині плечі. Працювала зверх сил не тільки на службі, а й вдома. Уміла сполучати літературну працю як секретар, коректор і критик творів чоловіка з самою буденною чорною роботою в господарстві…»

Шлюб не забезпечує щастя, він гарантує тільки подружнє життя. Ось і ця інтелігентна родина пережила сімейну драму, коли в 1903 р. Михайло Коцюбинський закохався в молодшу за нього на 16 років жінку, молоду повнотілу обліковицю книжкового складу Чернігівської губернської земської управи Олександру Аплаксіну. До нової розумниці, яка із золотою медаллю закінчила Чернігівську жіночу гімназію, за десять років романтичних відносин літератор написав 335 палких листів та коротеньких записок.. Кохання Михайла Коцюбинського до Олександри Аплаксіної, його колеги по роботі у статистичному бюро — одна з найпристрасніших сторінок у житті митця. Його листи до коханої, вперше видані у 1938 році, стали бібліографічною рідкістю. У певний час М. Коцюбинський навіть думав розлучитися з дружиною і побратися з О. Аплаксіною. Проте сімейний обов’язок переважив, О. Аплаксіна пережила письменника на кілька десятків років, але так і залишилась до кінця життя самотньою.

Інтенсивне, насичене переїздами життя та складна робота згубно позначилася на здоров'ї письменника. Лікарі діагностували письменнику складну хворобу серця, астму та туберкульоз. На початку 20 ст. він починає відвідувати курортні місця країн Європи, з метою покращити здоров'я.

1905 р. Письменника обирають головою чернігівського осередку "Просвіти". Немало зроблено письменником для розширення сфер вживання рідного слова в ролі голови чернігівської «Просвіти»: організація бібліотеки з українських видань, влаштування концертів, вистав українською мовою, розповсюдження української літератури, читання лекцій на різні теми, зокрема й наукових по-українськи, популярні «літературні понеділки», які, згодом перейшли в «літературні суботи Михайла Коцюбинського».

Важливим моментом світоглядно-художньої еволюції Коцюбинського було оповідання “Лялечка” (1901). У “Лялечці” Коцюбинський постає визначним майстром психологічного аналізу. Зосередження уваги на психологічних колізіях стає визначальною рисою творчості Коцюбинського. Дещо окремо в доробку Коцюбинського стоять твори на теми минулого українського народу — “На крилах пісні” (1895) і “Дорогою ціною” (1901). Їх єднає романтично-піднесена, героїчна тональність.

Новела “Цвіт яблуні” була в українській літературі новаторською за темою: порушувалась проблема ставлення письменника до дійсності, говорилося, що митець за будь-яких обставин не може забувати про свій громадсько-професійний обов'язок, повинен боліти чужим горем, як власним.

Провідним жанром малої прози Коцюбинського після 1901 р. стає соціально-психологічна новела.

До теми “Цвіту яблуні” Коцюбинський повертається ще не раз (цикл мініатюр “З глибини”, поезія в прозі “Пам'ять душі”, незавершений твір “Павутиння”, новели “Intermezzo” і “Сон”). Виражене у цих творах ідейно-мистецьке кредо декларується й у листі-відозві М. Коцюбинського і М. Чернявського 1903 р. до українських письменників. Наступний розвиток української літератури Коцюбинський бачив у розширенні її тематичних та ідейних обріїв, пошукові нових художніх форм.

У будинку Коцюбинських щопонеділка збиралися українська інтелігенція. Це Борис Грінченко з дружиною Марією, В. І. Самійленко, письменник і художник М. І. Жук. Грав на роялі М. В. Лисенко. В 1909 р. садибу Коцюбинських відвідав шведський вчений-славіст, перекладач творів Коцюбинського Альфред Єнсен. Коцюбинський підтримував дружні відносини з О. Кобилянською, П. Мирним, О. Кониським, М. Євшаном, В. Винниченком, В. Короленком, М. Горьким, М. Старицьким, В. Леонтовичем та ін. діячами національної та світової культури.

1904 р. Коцюбинський написав оповідання "З сільських настроїв". У певній мірі воно було пророче та висвітлювало настрої селян перед революцією 1905 р.

У 1905 році Михайло Коцюбинський подорожує країнами Центральної та Західної Європи, відвідує Австрію, Німеччину, Італію, Швейцарію. Після повернення він багато працює.

1905—1907 рр. Коцюбинський написав і опублікував оповідання “Fata morgana” (Киевская старина, 1904), в якому вловив ті головні зрушення у свідомості селянства і нові тенденції в еволюції соціальної психології села, які на повну силу виявилися під час революції. Революція остаточно відкрила світові нове село, а Коцюбинський без будь-якого втручання в текст оповідання продовжив його як другу частину повісті. Друга частина повісті “Fata morgana” (опублікована в квітневому номері “Літературно-наукового вісника” за 1910 р.) належить до найвизначніших творчих досягнень Коцюбинського, пов'язаних з подіями першої російської революції.

У 1906—1912 рр. крім другої частини “Fata morgana” М. Коцюбинський створює новели “Сміх”, “Він іде” (1906), “Невідомий”, “Intermezzo”, “В дорозі” (1907), “Persona grata”, “Як ми їздили до Криниці” (1908), “Дебют” (1909), “Сон”, “Лист” (1911), етюди “Хвала життю!”, “На острові” (1912),

Коцюбинський побував у багатьох екзотичних місцях — у Криму, Бессарабії, на Гуцульщині та в Італії, його листи переповнені враженнями від природи цих країв.

1910 р. Повертаючись з о. Капрі (Італія) Коцюбинський заїжджає до карпатського села Криворівня. Тут він захоплюється мальовничою природою та життям гуцулів. Згодом він ще двічі приїжджатиме у цей край, а свої враження увічнив чудовим твором «Тіні забутих предків» (1911 р.). Здається, це були останні світлі й щасливі миті життя, яке невпинно знесилювалося підступною недугою. Повість “Тіні забутих предків” сюжетом нагадує трагедію Шекспіра "Ромео та Джульєта".

З 1909 р. по 1912 р. Коцюбинський тричі відвідує Італію, куди виїжджає на лікування. Під час поїздок на острів Капрі письменник часто зустрічався з Горьким, взимку 1911 — 1912 рр. навіть жив у нього і написав там “Коні не винні” та “Подарунок на іменини”.

Людяність, краса, народ, Україна - це улюблені теми розмов Коцюбинського, вони завжди були з ним, як його серце, розум і славні, ласкаві очі
Максим Горький
Коцюбинський, милуючись краєвидами острова Капрі, говорив, що, навіть спостерігаючи одні й ті самі картини багато разів, можна помічати щоразу все нове й нове, відкривати раніше не помічені переливи барв: "Колір моря, скель, нюанси зелені і неба асоціювалися у нього з різними людськими переживаннями
Леопольд Стафф

З 1911 літературні вечори почали відвідувати Василь Блакитний, Микола Вороний, Григорій Верьовка, А. Казка та ін. Під час навчання в Чернігівській духовній семінарії ці «суботи» часто відвідував молодий Павло Тичина. Михайло Коцюбинський порадив Михайлові Грушевському вмістити вірші Тичини в часописі «Літературно-науковий вісник».

В 1911 р. «Товариство прихильників української науки і штуки» призначило М. Коцюбинському довічну стипендію в розмірі 2000 крб. на рік, щоб він міг звільнитись зі служби. Проте письменник почував себе дедалі гірше.

Художні нариси “Хвала життю!” й “На острові”, написані влітку 1912 р., — останні твори М. Коцюбинського. Пафосом торжества життя над смертю пройнятий нарис “Хвала життю!”. Лейтмотивом нарису “На острові” також є ідея безперервності, вічності людського буття.

Коцюбинський вражав своїх сучасників знанням природничих наук. Він проникав у таємниці природи через наукову літературу і власні спостереження. Це допомагало йому глибше, по-філософськи сприймати навколишній світ, краще збагнути і точніше відтворити життя людини в органічному зв'язку з усім світом. Природа і людина зливаються у нього в одне ціле, стоять в одному поетично-філософському ряду. Мало сказати, що Михайло Коцюбинський любив квіти. Він знав і залюбки писав про них. У творах та листах читач тоне в рослинному світі України: назви близько 200 різних рослин – квіти, дерева, кущі, городина, польові рослини мережать його прозу. Здається, у класичній українській літературі нема іншого такого письменника, який виявив би більш ґрунтовні знання з ботаніки.

Мовна практика Коцюбинського — один з яскравих прикладів широкого підходу до розвитку літературної мови. Не заперечуючи ваги різних стилів української літературної мови, слів-новотворів, оригінальних виразів, конструкцій, він головним джерелом збагачення мови літератури вважав загальнонародну розмову.

Михайло Михайлович Коцюбинський ще за життя здобув широке визнання: твори його перекладалися російською, польською, чеською, німецькою, шведською ти іншими мовами, про нього багато писали європейські дослідники і журналісти

В жовтні 1912 року письменник поїхав на лікування до Києва. Останній свій твір — новелу «На острові» тяжкохворий Михайло Михайлович відправляв у видавництво із приміткою на рукописі: «Автор просить прислати коректуру на адресу: Київ, бульвар Шевченка, клініка професора Образцова». Наприкінці січня 1913 р. письменник повернувся до Чернігова.

Коцюбинський на лікуванні

Йому було неповних 49 років, були плани написати третю частину повісті «Fata morgana», але прикутий смертельною хворобою, він уже не зводиться з ліжка. 25 квытня 1913 року Михайло Коцюбинський помер.

На першу звістку про смерть покійного львівський осередок товариства “Просвіта” вивісив на своїм будинку жалібну чорну хоругву, а редакції часописів “Збруч” і “Народний Комітет” відрядили на похорон адвоката та посла першої Державної Думи Іллю Шрага.
Із Києва до Чернігова прибули окремі депутацїї, а редакція Ради й інші українські інституції вислали вінки.
Із Санкт-Петербурга прислав телеграму співчуття письменник Михайло Могилянський.
Після церковної відправи за труною містом йшло зо три тисячі городян. За домовиною везли дві вщент заповнені колісниці квітів, що припливли, здавалося, з кожного чернігівського двору. Краса поверталася до нього звідусіль

Похований письменник у Чернігові на Болдиній горі, в гаю Троїцького монастиря, над Десною, улюбленому місці його щоденних прогулянок. …Свого чоловіка Віра Устимівна, жінка “з квітучим, цікавим обличчям, з рішучими, трохи різкими манерами”, пережила на вісім років. Весь той час вона всіляко дбала про збереження літературної спадщини Михайла Михайловича. Поховали Віру Устимівну поруч з чоловіком.


ОСОБЛИВОСТІ ТВОРЧОГО СТИЛЮ ПИСЬМЕННИКА


На вироблення його літературного смаку найбільний вплив мали видатні діячі європейської літератури, серед них Еміль Золя, Юхан Стріндберг, Анре Гарборт, Кнут Гамсун, Густав-Йоганес Від, Артур Шніцлер, Джовані Верга та ін. З українських письменників: Іван Франко, Панас Мирний. З вдячністю він згадує також російських, польських, грузинських та білоруських авторів, зокрема Олександра Пушкіна, Антона Чехова, Миколу Гоголя, Володимира Короленка, Гліба Успенського, Федора Достоєвського, Адама Міцкевича та ін.

Письменник-громадянин, великий гуманіст і правдолюб Михайло Коцюбинський подарував нашому народові неоціненну художню спадщину – сповнені світлих ідей мистецьки неперевершені твори. Незабутній творець краси і добра, мислитель, шукач правди. Життя письменника-патріота – високий приклад служіння своєму народові.

Творчість М. Коцюбинського належить до тих особливих сторінок нашої культури, які ніколи не припадуть пилом забуття. Мине ще 100 і 200 літ, а до неї повертатимуться, як до глибокої криниці краси і людяності, життя і мрії, казки і дійсності, які вмів гармонійно поєднати високий талант художника і громадянина.

Михайла Коцюбинського недарма називають сонцелюбом: сонце, людина, природа – три кити його творчості. На одній вечірці його нарекли соняхом, на що він відповів:
- Дійсно, я сонях. Люблю сонячне повітря і, як сонях, тягнуся до сонця.

М. Коцюбинський перший так сміливо ввів у художній текст технічну термінологічну лексику: апаратна, паровик, манометр, цистерна тощо. В його творах відіграють велику образотворчу роль типово книжні (а для української мови - нові) словосполучення: дух руйнування, інкрустація тіней, машина та її жертва.

Творчість М. Коцюбинського сприяла утвердженню в літературній мові багатьох «подільських» слів: погідний, хорий (але поряд і слабий), бинда, коло, «колесо», відтак та ін. Він майстер використання морфологем: радість - радощі, гордість - гордощі тощо.

М. Коцюбинський був «свідомим» стилістом. Звичайно, всі його великі попередники та сучасники використовували мовні засоби «згідно з метою висловлювання та позамовною ситуацією», але у свідомому стилістичному редагуванні своїх творів М. Коцюбинський перевершив, мабуть, усіх. Ще одним доказом цього можуть бути листи М. Коцюбинського до І. Франка, які він трохи стилізує під мову «галицьку» і зовсім інші за мовою листи до П. Мирного - листи типового полтавця.

Мова й стиль М. Коцюбинського справили і справляють великий вплив на творчість таких різних письменників, як М. Стельмах, А. Головко і О. Гончар, Є. Гуцало і В. Дарда. Зрештою, якісь мовні традиції, що йдуть від М. Коцюбинського, можна простежити у всіх наших сучасних прозаїків.

Михайло Коцюбинський як письменник був дуже щасливим, адже всі його твори були надруковані за життя. Хоча є один ненадрукований твір – «Дядько та тітка», який сам Коцюбинський вважав недосконалим і не вартим опублікування.

Багато часу займало у Коцюбинського листування. У числi його респондентiв були М. Вороний, А. Кримський, I. Франко, Л. Українка, О. Кобилянська, В. Винниченко. В епiстолярному жанрi Коцюбинський досяг не менше, нiж у прозi. Його листи, особливо до дружини i друзiв, гiднi бути прирахованими до улюбленого ним жанру новели. Новелiстика ж Коцюбинського iндивiдуальна i нi з чим не порiвняна.

Сучасники М. Коцюбинського з дивовижною одностайністю відзначали рідкісний збіг між вишуканою досконалістю й красою творів та особистістю автора. Мовби ілюструючи те твердження, М. Лозинський писав: «Щодалі знайомство з ним відкривало нові грані його творів, людина й великий дух доповнювались взаємно і зливалися в чудову гармонію». Творчість Коцюбинського служить художнім прикладом уже не одному поколінню українських письменників

«Пройшли десятиріччя, минуть, напевне, віки, а творчість Коцюбинського, як світла зоря, сяятиме над нами вічно, облагороджуючи душу... Вічна слава його життю, вічна слава його таланту… » (Андрій Малишко).


ВШАНУВАННЯ ПАМ'ЯТІ М. КОЦЮБИНСЬКОГО


1927 р. в будинку Михайла Коцюбинського в Вінниці відкрито музей. Хома Коцюбинський, брат письменника став першим директором музею (очолював його до 1934 р.), разом з дружикою Катериною - науковим співробітником, турбувавсяя, щоб садиба великого майстра слова стала центром українскої культури. В 1934 – директором Вінницького літературно-меморіального музею М. Коцюбинсько­го, став його син Роман Михайлович. Він організував при музеї Будинок літератора.

В 1929 році до 65-річчя Михайла Коцюбинського біля музею-садиби втсновлено пам'ятник. Бронзова скульптура письменника встановлена на постаменті з червоного граніту. Коцюбинський сидить, задумливо дивлячись у далечінь. На бронзовій табличці, закріпленій на постаменті, зазначено повне ім’я письменника і роки його життя. Навколо пам’ятника розташувалася квітуча клумба. Кошти на монумент зберали всім містом. До акції долучились небайдужі українці з усіх регіонів.

В 1943 р. одну з вулиць міста Вінниці (стара назва - Максимовича, теперішня Бевза) називають іменем Михайла Коцюбинського, а сквер біля будинку офіцерів - сквером Коцюбинського, підніше вулицю Вокзальну (поередні назви: Велика Олександрівська, Раковського) перейменовують на проспект Коцюбинського.

В 1955 р. на могилі письменника в Чернігові встановлено бронзове погруддя. В Чернігові письменник прожив останні 15 років свого менш як 49-річного життя, написав найвідоміші твори. В чернігівському будинку, де жив письменник, стрілки старовинного годинника і досі показують час його смерті – 14 година 25 хвилин.

У І958 за керівництва доньки письменника Ірини Михайлівни Коцюбинського відновлено меморіальну оселю письменника в Чернігові, яка містилась в 3-х кімнатах будинку. Літературна експозиція розмістилась у новому приміщенні. За ініціативи Ірини Михайлівни відновилися знамениті «літературні суботи», часто влаштовувались наукові конференції, численні дитячі ранки, тижні дитячої книги, на які запрошувалися письменники. Широкого розмаху набуло святкування 100-річчя з дня народження письменника. Під її керівницьвом розпочато будівництво нового приміщення для літературної експозиції, однак до відкриття нового будинку вона не дожила. Вона є автором публікацій у періодиці, написала дві книги спогадів «Спогади і розповіді про М. Коцюбинського» (1965) та «Михаил Коцюбинский» (1969).

В 1983 р. зведено будинок, де розміщено літ. експозицію музею, що містить матеріали про життя, громадсько-політичну діяльність, основні етапи творчості М. Коцюбинського. В 1993 р. заклад отримав статус музею-заповідника. Нині в його фондах зберігається понад 20 тис. пам'яток.

Діяв музей і в будинку Коцюбинського у місті Бар Вінницької області, але наразі він припинив функціонування, а сама будівля перебуває під загрозою знищення. Під час Великої Вітчизняної війни будинок значно постраждав. Гітлерівські війська перетворили приміщення садиби на склад солі, після чого він став малопридатним для подальшої експлуатації. У 1948 р. проведено капітальний ремонт будинку, а в 1964 р. тут відкрито музей М. Коцюбинського. Згодом саме через те, що в будинку зберігалася сіль, почала руйнуватися підлога, мокріти стіни, осипатися штукатурка. Музей було перенесено в інше місце. Після чергового ремонту в будинку розміщувалася міська бібліотека для дітей. Потім міська рада використовувала помешкання Коцюбинських як житло, а у 80-ті роки – як художню майстерню. На сьогодні будинок знаходиться в запущеному стані і реставрації не підлягає.

Ще один музей був заснований у кримському селищі Сімеїз. Музей Михайла Коцюбинського в Сімеїзі існував з 1968 року, але у 2009 р. був закритий. Після упорядкування приміщення 15 травня 2011 року в Сімеїзі відбулося відкриття музею українського письменника Михайла Коцюбинського. Відродження музею Михайла Коцюбинського стало складовою частиною життя багатьох людей доброї волі в Україні і за її межами… Найважчий тягар у відновленні музею взяв на себе ялтівчанин доктор медичних наук Володимир Володимирович Навроцький.

]

Музей Коцюбинського в Семеїзі

Своє перебування в Сімеїзі Михайло Коцюбинський увічнив у новелі «На камені». У 1911 році він приїхав в Сімеїз вдруге і вже з сім'єю, зняв кімнату у купця Гафурова. Саме в цьому будинку — тепер на вулиці Жовтневій сьогодні діє меморіальний музей. Експозиція Музею Михайла Коцюбинського в Сімеїзі розповідає про життєвий і творчий шлях класика української літератури. Матеріали для виставки збиралися зусиллями музеїв Коцюбинського у Вінниці, Чернігові, а також краєзнавчими музеями Алушти та Ялти.

В 2003 р. Встановлено пам'ятник Михайлу Коцюбинському в Вінницькому державному педагогічному університеті ім. М. Коцюбинського.

Він був високоінтелігентний, умів вести і піддержувати всяку розмову так, що кожний мав сатисфакцію (задоволення) розмовляти з ним. Дуже делікатний, старався ніколи нікого нічим не вразити… Читав дуже багато. Знав дев’ять мов – три слов’янські: українську, російську, польську; три романські: французьку, італійську, румунську; і три східні: татарську, турецьку та циганську… Твори письменника перекладено більш ніж на 40 мов світу



КОЦЮБИНСЬКИЙ ТА ВІННИЧЧИНА


Літературний учень і земляк М. М. Коцюбинського Михайло Стельмах так сказав про літературну спадщину письменника: "Усе, дорогий Михайле Михайловичу, що написане кров'ю Вашого серця, зосталося в пам'яті всього нашого народу, а слово і краса ім'ям народу увійшли в безсмертя."

Михайло Коцюбинський - одна з найяскравіших і найсвоєрідніших постатей в українській та усій світовій літературі кінця ХІХ сторіччя.

Життя письменника тісно пов'язано з Вінниччиною. Понад 20 населених пунктів Вінницької області шанобливо зберігають пам'ять про перебуванням письменника, або його сім'ї. Серед них: Зарванці, Радівці, Бар, Клембівка, Шаргород, Кукавка, Станіславчик, Пиків, Літин, Немирів, Рахни Лісові. Багато незабутніх подій життя письменника пов'язано з Кам'янцем-Подільським.

Національною святинею нашого народу став невеликий будинок у Вінниці, де 165 років тому народився письменник. Сьогодні це літературно-меморіальний музей Михайла Коцюбинського. Відкриття музею відбулося 1927. Після реставрації будинку в ньому відтворено меморіальні кімнати, зокрема світлицю, де письменник народився і жив під час приїздів до Вінниці; кабінет-вітальню з письмовим столом, приладдям, книжками, фотографіями та його особистими речами.
Це один з перших літературно-меморіальних музеїв України. Сьогодні експозицію побудовано за монографічним принципом і розміщено в п’яти кімнатах меморіального будинку. Тут маленька кухня з автентичною піччю, вітальня, де збиралися гості, проходили літературні вечори, кімната, де відпочивав і писав Коцюбинський.
Різноманітні матеріали послідовно розкривають життєвий і творчий шлях письменника та його громадську діяльність. Загальний фонд закладу налічує близько 9 тис. пам'яток.
Серед матеріалів музею особливу увагу привертають оригінальні документи - метрична книга з записом про народження письменника, протокол педради Вінницького реального училища, де зазначено, що Михайлу Коцюбинському присвоєно звання народного вчителя.
Тут є прижиттєві видання творів видатного подолянина, переклади їх на мови світу, книги з автографами українських письменників, документи, фото, предмети побуту та етнографії. Зібрано цікаву колекцію живопису та графіки - це роботи художників І. Ежакевіча, В. Касіяна, Г. Якутович, Г. Бурачек, Г. Жука, О. Кульчицького, В. Савіна, І. Філонова, Г. Ослиці, І. Ященко, В. Польченко. Представляють інтерес скульптури І. Гончара, онука письменника Ф. Коцюбинського, вироби народних майстрів, присвячених письменнику. У хаті багато портретів, зокрема портрет Михайла Коцюбинського у виконанні відомого художника Михайла Жука. Є тут також ілюстрації до творів письменника, а ще його книги, які виходили у різний час.
На стінах оселі розвішані фотопортрети членів сім’ї: дід Максим, батьки Михайла, він сам у дитинстві, дружина Віра Дейша, діти Оксана, Юрій, Роман, Ірина.
На території музею-садиби море квітів. Відразу біля входу на подвір’я розкинулася найбільша, за словами директора музею, калина в Україні. Їй близько 30 років. Висота куща, який складається із п’яти стовбурів, сягає шести метрів. Цей кущ із маєтку Івана Франка в Криворівні привіз Василь Кобець, письменник, громадський діяч, голова літературно об’єднання імені Василя Стуса.
У саду ростуть і досить рідкісні рослини, приміром декоративна айва, падуболиста магонія, агава. Перша агава тут була посаджена 70 років тому, її привезла квітникарка з Чернігова, куди цю рослину вперше завіз сам Михайло Коцюбинський. Етнограф і близький друг письменника Володимир Гнатюк у своїх спогадах пише "Квіти - це буда його пристрасть і розкіш, і треба було бачити як іскрились його очі і гуляли з утіхи, коли переходив царинкою, засіяною соткою різних квітів..."
Нетлінне слово Коцюбинського наснажує мільйони сердець. Погортаємо книгу вражень музею. В ній - схвильовані записи гостей з Києва, Москви, Казані, Тбілісі, Баку, з Польщі, Чехословаччини, Канади. "Були. Дивились. Думали. Спогад - на все життя. Вклоняємось великому Сонцелюбові."

МУЗЕЙ-САДИБА МИХАЙЛА КОЦЮБИНСЬКОГО В ВІННИЦІ



   САЙТ МУЗЕЮ МИХАЙЛА КОЦЮБИНСЬКОГО У ВІННИЦІ   


ВШАНУВАННЯ ПАМ'ЯТІ ПИСЬМЕННИКА В РІДНОМУ МІСТІ


Після смерті Михайла Коцюбинського не було забуто. Для вшанування його пам’яті проводилися вечори, збиралися товариства. Брат письменника Хома у свої замітці «Кілька слів про мого брата» згадував: «Влаштований Комісією [Вінницька комісія увічнення пам’яті М. Коцюбинського] 16 травня в міському театрі вечір, присвячений пам’яті Коцюбинського, на якому було коло півтори тисячі народу, пройшов з великим піднесенням..

У рідному місті письменника його ім'я носить одна з центральних магістралей, педагогічний університет, кінотеатр, школа, будинок відпочинку.
Кращі твори письменників Поділля відзначені літературною премією імені Михайла Коцюбинського. Її лауреатами стали Анатолій Бортняк, Дмитро Дереч, Григорій Усач, Михайло Каменюк та багато інших літераторів Поділля.
На Південному Бузі є так звана "Скеля Коцюбинського", мальовничий куточок, де любив відпочивати і обмірковувати свої твори письменник. За традицією до пам'ятного місця приїздять після випускного вечора юнаки та дівчата, щоб зустріти схід сонця, послухати соловейка, помріяти, поспівати.
За поетичним натхненням сюди приходили Павло Тичина, Іван Микитенко, Володимир Сосюра, Андрій Малишко. Цю місцину відтворив відомий художник М. Бурачек, картина його експонується в музеї-садибі Михайла Коцюбинського в м. Вінниці
На фасаді Шаргородського музею образотворчого мистецтва відкрили композиційний пантеон світовим постатям: Михайлу Коцюбинському, Степану Руданському і Миколі Леонтовичу. Увіковічили у меморіальних дошках знаменитих подолян, оскільки вони всі троє навчались у Шаргородському духовному училищі.
У бібліотеці – філії № 1, що розташована на проспекті Коцюбинського 49, стіни прикрашають портрет письменника Михайла Коцюбинського та зображення будівель Вінниці кінця ХIХ початку ХХ століття.


Щороку, біля монументу Коцюбинському, в музеї-садибі, в педуніверситеті та інших пам'ятних місцях відбуваються заходи пам'яті Великого земляка. Начастіше вони проводяться за конкретною тематикою: “Великий Сонцелюб – навіки в нашім серці”, Міжнародний фестиваль оповідання «Intermezzo», "Літературні читання Коцюбинського на камені Коцюбинського", “Територія SUN” - мистецькі вихідні”...

На околиці села Зарванці поблизу Вінниці учні місцевої школи впорядкували і взяли під охорону "Джерело Коцюбинського". Тут чутлива душа письменника вбирала найніжніші звуки й барви рідної землі, які він потім переніс у свої твори.
В 1971 р. на честь письменника в Шаргороді встановлено пам`ятну стелу роботи вінницького скульптора М. Непорожнього. У містах Барі й Шаргороді, у селах Лопатинці, Михайлівка, Станіславчик відкрито музейні кімнати М. Коцюбинського.
Чимало творів присвятили М. Коцюбинському його земляки - народні умільці. Серед них - портрети письменника (різьба по дереву), виконані майстром народної творчості В. Бичковою, вишивки М. Пасічник, Ф. Радивонюк, ліногравюра Р. Соколовського, малюнки З. Носальської та ін.

В центрі міста од вокзалу близько,
В модерновім затінку споруд
Яблуні із саду Коцюбинського
Ніжно і зворушливо цвітуть.
Дерево не вміє забувати.
Кожен рік – відкільчиться навік:
Іграшково – невеличка хата,
Невисокий добрий чоловік.
Незабудки. Яблуні і груші.
Жовтогриві огники кульбаб.

Тетяна Яковенко
Його надії – стеблини жита,
Що проростуть і в завтрашніх віках.
Живе його душа талановита
У добрих людях, повних колосках.

Ніна Гнатюк
Глибоким зором і пером тонким
Він слугував народові своєму
Боліючи душею разом з ним.
Життя і кров, а не сюжет і тему
Він залишив на білих сторінках
І слів не обернуть на прах...

Максим Рильський

МИХАЙЛО КОЦЮБИНСЬКИЙ В ВДПУ

Викладачі, студенти Вінницького державного педагогічного університету, який носить ім'я письменника з 1998 р., вивчали та вивчають творчу спадщину письменника, відкривають все нові сторінки життя та творчості, особливу увагу приділяючи його зв`язкам з рідним краєм. Серед них: Хоменко Б. В, Пололинний А. М., Куцевол О. М., Прокопчук Л. В., Антонюк Є. М., Богатько В. А. Вінничук А., Пірус Т. П., Вешелені О. та ін.
В педуніверситеті встановлено пам'ятник письменнику, діє музей письменника

За традицією, щорічно, випускники ВДПУ прямують колоною від пам'ятника М. Коцюбинського в університеті, до монумента на проспекті Коцюбинського

Пам'ятник Михайлу Коцюбинському в ВДПУ

В університеті проводяться цікаві заходи присвячені письменникові. Зокрема, до 151-річниці від дня народження письменника відбувся флеш-моб "З вдячністю до Коцюбинського". Студенти разом із викладачами у вишиванках вишикувались у понад кілометровий живий ланцюг від будівлі університету до пам'ятника Коцюбинському. У руках тримали квіти та плакатами з цитатами творів письменника. Потому всі квіти зібрали у єдиний букет та поставили його до підніжжя пам'ятника Михайлу Коцюбинському й заспівали гімн. На подвір'ї університету та в музеї-садибі усі охочі читали твори митця

Постійнодіюча виставка
  "Чарівник українського слова"

В бібліотеці університету представлено постійнодіючу виставку "Чарівниу українського слова" присвячену життю та творчості Михайла Коцюбинського, експозиція якої періодично оновлюється та розділ сайту "Михайло Коцюбинський", що включає віртуальну полицю його творчості'.
Щорічно 17 вересня проводяться урочистості присвячені пам'яті великого Подолянина, до яких бібліотека готує масові заходи (літературні вечори, читацькі конференції, огляди літератури та ін.)


ФОТОПАНОРАМА МУЗЕЮ М. КОЦЮБИНСЬКОГО В ВДПУ



СЛАЙД-ШОУ "ЗАЧАРОВАНИЙ КРАСОЮ"
ДО ЛІТЕРУРНОГО ВЕЧОРА ПРИСВЯЧЕНОГО 150-РІЧЧЮ
З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ПИСЬМЕННИКАУ


"ПОДІЛЬСЬКИМИ СТЕЖКАМИ МИХАЙЛА КОЦЮБИНСЬКОГО":
ВІРТУАЛЬНА ВИСТАВКА ОДНІЄЇ КНИГИ




Хоменко Б. В. Подільськими стежками Михайла Коцюбинського / Б. В. Хоменко, В. Ф. Циганюк ; гол. ред. І. М. Журавлівський. – Вінниця, 2004. – 143 с.

Зміст:
Подільськими стежками М. Коцюбинського
Коцюбинський і мистецтво
Коцюбинський і бібліотеки Вінничини
Михайло Коцюбинський і Вінничина

До зірок першої величини в світовій літературі належить Михайло Коцюбинський. Своєю творчістю, сповненою найвищих гуманістичних ідеалів, він на цілі десятиліття, а може й століття, випредив свій час, заявив про себе як послідовний борець за волю і незалежність України, у яскравих образах відтворив найтонші порухи людської душі, національного духу, що поривається до справедливості, краси і добра.

Таїна таїн - з'ява геніїв. З ними кожний сущий на землі народ утверджує себе як творець неперехідних, невмирущих духовних цінностей. В ореолі їхньої слави здобуває святе право на гідне місце у колі вселюдської спільноти як рівний з рівних і вільний з вільними.

... Я весь серед своїх героїв - живу їх життям, поділяю їх горе і радощі, говорю їх мовою і відданий їх інтересам.
М. Коцюбинський
(З розділу 'Чарівник українського слова')

Борис Васильович Хоменко (1928-2011 рр.) народився в селі Гути, нині Конотопського району Сумської області. Учасник Другої світової війни. Нагороджений орденами та медалями. Закінчив Вінницький технікум комунального і цивільного будівництва (1948), філологічний факультет Вінницького педагогічного педінституту (1953). Учителював, був на видавничій роботі, від 1963 року — викладав на кафедрі української літератури Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Кандидат філологічних наук (1972), професор кафедри української літератури та журналістики (до 2009 р.). Досліджував українське письменство 19 ст. Автор понад 300 книг. Ця книга продовжує серію видань "Видатні діячі краю"

Циганюк Василь Федорович (1948-2006 рр.), заслужений працівник культури України. Народився Василь Федорович у с. Станіславчик Жмеринського району. Фахову освіту Василь Циганюк здобув у Харківському державному інституті культури за спеціальністю «культосвітній працівник вищої кваліфікації – режисер». Працював директором Вінницького літературно-меморіального музею Михайла Коцюбинського, де і були зібрані матеріали, значна частина яких увійшла до даної книги. На посаді директора Вінницької ОУНБ ім. К. І. Тімірязєва Василь Федорович ініціював і реалізував триєдине завдання «Бібліотека і влада», «Бібліотека і читач», «Бібліотека і бібліотекар», а також низку вагомих видавничих проектів.

МАТЕРІАЛИ З КНИГИ "ПОДІЛЬСЬКИМИ СТЕЖКАМИ МИХАЙЛА КОЦЮБИНСЬКОГО"

Батько майбутнього письменника обіймав посаду секретаря Вінницького повітового суду і Коцюбинські жили в достатку. Але становище змінилося після судової реформи 1827 р., за якою повітові суди були ліквідовані. Після безуспішних пошуків роботи в Вінниці, сім'ї Коцюбинських прийшлось залишити місто та їхати в Село Радівці Літинського повіту. У Радівцях восьмирічний хлопчик уперше потрапив в атмосферу сільського побуту. Нова, незвичайна обстановка, товариство селянських дітей, мальовнича природа, атмосфера народної поезії - українське село тих часів кохалося в піснях - залишили глибокий слід в його вразливій душі

В тридцятих роках минулого століття завідувач I-ої Барської трудової школи Хома Кулик зібрав чимало матеріалів про перебування родини Коцюбинських у Бару. На той час ще живі були сучасники письменника, його товариші по Барській початковій школі. Ось що розповідає один із них: "Михайлик Коцюбинський був тоді повновидий, невисокого зросту хлопчик, з темним, трохи кучерявим волоссям, завжди чепурний і чисто вдягнений. Вчився він добре, був дуже уважний і старанний, знав завжди лекції краще за нас усіх, був взагалі зосереджений і серйозний не на свої літа"

В Шаргороді і досі стоїть будинок столяра Домініка Рогульського. Тут, як засвідчив краєзнавець Михайло Солоненко, у 1879 р. жила родина письменника. Шаргородці шанують пам'ять великих земляків. На фасаді будинку колишньої Шаргородської духовної школи встановлено меморіальну дошку, яка розповідає, що в стінах цього закладу в 1876-1879 рр. здобував знання класик української літератури Михайло Коцюбинський

Збереглися у Кам'янці-Подільському і будинки Подільської духовної семінарії та бурси (гуртожитку). Коцюбинський не раз бував тут у своїх друзів. Готуючись до екзаменів на атестат зрілості, він працював у першій на Поділлі публічній бібліотеці. Коцюбинський швидко познайомився з містом. До кінця свого життя він пам'ятав і з приємністю згадував його чудові архітектурні споруди, бурхливу історію

Колишня Шаргородська духовна школа, де навчався майбутній письменник, зараз Свято-Миколаївський чоловічий монастир

Міщанська управа, де працював батько
та проживала родина Коцюбинських
в селі Ликові Калинівського району

Літньої пори, стомившись від щоденних клопотів поспішав він у село Зарванці, що за кілька кілометрів від Вінниці. Там жила з родиною його тітка по матері Марія Блоневська. Цю сім'ю Михайло щиро любив, їй він посвятив одне з своїх перших оповідань "Дядько та тітка" (1885 р.) Місцевий селянин Левко Ковалюк, який добре знав письменника, згадував, що Коцюбинський "був негордою людиною, любив розмовляти і з малим, і з старим... Любив і за плугом ходити, коли орали..."

Замолоду Коцюбинський виявляв інтерес до народної архітектури. У Зарванцях його, за переказами старожилів, зацікавила споруджена 1723 р. в стилі староміської дерев'яна церква

В містечку Станіславчик Коцюбинський вперше спробував свої сили на педагогічній ниві, як репетитор. Він навчав сина багатого купця Стецького, а згодом ще й дочку управителя економії Дідковського. Заробітки були мізерні, але й вони стали в пригоді, бо родина Коцюбинських знову потрапила в матеріальну скруту

Досить цікаві відомості збереглися про зв'язок М. Коцюбинського з селом Потоки Жмеринського району. Юнаком Михайло часто бував тут у свого родича священника Хоми Саліковського. Син священника Олександр згадував, що Михайло багато читав, цікавився історичним минулим українського народу. Особливо захоплювали його героїчні постаті Северина Наливайка, Данила Нечая, Івана Богуна, Устима Кармалюка, діяльність яких була пов'язана з Поділлям

В 1896 р. Коцюбинський працював домашнім вчителем у родині священника Антона Мончинського в с. Михайлівка Ямпільського повіту (тепер Шаргородський р-н). У Михайлівці Михайло пережив своє перше серйозне захоплення Марією Міхневич, родичкою Мончинських. Чимало вечорів минуло за палкими розмовами,прогулянками в саду, в полві, в лісі. Він агітує дівчину поїхати до Вінниці й вчитися...

Жителі с. Клембівки (Ямпільський р-н) пишаються тим, що колись великий син нашого народу носив сорочку, вишиту в їхньому селі. Ще до другої світової війни робітниці клембівської фабрики "Жіноча праця" зіткали гобелен "Коцюбинський слухає співця-лірника". Жаль тільки, що цей високохудожній твір втрачено під час фашистської навали

Останнє місце майже десятилітнього вчителювання М. Коцюбинського - село Лопатинці Ямпільського повіту (тепер Шаргородського р-ну). Тут з початку 1891 по червень 1892 року він учив трьох дітей бухгалтера місцевої цукроварні Кіндрата Мельникова - Михайла, Миколу та Лисавету. Багаторічний досвід педагогічної праці, сумлінність, широка ерудиція, любов до дітей зумовили те, що учні зі справжньою повагою ставилися до свого вчителя, залишили теплі спогади про нього

Він з дитинства кохався в народній пісні. Любив Коцюбинський і класичну музику. Особливо тісні і теплі стосунки склалися у Михайла Коцюбинського з основоположником української класичної музики Миколою Лисенком. Коцюбинський часто бував в гостях у Лисенка в Києві, брав участь в домашніх музичних вечорах

Микола Віталійович Лисенко

Будівля в Кам'янці-Подільському де раніше розміщувалась Подільська духовна семінарія. У 1982 році тут розмістили Картинну галерею, яка входила у склад музею-заповідника міста Кам'янець-Подільський, яка діє до сьогодні

Будинок реального училища,
 де екстерном здавав іспити на звання "народного вчителя"
М. Коцюбинський. Тепер тут Вінницький
 торгівельно-економічний інститут

Миколаївська церква
на Старому місті у Вінниці, улюблене місце прогулянок
Михайла Коцюбинського

Протягом 20 ст. композитори неодноразово зверталися до літературної спадщини нашого земляка. За повістю "Fata morgana" композитором С. Ждановим написана опера "Багряні зірниці", композитором В. Кирейком балет "Тіні забутих предків", М. Скорик написав "Гуцульський триптих", М. Верківський, за оповіданням "Дорогою ціною", написав оперу "Втікачі" та симфонічну поему "Intermezzo"

Багатогранна творчість письменника захоплювала та надихала майстрів пензля. Десятки правдивих образів героїв повісті "Fata morgana" відтворив у своїх ліногравюрах художник Г. Якутович. Чимало прекрасних картин на сюжети цієї повісті написав відомий художник І. Їжакевич

Уже 1927 року кінематорграфісти звертаються до творчості Коцюбинського. Першою перенесено на екран його повість "Дорогою ціною". Протягом багатьох десятиліть звертались кіномитці до творів Коцюбинського. За кількістю їх екранізацій письменник поступається в українській літературі тільки перед великим Кобзарем.

"Тіні забутих предків" - на диво кінематографічний твір. Він довго (більше півстоліття) чекав на свого інтерпритатора і знайшов його в особі талановитого майстра, митця від Бога, Сергія Параджанова. Кажуть, президент Франції Шарль де Голь, побачивши картину, назвав її кіношедевром, який відкрив йому диво - Україну, і замовив для особистої кінотеки копію стрічки

Маланка (ілюстрація до твору М. Коцюбинського "Fata morgana") художника М. Якутовича

Літературний вечір "Невмеруща сила слова М. Коцюбинського" у Вінницькій ЦРБ

Шанують пам'ять великого подолянина бібліотеки міста Вінниці та області, особливо бібліотеки та школи міст та сіл в яких проживав або перебував письменник. До днів М. М. Коцюбинського у вересні місяці вони організовують книжкові виставки, перегляди, огляди літератури, літературні вечори, читацькі конференції, круглі столи, конкурси, та ін. масові заходи

Образ письменника-гуманіста, патріота живе у серці нашого народу. І, ми, жителі Вінниччини, горді тим, що у нашім краю, саме на нашій рідній землі народився, жив і працював творець добра

ТВОРИ МИХАЙЛА КОЦЮБИНСЬКОГО НАПИСАНІ НА ВІННИЧЧИНІ:

Андрій Соловейко, або Вченіє світ, а невченіє тьма, 1884 р., м. Вінниця
21 грудня на Введеніє, 1885 р., м. Вінниця
Дядько та тітка, 1886 р., м. Вінниця
Харитя, 1891 р., с. Лопатинці
На віру, 1891 р., с. Лопатинці
Завидющий брат, 1891 р., с. Лопатинці
Ялинка, 1891 р., с. Лопатинці
П'ятизлотник, 1893 р., м. Вінниця

Ціпов'яз, 1893 р., м. Вінниця
Маленький грішник, 1893 р., м. Вінниця
Помстився, 1893 р., м. Вінниця
Хо, 1894 р., м. Вінниця
На крилах пісні, 1895 р., м. Вінниця
Для загального добра, 1893 р., м. Вінниця
Пе-Коптьор, 1895 р., м. Вінниця
Посол від чорного царя, 1897 р., м. Вінниця


Фото. Портрети. Пам'ятники. Ілюстрації.
Список творів. Екранізації. Цитати

ФОТО РІЗНИХ РОКІВ

З українськими письменниками

М. Коцюбинський, І. Франко та В. Гнатюк. Львів, 1905 р.

Серед співробітників чернігівського земства

Михайло Коцюбинський і відомий віденський журналіст
Роман Сембратович. 1905 р.

М. Коцюбинський та М. Горький
на морській прогулянці (о. Капрі)

Михайло Коцюбинський і авчтрійський літератор
Вільгельм Горошовський. 1910 р.


ПОРТРЕТИ ПИСЬМЕННИКА

На медалі Всеукраїнської літературної премії ім. М. Коцюбинського

ПАМ'ЯТНИКИ КОЦЮБИНСЬКОМУ

Вінниця

Чернігів. Болдина гора.

Вінниця. Алея видатних земляків

Чернігів. Будинок-музей письменника

Харків

Коцюбинське (Київська обл.)


ІЛЮСТРАЦІЇ ДО ТВОРІВ ПИСЬМЕННИКА

Розповідь

У вирі життя

Коні не винні

Маленький грішник

Fata Morgana

Intermezzo

Харитя

Тіні забутих предків

Маленький грішник

Ялинка

Казка "Два козлики"

Казка "Дві кізочки"


СПИСОК ТВОРІВ М. М. КОЦЮБИНСЬКОГО

Харитя (Лопатинці, 1891)
На віру. Повість (Лопатинці, 1891)
Ялинка (Лопатинці, 1891)
П'ятизлотник (Лопатинці, 1892)
Ціпов'яз (Вінниця, 1893)
Маленький грішник (Вінниця, 1893)
Помстився (Вінниця, 1893)
Хо. Казка (Вінниця, 1894)
На крилах пісні (Вінниця, 1895)
Для загального добра (Вінниця, 1895)
Пе коптьор (Алупка, 1896)
Посол від чорного царя (Вінниця, 1897)
Відьма. (Чернігів, 1898)
В путах шайтана. Нарис (Чернігів, 1899)
По-людському (Чернігів, 1900)
Лялечка. Етюд (1901)
Дорогою ціною (1901)
На камені (1902)
Поєдинок (1902)
Цвіт яблуні. Етюд (1902)
З глибини: Хмари (1903), Утома (1903), Самотній (1904), Сон (1904)
У грішний світ. Новела (1904)
Під мінаретами (1904)


Сміх (1906)
Він іде! (1906)
Невідомий. Етюд (1907)
Persona grata (1907)
В дорозі (1907)
Intermezzo (1908)
Як ми їздили до Криниці (1908)
Дебют (1909)
Fata morgana (З сільських настроїв) (1 ч. — 1902—1903, 2 ч. — 1910)
Що записано в книгу життя (Чернігів, 1911)
Сон (Чернігів, 1911)
Тіні забутих предків (Чернігів, 1911)
Лист (о. Капрі, 1911)
Подарунок на іменини (о. Капрі, 1912)
Коні не винні (о. Капрі, 1912)
Хвала життю (Чернігів, 1912)
На острові (дата і місце написання твору точно не відомі)
Pack-storm
Нюренберзьке яйце
Ранок у лісі
Сім'я Равлюків


Електронні версії окремих творів див. за посиланням

  ВІРТУАЛЬНА КНИЖКОВА ПОЛИЦЯ ТВОРІВ ПИСЬМЕННИКА ТА ПУБЛІКАЦІЙ ПРО НЬОГО  

ЕКРАНІЗАЦІЇ

За мотивами творів письменника зняли фільми:
Наздогін за долею (1927 р. М. Терещенко)
Фата моргана (1937 р. Б. Тягно)
Кривавий світанок (1956 р. О. Швачка)
Пекоптьор! (1956 р. В. Карасьова)
Коні не винні (1956 р. С. Комара)
Дорогою ціною (1957 р. М. Донський)
Тіні забутиз предків (1964 р. С. Параджанов)
Тіні забутих предків(1990 р., Ю. Суярка),
Подарунок на іменини (1991 р., Л. Осика),
Тіні забутих предків (1990 р., К. Костюкова).

Життєвому шляху письменника присвячено стрічки:
Михайло Коцюбинський (1956 р., наук.-популяр. фільм І. Шмарук)
Правда (1957 р. І. Шмарук)
Родина Коцюбинських (1970 р., Т. Левчук)
Дурочки (1958)
21 перлина Вінниччини - Музей М. Коцюбинського, м. Вінниця

ТІНІ ЗАБУТИХ ПРЕДКІВ

У 1964 р. на кіностудії О. Довженка було поставлено фільм за однойменною повістю Михайла Коцюбинського "Тіні забутих предків", режисер С. Параджанов. В міжнародному прокаті картина називалась «Дикі коні вогню» (англ. Wild Horses of Fire). В ролях: Лариса Кадочникова, Іван Миколайчук, Тетяна Бестаєва, Спартак Багашвілі, Микола Гринько, Леонід Єнгібаров, Ніна Алісова, Олександр Гай, Неоніла Гнеповська, Олександр Райданов

Картина була справжньою тріумфальною подією на світовому екрані. У 1965 році на VII Міжнародному кінофестевалі (Аргентина) фільм був удостоєний II премії "Південний хрест" за краще втілення ідеї, змісту художнього рівня, режисерську та операторську майстерність. У 1966 р. на Всесоюзному кінофестевалі у Києві творцям фільму була присуджена спеціальна премія журі за талановитий художній пошук, новаторство. Із величезним успіхом картина демонструвалась на Міжнародних фестивалях у Сан-Франциско, Нью-Йорку, Монреалі

ДОРОГОЮ ЦІНОЮ

1957 р. За однойменним твором Михайла Коцюбинського. Дія розгортається в одному з українських сіл у 1730-ті роки. Остап і Соломія – кріпаки, які кохають один одного і мріють здобути свободу та бути разом. Однак пан сватає Соломію за іншого. Закоханим доводиться битися з жорстокою дійсністю і постійно зважуватися на ризиковані дії, щоб остаточно не втратити себе у невільному існуванні.

Это один из моих любимых кинофильмов, которые я видела за всю свою жизнь. Особо мне нравятся актеры, которые умело сыграли в киноленте «Дорогой ценой». А особого шарма сейчас им придает то, что они жили еще в прошлом столетии. Особо интересно сыграли Вера Донская, Юрий Дедович, Ольга Петрова, Михаил Шишков, Мария Скворцова, Павел Шпрингфельд, Степан Шкурат. (з глядацьких відгуків)

ПОДАРУНОК НА ІМЕНИНИ

«Подарунок на іменини» — український художній фільм 1991 року, екранізація за творами Михайла Коцюбинського, режисера Леоніда Осики. Кіностудія О. Довженка. Молода революціонерка зробила теракт. На неї чекає смертельний вирок. Поліційний наглядач (Лесь Сердюк) своєму синові на іменини дарує екзотичний подарунок — страту ув'язненої…

Актори: Світлана Князєва, Лесь Сердюк, Борислав Брондуков, Мишко Дементьєв, Георгій Дрозд, Володимир Костюк, Микола Олійник

21 ПЕРЛИНА ВІННИЧЧИНИ - МУЗЕЙ М. КОЦЮБИНСЬКОГО, М. ВІННИЦЯ

Сценарій, режисура: Олена Мортко, відеограф: Костянтин Сніцар, 2010 рік.

у 1927-му на цьому подвір'ї буде людно: 8 листопада у Вінниці урочистий мітинг з нагоди відкриття першого в Україні літературно-меморіального музею М. М. Коцюбинського. Усміхнені вінничани пильно дивляться у кінокамеру"...


КОЦЮБИНСЬКИЙ В ЦИТАТАХ

«Його оповідання пливе натурально і свобідно… Стиль його простий, без жодної форсованої штучності, без риторичних ефектів. Із всіх наших письменників він найбільш нагадує Тургєнєва, того «найбільш артиста і найбільш європейця» між російськими белетристами... Він наскрізь новочасний чоловік, перейнятий високим гуманним чуттям і ясним поглядом на життя» (Іван Франко)

«Михайло Коцюбинський — письменник сонячний. І не тільки тому, що «носив у душі сонце», як сам про себе казав... Уся його проза... — це світлий, відкритий простір для душі й духу» (О. Логвиненко)

«У Коцюбинського [«Тіні забутих предків»] реальне і міфічне займають два плани: у зображенні суспільного життя домінує реальний компонент, у змалюванні життя особи — міфічний» (М. Кіяновська).

«Ласкавий з дітьми, він зумів зразу завоювати нашу загальну симпатію, і нам учитись було легко і приємно. Михайло Михайлович був не лише нашим учителем, а й вихователем та другом. У вільний від навчання час він читав нам свої та інших авторів твори і тим розвинув нашу любов до України. Завдяки Михайлові Михайловичу я дуже полюбила все українське: носила український костюм, співала українських пісень, зацікавилась побутом селян…» (Є. Бакша-Мельникова)

«Гуцульщині «Тінями забутих предків» Коцюбинський поставив в українському письменстві пам’ятник» (А. Крушельницький).

«Любов і краса – це ті діаманти, які він вишліфовував із непоказних камінчиків та заховував у вічний скарб нашої національної культури (Володимир Гнатюк)

«Прочитав я її («Харитю») та й не стямився!.. У такій невеличкій приповісті та такого багато сказано! Та як сказано! Чистою, як кринична вода, народною мовою, яскравим, як сонячний промінь, малюнком; невеличкими, домірними нарисами, що розгортують перед очима велику — безмірно велику — картину людського горя, краси світової, виявляють безодню глибину думок, таємні поривання душі, забої невеличкого серця!..» (Панас Мирний)

«Уявіть собі людину середнього зросту. В його постаті, ході, одежі стільки простоти скромності і водночас якоїсь внутрішньої вишуканості, благородства. Рухи його скупі, жодного зайвого жесту, вдумливе обличчя так і світиться любов’ю до людей, погляд його темних на диво виразних очей, проникає до самого серця, зігріває душу». Остап Лисенко (син композитора)

«Він любив квіти, із захопленням вивчав їх, ботанічні знання були в нього досить великі. У садочку, що оточував наш будинок, яких тільки квітів не було… Батько дуже любив садок і разом з матір’ю насаджував дерева і квіти». (Ірина Коцюбинська, дочка письменника)

«В тугому комірці, з тяжким портфелем, Охайний, чепурний і мовчазний, Він перебував тут вік свій нелегкий над статистичним ділом невеселим. (М. Рильський «Чернігівські сонети»)

«Людина культурна, до найменших подробиць, європеєць з голови до п’ят... був справжнім аристократом Духа без жодного силування зі свого боку...» С. Єфремов

«Бо життя безупинно і невблаганно іде на мене, як хвиля на берег. Не тільки власне, а і чуже. А врешті - хіба я знаю, де кінчається власне життя, а чуже починається? Я чую, як чуже існування входить в моє, мов повітря крізь вікна і двері, як води притоків у річку. Я не можу розминутись з людиною. Я…» Михайло Коцюбинський (Intermezzo)

«А люди йдуть. За одним другий і третій, і так без кінця. Вороги й друзі, близькі й сторонні - і всі кричать у мої вуха криком свого життя або своєї смерті, і всі лишають на душі моїй сліди своїх підошов. Затулю вуха, замкну свою душу і буду кричати: «Тут вхід не вільний!» Михайло Коцюбинський (Intermezzo)

«Поезія жити не може на смітнику, а без неї жити - злочин». Михайло Коцюбинський (Сон)

«Признаюсь - заздрю планетам: вони мають свої орбiти, i нiщо не стає їм на їхнiй дорозi». Михайло Коцюбинський (Intermezzo)

«Небо було синіше од моря, море було синіше од неба. Мені здавалося, що вони заздрять одне одному». Михайло Коцюбинський (Сон)

«Коли лежиш в полі лицем до неба і вслухаєшся в многоголосу тишу полів, то помічаєш, що в ній щось є не земне, а небесне». Михайло Коцюбинський (Intermezzo)

«В гурті і беззубий собака лютує». М. Коцюбинський (Фата Моргана)

«Ти тільки гість в житті моїм, сонце, бажаний гість, — і коли ти відходиш, я хапаюсь за тебе. Ловлю останній промінь на хмарах, продовжую тебе у вогні, в лампі, у фейєрверках, збираю з квіток, з сміху дитини, з очей коханої. Коли ж ти гаснеш і тікаєш від мене — творю твою подобу, даю наймення їй…». Михайло Коцюбинський (Intermezzo)

«Поїзд летiв, повний людського гаму. Здавалось, город витягує в поле свою залiзну руку за мною i не пускає». Михайло Коцюбинський (Intermezzo)

«А я дивлюся на небо. Воно сьогодні тихе, синє, глибоке і так щедро спливає униз, що маю певність: се воно наливає море блакиттю». Михайло Михайлович Коцюбинський (На острові)

«Ах, як добре збирати усмішки і оддавать їх другим!..» Михайло Михайлович Коцюбинський (На острові)

«Бідний з праці аж рветься, а багатому черево дметься». Михайло Коцюбинський (Fata Morgana)

«Бідний розкидає, а багатий збирає». Михайло Коцюбинський (Fata Morgana)

«Старе мусить вмирати, молоде жити. Так все на світі. Старе листя спадає, молоде наростає. Зима гине, як надходить весна, зерно гниє в землі, випускаючи парость. Так все ведеться, відколи світ». Михайло Коцюбинський (Що записано в книгу життя)

«Его звезда уже едва держится на небе, готовая скатиться. Ведь что наша жизнь? Вспышка на небе, цвет черешни...хрупкая и короткая... М. М. Коцюбинский (Тени забытых предков)

«Я люблю свою кімнату. Білу, наче снігурка, з букетом ірисів на столі і з Боттічеллі на стінах. Але найбільшу радість справляє мені вікно. Цілий день в нього дивиться море. Од сходу до заходу сонця голубіють в моїй хаті шибки, як морське око». Михайло Михайлович Коцюбинський (На острові)


БІБЛІОТЕКА РЕКОМЕНДУЄ (СПИСКИ ОНОВЛЕНО 05-06.2019 Р.)

МИХАЙЛО КОЦЮБИНСЬКИЙ. ВИБІРКОВА БІБЛІОГРАФІЯ


  1. Вертій Олексій. З'ясування народних джерел творчості Михайла Коцюбинського / Олексій Вертій // Українська мова і література в школі. – 2018. – № 2. – С. 32-36
  2. Вешелені О. "Досвід божевілля" в новелах Михайла Коцюбинського / Олександр Вешелені // ХХ століття: від модерності до традиції. Михайло Коцюбинський і український модернізм ХХ століття : збірник наукових праць / ред. кол.: І. Руснак, О. Баган, М. Васьків та ін. – Вінниця : Планер, 2015. – Вип. 4. – С. 56-62
  3. Вінничук А. Імпресіоністична поетика новели "Цвіт яблуні" Михайла Коцюбинського / Алла Вінничук // ХХ століття: від модерності до традиції. Михайло Коцюбинський і український модернізм ХХ століття : збірник наукових праць / ред. кол.: І. Руснак, О. Баган, М. Васьків та ін. – Вінниця : Планер, 2015. – Вип. 4. – С. 63-67
  4. Гороф'янюк І. Демонологічна лексика в мовній тканині повісті "Тіні забутих предків" Михайла Коцюбинського / Інна Гороф'янюк // ХХ століття: від модерності до традиції. Михайло Коцюбинський і український модернізм ХХ століття : збірник наукових праць / ред. кол.: І. Руснак, О. Баган, М. Васьків та ін. – Вінниця : Планер, 2015. – Вип. 4. – С. 252-264
  5. Дяченко С. Михайло Коцюбинський "Тіні забутих предків" : Специфіка вивчення творчості письменника у старшій школі : [2 уроки] / Світлана Дяченко, Марія Музика // Українська мова та література. – 2015. – Лютий (№ 4). – С. 39-43
  6. Завальнюк І. Семантико-стилістичні вияви фразеологічних одиниць у мовотворчості Михайла Коцюбинського / Інна Завальнюк // ХХ століття: від модерності до традиції. Михайло Коцюбинський і український модернізм ХХ століття : збірник наукових праць / ред. кол.: І. Руснак, О. Баган, М. Васьків та ін. – Вінниця : Планер, 2015. – Вип. 4. – С. 264-271
  7. Івакін О. "Весь світ був, як казка, повна чудес, таємнича, цікава й страшна..." : Михайло Коцюбинський та його родина / О. Івакін // Історія та правознавство. Позакласна робота. – 2016. – № 1. – С. 14-20.
  8. 8У1
    І-73
    Інтелігент з душею сівача: Вінницькі письменники про Михайла Коцюбинського
    // упоряд. В. П. Сторожук. – Вінниця: Континент-Прим, 2005. – 48 с. : іл.
  9. 8У1,3
    К17
    Калениченко Н. Л.
    Михайло Коцюбинський: Нарис життя і творчост
    / Н. Л. Калениченко. – К.: "Дніпро", 1984. – 189 с . – /Літературний портрет/.
  10. Кирієнко Олександр. Кохання у житті Михайла Коцюбинського / О. Кирієнко, І. Коляда // Історія в рідній школі. – 2018. – № 7/8. – С. 38-41
  11. 8У1.3(075.3)
    К56
    Ковалів Юрій Іванович. Історія української літератури: кінець ХІХ - поч. ХХІ ст. : у 10 т. Т. 2: У пошуках іманентного сенсу : підручник
    / Ю. І. Ковалів. – К. : Академія, 2013. – 624 с
    Примірники: всього:10 - НАВЧ. ВІДДІЛ(7), ЗБЕРІГАННЯ(2), ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
  12. 8У1.3(075.3)
    К95
    Куцевол Ольга Миколаївна. Вивчення життя і творчості Михайла Коцюбинського через рецепцію літературних та літературно-документальних джерел : посібник
    / О. М. Куцевол. – Вінниця : Консоль, 2015. – 440 с
    Примірники: всього:18 - НАВЧ. ВІДДІЛ(16), (1), ЗБЕРІГАННЯ(1)
  13. Куцевол О. Вивчення життєпису Сонцепоклонника через художню рецепцію літературної Коцюбинськіани / Ольга Куцевол // ХХ століття: від модерності до традиції. Михайло Коцюбинський і український модернізм ХХ століття : збірник наукових праць / ред. кол.: І. Руснак, О. Баган, М. Васьків та ін. – Вінниця : Планер, 2015. – Вип. 4. – С. 313-328
  14. 8У1.3
    Л64
    Літературна Вінничина. Михайло Коцюбинський: (сторінки творчої біографії)
    / редколегія С. М. Антонюк (відп. ред.), З. М. Грузман, А. М. Подолинний, В. В. Хоменко // ВДПУ. Каф. укр. літ-ри. – Вінниця, 1997. – 79, [2] с.
  15. У6
    Л64
    Літописець краю рідного : літературно-мистецьке краєзнавство
    / ред. кол.: В. С. Горлей, В. Владімірова. – Вінниця : Вінницька обласна друкарня, 2014. – 172 с. : іл. – (Літературне краєзнавство )
    Примірники: всього:1 - НАУК. АБОНЕМЕНТ.(1)
  16. Михайло Коцюбинський. 1964-1988 : бібліогр. покажч. / упоряд. М. О. Мороз. – Чернігів, 1989. – 272 с.
  17. 8У1.3
    М69
    Михида Сергій Павлович. Модерн d'Ukraihe: особистість - мегатекст - поетика
    / С. П. Михида. – Кіровоград : Поліграф-Сервіс, 2013. – 336 с. – (Стилет і стилос трьох степовиків)
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  18. М‘ястківська Н. М. Життєвий і творчий шлях М.М. Коцюбинського : урок - заочна подорож. 10 клас / Н. М. М‘ястківська // Вивчаємо українську мову та літературу. – 2017. – № 22-24. – С. 71-81.
  19. Медведєва І. Невідомий Коцюбинський / І. Медведєва // Вінниччина. – 2015. – 13 травня (№ 37). – С. 9.
  20. Надуваний П. Подільсько-волинські мандри Коцюбинського / Петро Надуваний // Літературна Україна. – 2017. – 27 квітня (№ 17). – С. 14.
  21. Новиков А. Відомий і невідомий Михайло Коцюбинський: крізь призму нової книжки Ольги Куцевол / А. Новиков // Українська мова і література в школах України. – 2017. – № 7/8. – С. 93-95.
  22. Пірус Т. П. Михайло Коцюбинський про традиційну культуру українців Поділля / Т. П. Пірус // Народна культура Поділля у національному вихованні дітей та молоді: проблеми та перспективи національного виховання : матеріали другого науково-практичного круглого столу, 24 жовтнгя 2014 р. / Вінницький державний педагогічний університет імені М. Коцюбинського. – Вінниця : Нілан-ЛТД, 2015. – С. 84-89
  23. Поворознюк Світлана. Етнічні стереотипи татарського народу в творах Михайла Коцюбинського / Світлана Поворознюк // Дивослово. – 2018. – № 5. – С. 36-40
  24. Приліпко Ірина. Від імпресіонізму до постімпресіонізму: М. Коцюбинський та його літературна "школа" : [рецензія] / Ірина Приліпко // Слово і час. – 2016. – № 12. – С. 114-116
  25. Прокопчук Л. Компаративні фразеологізми у мовотворчості Михайла Коцюбинського / Людмила Прокопчук // ХХ століття: від модерності до традиції. Михайло Коцюбинський і український модернізм ХХ століття : збірник наукових праць / ред. кол.: І. Руснак, О. Баган, М. Васьків та ін. – Вінниця : Планер, 2015. – Вип. 4. – С. 272-277
  26. Турган Ольга. Агон життя і смерті у творчості М. Коцюбинського / О. Турган // Слово і час. – 2017. – № 6. – С. 28-35
  27. С72
    Співець гуманізму і краси : тези доповідей та повідомлень обласної науково-методичної конференції, присвяченої 125-річчю з дня народження М. М. Коцюбинського 26-27 жовтня 1989
    / Вінницький державний педагогічний інститут ім. М. Коцюбинського, Вінниця, 1989. – 58 с.
  28. 8У1.3
    С-73
    Спогади про Михайла Коцюбинського
    / упоряд., післям. та прим. М. М. Поступейка. – 2-ге вид., доп. – К: Дніпро, 1989. – 278 с.
  29. 8У1.3(075.3)
    У-45
    Українська література межі ХІХ - ХХ століть: хрестоматія : навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів
    / упоряд. Н. М. Гаєвська, О. С. Задорожна, за ред. Н. М. Гаєвської. – Київ : Либідь, 2016. – 1216 с
    Примірники: всього:2 - НАВЧ. ВІДДІЛ(1), ЗБЕРІГАННЯ(1)
  30. Хахула О. Він слугував народові своєму, боліючи душею разом з ним... Значення творчості Михайла Коцюбинського : система уроків за творчістю М. Коцюбинського : українська література : 10 клас / Оксана Хахула // Українська мова і література в школах України. – 2015. – № 3. – С. 51-53
  31. Хахула О. Карпатські Ромео і Джульєта, або Вічна таїна кохання. Осмислення філософських категорій життя і смерті : система уроків за творчістю М. Коцюбинського : українська література : 10 клас : [за повістю "Тіні забутих предків"] / Оксана Хахула // Українська мова і література в школах України. – 2015. – № 1/2. – С. 41-43.
  32. 8У1
    Х76
    Хоменко Б. В
    Подільськими стежками Михайла Коцюбинського. До 140-річчя від дня народження
    / Б. В. Хоменко, В. Ф. Циганюк ; гол. ред. І. М. Журавлівський. – Вінниця, 2004. – 143 с. : портр.

Вебліографічні джерела

  1. Відкриття музею Коцюбинського в Вінниці. 1927 р. – Режим доступу: https://vezha.vn.ua/vinnytsya-90-rokiv-tomu-v-merezhi-opublikuvaly-video-vidkryttya-muzeyu-kotsyubynskogo-u-vinnytsi-video
  2. Вінницький літературно-меморіальний музей імені Михайла Коцюбинського відсвяткував 90-річний ювілей. – URL: https://www.myvin.com.ua/ua/news/events/52176.html
  3. Людмили Мірчук, Working at арська районна бібліотека до 150-річчя від дня народження Михайла Коцюбинського : презентація. – Режим доступу: https://www.slideshare.net/barchildlib/ss-38963516
  4. Михайло Коцюбинський. Біографія. – URL: http://ukrclassic.com.ua/katalog/k/kotsyubinskij-mikhajlo/294-mikhajlo-kotsyubinskij-biografiya
  5. Презентації про Михайла Коцюбинського. – Режим доступу: https://scribble.su/ukr-lit/ukr-lit-10-avramenko/26.html
  6. Михайло Коцюбинський. Цікаві факти. – URL: https://dovidka.biz.ua/tsikavi-fakti-pro-mihayla-kotsyubinskogo/
  7. Михайло Коцюбинський. Цитати. – URL: https://www.livelib.ru/author/274081/quotes-mihail-kotsyubinskij
  8. Сонцепоклонник та його божі квіти. – URL: https://www.ukrinform.ua/rubric-culture/2531555-kocubinskij-1-soncepoklonnik-ta-jogo-bozi-kviti.html

Дослідження земляками творчості М. Коцюбинського


  1. Антонюк Є.М. З Україною в серці: [М.Коцюбинський і нац.-культ. відродж.] // Літературна Вінниччина: Доп. та повідомл. обл. наук.-метод. конф., присвяч. 135-річчю від дня народж. М. Коцюбинського. - Вінниця, 1999. - С.1-7.
  2. Барабан В. Духовний учитель Коцюбинського [Т.Шевченко] // Панорама. - 2000. - 6 січ.
  3. Бортняк А. Каменяр - очима, серцем і розумом Сонцепоклонника: [Про друж. cтосунки М.Коцюбинського та І.Франка] // Вінниц. газ. - 1996.- 29 серп.
  4. Бортняк А. Коцюбинський у "Тарасовій світлиці": [Т.Шевченко у житті М. Коцюбинського] // Вінниц. газ.-1997.- 8 берез.
  5. Бортняк А. Михайло Коцюбинський: "Його велика праця, його велика любов до народу не згаснуть ніколи": [Про взаємини М.Коцюбинського з укр. письм., етнографом, лексикографом Б.Грінченком] // Вінниц. газ.-1998.-10 груд.
  6. Бортняк А. "Негучна мовчазна мужність": [Про постать М. Коцюбинського в повісті Л. Смілянського "Михайло Коцюбинський"] // Вінниччина.-2001. - 7 берез. - (Спец. вип. газ. "Зоряна криниця")
  7. Бортняк А. Шевченко в пам'яті та діяльності Коцюбинського // Вінниччина. - 2001. - 7 берез. - (Спец. вип. газ. "Хочу все знати")
  8. Бортняк А. Рідномовний світ Коцюбинського // Вінниц. газ.-1993.-16 верес.
  9. Борщевський В. Вивчення творчості Михайла Коцюбинського в школі : посіб. для вчителів. - 2-е вид., перероб. і доп.- К.: Рад. шк.., 1975.- 197 с.
  10. Борщевський В. Співець гуманізму і краси // Вінниц. правда.- 1988.- 16 верес.
  11. Вешелені О. "Досвід божевілля" в новелах Михайла Коцюбинського / Олександр Вешелені // ХХ століття: від модерності до традиції. Михайло Коцюбинський і український модернізм ХХ століття : збірник наукових праць / ред. кол.: І. Руснак, О. Баган, М. Васьків та ін. – Вінниця : Планер, 2015. – Вип. 4. – С. 56-62
  12. Вінничук А. Імпресіоністична поетика новели "Цвіт яблуні" Михайла Коцюбинського / Алла Вінничук // ХХ століття: від модерності до традиції. Михайло Коцюбинський і український модернізм ХХ століття : збірник наукових праць / ред. кол.: І. Руснак, О. Баган, М. Васьків та ін. – Вінниця : Планер, 2015. – Вип. 4. – С. 63-67
  13. Вишневська Н. Про кольори у повісті М. Коцюбинського "Тіні забутих предків" // Вінниц. газ.- 1998.- 22 груд.
  14. Вільчинська О. Що з того вийде, може вогні...: [Про вшанування пам'яті укр. письм.-класика М. Коцюбинського] // Панорама.- 1995.- 7 жовт.
  15. Волковинська Н. Образ танцю у творчості М. Коцюбинського // Літературна Вінниччина: Доп. та повідомл. обл. наук.-метод. конф., присвяч. 135-річчю від дня народж. М. Коцюбинського.- Вінниця, 1999.- С. 0-25 ; Укр.. мова і л-ра.-2000.- Січ.(№ 2).-С.5-7.
  16. Гнатюк М. На сонячній палітрі Бурачека: [Вінниця та пам'ят. місця, пов'яз. з життям М. Коцюбинського у творчості худож. М. Г. Бурачека // Вінниц. газ.- 1998.- 14 квіт.]
  17. Горішній А. "Струнка, як смерека": [Про взаємини О. Кобилянської і М. Коцюбинського] // Вінниц. газ.- 1998.- 26 листоп.
  18. Гороф'янюк І. Демонологічна лексика в мовній тканині повісті "Тіні забутих предків" Михайла Коцюбинського / Інна Гороф'янюк // ХХ століття: від модерності до традиції. Михайло Коцюбинський і український модернізм ХХ століття : збірник наукових праць / ред. кол.: І. Руснак, О. Баган, М. Васьків та ін. – Вінниця : Планер, 2015. – Вип. 4. – С. 252-264
  19. Гуцало Є. Майстер // Літ. Україна.- 1989.- 21 верес.
  20. Давидюк А. Як одвітив брат за брата: (Маловідомі сторінки з життя родини Коцюбинських у рад. часи) // Давидюк А. Жертви червоного терору.- Вінниця, 2001.-С.47 - 55.
  21. Дереч Д. Був чи не був М. Коцюбинський атеїстом // Вінниц. правда.- 1994.- Лип.(№ 5).
  22. Дереч. Д. Несхибний поборник соціальної справедливості й співець людської краси // Панорама. - 1998. - 25 квіт.
  23. Дереч Д. Чи був М.Коцюбинський прихильником соціалізму? // Вінниц. правда. - 1997. - Верес.(№ 10).
  24. Єременко Н. Улюблені мелодії письменника: [М.Коцюбинський і музика] // Вінниц. правда. - 1984. - 2 верес.
  25. Запірченко Л. Вони подружились у Кракові: [М.Коцюбинський і Б.Лепкий] // Подолія. - 1992. - 15 верес.
  26. Захар'яш Є. За молдавськими адресами М. Коцюбинського: [Експедиція Вінниц. музею М.Коцюбинського за маршрутами філоксер. коміс. 1892-1895 рр., у складі якої був письм.] // Рад. освіта.- 1986.- 17 жовт.
  27. 8У1
    І-73
    Інтелігент з душею сівача: Вінницькі письменники про Михайла Коцюбинського
    // упоряд. В. П. Сторожук. – Вінниця: Континент-Прим, 2005. – 48 с. : іл.
  28. Косіяненко Г. Пагілля роду Коцюбинських // Вінниц. газ.- 1994.- 27 жовт.
  29. Каталог філокартистської виставки "Життя і творчість Коцюбинського // Вінниц. газ.- 1995.- 30 трав."
  30. Квятковська Л.П. Пейзаж Поділля - у творах М.Коцюбинського // Вінниц. газ.- 1995.- 30 трав.
  31. Київська Н. Великий Сонцелюб // Вінниц. правда.- 1981.- 18 верес.
  32. Коваленко О. Другом на все життя: [Дружба М.Коцюбинського та О.Кобилянської] // Вінниц. правда.- 1976.- 17 верес.
  33. Коцюбинська М. Голос доби: За "Листами до Михайла Коцюбинського" // Укр. мова та л-ра.- 2004.- 6 лют. -С.1-15.
  34. Коцюбинська М. Михайло Коцюбинський сьогоднішніми очима // Коцюбинський М. Хвала життю.- К., 1991.- С.5-52.
  35. Левада О. Великий письменник великого народу: [Творчість М. М. Коцюбинського] // Вінниц. правда.- 1994.- Верес. (№ 6,7).
  36. Листи до Михайла Коцюбинського: В 4 т. / упоряд. та комент. В. Мазний ; Чернігів. літ.-меморіал. музей-заповідник М. М. Коцюбинського ; Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка НАН України - К; Ніжин: Укр. пропілеї; Аспект-Поліграф, 2002-2003.- Із змісту: [Т.1.: Листи з Вінниці Валер'яна Боржковського.- С. 74-79; Т.2.: Листи Андрія Дуляка з с. Лопатинці Вінниц. обл.- С.174-184].
  37. Литвиненко Г. Сіячі правди: Л.Українка і М. Коцюбинський // Вінниц. правда. - 1971. - 25 лют.
  38. Літературна Вінниччина: Доп. та повідомл. обл. наук.-метод. конф., присвяч. 135-річчю від дня народж. М.Коцюбинського / відп. ред. Є. М. Антонюк. - Вінниця, 1999. - 76 с.
  39. 8У1.3(075.3)
    К95
    Куцевол Ольга Миколаївна. Вивчення життя і творчості Михайла Коцюбинського через рецепцію літературних та літературно-документальних джерел : посібник
    / О. М. Куцевол. – Вінниця : Консоль, 2015. – 440 с
    Примірники: всього:18 - НАВЧ. ВІДДІЛ(16), (1), ЗБЕРІГАННЯ(1)
  40. Куцевол О. Вивчення життєпису Сонцепоклонника через художню рецепцію літературної Коцюбинськіани / Ольга Куцевол // ХХ століття: від модерності до традиції. Михайло Коцюбинський і український модернізм ХХ століття : збірник наукових праць / ред. кол.: І. Руснак, О. Баган, М. Васьків та ін. – Вінниця : Планер, 2015. – Вип. 4. – С. 313-328
  41. 8У1.3
    Л64
    Літературна Вінничина. Михайло Коцюбинський: (сторінки творчої біографії)
    / редколегія С. М. Антонюк (відп. ред.), З. М. Грузман, А. М. Подолинний, В. В. Хоменко // ВДПУ. Каф. укр. літ-ри. – Вінниця, 1997. – 79, [2] с.
  42. У6
    Л64
    Літописець краю рідного : літературно-мистецьке краєзнавство
    / ред. кол.: В. С. Горлей, В. Владімірова. – Вінниця : Вінницька обласна друкарня, 2014. – 172 с. : іл. – (Літературне краєзнавство )
    Примірники: всього:1 - НАУК. АБОНЕМЕНТ.(1)
  43. Пастушенко Л. Мойсей української прози // Подолія. - 1994. - 76 с.
  44. Пірус Т. П. Михайло Коцюбинський про традиційну культуру українців Поділля / Т. П. Пірус // Народна культура Поділля у національному вихованні дітей та молоді: проблеми та перспективи національного виховання : матеріали другого науково-практичного круглого столу, 24 жовтнгя 2014 р. / Вінницький державний педагогічний університет імені М. Коцюбинського. – Вінниця : Нілан-ЛТД, 2015. – С. 84-89
  45. Подолинний А. Учитель життя // Комс. плем'я. - 1989. - 21 верес.
  46. Поляруш Н.С. Традиції М.Коцюбинського в творчості М. Хвильового // Літ. Вінниччина: Доп. та повідомл. обл. наук.-метод. конф., присвяч. 135-річчю від дня народж. М. Коцюбинського.- Вінниця, 1999.- С.39-42.
  47. Присяжнюк М. Михайло Коцюбинський про майстерність Панаса Мирного // Літературно-мистецька Вінниччина: Зб. Ст.-О., 1969.-С.70-76.
  48. Прокопчук Л. Компаративні фразеологізми у мовотворчості Михайла Коцюбинського / Людмила Прокопчук // ХХ століття: від модерності до традиції. Михайло Коцюбинський і український модернізм ХХ століття : збірник наукових праць / ред. кол.: І. Руснак, О. Баган, М. Васьків та ін. – Вінниця : Планер, 2015. – Вип. 4. – С. 272-277
  49. Потупейко М.М. Михайло Коцюбинський: (Ранній період життя і творчості). - К.: Рад. письм., 1964. - 183 с.
  50. Присяжнюк М. Щирий друг Сонцелюба: [М. Коцюбинський і П. Мирний] // Вінниц. правда. - 1979. - 13 трав.
  51. Рябий М. У горах, де Писаний камінь: [З писем. нотат. про М.Коцюбинського] // Україна.- 1981.- № 34.-С.12-13.
  52. Співець гуманізму і краси: Тези доп. та повідомл. обл. наук.-метод. конф. присвяч. 125-річчю з дня народж. М. М. Коцюбинського. 26-27 жовт. 1989 р.- Вінниця, 1989.-58 с.
  53. Спогади про Михайла Коцюбинського : зб. / упоряд. М. М. Потупейко. - К.: Держлітвидав УРСР, 1962.- 430 с.
  54. Стойкевич Т. Тіні забутих предків: [Про родину М.М.Коцюбинського] // Подолія.-2001.- 14 груд.-С.4.- (Спец. вип. газ. "П'ятниця").
  55. Сторожук В. Про Михайла Коцюбинського без ретуші // Панорама. - 1991. - 17 верес.
  56. Стрелбицький М. Коцюбинський знає про нас багато // Вінниц. газ. - 1993. - 23 квіт.
  57. Стрельбицький М. Письменник апофеозів // Вінниччина. - 1994. - 17 верес.
  58. Хоменко Б. Велет України з вінницької колиски // Вінниц. газ. - 1994. - 16 верес.
  59. Хоменко Б. Слово - ясна зброя: Про творчість М. М. Коцюбинського // Сіл. вісті.- 1984.- 16 верес.
  60. 8У1
    Х76
    Хоменко Б. В
    Подільськими стежками Михайла Коцюбинського. До 140-річчя від дня народження
    / Б. В. Хоменко, В. Ф. Циганюк ; гол. ред. І. М. Журавлівський. – Вінниця, 2004. – 143 с. : портр.
  61. Хоцянівська І. В. М. Коцюбинський: Штрихи до портр. // Особистість в культурі: Зб.- Вінниця, 2001.- С.92-101
  62. Циганюк В. Ф., Гуменюк Ю. П. Народознавчі мотиви в творчості М. Коцюбинського; Поетичне слово Коцюбинському.- Вінниця, 1997. - 64 с.- Рец.: Степаненко А. Джерельна віть Сонцелюба // Вінницц. газ.- 1998.- 23 лип.

Художнє слово письменників-земляків про М. Коцюбинського


  1. Бортник А. Балада про соняшник: [Вірш] // Циганюк В.Ф., Гуменюк Ю.П. Народознавчі мотиви в творчості М.Коцюбинського: Поетичне сл. Коцюбинському. Вінниця, 1997. -С.47-48.
  2. Бортняк А. Камінь Коцюбинського: [Вірш] // Комс. плем'я.- 1978.- 14 лют.; Бортняк А. Батькове вогнище: Поезії,-О., 1979.-С.9.
  3. Бортняк А. Квіти Коцюбинського: [Вірш] // Бортняк А. Вибране.- К., 1988.- С.65-66.
  4. Бортняк А. Листи Коцюбинського до дружини: [Вірш] //Бортняк А. Голос обов'язку: Поезії.-К., 1978.-С. 114-115.
  5. Бортняк А. Цвіт безсмертної яблуні: [Вірш про М.Коцюбинського] //Вінниц. правда.-1983.- 16 верес.
  6. Гнатюк Н. Безсмертя: [Вірш, присвяч. М.Коцюбинському].// Вінниц. правда. -1985. - 15 черв.
  7. Гнатюк Н. Перечитуючи Коцюбинського: [Вірш] // Гнатюк Н. Поки люблю і вірю: Поезії.- К., 1985.-С.61 ;Циганкж В.Ф., Гуменюк Ю.П. Народознавчі мотиви в творчості М.Коцюбинського: Поетичне сл. Коцюбинському. -Вінниця, 1997. -С.53-54.
  8. Гнатюк Н. Роздуми над книгами Коцюбинського: [Вірш] // Вінниц. правда. - 1989. - 17 верес.
  9. Гнатюк Н. Сад Коцюбинського: [Вірш] // Гнатюк Н. Дякую долі: Лірика.- О., 1982.- С.22.
  10. Головаткж П. Читаю Коцюбинського: [Вірш] // Головаткж П. Стежка до матері: Лірика.- О., 1987.- С.46.
  11. Гринчук М. [ 3 оповідок про М.Коцюбинського] // Вінниц. газ.- 1994.-4 лют., 11 берез.,21 лип.
  12. Гринчук М. На шляху до "тіней..." : [Із зб. худож.- док. оповідок про М.М.Коцюбинського] // Вінниц. газ. -1994. -11 берез.
  13. Гринчук М. Яблуні одквітають весною: [Новела крижопіл. ж-ста про М.Коцюбинського та О.Аплаксіну]// Київ.- 1994.-№7.-С.131-134.
  14. Залокоцькии І. Дуб Коцюбинського: [Вірш про дуб в с.Станіславчик Жмерин. р-ну] // Залокоцький І. Моя стежина: Твори.- Вінниця, 2000.- С.23-24.
  15. Каменюк М. Домашні недільні читання Коцюбинського в західнонімецькому містечку Гослар // Каменюк М. Спасівка: Поезії.- О., 1990.-С.22-23.
  16. Каменюк М. "Моє Поділля - стежко руса..." :[Вірш, присвяч. відкриттю пам'ятника М.Коцюбинському у Вінниці] II Літ. Україна. - 1989. - 28 груд. - С.1; Циганюк В.Ф., Гуменюк Ю.П. Народознавчі мотиви в творчості М.Коцюбинського: Поетичне сл. Коцюбинському. -Вінниця, 1997.-С.53.
  17. Каменюк М. Прочитання Коцюбинського: [Цикл поезій] // Каменюк М. Місячна ніч в Григорівці.- Вінниця, 1998.-С.105-109.
  18. Каменюк М. Уроки Коцюбинського: [Вірші] //Каменюк В. Прямовисний вітер.- О., 1984.- 33-35.
  19. Кобець В. Біла хата у Вінниці:[Вірш] // Кобець В. Свято нашої зустрічі .-О., 1986. -С.34-35; Циганюк В.Ф., Гуменюк Ю.П. Народознавчі мотиви в творчості М.Коцюбинського: Поетичне сл. Коцюбинському. - Вінниця, 1997. - С.55-56.
  20. Кобець В. Хата над Бугом: [Вірш] // Вінниц. правда.-1983.-17 верес.
  21. Кобець В. Чому такий печальний Коцюбинський?: На честь відкриття пам'ятника М. Коцюбинському у Вінниці 15 груд. 1989 р.: [Вірш] // Кобець В. Не остання любов, не остання...: Поезії.- Вінниця, 2000.- С.247-248; Циганюк В.Ф., Гуменюк Ю.П. Народознавчі мотиви в творчості М.Коцюбинського: Поетичне сл. Коцюбинському. -Вінниця, 1997.-С.53.
  22. Сторожук В. Роздуми Коцюбинського біля своєї хатини; Наша хатка; Мальви на садибі музею:[Вірш] II Циганюк В.Ф., Гуменюк Ю.П. Народознавчі мотиви в творчості М.Коцюбинського: Поетичне сл. Коцюбинському. -Вінниця, 1997. -С.57-60.
  23. Сторожук В. Сонцепоклонник: Поетич. вінок М.Коцюбинському.- Вінниця: Держоблвидав, 2002. -41с.
  24. Студецький М. Із днів і літ...: Моя поезія.- К.:Укр. письм; Вир, 1996.- 182 с.- Із змісту: Камінь Коцюбинського у Вінниці. - С.108; На честь півстолітнього ювілею музею М. Коцюбинського в м. Вінниці.- С.127.
  25. У вінок великому землякові : [Вірші вінниц. поетів до дня народж. М.Коцюбинського] // Вінниц, газ. - 1996. -17 верес. - Зміст: Яковенко Т. Яблуні з його саду; Бортняк А. Листи до дружини; Головатюк П. Читаю Коцюбинського.
  26. У вінок великому чарівникові рідної мови Михайлові Коцюбинському до 130-річчя від дня народження: Вірші-присвяти поетів-вінничан // Вінниц. газ.- 1994.- 22 верес.-Зміст: Каменюк М. Люстро в будинку-музеї М.Коцюбинського; Гнатюк Н. Перечитуючи Коцюбинського; Бортняк А. Листи до дружини.
  27. Усач Г. Хатина над Бугом: [Балада] // Вінниц. правда.-1984.-8 верес.
  28. Циганюк В. Квіти з музею Коцюбинського / Сл. А.Шиньковича // Циганюк В.Ф., Гуменюк Ю.П. Народознавчі мотиви в творчості М.Коцюбинського: Поетичне сл. Коцюбинському. - Вінниця, 1997. - С.61.
  29. Яковенко Т. Яблуні із саду Коцюбинського: [Вірш] // Молодь України. - 1986. - 2 серп.
  30. Козак В. На суботах Коцюбинського: [Вірш] // Вінниц, газ. - 1995.-16 верес.
  31. Козак В. Перші уроки: [Вірш про дитинство М.Коцюбинського]//Вінниц. правда.- 1989.-6 трав.
  32. Козак В. Під віщою зорею: [Вірш] // Вінниц. правда. -1984.- 16 верес.
  33. Колодій В. На камені Коцюбинського: [Вірш]//Вінниц. правда.-1980.- ЗО берез.
  34. Курашкевич К. Вулиця Коцюбинського: Вірш // Курашкевич К. Зустріч у вересні: Поезії.-О., 1980.-С.69-70.
  35. .Назаренко В. Михайло Коцюбинський пише листа Панасові Рудченку- письменнику Мирному //Назаренко В. Повернення блудного сина: Поема і вірші.-Вінниця, 2003.-С. 103-104
  36. Левада О. Родина Коцюбинських : Кіноповість. - К.: Мистец., 1970.- 154с.
  37. Мельник П. Він з нами завжди: [Вірш про проспект М.Коцюбинського у Вінниці] // Поділ, зоря.- 2002.- 25 квіт.-С.10.
  38. Пастушенко Л. У вінок Коцюбинському: [Вірш] //Комс. плем'я.- 1984,-бжовт.
  39. Потупейко М. На далекому острові: [Худож.-док. повість про М.Коцюбинського].- Вінниця, 1997.- 92 с.
  40. Снігур В. У музеї М.Коцюбинського: Вірш // Вінниц. газ.-1998.- 14 трав.
  41. Солоненко М. Важкий грудень: Урив, з повісті [про родину Коцюбинських у Шаргороді] // Вінниц. правда.-1989.- 17 верес.
  42. Сторожук В. Букет поезій на могилу видатного земляка: Наша хатка, Роздуми гранітного Коцюбинського біля своєї хати, Дорогою ціною // Вінниц. газ. - 1996. - 25 квіт.
  43. Сторожук В. Михайло Коцюбинський - наш сучасник: [Цикл віршів]//Сторожук В. Дивина.-Вінниця, 2002.- С.31-

Вінничани-лауреати всеукраїнської премії ім. М. Коцюбинського


  1. Всеукраїнська премія імені М.Коцюбинського [з 1992 р. набула статусу Всеукр.] У/Камертон-ікс. - 1992. - 10 груд. -С.6.
  2. Імені Михайла Коцюбинського: [Про літ. премію, започатков. Вінниц. обл. орг, т-ва книголюбів] // Культура і життя ..- 1992. - 7 листоп.
  3. Положення про Всеукраїнську премію імені М.М.Коцюбинського // Панорама. - 1992. - 17 листоп.
  4. Циганюк В. Тепер премія імені М.Коцюбинського -Всеукраїнська // Вінниччина. - 1992. - 15 груд.
  5. Підвищувати рівень вимогливості: [Вручено диплом лауреата літ премії ім. М. Коцюбинського вінниц. прозаїку ҐД.Усту] //Вінниц. правда. - 1984. - 1 квіт.
  6. [Лауреатом премії ім. М.М.Коцюбинського 1986 р. став вінниц. письм. В.Кобець за твір "Юрський горизонт" та поет, зб. "Свято нашої зустрічі"] // Літ. Україна. - 1987. - 9 лип. -С.7.
  7. Кавка В. Лауреати премії імені М.Коцюбинського: [В.М. Борщевський (посмертно), М.М.Потупето, науковці з Вінниц. пед. ін-ту, дослідники творчості письм.] // Літ. Україна. - 1993. - 18 берез.
  8. Премія імені М.Коцюбинського вінничанам [В.М.Борщевському і М.М. Потупейку] II Вінниц. газ. - 1993. -23 лют.; Демокр. Україна. - 1993 - 25 лют.
  9. Лауреати літературної премії імені Михайла Коцюбинського: [А.Гудима за роман у віршах "Устим Кармалкж" і М. Рябий за роман "Ще не вмерла Україна"] // Літ. Україна. - 1994.- 13 жовт.
  10. Лауреат Всеукраїнської премії імені М.Коцюбинського [/. Волошенюк за кн. "Алло! Пришліть кореспондента" та
  11. "Дорога через тишу"] // Літ. Україна.- 1997.- 27 листоп.-С.2.
  12. Лауреати літературної премії імені Михайла Коцюбинського 1999 р. [в т. ч. вінниц. прозаїк В. Кузьмепко за роман "Ти є на світі" та твори остан. років] // Літ. Україна.-1999.- 14жовт.-С.2.
  13. Мельник В. Присуджено премію імені М.Коцюбинського [вінниц. прозаїку В.Кузьменку] //День.-1999.-21 верес.-С.7.
  14. Джеря І. І в Сосонці є лауреат [Всеукр. літ. премії ім М.Коцюбинського письм.-землячка В.Сторожук] //Поділ. зоря,-2000.- 14 верес.-С.12.
  15. Бортняк А. Відзнака за зболене серце:[Премія М. Коцюбинського Л. Пастушенку за книгу "Покута"] // Вінниччина.- 2001.- 18 верес.
  16. Мельник В. Похвальне слово скромності: [Про присудж. Всеукр. літ. премії ім. М.Коцюбинського вінниц. поетам В,Прилипну за поет. зб. "Зелене сонце" та АЗвірику за поет. зб. "Доля" ] // Поділ, зоря.- 2003.- 27 верес.- С.8.
  17. Мельник В. Премію імені прозаїка отримали поети [В.Прилипко, А.Звірик] // Вінниц. відом.- 2003,- 17 верес.-С.5



МИХАЙЛО КОЦЮБИНСЬКИЙ В ЕЛЕКТРОННОМУ КАТАЛОЗІ БІБЛІОТЕКИ
(СПИСКИ ОНОВЛЕНО 05-06.2019 Р.)

Список книг. База даних 'Книги'


  1. 8И(ПОЛ)
    Т32
    TEKA. Komisji polsko-ukrainskich zwiazkow kulturowych. Tom 1
    / Polska Akademia Naur Oddzial w Lublinie ; red.: T. Karadowicz, M. Lesiow, M. Oldakowska-Kuflowa. – Lublin, 2004. – 195 с.
    Примірники: всього:1 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
  2. 8ЮУ
    Б61
    Білецький Д. М. Українська дитяча література : посібник для педагогічних інститутів і педучилищ
    / Д. М. Білецький, Ю. П. Ступак. – К. : Радянська школа, 1963. – 234 с.
    Примірники: всього:19 - ЗБЕРІГАННЯ(2), НАВЧ. ВІДДІЛ(17)

  3. Б61
    Білодід Іван Констянтинович. Вибрані праці в 3-х томах = Избранные труды в трех томах. Т. 2
    / І. К. Білодід ; редкол.: В. М. Русанівський (гол.) та ін. ; упоряд. та приміт. П. Ю. Гриценка, І. П. Чепіги ; АН СРСР. АН УРСР ін-т мовознавства ім. О. О. Потебні. – К. : Наукова думка, 1986. – 364 с
    Примірники: всього:1 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
  4. 8У(075.2)
    Б23
    Бандура Олександра Михайлівна. Українська література : підручник для 8 класу
    / О. М. Бандура, Н. Й. Волошина. – 3-тє вид., перероб. та доп. – К. : Освіта, 1997. – 384 с.
    Примірники: всього:6 - НАВЧ. ВІДДІЛ(4), ЗБЕРІГАННЯ(2)
  5. 8У1.3
    Б83
    Борщевський Василь Митрофанович. Вивчення творчості Михайла Коцюбинського в школі : посібник для вчителів
    / В. М. Борщевський. – К. : Рад. школа, 1964. – 171 с. : портр.
    Примірники: всього:14 - НАУК. АБОНЕМЕНТ(10), ЗБЕРІГ(3), ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
  6. 8У1.3
    Б83
    Борщевський Василь Митрофанович. Вивчення творчості Михайла Коцюбинського в школі : посібник для вчителів
    / В. М. Борщевський. – 2-ге вид. перероб. та доп. – К. : Рад. школа, 1975. – 197 с. : портр.
    Примірники: всього:24 - НАУК. АБОНЕМЕНТ(15), ЗБЕРІГ(4), ЧЗ ЗАГАЛЬНА(5)
  7. 06
    В48
    Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського. Наукові записки. Серія: "Початкове навчання" : збірник матеріалів науково-практичної конференції викладачів і студентів. Випуск 3
    / ред. кол.: Г. С. Тарасенко, Л. В. Любчак, В. С. Штифурак. – Вінниця : ВДПУ імені Михайла Коцюбинського, 2005. – 271 с
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  8. 8У1.3
    В48
    Володимир Винниченко: "Бо я - українець". Книга 1 : Дайджест-конспект життя і творчості за матеріалами досліджень Володимира Панченка
    / упоряд.: С. О. Колісник, Т. С. Яровенко. – Кіровоград : Імекс-ЛТД, 2011. – 512 с. : іл. – (Стилет і стилос трьох степовиків. Т. 1)
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  9. 8У1.3
    В48
    Володимир Винниченко: утвердження українськості : дайджест-конспект життя і творчості
    / упоряд. Т. С. Яровенко. – Кіровоград : Поліграф-Сервіс, 2013. – 430 с. – (Стилет і стилос трьох степовиків)
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  10. У6
    В68
    Волошенюк Ганна Леонтіївна. Все - з любові
    / Г. Л. Волошенюк. – Вінниця : О. Власюк, 2009. – 304 с. : іл.
    Примірники: всього:2 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1), ЗБЕРІГАННЯ(1)
  11. 8У(075.2)
    В68
    Волошина Н. Й. Українська література : підручн. для 5 класу
    / Н. Й. Волошина, О. М. Бандура. – К. : Освіта, 1992. – 304 с.
    Примірники: всього:3 - НАВЧ. ВІДДІЛ(1), ЗБЕРІГАННЯ(2)
  12. 8У(075.2)
    В68
    Волошина Ніла Йосипівна. Українська література : підручн. для 5 класу
    / Н. Й. Волошина, О. М. Бандура. – К. : Освіта, 1997. – 304 с.
    Примірники: всього:7 - НАВЧ. ВІДДІЛ(5), ЗБЕРІГАННЯ(2)
  13. 8У(075.3)
    Г85
    Грицай Михайло Семенович. Українська література : підручник для учнів серед. спец. навч. закладів
    / М. С. Грицай, В. Я. Неділько, І. О. Ладоня ; ред. М. С. Грицай. – К. : Вища школа, 1985. – 367 с.
    Примірники: всього:3 - НАВЧ. ВІДДІЛ(2), ЗБЕРІГ(1)
  14. 8У1.3
    Г85
    Грицюта Микола Сидорович. Михайло Коцюбинський : літературний портрет
    / М. С. Грицюта. – К. : Художня література, 1961. – 143 с. – Бібліогр.: с. 141
    Примірники: всього:2 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1), НАУК. АБОНЕМЕНТ(1)
  15. 9У(075.3)
    Д36
    Державні, політичні та громадські діячі України : політичні портрети : навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. I-IV рівнів акредетації. Кн. 1
    / М. І. Панов, Л. М. Герасіна, В. І. Астахова, О. М. Сахань ; ред. М. І. Панова. – К. : Ін Юре, 2002. – 474 с.
    Примірники: всього:5 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1), НАВЧ. ВІДДІЛ(2), ЗБЕРІГАННЯ(2)
  16. 8У6
    Д43 Дзюба І. М. З криниці літ : У 3 т.
    / І. М. Дзюба : Вид. дім "Києво-Могилянська академія". – 2006 Т. 3 :
    Літературні портрети ; Дніпровський меридіан ; Зі спогадів. – 876 с.
    Примірники: всього:1 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
  17. 06
    Д68
    Доповіді ювілейного наукового конгресу для відзначення сторіччя НТШ
    / редкол.: В. Лев, В. Стецюк, М. Чировський ; НТШ. – Ню Йорк [та ін.], 1976. – 285 с. – (Записки НТШ ; т. 187: філологічна секція)
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГ(1)
  18. 8У(075.2)
    Д85
    Духовні криниці. Українська література (перша половина ХХ ст.) : Хрестоматія для 10 класу середніх шкір, ліцеїв, гімназій, коледжів. Ч. 2
    / упоряд.: Г. Семенюк, П. Хропко. – 2-ге вид. – К. : Освіта, 2000. – 544 с.
    Примірники: всього:5 - НАВЧ. ВІДДІЛ(3), ЗБЕРІГАННЯ(2)
  19. 8У(075.2)
    Д85
    Духовні криниці. Українська література (перша третина ХХ століття) : хрестоматія для 10 класу. Ч. 2
    / упоряд. Г. Ф. Семенюк, упоряд. П. П. Хропко. – Київ : Освіта, 1997. – 544 с.
    Примірники: всього:4 - ЗБЕРІГАННЯ(2), НАВЧ. ВІДДІЛ(2)
  20. 8У1.3
    Є15
    Євдокименко Володимир Юхимович. Суспільно-політичні погляди М. М. Коцюбинського : (до 100-річчя з дня народження)
    / В. Ю. Євдокименко. – К. : Політвидав України, 1964. – 59 с. – (Літературний портрет)
    Примірники: всього:1 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
  21. 8У(075.2)
    Ж66
    Живиця : Хрестоматія української літератури XX століття. Кн. 1
    / за ред. М. М. Конончука, упоряд.: М. М. Конончук, Н. І. Бондар. – К. : Твім інтер, 1998. – 720 с
    Примірники: всього:14 - ЗБЕРІГАННЯ(2), ЧЗ ЗАГАЛЬНА(2), НАВЧ. ВІДДІЛ(10)

  22. Ж72
    Жила Світлана Олексіївна. Теорія і практика вивчення української літератури у взаємозв'язках із різними видами мистецтв у старших класах загальноосвітньої школи : монографія
    / С. О. Жила. – Чернігів : Деснянська правда, 2004. – 360 с
    Примірники: всього:2 - ЗБЕРІГАННЯ(2)
  23. 8У1.3
    Ж86
    Жук Ніна Йосипівна. М. Коцюбинський про роль мистецтва і літератури в житті народу : (до 100-річчя з дня народження письменника)
    / Н. Й. Жук ; Міністерство вищої та середньої спец. освіти УРСР ; Київський державний ун-т ім. Т. Г. Шевченка. – К. : Вид-во Київського університету, 1964. – 52 с.
    Примірники: всього:2 - ЗБЕРІГ(1), ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
  24. 8У1.3
    Ж85
    Жук Ніна Йосипівна. Михайло Коцюбинський : семінарій
    / Н. Й. Жук. – К. : Рад. школа, 1966. – 208 с. : портр.
    Примірники: всього:10 - ЗБЕРІГ(3), НАУК. АБОНЕМЕНТ(5), ЧЗ ЗАГАЛЬНА(2)
  25. 8У(07)
    З-41
    Збірка найкращих творів. 5-11 класи
    / уклад.: Л. О. Третяк, Т. М. Положий, О. І. Тимченко, З. О. Гончар, Н. К. Бессонова. – Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2011. – 704 с
    Примірники: всього:1 - НАВЧ. ВІДДІЛ(1)
  26. 8У1.3
    З-41
    Збірник праць четвертої наукової Шевченківської конференції
    / АН України, Ін-т літератури ім. Т. Г. Шевченка. – К. : Вид-во АН УРСР, 1956. – 326 с
    Примірники: всього:4 - ЗБЕРІГ(2), НАУК. АБОНЕМЕНТ(1), ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
  27. 8У1.3
    З-41
    Збірник праць шостої наукової Шевченківської конференції
    / АН України, Ін-т літератури ім. Т. Г. Шевченка. – К. : Вид-во АН УРСР, 1958. – 379 с
    Примірники: всього:1 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
  28. 8У1.3
    З-41
    Збірник праць ювілейної десятої наукової Шевченківської конференції
    / АН України, Ін-т літератури ім. Т. Г. Шевченка. – К. : Вид-во АН УРСР, 1962. – 372 с
    Примірники: всього:2 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1), ЗБЕРІГ(1)
  29. 8У1.3
    І-73
    Інтелігент з душею сівача : Вінницькі письменники про Михайла Коцюбинського
    / упоряд. В. П. Сторожук. – Вінниця : Континент-Прим, 2005. – 48 с. : іл.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  30. 37(09)(075.3)
    І-90
    Історія педагогіки : навч. посібник для пед. ін-тів
    / за ред. М. С. Гриценка. – К. : Вища школа, 1973. – 447 с. : ил.
    Примірники: всього:47 - НАВЧ. ВІДДІЛ(40), ЧЗ ППН(4), ЗБЕРІГ(3)
  31. 9У(Він)
    І-90
    Історія рідного краю. Ч. 2: Краєзнавчі нариси про подільське місто Бар та його околиці в 19 - на початку ХХ ст.
    / Барська райдержадміністрація. Відділ освіти ; відп. ред. Ю. Л. Малиновський ; авт. : І. Д. Барладин, М. Л. Йолтуховський. – Бар, 1992. – 59 с.
    Примірники: всього:2 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1), (1)

  32. І-90
    Історія України в особах : 19-20 ст. : нариси
    / І. Войцехівська, В. Абліцов, О. Божко. – К. : Україна, 1995. – 479 с
    Примірники: всього:3 - ЗБЕРІГ(1), ЧЗ ЗАГАЛЬНА(2)

  33. І-90
    Історія української культури : [письменство]. IX Зшиток: червень 1937
    / видання І. Тиктора; під заг. ред. І. Крип'якевича ; післямова Ф. Погребняка. – К. : АТ "Обереги", 1993. – 48, [385-432] с. : іл.. – (Історична бібліотека)
    Примірники: всього:6 - ЗБЕРІГ(5), НАУК. АБОНЕМЕНТ(1)
  34. 8У1(075.3)
    І-90
    Історія української літератури (кінець XIX-початок XX ст.)
    / ред.: Н. Й. Жук, Л. Д. Іванова, С. М. Шаховського. – К. : Вид. Київського ун-ту, 1967. – 476 с
    Примірники: всього:10 - НАВЧ. ВІДДІЛ(5), ЗБЕРІГ(5), (1)
  35. 8У1.3(075.3)
    І-90
    Історія української літератури кінця XIX - початку XX ст. : підручник для студ. філологіч. фак-тів ун-тів
    / І. А. Денисюк, Н. Й. Жук, В. М. Лесин ; ред.: Н. Й. Жук, В. М. Лесина. – 3-е вид., випр. и доп. – К. : Вища школа, 1989. – 438 с.
    Примірники: всього:24 - ЗБЕРІГАННЯ(2), НАВЧ. ВІДДІЛ(22)
  36. 8У1.3(075.3)
    І-90
    Історія української літератури. Кінець XIX початок XX ст. : підручник для студ. пед. ін-тів спец. № 02.19.00 "Українська мова і література"
    / за ред. П. П. Хропка. – К. : Вища школа, 1991. – 511 с.
    Примірники: всього:68 - НАВЧ. ВІДДІЛ(66), ЗБЕРІГ(2)
  37. 8У1.3(075.3)
    І-90
    Історія української літератури. Кінець ХІХ-початок ХХ ст.: У 2 кн. : підруч. для студ. вищ. навч. заклад. Кн. 1
    / ред. О. Д. Гнідан. – К : Либідь, 2005. – 624 с.
    Примірники: всього:93 - ЗБЕРІГАННЯ(2), НАВЧ. ВІДДІЛ(90), ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
  38. 8Ю(075.3)
    К39
    Кіліченко Любов Миколаївна. Українська дитяча література : навч. посіб. для пед. ін-тів спец. "Підготовка і методика поч. навч."
    / Л. М. Кіліченко, П. Я. Лещенко, І. М. Проценко. – К. : Вища школа, 1979. – 336 с. – Покажчик імен: с. 327
    Примірники: всього:37 - ЗБЕРІГАННЯ(2), НАВЧ. ВІДДІЛ(35)
  39. 8Ю(075.3)
    К39
    Кіліченко Любов Миколаївна. Українська дитяча література : навч. посіб. для учнів пед. училищ з спец. № 2002 "Дошкільне виховання", № 2010 "Виховання у дошкільних закладах"
    / Л. М. Кіліченко. – К. : Вища школа, 1988. – 416 с.
    Примірники: всього:29 - НАВЧ. ВІДДІЛ(28), ЗБЕРІГАННЯ(1)
  40. 8У1.3
    К17
    Калиниченко Ніна Луківна. Великий сонцепоклонник : життя і творчість Михайла Коцюбинського
    / Н. Л. Калиниченко. – К. : Дніпро, 1967. – 250 с
    Примірники: всього:3 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(2), ЗБЕРІГ(1)
  41. 8У1.3
    К17
    Калиниченко Ніна Луківна. Михайло Коцюбинський : нарис життя і творчості
    / Н. Л. Калиниченко. – К. : Дніпро, 1984. – 189 с. : портр. – (Літературний портрет)
    Примірники: всього:8 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(5), НАУК. АБОНЕМЕНТ(3)
  42. 37У(09)
    К17
    Калуська Любомира Василівна. Мирослав Стельмахович і сучасність : збірник матеріалів на допомогу педагогам та батькам
    / Л. Калуська ; Головне управління освіти і науки Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Івано-Франківський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти. – Івано-Франківськ : Симфонія форте, 2012. – 52 с.
    Примірники: всього:5 - НАУК. АБОНЕМЕНТ.(2), ЧЗ ЗАГАЛЬНА(2), ЗБЕРІГАННЯ(1)
  43. 8У1.3(075.3)
    К56
    Ковалів Юрій Іванович. Історія української літератури: кінець ХІХ - поч. ХХІ ст.: у 10 т. : підручник. Т. 2: У пошуках іманентного сенсу
    / Ю. І. Ковалів. – К. : Академія, 2013. – 624 с.
    Примірники: всього:10 - НАВЧ. ВІДДІЛ(7), ЗБЕРІГАННЯ(2), ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
  44. 8У1.3
    К60
    Колесник Петро Йосипович. Коцюбинський - художник слова
    / П. Й. Колесник . – К. : Наукова думка, 1964. – 534 с.
    Примірники: всього:3 - НАУК. АБОНЕМЕНТ(1), ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1), ЗБЕРІГ(1)
  45. 8У1
    К72
    Костенко Михайло Омельянович. Художня майстерність Михайла Коцюбинського
    / М. О. Костенко. – 2-ге вид. доп. – К. : Рад. школа, 1969. – 272 с
    Примірники: всього:12 - НАУК. АБОНЕМЕНТ(7), ЧЗ ЗАГАЛЬНА(3), ЗБЕРІГ(2)
  46. 8У1
    К72
    Костенко, Михайло Омелянович. Художня майстерність М. М. Коцюбинського
    / М. О. Костенко. – К. : Рад. школа, 1961. – 175 с
    Примірники: всього:4 - НАУК. АБОНЕМЕНТ(2), ЧЗ ЗАГАЛЬНА(2)
  47. 8У1
    К75
    Коцюбинская-Ефименко, Зоя Фоминична. М. М. Коцюбинский : мастерство писателя
    / З. Ф. Коцюбинская-Ефименко. – М. : Советский писатель, 1959. – 236 с. : портр.
    Примірники: всього:3 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1), НАУК. АБОНЕМЕНТ(1), ЗБЕРІГ(1)
  48. 8У1.3
    К75
    Коцюбинська Михайлина Хомівна. Етюди про поетику Шевченка : літературно-критичний нарис
    / М. Коцюбинська. – К. : Рад. письменник, 1990. – 272 с
    Примірники: всього:2 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1), НАУК. АБОНЕМЕНТ(1)

  49. К75
    Коцюбинська Михайлина Хомівна. Листи і люди: роздуми про епістолярну творчість
    / М. Х. Коцюбинська. – К. : Дух і літера, 2009. – 584 с. – (Б-ка Шевченківського комітету)
    Примірники: всього:3 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1), НАУК. АБОНЕМЕНТ(1), ЗБЕРІГ(1)
  50. У1
    К75
    Коцюбинський М. М. Твори в трьох томах. Т. 1. Оповідання. Повісті (1891-1900)
    / М. М. Коцюбинський ; вступ. ст. Н. Й. Жук, М. С. Грицюти; приміт. В. В. Яременка. – К. : Дніпро, 1979. – 315 с.
    Примірники: всього:1 - НАУК. АБОНЕМЕНТ(1)
  51. У1
    К75
    Коцюбинський М. З глибини : повість, новели
    / М. Коцюбинський. – К. : Факт, 2005. – 208 с. – (Українська класика. Меценатський проект )
    Примірники: всього:2 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(2)
  52. У1
    К75
    Коцюбинський М. Листи до Олександри Аплаксіної
    / М. Коцюбинський ; упоряд. В. Панченко ; стаття М. Коцюбинської. – К. : Критика, 2008. – 639 с. – (Відкритий архів)
    Примірники: всього:1 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
  53. У1
    К75
    Коцюбинський М. М. Вибрані твори
    / М. М. Коцюбинський. – К. : Дніпро, 1977. – 499 с.
    Примірники: всього:1 - НАУК. АБОНЕМЕНТ(1)
  54. У1
    К75
    Коцюбинський М. Новели = Nouvelies
    / М. Коцюбинський ; traduit de l'ukrainien har Emile Kruba. – К. : Дніпро, 1971. – 206 с.
    Примірники: всього:1 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
  55. 8У1.3
    К75
    Коцюбинський Михайло Михайлович. Intermezzo. Тіні забутих предків. Біографія письменнка. Стислий переказ творів. Аналіз текстів. Зразки учнівських творів : посібник для 10 класу
    / М. М. Коцюбинський ; авт.-укл. В. О. Казакова. – Х. : Ранок, 2000. – 48 с. – (Літературна крамниця)
    Примірники: всього:3 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(2), ЗБЕРІГ(1)
  56. У1
    К75
    Коцюбинський Михайло Михайлович (1864-1913). Вибрані твори
    / М. М. Коцюбинський. – К. : Художня література, 1957. – 611 с. : портр.
    Примірники: всього:2 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1), НАУК. АБОНЕМЕНТ.(1)
  57. У1
    К75
    Коцюбинський Михайло Михайлович (1864-1913). Вибрані твори
    / М. М. Коцюбинський. – К. : Дніпро, 1977. – 502 с.
    Примірники: всього:4 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(2), ЗБЕРІГАННЯ(1), НАУК. АБОНЕМЕНТ.(1)
  58. У1
    К75
    Коцюбинський Михайло Михайлович (1864-1913). Вибрані твори
    / М. М. Коцюбинський. – К. : Дніпро, 1974. – 511 с
    Примірники: всього:1 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
  59. У1
    К75
    Коцюбинський Михайло Михайлович (1864-1913). Вибрані твори
    / М. М. Коцюбинський. – К. : Дніпро, 1969. – 482 с. – (Шкільна бібліотека)
    Примірники: всього:1 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
  60. У1
    К75
    Коцюбинський Михайло Михайлович (1864-1913). Вибрані твори
    / М. М. Коцюбинський. – К. : Держлітвидав, 1963. – 354 с.
    Примірники: всього:2 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1), НАУК. АБОНЕМЕНТ.(1)
  61. У1
    К75
    Коцюбинський Михайло Михайлович. Дорогою ціною : оповідання
    / М. М. Коцюбинський. – Вінниця : Державна картографічна фабрика, 2011. – 120 с.
    Примірники: всього:3 - НАУК. АБОНЕМЕНТ.(2), ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
  62. У1
    К75
    Коцюбинський Михайло Михайлович (1864-1913). Дорогою ціною : вибрані твори
    / М. М. Коцюбинський. – К. : Веселка, 1970. – 203 с. – (Шкільна бібліотека)
    Примірники: всього:3 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(2), НАУК. АБОНЕМЕНТ.(1)
  63. У1
    К75
    Коцюбинський Михайло Михайлович. Дорогою ціною : вибрані твори. Для середнього та старшого шкільного віку
    / М. М. Коцюбинський; худ.: І. Філонов, В. Євдокименко. – Київ : Веселка, 1984. – 205 с. : іл.
    Примірники: всього:1 - НАУК. АБОНЕМЕНТ.(1)
  64. У1
    К75
    Коцюбинський Михайло Михайлович. Збірка творів
    / М. М. Коцюбинський ; уклад. та передм. Н. Левченко ; рец. Н. Гафурова. – Х. : Прапор, 2008. – 336 с.
    Примірники: всього:3 - ЗБЕРІГ(1), НАУК. АБОНЕМЕНТ(1), ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
  65. У1
    К75
    Коцюбинський Михайло Михайлович (1864-1913). Оповідання. Новели. Повісті
    / М. М. Коцюбинський. – К. : Худож. літ., 1953. – 624 с.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  66. У1
    К75
    Коцюбинський Михайло Михайлович (1864-1913). Подарунок на іменини : оповідання, новели, повісті для середн. та ст. шк. віку
    / М. М. Коцюбинський. – К. : Веселка, 1989. – 335 с. : іл.
    Примірники: всього:4 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(2), НАУК. АБОНЕМЕНТ.(2)
  67. У1
    К75
    Коцюбинський Михайло Михайлович. Тіні забутих предків : Повість та оповідання
    / М. М. Коцюбинський. – Львів : Видавництво "Каменяр", 1988. – 160 с. : іл.
    Примірники: всього:1 - НАУК. АБОНЕМЕНТ(1)
  68. У1
    К75
    Коцюбинський Михайло Михайлович. Твори : В 4-х т. Т. 1
    / М.М. Коцюбинський; Упоряд. і приміт. М. Грицюти. – К : Дніпро, 1984. – 365 с
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  69. У1
    К75
    Коцюбинський Михайло Михайлович. Твори : В 4-х т. Т. 2
    / М. М. Коцюбинський ; М. М. Коцюбинського; Упоряд. і приміт. М.Грицюти. – К : Дніпро, 1984. – 382 с
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  70. У1
    К75
    Коцюбинський Михайло Михайлович (1864-1913). Твори
    / М. М. Коцюбинський. – К. : Молодь, 1966. – 418 с
    Примірники: всього:5 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1), НАУК. АБОНЕМЕНТ.(3), ЗБЕРІГАННЯ(1)
  71. У1
    К75
    Коцюбинський Михайло Михайлович (1864-1913). Твори
    / М. М. Коцюбинський; вступ. ст. І. Р. Семенчука. – К. : Молодь, 1975. – 430 с. – (Шкільна бібліотека)
    Примірники: всього:8 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(3), НАУК. АБОНЕМЕНТ.(5)
  72. У1
    К75 Коцюбинський Михайло Михайлович. Твори: в 5 т. / Михайло Михайлович Коцюбинський ; АН УРСР. Ін-т української літератури ім. Т. Г. Шевченкаред. П. Г. Тичина. – К. : Худож. літ. – 1947 Т. 1
    / упор. Ю. С. Кобилецький. – 466 с.
    Примірники: всього:13 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1), НАУК. АБОНЕМЕНТ.(7), ЗБЕРІГАННЯ(5)
  73. У1
    К75 Коцюбинський Михайло Михайлович. Твори: в 5 т. / Михайло Михайлович Коцюбинський ; АН УРСР, Ін-т української літератури ім. Т. Г. Шевченкаред. П. Г. Тичина. – К. : Художня література. – 1947 Т. 2
    / упоряд. Ю. С. Кобилецький. – 467 с.
    Примірники: всього:9 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1), ЗБЕРІГАННЯ(3), НАУК. АБОНЕМЕНТ.(5)
  74. У1
    К75 Коцюбинський Михайло Михайлович. Твори : в 5 т. / Михайло Михайлович Коцюбинський ; АН УРСР. Ін-т української літератури ім. Т. Г. Шевченкаред. П. Г. Тичина. – К. : Худож. літ. – 1947 Т. 3
    / ред. С. А. Крижанівський. – 398 с
    Примірники: всього:9 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1), ЗБЕРІГАННЯ(7), НАУК. АБОНЕМЕНТ.(1)
  75. У1
    К75
    Коцюбинський Михайло Михайлович (1864-1913). Фата моргана : (З сільських настроїв)
    / М. М. Коцюбинський. – К. : Худож. літ., 1959. – 102 с.
    Примірники: всього:2 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1), ЗБЕРІГАННЯ(1)
  76. У1
    К75
    Коцюбинський Михайло Михайлович (1864-1913). Фата моргана : (З сільських настроїв)
    / М. М. Коцюбинський. – К.; Х. : Література і мистецтво, 1931. – 120 с. – (Бібліотека соціяльної повісті ; № 4)
    Примірники: всього:1 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
  77. У1
    К75
    Коцюбинський Михайло Михайлович. Фата моргана (З сільських настроїв) : Повість
    / М. М. Коцюбинський ; іл. М. Стороженка. – К. : Дніпро, 1977. – 131 с. : іл.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  78. У1
    К75
    Коцюбинський Михайло Михайлович (1864-1913). Хвала життю!
    / М. М. Коцюбинський. – К. : Дніпро, 1964. – 277 с.
    Примірники: всього:1 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
  79. У1
    К75
    Коцюбинський Михайло. Вибрані твори : В 2 т.. Т. 2
    / М. Коцюбинський; ред. О. Варкентін. – Київ : Державне видавництво художньої літератури, 1950. – 485 с.
    Примірники: всього:6 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(2), НАУК. АБОНЕМЕНТ.(4)
  80. У1
    К75
    Коцюбинський Михайло. Вибрані твори : В 2 т.. Т. 1
    / М. Коцюбинський; ред. О. Варкентін. – Київ : Державне видавництво художньої літератури, 1950. – 404 с.
    Примірники: всього:7 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1), ЗБЕРІГАННЯ(4), НАУК. АБОНЕМЕНТ.(2)
  81. 8У1.3
    К77
    Кравець Олена Михайлівна. М. М. Коцюбинський про народний побут
    / О. М. Кравець ; АН УРСР, Ін-т мистецтвознавства та етнографіїї. – К. : Вид-во АН УРСР, 1963. – 68 с. : портр.
    Примірники: всього:2 - ЗБЕРІГ(1), ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
  82. 8У1.3
    К89
    Кузнецов Юрій Борисович. Поетика прози Михайла Коцюбинського
    / Ю. Б. Кузнецов ; АН України, Ін-т літератури ім. Т. Г. Шевченка. – К. : Наукова думка, 1989. – 266 с. – (Літературознавство). – Покажч. імен. – Покажч. предм.
    Примірники: всього:1 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
  83. 8У1.3
    К89
    Кузнецов Юрій Борисович. Слідами феї Моргани. Вивчення творчості М. М. Коцюбинського в школі : посібник для вчителя
    / Ю. Б. Кузнецов, П. І. Орлик. – К. : Рад. школа, 1990. – 208 с. : фото
    Примірники: всього:5 - НАУК. АБОНЕМЕНТ(3), ЗБЕРІГ(1), ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
  84. 8У1
    К92
    Куп'янський Йосип Якович. Літопис життя і творчості Михайла Коцюбинського
    / Й. Я. Куп'янський ; АН УРСР, Ін-т літератури ім. Т. Г. Шевченка. – К. : Наукова думка, 1965. – 587 с. : портр, фото. – Покажч. імен.
    Примірники: всього:4 - НАУК. АБОНЕМЕНТ(2), ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1), ЗБЕРІГ(1)
  85. 8У1.3(075.3)
    К95
    Куцевол Ольга Миколаївна. Вивчення життя і творчості Михайла Коцюбинського через рецепцію літературних та літературно-документальних джерел : посібник
    / О. М. Куцевол. – Вінниця : Консоль, 2015. – 440 с
    Примірники: всього:18 - НАВЧ. ВІДДІЛ(16), (1), ЗБЕРІГАННЯ(1)
  86. 4У(070.2)
    К95
    Кучеренко Євгенія Марківна. Розвиток мови на уроках української літератури в 5 класі : посібник для вчителя
    / Є. М. Кучеренко. – К. : Радянська школа, 1965. – 137 с.
    Примірники: всього:7 - НАВЧ. ВІДДІЛ(5), ЗБЕРІГАННЯ(2)

  87. Л64
    Література рідного краю : тези доповідей та повідомлень обласної науково-методичної конференції (18-19 травня 1990 р.)
    / редкол.: В. М. Борщевський, З. М. Грузман, А. М. Подолинний та ін. – Вінниця : ВДПУ ім. М. Коцюбинського, 1990. – 67 с.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГ(1)
  88. 8У1.3
    Л64
    Літературна Вінниччина. Михайло Коцюбинський : (сторінки творчої біографії)
    / Вінницький держ. пед. ін-т, Кафедра укр. літ.; ред.: Є. М. Антонюк, З. М. Грузман, А. М. Подолинний, Б. В. Хоменко. – Вінниця, 1997. – 79 с.
    Примірники: всього:7 - НАУК. АБОНЕМЕНТ(2), ЧЗ ЗАГАЛЬНА(2), ЗБЕРІГ(3)

  89. Л64
    Літературознавчі студії : зб. наук. статей. Вип. 7
    / ред. І. Є. Руснак, упоряд.: А. П. Віннічук, С. А. Киричук. – Вінниця : Планер, 2012. – 455 с.
    Примірники: всього:4 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(3), НАУК. АБОНЕМЕНТ.(1)

  90. Л64
    Літературознавчі студії : збірник наукових статей. Вип. 3
    / ред. І. Є. Руснак, Б. В. Хоменко, Н. С. Поляруш. – Вінниця : ВДПУ, 2008. – 208 с
    Примірники: всього:2 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1), ЗБЕРІГ(1)

  91. Л64
    Літературознавчі студії: збірник наукових статей. Вип. 8
    / ред. І. Є. Руснак, ред. кол.: О. М. Куцевол, Н. С. Поляруш, А. П. Вінничук. – Вінниця : Планер, 2013. – 600 с
    Примірники: всього:2 - ЗБЕРІГАННЯ(1), ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
  92. У6
    Л64
    Літописець краю рідного : літературно-мистецьке краєзнавство
    / ред. кол.: В. С. Горлей, В. Владімірова. – Вінниця : Вінницька обласна друкарня, 2014. – 172 с. : іл. – (Літературне краєзнавство )
    Примірники: всього:1 - НАУК. АБОНЕМЕНТ.(1)
  93. 8У(075.2)
    Л19
    Лакиза М. П. Українська література : підручник для 8 класу
    / М. П. Лакиза, М. І. Машура, П. І. Фединець. – 12-тє вид., перероб. та доп. – К. : Радянська школа, 1991. – 447 с
    Примірники: всього: -
  94. 8У1.3
    Л64
    Литвиненко Г. Т. Музей М. М. Коцюбинського у Вінниці : путівник
    / Г. Т. Литвиненко, Б. В. Хоменко. – 2-ге вид. перероб. та доп. – Одеса : Маяк, 1989. – 64 с. : фото, мал.
    Примірники: всього:2 - НАУК. АБОНЕМЕНТ(2)
  95. 8У1.3
    Л93
    Любацька Людмила Вікторівна. Ласкава зірка України: Життя і творчість М. Коцюбинського в спогадах сучасників
    / Л. В. Любацька. – Вінниця : Державна картографічна фабрика, 2011. – 256 с.
    Примірники: всього:3 - ЗБЕРІГАННЯ(1), ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1), НАУК. АБОНЕМЕНТ.(1)
  96. 8У1
    К75
    М. Коцюбинський : матеріали 2 наукової конференції пам'яті письменника (до 100-річчя з дня народження)
    / редкол.: В. М. Борщевський, М. К. Гненний, Г. Т. Литвиненко, Б. В. Хоменко. – Вінниця : Кн.-газ. вид., 1963. – 175 с. : фото
    Примірники: всього:5 - НАУК. АБОНЕМЕНТ(1), ЗБЕРІГ(3), ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
  97. 8У(075.2)
    М30
    Марченко Анастасія Сергіївна. Українська література (за всією шкільною програмою) : практичний довідник
    / А. С. Марченко, О. Д. Марченко. – 2-ге вид., перероб. та доп.. – Харків : ФОП Співак В. Л., 2009. – 784 с
    Примірники: всього:1 - НАВЧ. ВІДДІЛ(1)
  98. 8У(07)
    М31
    Масальський Володимир Іванович. Мова і стиль творів М. Коцюбинського
    / В. І. Масальський. – К. : Рад. школа, 1965. – 125 с
    Примірники: всього:15 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(4), НАУК. АБОНЕМЕНТ(8), ЗБЕРІГ(3)
  99. 8У1
    М34 Матеріали до вивчення історії української літератури : посібник для вузів: в 5 т.
    / ред. кол.: О. І. Білецький, П. М. Попов, Н. Й. Жук, П. М. Комишанченко. – К. : Рад. школа. – 1959 Т. 2 :
    Література першої половини 19 ст.
    / упоряд.: І. П. Скрипник, П. М. Сіренко. – 1961. – 492 с
    Примірники: всього:11 - ЗБЕРІГАННЯ(2), ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1), ЗБЕРІГ(2), НАУК. АБОНЕМЕНТ(6)

  100. М34 Матеріали до вивчення історії української літератури : посібник для вузів : в 5 т.
    / редкол.: О. І. Білецький, П. М. Попов, Н. Й. Жук, П. М. Комишанченко. – К. : Рад. школа. – 1959 Т. 4 :
    Література кінця 19 - початку 20 ст.
    / упоряд. Н.Й. Жук. – 1961. – 506 с
    Примірники: всього:10 - ЗБЕРІГАННЯ(2), НАУК. АБОНЕМЕНТ(4), ЗБЕРІГ(3), ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)

  101. М36
    Мацько Віталій. Українська література: людина - світ - час : [літературознавчі студії]
    / В. Мацько. – Хмельницький : ФОП Цюпак А. А., 2017. – 228 с.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  102. 8У1.3
    К75
    Михайло Коцюбинський : життя і творчість у портретах, ілюстраціях, документах
    / упоряд. М. М. Потупейко, Л. Є. Прокопенко. – К. : Рад. школа, 1970. – 320 с. : іл., факс
    Примірники: всього:7 - НАУК. АБОНЕМЕНТ(3), ЗБЕРІГ(3), ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
  103. 016: 8У
    К75
    Михайло Коцюбинський : бібліографічний покажчик
    / ред. С. М. Шаховський ; уклад. М. О. Мороз. – Київ : Наукова думка, 1964. – 267 с. – укр.
    Примірники: всього:4 - ЗБЕРІГ(3), НАУК. АБОНЕМЕНТ(1)
  104. 8У(07)
    К75
    Михайло Коцюбинський у школі
    / Міністерство освіти УРСР, Науково-дослідний ін-т педагогіки. – К. : Рад. школа, 1966. – 198 с. – (Бібліотека вчителя-словесника)
    Примірники: всього:4 - НАВЧ. ВІДДІЛ(2), ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1), ЗБЕРІГ(1)
  105. 8У1.3
    М69
    Михида Сергій Павлович. Модерн d'Ukraihe: особистість - мегатекст - поетика
    / С. П. Михида. – Кіровоград : Поліграф-Сервіс, 2013. – 336 с. – (Стилет і стилос трьох степовиків)
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  106. 15
    М74
    Мовчан Михайло Миколайович. Самотність як феномен буття особистості : монографія
    / М. М. Мовчан. – Полтава : РВВ ПУСКУ, 2009. – 265 с.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГ(1)
  107. 8У(069)
    М89
    Музей М.М. Коцюбинського у Вінниці
    / авт. тексту: Г. Т. Литвиненко, Б. В. Хоменко. – Одеса : Маяк, 1967. – 79 с. : фото, мал.
    Примірники: всього:3 - НАУК. АБОНЕМЕНТ(1), ЗБЕРІГ(2)
  108. 4
    Н34
    Науковий потенціал славістики: історичні здобутки та тенденції розвитку: тези доповідей Міжнародної наукової конференції до Дня слов'янської писемності і культури (Київ, 21 травня 2015 р.)
    / ред. кол.: О. С. Онищенко, Л. К. Вахніна, В. В. Горєва ; НАН України, Укр. комітет славістів, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського, Ін-т літератури ім. Т. Г. Шевченка, Ін-т мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського, Укр. мовно-інформаційний фонд ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Г. Шевченка. – Київ, 2015. – 209 с
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  109. 1ФУ(075.3)
    О-39
    Огородник Іван Васильович. Українська філософія в іменах : навч. посібник (за ред. Тарасенка)
    / І. В. Огородник, М. Ю. Русин. – К. : Либідь, 1997. – 328 с
    Примірники: всього:15 - ЗБЕРІГ(2), НАВЧ. ВІДДІЛ(11), ЧЗ ЗАГАЛЬНА(2)
  110. 37(09)
    О-74
    Окорков В. С. Педагогічні ідеї М. М. Коцюбинського
    / В. С. Окорков. – К. : Радянська школа, 1969. – 96 с. – (Педагогічна бібліотека вчителя)
    Примірники: всього:33 - ЗБЕРІГАННЯ(26), ЗБЕРІГ(2), НАУК. АБОНЕМЕНТ(3), ЧЗ ЗАГАЛЬНА(2)
  111. 8У1.3
    О-73
    "Осінні читання" за темою: "Сприйняття сучасниками творчості Михайла Коцюбинського" : Перша всеукраїнська наукова конференція
    / ред. кол.: В. Ф. Панчук, М. М. Гунько, І. В. Френкель. – Вінниця, 2010. – 115 с
    Примірники: всього:1 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
  112. 8У1
    П14
    Паламарчук Леонід Сидорович. Лексична синоніміка художніх творів М. М. Коцюбинського
    / Л. С. Паламарчук ; АН України, Ін-т мовознавства ім. О. О. Потебні. – К. : Вид-во АН УРСР, 1957. – 95 с.
    Примірники: всього:7 - НАУК. АБОНЕМЕНТ(2), ЧЗ ЗАГАЛЬНА(2), ЗБЕРІГ(3)
  113. 8У6
    П16
    Панченко Володимир. Урок літератури : книга для вчителя
    / В. Панченко. – Кіровоград : Вид-во ДЛАУ, 2000. – 200 с. : портр, іл.
    Примірники: всього:5 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1), НАУК. АБОНЕМЕНТ(3), ЗБЕРІГ(1)
  114. 8У1
    П18
    Партолін Мефодій Пилипович. Світогляд М. М. Коцюбинського
    / М. П. Партолін. – Х. : В-во Харківського ун-ту, 1965. – 308 с. : портр, фото
    Примірники: всього:2 - НАУК. АБОНЕМЕНТ(1), ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
  115. 8У(075.2)
    П44
    Подільські криниці : Хрестоматія з літератури рідного краю : навч. посіб. для учнів 5-11 класів загальноосвітніх шкіл. Вип. 1
    / упоряд., вступ. стаття, біогр. нариси та матеріали до літ. карти А. Подолинного. – Вінниця : Континент-ПРИМ, 1994. – 480 с.
    Примірники: всього:34 - ЗБЕРІГАННЯ(2), НАВЧ. ВІДДІЛ(30), ЧЗ ЗАГАЛЬНА(2)
  116. 8У(075.2)
    П44
    Подільські криниці : Хрестоматія з літератури рідного краю : (для вчителів та учнів загальноосвіт. шк., пед. училищ, студ.- філологів). Вип. 2
    / упоряд., вступ. сл., біограф. довідки та матеріали до літ. карти А. М. Подолинного. – Вінниця : АКВІЛОН, 2001. – 592 с
    Примірники: всього:15 - ЗБЕРІГАННЯ(2), НАВЧ. ВІДДІЛ(12), ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)

  117. П44
    Подолинний Анатолій Мусійович. Жити Україною : Статті, рецензії, есе
    / А. М. Подолинний. – Вінниця : ПП "Едельвейс і К", 2007. – 306 с.
    Примірники: всього:5 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1), ЗБЕРІГ(1), НАУК. АБОНЕМЕНТ.(3)
  118. 8У1.3
    П50
    Поліщук Я. І ката, і героя він любив... : Михайло Коцюбинський : літературний портрет
    / Я. Поліщук. – К. : Академія, 2010. – 304 с. – (Життя і слово)
    Примірники: всього:4 - НАУК. АБОНЕМЕНТ(2), ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1), НАУК. АБОНЕМЕНТ.(1)
  119. 8У1
    П64
    Потупейко Михайло Миколайович. Михайло Коцюбинський : ранній період життя і творчості
    / М. М. Потупейко. – К. : Рад. письменник, 1964. – 181 с. : портр.
    Примірники: всього:9 - НАУК. АБОНЕМЕНТ(5), ЧЗ ЗАГАЛЬНА(2), ЗБЕРІГ(2)
  120. 8У1
    П77
    Приходько Федір Антонович. Коцюбинський - новеліст
    / Ф. А. Приходько. – Х. : Прапор, 1965. – 290 с. : портр.
    Примірники: всього:6 - ЗБЕРІГ(2), ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1), НАУК. АБОНЕМЕНТ(3)
  121. 8Ю(075.3)
    Р49
    Рідне слово : Українська дитяча література : хрестоматія у 2 кн. : навч. посіб. для студ. пед. вищих закл. освіти I-II рівня акредитації. Кн. 1
    / упоряд.: З. Д. Варавкіна, А. І. Мовчун, М. Ф. Черній. – К. : Либідь, 1999. – 398 с.
    Примірники: всього:4 - ЗБЕРІГАННЯ(2), НАВЧ. ВІДДІЛ(2)

  122. Р83
    Рудницький М. Від Мирного до Хвильового. Між ідеєю і формою. Що таке "Молода Муза"?
    / М. Рудницький. – Дрогобич : Відродження, 2009. – 502 с. – ("Cogito: навчальна класика")
    Примірники: всього:2 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1), ЗБЕРІГАННЯ(1)
  123. 37(09)(075.3)
    С23
    Сбруєва Аліна Анатоліївна. Історія педагогіки у схемах, картах, діаграмах : навч. посіб. для студ., аспірантів, викладачів пед. навч. закладів
    / А. А. Сбруєва, М. Ю. Рисіна ; Міністерство освіти і науки України, СумДПУ ім. А. С. Макаренка. – Суми : СумДПУ , 2000. – 208 с. : схеми, табл.
    Примірники: всього:17 - НАВЧ. ВІДДІЛ(15), ЗБЕРІГ(2)

  124. С24
    Сверстюк Євген Олександрович. Світлі голоси життя
    / Є. О. Сверстюк. – К. : Кліо, 2015. – 768 с.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  125. 8У(070.2)
    С44
    Скоморовська Н. Б. Українська література. 10 клас. Завдання, відповіді
    / Н. Б. Скоморовська, Я. І. Івасів. – Харків : Основа, 2018. – 111 с. – (Б-ка журн. "Вивчаємо українську мову та літературу" ; вип. 11 (180))
    Примірники: всього:1 - (1)
  126. 8У1
    С50
    Смелянский Леонид. Михаил Коцюбинский : повесть
    / Л. Смелянский. – К. : Рад. письменник, 1951. – 190 с
    Примірники: всього:2 - ЗБЕРІГ(1), ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
  127. 8У1
    С73
    Спогади про Михайла Коцюбинського
    / упоряд., додатки та коментарі М. М. Потупейка. – К. : Художня література, 1962. – 430 с. : фото.
    Примірники: всього:4 - НАУК. АБОНЕМЕНТ(1), ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1), ЗБЕРІГ(2)
  128. 8У1
    С50
    Спогади про Михайла Коцюбинського
    / упор., післям. та прим. М. М. Потупейко. – 2-ге вид. доп. – К. : Дніпро, 1989. – 278 с. : фото. – Покажч. імен.
    Примірники: всього:4 - НАУК. АБОНЕМЕНТ(3), ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
  129. 4
    С91
    Сучасні проблеми мовознавства та літературознавства : збірник наукових праць. Вип. 14
    / ред. кол.: І. В. Сабадош, В. В. Барчан, Н. П. Бедзір ; МОН України. – Ужгород : Говерла, 2010. – 200 с
    Примірники: всього:1 - (1)
  130. 8У1.3
    Т19
    Таратин, Микола Павлович. М. М. Коцюбинський і село Вихвостів : збірник нарисів. Ч. 2
    / М. П. Таратин. – Петропавлівськ-Камчатський : Камчатстатус, 2006. – 248 с
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГ(1)
  131. 8У1.3
    Т19
    Таратин Микола Павлович. М. М. Коцюбинський і село Вихвостів : збірник нарисів. Ч. 1
    / М. П. Таратин. – Петропавлівськ-Камчатський : Камчатстатус, 2006. – 124 с.
    Примірники: всього:1 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
  132. У6
    Т19
    Таратин Микола Павлович. Моє село : документальна повість
    / М. П. Таратин . – Петропавлівськ-Камчатський : Камчатстатус, 1977. – 153 с.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГ(1)
  133. 06
    Т35
    Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка. Наукові записки. Серія: Літературознавство. Вип. 39
    / ред. кол.: М. Ткачук, О. Веретюк, О. Глотов; Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка. – Тернопіль : ТНПУ, 2014. – 556 с
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  134. 8У2
    Т93
    Тичина Павло Григорович. Читаю, думаю, нотую : (статті, нотатки, рецензії, інтерв'ю)
    / П.Г. Тичина. – К. : Рад. письменник, 1974. – 187 с. : портр
    Примірники: всього:7 - НАУК. АБОНЕМЕНТ(2), ЗБЕРІГАННЯ(1), ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1), ЗБЕРІГ(2), НАУК. АБОНЕМЕНТ.(1)
  135. 8У1
    У11
    У вінок Михайлу Коцюбинському : збірник статей і повідомлень
    / упоряд. і відповід. ред. Н. Л. Калениченко; АН УРСР, Ін-т літератури ім. Т. Г. Шевченка. – К. : Наукова думка, 1967. – 274 с
    Примірники: всього:4 - ЗБЕРІГ(1), ЧЗ ЗАГАЛЬНА(2), НАУК. АБОНЕМЕНТ(1)
  136. 8У6
    У11
    У мерехтінні найдорожчих лиць: Згадуючи Михайлину Коцюбинську
    / упоряд. К. Сігов, Л. Фінберг. – Київ : Дух і Літера, 2012. – 576 с
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  137. 902.9
    У45
    Українська біографістика : зб. наукових праць. Вип.4
    / НАН України, Нац. б-ка України ім. В. Вернадського; редкол.: В.С. Чишко, В.І. Попик [ та ін.]. – К., 2008. – 553 с.
    Примірники: всього:2 - ЗБЕРІГ(2)
  138. 8Ю(075.3)
    У45
    Українська дитяча література : хрестоматія : навч. посіб. для студ. вищих пед. навч. закл. I-II рівня акредитації
    / упоряд., вступ. ст. Л. П. Козачок. – К. : Вища школа, 2002. – 519 с
    Примірники: всього:3 - НАВЧ. ВІДДІЛ(1), ЗБЕРІГАННЯ(2)
  139. 8Ю(075.3)
    У45
    Українська дитяча література : навч. посіб. для учнів пед. училищ з спец. № 2001 "Виклад. у початков. класах загальноосвіт. школи"
    / Л. М. Кіліченко. – К. : Вища школа, 1984. – 216 с.
    Примірники: всього:10 - ЗБЕРІГАННЯ(2), НАВЧ. ВІДДІЛ(8)
  140. 8Ю(075.3)
    У45
    Українська дитяча література. Хрестоматія : посіб. для студ. фак. підготовки вчителів почат. кл. педінститутів та учнів педучилищ
    / упоряд.: П. В. Вовк, В. С. Савенко. – К. : Вища школа, 1976. – 416 с
    Примірники: всього:3 - ЗБЕРІГАННЯ(1), НАВЧ. ВІДДІЛ(2)
  141. 8Ю(075.3)
    У45
    Українська дитяча література. Хрестоматія : У 2 ч. : навч. посіб. для студ. педінститутів спец. 02.19.00 "Укр. мова і літ.". Ч. 1
    / упоряд.: І. А. Луценко, А. М. Подолинний, Б. Й. Чайковський; ред.: О. В. Костенко, Т. М. Шатило. – К. : Вища школа, 1992. – 382 с
    Примірники: всього:133 - ЗБЕРІГАННЯ(3), НАВЧ. ВІДДІЛ(130)
  142. 8Ю(075.3)
    У45
    Українська дитяча література. Хрестоматія критичних матеріалів : навч. посіб. для пед. ін-тів та пед. училищ
    / упоряд. Ф. Х. Гурвич, упоряд. В. С. Савенко. – К. : Вища школа, 1969. – 351 с.
    Примірники: всього:41 - НАВЧ. ВІДДІЛ(38), ЗБЕРІГАННЯ(3)
  143. 8У(075.3)
    У45
    Українська література : підручник для учнів серед. спец. навч. закладів
    / ред. В. М. Борщевський. – 4-ге вид. перероб. та доп. – К. : Вища школа, 1976. – 431 с
    Примірники: всього:4 - НАВЧ. ВІДДІЛ(2), ЗБЕРІГ(2)
  144. 8У(075.2)
    У45
    Українська література : Стислий виклад змісту всіх творів за новою шкільною програмою. 10-11 класи
    / авт.-упоряд. Ю. Г. Башкірова [та інш.]. – Х. : Ранок, 2000. – 624 с. – (Дайджест)
    Примірники: всього:3 - НАВЧ. ВІДДІЛ(3)
  145. 8У1.3(075.3)
    У-45
    Українська література межі ХІХ - ХХ століть : хрестоматія : навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів
    / упоряд. Н. М. Гаєвська, О. С. Задорожна, за ред. Н. М. Гаєвської. – Київ : Либідь, 2016. – 1216 с
    Примірники: всього:2 - НАВЧ. ВІДДІЛ(1), ЗБЕРІГАННЯ(1)
  146. 8У(075.3)
    У45
    Українське слово : хрестоматія української літератури та літературної критики XX ст. : У 3 кн.. Кн. 1
    / упоряд. В. Яременко, упоряд. Є. Федоренко; підгот. текстів Б. Яременка ; наук. ред. А. Погрібний. – К. : Рось, 1994. – 702 с. – (Бібліотека журналу "Дніпро")
    Примірники: всього:8 - ЗБЕРІГ(2), ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1), НАВЧ. ВІДДІЛ(5)
  147. 4
    Ф54
    Філологічні студії : збірник наукових праць студентів і магістрантів факультету філології й журналістики імені Михайла Стельмаха. Випуск 16
    / ред. кол.: І. Я. Завальнюк, Н. М. Павликівська, Н. Л. Іваницька, відповід. ред. І. В. Гороф'янюк ; Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського. – Вінниця : Нілан-ЛТД, 2018. – 291 с.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  148. 8У2
    Ф53
    Филипович Павло Петрович. Літературно-критичні статті
    / П. П. Филипович. – К. : Дніпро, 1991. – 270 с. – (Українська літературна думка)
    Примірники: всього:1 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
  149. 8У1.3
    Х76
    Хоменко Б. В. Подільськими стежками Михайла Коцюбинського. До 140-річчя від дня народження
    / Б. В. Хоменко ; гол. ред. І. М. Журавлівський. – Вінниця, 2004. – 143 с. : портр., фото. – Библиогр.: с. 121
    Примірники: всього:102 - ЗБЕРІГ(92), НАУК. АБОНЕМЕНТ(7), ЧЗ ЗАГАЛЬНА(3)
  150. 8Ю(075.3)
    Х91
    Хрестоматія з української дитячої літератури : посіб. для студ. факульт. педагогіки і методики початк. освіти
    / упоряд.: П. В. Вовк, В. С. Савенко. – К. : Радянська школа, 1964. – 448 с
    Примірники: всього:19 - ЗБЕРІГАННЯ(2), НАВЧ. ВІДДІЛ(17)
  151. 8Ю(075)
    Х91
    Хрестоматія з української дитячої літератури : для дошкільних пед. училищ
    / упоряд.: П. В. Вовк, Д. М. Порхун. – Київ : Радянська школа, 1956. – 314 с
    Примірники: всього:14 - (14)
  152. 8Ю(075.2)
    Х91
    Хрестоматія з української дитячої літератури для педагогічних училищ
    / упоряд.: Я. І. Лановий, Д. М. Порхун. – К. : Радянська школа, 1955. – 335 с
    Примірники: всього:5 - ЗБЕРІГАННЯ(2), НАВЧ. ВІДДІЛ(3)
  153. 8У(075)
    Х91
    Хрестоматія з української літератури : для учнів середніх спец. учбових закладів
    / упоряд.: В. С. Білова. – 2-ге вид. перероб. – Л. : Видавництво Львівського університету, 1966. – 728 с
    Примірники: всього:2 - НАВЧ. ВІДДІЛ(1), ЗБЕРІГАННЯ(1)
  154. 8У(075.2)
    Х91
    Хрестоматія з української літератури : для учнів 10 класу с. з. ш.
    / ред. П. П. Кононенко. – Київ : ТОВ "ЛДЛ", 2000. – 960 с
    Примірники: всього:4 - ЗБЕРІГАННЯ(2), НАВЧ. ВІДДІЛ(2)
  155. 8У(075.2)
    Х91
    Хрестоматія з української літератури (XIX - XX ст.) : Для учнів 5-7 класів середніх загальноосвітніх шкіл
    / упоряд.: Н. В. Левчик, О. А. Камінчук. – К. : Тов. "ЛДЛ", 2001. – 880 с
    Примірники: всього:2 - НАВЧ. ВІДДІЛ(1), ЗБЕРІГАННЯ(1)
  156. 8У(075.2)
    Х91
    Хрестоматія з української літератури 5 клас. Позакласне читання
    / упоряд. С. Ткачов. – Тернопіль : Підручники і посібники, 1998. – 176 с
    Примірники: всього:4 - ЗБЕРІГАННЯ(1), НАВЧ. ВІДДІЛ(3)
  157. 8У(075.2)
    Х94
    Хропко Петро Панасович. Українська література : пробний підручник для 10 класу
    / П. П. Хропко. – К. : Освіта, 1995. – 121 с
    Примірники: всього:6 - ЗБЕРІГАННЯ(2), НАВЧ. ВІДДІЛ(4)
  158. 8У(075.2)
    Х94
    Хропко Петро Панасович. Українська література : підручник для 10 класу середніх шкіл, ліцеїв, гімназій та коледжів
    / П. П. Хропко. – 3-тє вид.. – К. : Освіта, 1998. – 528 с
    Примірники: всього:4 - НАВЧ. ВІДДІЛ(2), ЗБЕРІГАННЯ(2)
  159. 8У1
    Х98
    Художнє слово М. Коцюбинського і його переклади на слов'янські мови.
    – К. : Вид-во Київського ун-ту, 1968. – 160 с. – (До 6 міжнародного з'їзду славістів)
    Примірники: всього:4 - НАУК. АБОНЕМЕНТ(2), ЗБЕРІГ(1), ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
  160. 8У1.3
    Ц58
    Циганюк В. Ф. Народознавчі мотиви в творчості М. М. Коцюбинського : Поетичне слово Коцюбинському
    / В. Ф. Циганюк, Ю. П. Гуменюк. – Вінниця : Віноблдрукарня, 1997. – 64 с
    Примірники: всього:3 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(2), ЗБЕРІГАННЯ(1)
  161. 8У1.3
    Ч75
    Чопик, Ростислав. Михайло Коцюбинський : [хрестоматійний збірник]
    / упоряд., ст., коментарі Р. Чопик ; гол. ред. Г. Чопик. – К. : АртЕк, 2001. – 63 с. : іл., фото. – (Усе для школи; Укр. літ. 10 кл.; Вип.1)
    Примірники: всього:3 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(2), ЗБЕРІГ(1)
  162. 8С(Укр)1
    Ш37
    Шева Олександр Сергійович. "Fata morgana" М. М. Коцюбинського : (джерела та творча історія повісті)
    / О. С. Шева. – К. : Держлітвидав, 1956. – 116 с
    Примірники: всього:15 - ЗБЕРІГ(2), НАУК. АБОНЕМЕНТ(10), ЧЗ ЗАГАЛЬНА(3)
  163. 8У6
    Ш92
    Штонь Григорій Максимович. Духовний простір української ліро-епічної прози : монографія
    / Г. Штонь. – Київ : Українська книга, 1998. – 316 с
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)



Список статей з періодики. База даних 'Аналітичні описи'


  1. Антонюк Є. "Митець світової літератури" (Михайло Коцюбинський у творчості Максима Рильського) / Є. Антонюк // ВДПУ ім. М. Коцюбинського. Наук. зап. Сер. Філологія. – Вінниця, 2005. – Вип. 7. – С. 66-69.
  2. Артемчук Ігор. Літературні бувальщини / Ігор Артемчук // Літературна Україна. – 2013. – 19 грудня (№ 49). – С. 15.
  3. Байда Ю. Співвідношення автосемантичної / синсемантичної лексики в художніх творах Михайла Коцюбинського (на матеріалі оповідань "Ялинка" й "Харитя") / Ю. Байда // Методичний пошук учителя-словесника : зб. наук.-метод. статей студентів і магістрантів / за ред. О. М. Куцевол, упоряд. Л. І. Федчук. – Вінниця : ТОВ "Ландо ЛТД", 2012. – Вип. 4. – С. 19-23
  4. Балабко О. Острів Капрі: відкриття Коцюбинського / О. Балабко // Київ. – 2006. – № 10. – С. 108-132 ; Київ. – 2006. – № 9. – С. 131-148
  5. Барабан Л. Михайло Коцюбинський і театр / Л. Барабан // Вінницький край. – 2010. – № 1. – С. 115-126.
  6. Баранова К. Ф. М. Коцюбинський "На камені" : урок літератури у 8 класі / К.Ф. Баранова // Вивчаємо українську мову та літературу. – 2007. – № 34. – С. .17-24
  7. Білоус Н. Заворожений світ Гуцульщини (Сторінки історії та етнографії під час вивчення повісті М. Коцюбинського "Тіні забутих предків" у школі) ; В. Подзігун / Н. Білоус // ВДПУ ім. М. Коцюбинського : Наук. зап. Сер.: Філологія. – Вінниця. – 2005. – Вип.№7. – С. 147-150.
  8. Богатько В. Стилістичний потенціал неповних структур з еліпсованими головними членами речення в ідіолекті Михайла Коцюбинського / Валентина Богатько // ХХ століття: від модерності до традиції. Михайло Коцюбинський і український модернізм ХХ століття : збірник наукових праць / ред. кол.: І. Руснак, О. Баган, М. Васьків та ін. – Вінниця : Планер, 2015. – Вип. 4. – С. 247-252
  9. Богдан Н. В. Михайло Коцюбинський "Тіні забутих предків". Урок у 10 класі / Н. В. Богдан // Вивчаємо українську мову та літературу. – 2010. – № 28. – С. 14-20.
  10. Борисенко В. Активні методи як основа творчої взаємодії в навчанні / Валентина Борисенко, Катерина Сова // Українська мова і література в школах України. – 2016. – № 2. – С. 27-30
  11. Бугай С. Михайлина Коцюбинська як дослідник творчості Михайла Коцюбинського / С. Бугай // Київська старовина. – 2009. – № 4. – С. 91-97
  12. Будугай О. Мотиви гріха й каяття у творах для дітей "Маленький грішник" Михайла Коцюбинського і "Дзига" Шолом-Алейхема / О. Будугай // Дивослово. – 2009. – № 12. – С. 48-51
  13. Василенко В. Із вінницьких сторінок сонцепоклонника : до 148 річниці з дня народження Михайла Коцюбинського / В. Василенко // Педагог. – 2012. – Жовтень (Спецвипуск). – С. 7.
  14. Вертій Олексій. З'ясування народних джерел творчості Михайла Коцюбинського / Олексій Вертій // Українська мова і література в школі. – 2018. – № 2. – С. 32-36
  15. Вешелені О. "Досвід божевілля" в новелах Михайла Коцюбинського / Олександр Вешелені // ХХ століття: від модерності до традиції. Михайло Коцюбинський і український модернізм ХХ століття : збірник наукових праць / ред. кол.: І. Руснак, О. Баган, М. Васьків та ін. – Вінниця : Планер, 2015. – Вип. 4. – С. 56-62
  16. Вікторенко Н. Психологічний аналіз внутрішнього світу людини в новелі Михайла Коцюбинського "Цвіт яблуні" : 10-й клас / Н. Вікторенко // Українська мова та література. – 2011. – Квітень (№ 13-16). – С. 30-31.
  17. Він жив, любив, творив натхненно... : [вірші, присвячені Михайлу Коцюбинському] // Вінницький край. – 2014. – № 3. – С. 4-7.
  18. Вінниця : [місто як один із історико-культурних осередків Поділля] // Літературна Україна. – 2013. – 12 грудня (№ 48). – С. 3.
  19. Вінничук А. Імпресіоністична поетика новели "Цвіт яблуні" Михайла Коцюбинського / Алла Вінничук // ХХ століття: від модерності до традиції. Михайло Коцюбинський і український модернізм ХХ століття : збірник наукових праць / ред. кол.: І. Руснак, О. Баган, М. Васьків та ін. – Вінниця : Планер, 2015. – Вип. 4. – С. 63-67
  20. Вічні сторінки трагічних історій про кохання : Компаративний аналіз драми В. Шекспіра "Ромео і Джульєтта" та повісті М. Коцюбинського "Тіні забутих предків" // Зарубіжна література. – 2008. – Листопад (№ 41/42). – С. 34-37.
  21. Власик Н. Імпресіоністична акварель "На камені" : 10-й клас : [за твором М. Коцюбинського] / Н. Власик // Українська мова та література. – 2009. – Грудень (№ 47). – С. 14-15.
  22. Волошенюк Г. Нехай дух Коцюбинського буде вічно з нами : [до 70-ліття музею М. М. Коцюбинського] / Г. Волошенюк // Все - з любові / Г. Л. Волошенюк. – Вінниця : О. Власюк, 2009. – С. 220-222
  23. Гаврилюк О. Що запишемо у книгу життя ? : Особистісно-зорієнтований урок за оповіданням Коцюбинського "Що записано в книгу життя..." 8 клас / О. Гаврилюк // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. – 2005. – № 3. – С. 23-28.
  24. Гаврилюк Т. Г. М. М. Коцюбинський. Повість "Дорогою ціною" : урок-дослідження / Т. Г. Гаврилюк // Вивчаємо українську мову та літературу. – 2013. – № 32. – С. 17-19.
  25. Гальонка Олексій. Зрозуміти письменника : Як провести літературно-мистецьке свято Михайла Коцюбинського в школі / О. Гальонка // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. – 2007. – № 7. – С. 118-122.
  26. Гладкова Н. Незнаний Юрій Коцюбинський / Н. Гладкова // Мить істини. – 2011. – 9 грудня (№ 49). – С. 10.
  27. Голобородько Я. Ю. Українська література як філософія відкриття : рефлексії над новим романом Михайла Слабошпицького – лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка / Я. Ю. Голобородько // Українська література в загальноосвітній школі. – 2013. – № 6. – С. 1 с. обкл., 2-7
  28. Головка Л. М. Знедолене дитинство : урок компаративного аналізу за повістю В. Короленка "Діти підземелля" та оповіданнями Б. Грінченка, М. Коцюбинського, В. Винниченка / Л. М. Головка // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. – 2007. – № 12. – С. 4-11
  29. Головченко Н. Структурно-стильові домінанти імпресіонізму : До вивчення творів К. Гамсуна "Пан", М. Коцюбинського "Цвіт яблуні", І. Буніна "Легке дихання" / Н. Головченко // Українська література в загальноосвітній школі. – 2005. – № 2. – С. 9-15.
  30. Голод Роман. Поетика імпресіонізму в художній творчості Івана Франка / Р. Голод // Слово і час. – 2005. – № 11. – С. 15-20
  31. Голубчук Т. О. "Весь світ був як казка, повна чудес, таємнича, цікава й страшна" : урок за повістю М. Коцюбинського "Тіні забутих предків" / Т. О. Голубчук // Вивчаємо українську мову та літературу. – 2013. – № 28. – С. 16-21.
  32. Горболіс Л. Герой "Intermezzo" М. Коцюбинського: "у пошуках своєї орбіти" / Л. Горболіс // Наукові записки. Сер.: Літературознавство : збірник наукових праць з нагоди 60-річчя доктора філологічних наук, професора Миколи Ткачука / за ред. Н. М. Поплавської. – Тернопіль : ТНПУ, 2009. – Вип. 27. – С. 49-54
  33. Гороф'янюк І. Демонологічна лексика в мовній тканині повісті "Тіні забутих предків" Михайла Коцюбинського / Інна Гороф'янюк // ХХ століття: від модерності до традиції. Михайло Коцюбинський і український модернізм ХХ століття : збірник наукових праць / ред. кол.: І. Руснак, О. Баган, М. Васьків та ін. – Вінниця : Планер, 2015. – Вип. 4. – С. 252-264
  34. Гребницька О. У світі глибокого розуміння та роздумів : з практики проведення уроків української літератури в Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського : [урок в 10 класі] / О. Гребницька // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. – 2010. – № 5. – С. 52-58.
  35. Григоришин Г. Життєва філософія європейських народів у літературі на прикладі творів М. Коцюбинського, Р. Рільке та В. Шекспіра : бінарний урок з української та світової літератури : 8 клас / Галина Григоришин // Українська мова й література в сучасній школі. – 2013. – № 7/8. – С. 44-46.
  36. Григоров М. Фестиваль "Intermezzo" у Вінниці / Микита Григоров // Українське слово. – 2015. – 3-9 червня (№ 22). – С. 8-9.
  37. Григорчук М. Портрет зі столітньої віддалі : Іще раз про роман Михала Слабошпицького : До 100-річчя від дня смерті М. Коцюбинського : [рецензія на книгу М. Слабошпицького "Шо записано в книгу життя. Михайло Коцюбинський та інші"] / М. Григорчук // Літературна Україна. – 2013. – 30 травня (№ 22). – С. 4.
  38. Грозян Н. Ф. Соматичні фразеологізми у творах Михайла Коцюбинського / Н. Ф. Грозян // Наукові праці Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка : Філологічні науки / ред. кол.: С. Д. Абрамович, О. С. Волковинський, Л. О. Іванова. – Кам'янець-Подільський : Аксіома, 2013. – Вип. 34. – С. 83-86
  39. Гузій В. В. Великий сонцепоклонник : літературно-музична композиція : [про Михайла Коцюбинського] / В. В. Гузій // Вивчаємо українську мову та літературу. Позакласна робота. – 2014. – № 7. – С. 5-8
  40. Гулакова С.А. Картини життя гуцулів у повісті М. Коцюбинського "Тіні забутих предків" / С.А. Гулакова // Все для вчителя. – 2007. – Квітень (№ 4). – С. 57-59.
  41. Демчук Г. Б. М. Коцюбинський "Тіні забутих предків" : Цикл уроків у 10 класі / Г. Б. Демчук // Вивчаємо українську мову та літературу. – 2005. – Черв. (№ 17-18). – С. 30-40.
  42. Дем'яненко Л. Синтез мистецтв як засіб вираження імпресіоністичного переживання у новелі Михайла Коцюбинського "Intermezzo" / Л. Дем'яненко // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. – 2010. – № 1. – С. 118-124
  43. Дем'яненко Людмила. Імпресіонізм у музиці і літературі (Михайло Коцюбинський і Клод Дебюссі) / Л. Дем'яненко // Слово і час. – 2011. – № 1. – С. 78-84
  44. Деркач О. Творчі літературні диктанти на уроках української літератури / Олена Деркач // Українська мова і література в школах України. – 2014. – № 1. – С. 24-26.
  45. Диба А. "Нас тільки двоє на світі.." : Це трепетне освідчення письменника Михайла Коцюбинського прозвучало в його незакінченій новелі "На острові" / А. Диба // День. – 2011. – 27-28 травня (№ 90-91). – С. 20-21.
  46. [До 150-річчя Михайла Коцюбинського] // Вінниччина. – 2014. – 24 вересня (№ 74). – С. 11.
  47. Дубина Н. На камені надій : Урок позакласного читання за новелою Михайла Коцюбинського "На камені" / Н. Дубина // Дивослово. – 2005. – № 6. – С. 20-23
  48. Дядечко Л. Мистецтво бути імпресіоністом : Клод Моне та Михайло Коцюбинський, 10 клас / Л. Дядечко // Українська мова та література. – 2004. – Груд. (№48). – С. 17-19.
  49. Дяченко С. Михайло Коцюбинський - імпресіоніст (вивчення новели "Іntermezzo" в 10-му класі загальноосвітньої школи) / С. Дяченко, М. Музика // Українська мова і література в школі. – 2015. – № 1. – С. 19-23
  50. Дяченко С. Михайло Коцюбинський "Тіні забутих предків" : Специфіка вивчення творчості письменника у старшій школі : [2 уроки] / Світлана Дяченко, Марія Музика // Українська мова та література. – 2015. – Лютий (№ 4). – С. 39-43
  51. Єгурнова Л. Михайло Коцюбинський - назавжди наш вінничанин / Л. Єгурнова // Вінницька газета. – 2013. – 17 вересня (№ 78). – С. 8.
  52. Єременко Н. Вони єднали Україну : Взаємини Михайла Коцюбинського та Володимира Гнатюка / Н. Єременко // Вінницький край. – 2010. – № 3. – С. 124-127
  53. Жила С. "Тіні забутих предків" – "свято української душі": зіставлення літературного твору та його екранізації : матеріали до проведення інтегрованих семінарів-діалогів у 10 класі / С. Жила // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. – 2010. – № 5. – С. 29-40.
  54. Завальнюк І. Семантико-стилістичні вияви фразеологічних одиниць у мовотворчості Михайла Коцюбинського / Інна Завальнюк // ХХ століття: від модерності до традиції. Михайло Коцюбинський і український модернізм ХХ століття : збірник наукових праць / ред. кол.: І. Руснак, О. Баган, М. Васьків та ін. – Вінниця : Планер, 2015. – Вип. 4. – С. 264-271
  55. Згамбаті Е. Італія Михайла Коцюбинського та Лесі Українки: два обличчя одного міфу / Е. Згамбаті // Всесвіт. – 2007. – № 7-8. – С. 156-167
  56. Івакін О. "Весь світ був, як казка, повна чудес, таємнича, цікава й страшна..." : Михайло Коцюбинський та його родина / О. Івакін // Історія та правознавство. Позакласна робота. – 2016. – № 1. – С. 14-20.
  57. Іванова Н. В. Кохання - це життя чи смерть? : (жін. долі у творах М. Коцюбинського "Дорогою ціною" та В. Шекспіра "Ромео і Джульєтта"). 8 кл. / Н. В. Іванова, М. А. Перменова // Вивчаємо українську мову та літературу. – 2011. – № 15. – С. 10-14.
  58. Ільчук К. Палітра кольорів Василя Стефаника та Михайла Коцюбинського : уроки для 10-го класу / К. Ільчук // Українська мова та література. – 2009. – Грудень (№ 47). – С. 17-20.
  59. Ілясевич Н. "Дорогою ціною...здобути бажану волю" : за оповіданням "Дорогою ціною". 8-й клас : [за твором М. Коцюбинського] / Н. Ілясевич // Українська мова та література. – 2009. – Грудень (№ 47). – С. 3-5.
  60. Касіян М. Михайло Коцюбинський "Дорогою ціною" : бінарний урок / Марія Касіян, Анна Вітвицька // Українська мова та література. – 2016. – Листопад (№ 21-22). – С. 45-48.
  61. Кирієнко Олександр. Кохання у житті Михайла Коцюбинського / О. Кирієнко, І. Коляда // Історія в рідній школі. – 2018. – № 7/8. – С. 38-41
  62. Кіраль Сидір. З історії видання Чернігівських наукових збірників: за матеріалами архіву Катерини й Хоми Коцюбинських / Сидір Кіраль // Слово і час. – 2015. – № 9. – С. 89-101
  63. Кіраль Сидір. Михайло Коцюбинський у наукових, епістолярних та мемуарних текстах Івана Денисюка (до 90-річчя від дня народження видатного українського літературознавця й фольклориста) / Сидір Кіраль // Слово і час. – 2014. – № 12. – С. 86-93
  64. Клюєва О. "Глибоким зором і пером тонким він слугував народові своєму..." : 10-й клас / О. Клюєва // Українська мова та література. – 2012. – Січень (№ 1). – С. 31-37.
  65. Ковалик Н. Європейський українець - Михайло Коцюбинський : уроки української літератури : 10 клас / Наталія Ковалик // Українська мова й література в сучасній школі. – 2012. – № 5. – С. 46-51.
  66. Ковальська А. Як зрозуміти стилістичні можливості синтаксису. Один з підходів до вивчення теми "Присудок" у старшій школі (на основі тексту новели "Intermezzo" Михайла Коцюбинського) / А. Ковальська, Л. Cлободянюк // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. – 2010. – № 9. – С. 101-108
  67. Ковальчук Олександр. "Intermezzo" : імпресіонізм + експресіонізм + сюрреалізм? / Олександр Ковальчук // Дивослово. – 2015. – № 9. – С. 51-55
  68. Кожевникова Л. Проблема добра і зла у творчості українських класиків. / Л. Кожевникова // Бібліотечка "Дивослова". – 2008. – № 4. – С. 34-37.
  69. Козлова Т. М. Михайло Коцюбинський. Новела "Intermezzo" : 10 клас / Т. М. Козлова // Вивчаємо українську мову та літературу. – 2017. – № 4-5. – С. 36-43.
  70. Колінько О. М. Коцюбинський і Б. Зайцев: точки перетину індивідуальних поетик / О. Колінько // Сучасні проблеми мовознавства та літературознавства : збірник наукових праць / ред. кол.: І. В. Сабадош, В. В. Барчан, Н. П. Бедзір. – Ужгород : Говерла, 2011. – Вип. 16. – С. 158-162
  71. Колісник С. Потік життя як матеріал для творчості : урок-історико-літературознавче дослідження у 10 класі : [про В. Винниченка] / С. Колісник, Т. Яровенко // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. – 2010. – № 6. – С. 33-41 ; Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. – 2010. – № 4. – С. 66-76.
  72. Коляда І. "...Адже він був людиною, і нічого людське не було йому чуже" : Кохання у житті Михайла Коцюбинського / І. Коляда, О. Кирієнко // Історія в школі. – 2010. – № 5/6. – С. 21-27
  73. Коляда І. Національно-культурницька діяльність Михайла Коцюбинського / І. Коляда // Історія в сучасній школі. – 2012. – № 2. – С. 44-47
  74. Коляда І. Національно-культурницька діяльність Михайла Коцюбинського / І. Коляда // Історія в сучасній школі. – 2012. – № 3. – С. 25-28
  75. Кордонська А. В. Єдність людини і природи : за повістю Михайла Коцюбинського "Тіні забутих предків" : урок / А. В. Кордонська // Все для вчителя. – 2011. – Грудень (№ 34-36). – С. 85-89.
  76. Корнійчук О. Скарби душі людської : Жіночі долі у творах В. Шекспіра "Ромео і Джульєтта" та М. Коцюбинського "Дорогою ціною" / О. Корнійчук, О. Мельник // Світова література. – 2013. – Квітень (№ 7). – С. 24-27.
  77. Короід Т. "Тіні забутих предків" М. Коцюбинського - дума про добро і зло, любов і ненависть : 10-й клас / Т. Короід // Українська мова та література. – 2012. – Травень (№ 9). – С. 31-34.
  78. Коцюбинська Н. Сто літ пам'яті : [до 100-річчя від дня смерті М. Коцюбинського] / Н. Коцюбинська // Літературна Україна. – 2013. – 16 травня (№ 20). – С. 1-2.
  79. Кравченко І. "Я не можу розминутися з людиною" : за новелою "Intermezzo". 10-й клас : [за твором М. Коцюбинського] / І. Кравченко // Українська мова та література. – 2009. – Грудень (№ 47). – С. 6-9.
  80. Кравченко Л. Він із "братства тарасівців" : [про Михайла Коцюбинського] / Лариса Кравченко // Вінницький край. – 2014. – № 3. – С. 107-110.
  81. Кузнецов Ю. Чи знав Коцюбинський папугу Флобера? (Наукове розслідування) / Ю. Кузнецов // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. – 2005. – № 3. – С. 116-119.
  82. Кузнецов Юрій. Тарас Шевченко і Михайло Коцюбинський / Ю. Кузнецов // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. – 2009. – № 3. – С. 4-6.
  83. Куцевол О. Вивчення життєпису Сонцепоклонника через художню рецепцію літературної Коцюбинськіани / Ольга Куцевол // ХХ століття: від модерності до традиції. Михайло Коцюбинський і український модернізм ХХ століття : збірник наукових праць / ред. кол.: І. Руснак, О. Баган, М. Васьків та ін. – Вінниця : Планер, 2015. – Вип. 4. – С. 313-328
  84. Куцевол Ольга Подільськими стежками дитинства сонцепоклонника (вивчення життя і творчості Михайла Коцюбинського) / Ольга Куцевол // Українська мова і література в школі. – 2014. – № 7. – С. 47-52
  85. Леонідова Л.Б. Вивчення творчості М. Коцюбинського на засадах етнопедагогіки: Урок-семінар у 8 класі / Л. Б. Леонідова // Вивчаємо українську мову та літературу. – 2008. – № 14. – С. 21-25
  86. Леонтович Олена. "Дорогий друже"... : (Про взаємини М. Коцюбинського і В. Леонтовича) / Олена Леонтович // Слово і час. – 2005. – № 8. – С. 66-69
  87. Литинська А. Вивчення новели "Intermezzo" : 10-й клас : [за твором М. Коцюбинського] / А. Литинська // Українська мова та література. – 2009. – Грудень (№ 47). – С. 10-13.
  88. Лілік О. "Самотній на землі, як сонце на небі..." : урок-дослідження імпресіоністичних і екзистенціальних рис у новелі Михайла Коцюбинського "Інтеrmezzo" / О. Лілік // Українська мова і література в школі. – 2009. – № 2. – С. 22-25.
  89. Лімборський І. Контроверсійність просвітницького реалізму: ревізія ідеологічного міфу і спроба парадигматичного аналізу / І. Лімборський // Слово і час. – 2005. – №7. – С. 37-44.
  90. Лісова О. В. Оповідання М. Коцюбинського "Що записано в книгу життя": роздуми про життя і смерть, жорстокість і милосердя, добро і зло / О. В. Лісова // Вивчаємо українську мову та літературу. – 2015. – № 31-32. – С. 34-37.
  91. Лобода Л. Формуючи цілісну національну особистість : методологічні зауваги до вивчення творчості Михайла Коцюбинського / Л. Лобода // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. – 2010. – № 5. – С. 20-24
  92. Лях Тетяна. "...Що робиться там, де людина не може бачити": метафізичний горизонт творчого мислення Михайла Коцюбинського / Тетяна Лях // Слово і час. – 2014. – № 9. – С. 29-39
  93. М‘ястківська Н. М. Життєвий і творчий шлях М.М. Коцюбинського : урок - заочна подорож. 10 клас / Н. М. М‘ястківська // Вивчаємо українську мову та літературу. – 2017. – № 22-24. – С. 71-81.
  94. Масенко Лариса. Шляхетна природа людини / Лариса Масенко // Дивослово. – 2013. – № 1. – С. 59-63
  95. Матюшкіна Т. П. Збірник статей "Шляхи реалізації компаративної лінії в навчанні літератури" : У ритмі життя природи: "імпресіоністичні ефекти" в зображенні світу природи Михайлом Коцюбинським та Кнутом Гамсуном / Т. П. Матюшкіна // Зарубіжна література в школі. – 2014. – № 13/14. – С. 81-86
  96. Матюшкіна Т. У ритмі життя природи: "імпресіоністичні ефекти" в зображенні світу природи Михайлом Коцюбинським та Кнутом Гамсуном : матеріали до уроків поглибленого вивчення / Т. Матюшкіна // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. – 2010. – № 5. – С. 45-51
  97. Мацевко-Бекерська Л. Дитинстко як етичний феномен: інтрадієгетичний наратив у просторі дитячого тексту (на матеріалі української малої прози кінця ХІХ - початку ХХ ст.) / Л. Мацевко-Бекерська // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. – 2008. – № 9. – С. 104-111.
  98. Мацько Л.І. Лінгвостилістика епістолярію Михайла Коцюбинського / Л. І. Мацько // Вивчаємо українську мову та літературу. – 2009. – № 16-18. – С. 80-83.
  99. Медведєва І. Невідомий Коцюбинський / І. Медведєва // Вінниччина. – 2015. – 13 травня (№ 37). – С. 9.
  100. Месевря О. Звернення до Біблії на уроках української літератури / О. Месевря // Бібліотечка "Дивослова". – 2008. – № 10-11. – С. 15-18.
  101. Меть Людмила. Літературні диктанти : 10 клас, профільний рівень / Людмила Меть, Олена Чернова, Юлія Гутник // Дивослово. – 2012. – № 11. – С. 9-10
  102. Михайло Коцюбинський : матеріали на допомогу вчителю української літератури // Шкільна бібліотека. – 2014. – № 9. – С. 85-94
  103. Михида Сергій. Михайло Коцюбинський у рецепції рідних та близьких : штрихи до психологічного портрета / С. Михида // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. – 2005. – №4. – С. 97-103.
  104. Мовчан Р. Література для дітей та юнацтва в системі української літератури ХХ століття / Р. Мовчан // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. – 2010. – № 10. – С. 77-84.
  105. Мовчан Раїса. Стильова палітра української прози першої половини ХХ століття / Р. Мовчан // Бібліотечка "Дивослова". – 2009. – № 2. – С. 2-64.
  106. Молочко С. "У симфонії слів, звуків, кольорів..." : художньо-естетичний аспект вивчення творчості Михайла Коцюбинського / С. Молочко // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. – 2010. – № 5. – С. 25-28.
  107. Молочко Світлана. Симфонія людської душі й природи : Урок пошуку гармонії за новелою Михайла Коцюбинського "Іntermezzo" / С. Молочко // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. – 2007. – № 7. – С. 66-71
  108. Надуваний П. Подільсько-волинські мандри Коцюбинського / Петро Надуваний // Літературна Україна. – 2017. – 27 квітня (№ 17). – С. 14.
  109. Небеленчук І. О. Емоційний діалог як засіб розкриття внутрішнього світу героя у новелі М. Коцюбинського "Intermezzo" / І. О. Небеленчук // Українська література в загальноосвітній школі. – 2012. – № 1. – С. 6-10
  110. Нежива Л. Л. "Прагнути життя, усіма тягнутися до нього фібрами істоти": вивчення імпресіонізму на прикладі новели "Intermezzo" М. Коцюбинського / Л. Л. Нежива // Українська література в загальноосвітній школі. – 2014. – № 9. – С. 8-11, 3 с. обкл.
  111. Ніколаєва О. М. Уроки за творчістю М. Коцюбинського : 10 клас / О. М. Ніколаєва // Вивчаємо українську мову та літературу. – 2015. – № 7/8. – С. 9-18.
  112. Новиков А. Відомий і невідомий Михайло Коцюбинський: крізь призму нової книжки Ольги Куцевол / А. Новиков // Українська мова і література в школах України. – 2017. – № 7/8. – С. 93-95.
  113. Олійник Н. "Душа поета - крило любові" : Літературна Павлоградщина. Засідання круглого столу / Наталія Олійник // Українська мова і література в школах України. – 2016. – № 5. – С. 48-52.
  114. Особистісно зорієнтоване планування та моделювання уроків української літератури : 8 клас 12-ти річної школи // Бібліотечка "Дивослова". – 2008. – № 9. – С. 2-64.
  115. Паливода Тетяна. "Зібрати роздвоєну психологію в щось єдине" : заняття за новелою "Intermezzo" Михайла Коцюбинського / Тетяна Паливода // Дивослово. – 2015. – № 11. – С. 2-9
  116. Пилипенко Г. Виховання толерантності під час вивчення життєвого і творчого шляху Михайла Коцюбинського / Г. Пилипенко // Бібліотечка "Дивослова". – 2011. – № 2. – С. 32-37.
  117. Пірус Т. П. Михайло Коцюбинський про традиційну культуру українців Поділля / Т. П. Пірус // Народна культура Поділля у національному вихованні дітей та молоді: проблеми та перспективи національного виховання : матеріали другого науково-практичного круглого столу, 24 жовтнгя 2014 р. / Вінницький державний педагогічний університет імені М. Коцюбинського . – Вінниця : Нілан-ЛТД, 2015. – С. 84-89
  118. Поворознюк Світлана. Етнічні стереотипи татарського народу в творах Михайла Коцюбинського / Світлана Поворознюк // Дивослово. – 2018. – № 5. – С. 36-40
  119. Погребняк І. Специфіка аналізу художніх творів крізь призму ідеостилю митця / І. Погребняк // Українська мова та література. – 2010. – Червень (№ 22). – С. 14-16
  120. Подзігун В. Творчі стосунки Михайла Коцюбинського та Ганни Барвінок крізь призму їх листів / В. Подзігун // ВДПУ ім. М.Коцюбинського. Наук. зап. Сер. Філологія. – Вінниця, 2005. – Вип. 7. – С. 48-50.
  121. Подолинний А. Подільське сонце Михайла Коцюбинського / Анатолій Подолинний // Вінницький край. – 2014. – № 3. – С. 102-106.
  122. Пойда О. Формування моральних цінностей у школярів при вивченні творів Михайла Коцюбинського / Оксана Пойда // ХХ століття: від модерності до традиції. Михайло Коцюбинський і український модернізм ХХ століття : збірник наукових праць / ред. кол.: І. Руснак, О. Баган, М. Васьків та ін. – Вінниця : Планер, 2015. – Вип. 4. – С. 329-336
  123. Поліщук Я. Естетичний феномен Михайла Коцюбинського / Ярослав Поліщук // Українське слово і сучасність. – 2014. – № 1. – С. 46-48
  124. Поліщук Я. Індивідуальна естетика Михайла Коцюбинського / Я. Поліщук // Сучасні проблеми мовознавства та літературознавства : збірник наукових праць / ред. кол.: І. В. Сабадош, В. В. Барчан, Н. П. Бедзір. – Ужгород : Говерла, 2010. – Вип. 14. – С. 153-156
  125. Поліщук Ярослав. Наслухаючи "музику сфер": поетикальні паралелі творчості Михайла Коцюбинського та Кнута Гамсуна / Ярослав Поліщук // Слово і час. – 2010. – № 12. – С. 53-67
  126. Привалова С. П. Особливості індивідуальної творчої манери письма Михайла Коцюбинського / С. П. Привалова // Українська література в загальноосвітній школі. – 2014. – № 7/8. – С. 54-56
  127. Приліпко Ірина. Від імпресіонізму до постімпресіонізму: М. Коцюбинський та його літературна "школа" : [рецензія] / Ірина Приліпко // Слово і час. – 2016. – № 12. – С. 114-116
  128. Прокопчук Л. Компаративні фразеологізми у мовотворчості Михайла Коцюбинського / Людмила Прокопчук // ХХ століття: від модерності до традиції. Михайло Коцюбинський і український модернізм ХХ століття : збірник наукових праць / ред. кол.: І. Руснак, О. Баган, М. Васьків та ін.. – Вінниця : Планер, 2015. – Вип. 4. – С. 272-277
  129. Прудникова Т. І. Концептуальна метафора із реципієнтною зоною СЕРЦЕ у творах Михайла Коцюбинського / Т. І. Прудникова // Наукові праці Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка: Філологічні науки / ред. кол.: С. Д. Абрамович, О. С. Волковинський, Л. О. Іванова. – Кам'янець-Подільський : Аксіома, 2013. – Вип. 34. – С. 263-267
  130. Ременюк Л. О. М. М. Коцюбинський. Життєвий і творчий шлях письменника. Гуманізм світогляду митця : 10 клас / Л. О. Ременюк // Вивчаємо українську мову та літературу. – 2015. – № 4/5. – С. 33-43.
  131. Решетняк Наталія. Урок навчання грамоти (читання), 1 клас : (за Букварем М. С. Вашуленка, О. В. Вашуленко) / Наталія Решетняк // Початкова школа. – 2018. – № 3. – С. 20-22.
  132. Рибка М. Михайло Коцюбинський "Дорогою ціною" : [урок] / Марія Рибка // Українська мова та література. – 2016. – Березень (№ 5-6). – С. 31-33.
  133. Романенко Юлія. Новелістична акварель Михайла Коцюбинського "На камені" : урок літератури у профільному класі / Юлія Романенко, Валентина Щербина // Дивослово. – 2015. – № 12. – С. 10-12
  134. Романов С. Шлях у вічність : Леся Українка і Михайло Коцюбинський / С. Романов // Літературна Україна. – 2013. – 25 липня (№ 28). – С. 1, 4-5.
  135. Романцова Богдана. Людина-оркестр / Богдана Романцова // Дивослово. – 2013. – № 9. – С. 60-61
  136. Сабчак Т.Л. Працюємо над оповіданням М. Коцюбинського "Маленький грішник" : урок-суд. 4 клас. / Т.Л. Сабчак // Розкажіть онуку. – 2008. – Листопад (№ 11). – С. 73-74.
  137. Середа Н. Вічна таїна кохання. Осмислення філософських категорій життя і смерті на сторінках повісті "Тіні забутих предків" : 10-й клас : [за твором М. Коцюбинського] / Н. Середа // Українська мова та література. – 2009. – Грудень (№ 47). – С. 15-16.
  138. Скачков А.Ю. Стилістика портрету в текстах М. Коцюбинського / А.Ю. Скачков // Вивчаємо українську мову та літературу. – 2008. – № 11. – С. 33-38
  139. Слабошпицький Михайло. Євген Чикаленко : [уривок з роману М. Слабошпицького "Що записано в книгу життя (Михайло Коцюбинський та інші)"] / Михайло Слабошпицький // Літературна Україна. – 2014. – 25 вересня (№ 36). – С. 4-5.
  140. Слабошпицький Михайло. Портрет з інтермеццо. Михайло Коцюбинський / М. Слабошпицький // Березіль. – 2011. – № 7-8. – С. 79-115
  141. Слабошпицький Михайло. Що записано в книгу життя : Михайло Коцюбинський та інші. Фрагменти з роману / М. Слабошпицький // Кур`єр Кривбасу. – 2012. – № 271-272-273. – С. 44-108.
  142. Слабошпицький Михайло. Що записано в книгу життя (Михайло Коцюбинський та інші) : Біографія, оркестрована на дев'ять голосів. Фрагменти з другої книги / Михайло Слабошпицький // Березіль. – 2013. – № 9-10. – С. 60-108
  143. Слюсар А. Ф. Кросворди за творами М. Коцюбинського / А. Ф. Слюсар // Шкільна бібліотека. – 2017. – № 9 (вересень). – С. 118-121
  144. Стародуб О. Михайло Коцюбинський "Дорогою ціною" : Внутрішній світ героїв. Майстерність пейзажів. Глибокі й щирі почуття Остапа і Соломії : [урок] / Оксана Стародуб // Українська мова та література. – 2014. – Січень (№ 2). – С. 25-28
  145. Ступак В. Крок назустріч людині : "Цвіт яблуні" Михайла Коцюбинського на уроках позакласного читання / В. Ступак // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. – 2010. – № 5. – С. 41-44.
  146. Таран Л. Жіноча роль : (Жіноча тілесність у вибраній малій українській прозі кінця XIX-початку ХХ століття) / Л. Таран // Сучасність. – 2005. – № 7-8. – С. 128-139.
  147. Тимченко Ю. О. Перифрази в художньому мовосвіті Михайла Коцюбинського / Ю. О. Тимченко // Вивчаємо українську мову та літературу. – 2012. – № 1. – С. 22-25.
  148. Тимченко Ю. О. Порівняння в художній мові Михайла Коцюбинського : засідання шкільного гуртка мови : 10 клас / Ю. О. Тимченко // Вивчаємо українську мову та літературу. Позакласна робота. – 2014. – № 11. – С. 36-39
  149. Ткаченко І. "Мої дні течуть тепер серед степу..." : "степ" як психологема в новелі Михайла Коцюбинського "Intermezzo" / І. Ткаченко // Дивослово. – 2010. – № 7 . – С. 42-46
  150. Ткаченко Н. Новела Михайла Коцюбинського "Intermezzo" : [урок в 10 класі] / Наталія Ткаченко // Українська мова та література. – 2016. – Вересень (№ 17-18). – С. 78-81
  151. Троскот І. Д'горі, до Франка! / І. Троскот // Дивослово. – 2009. – № 5. – С. 61-62
  152. Турган Ольга. Агон життя і смерті у творчості М. Коцюбинського / О. Турган // Слово і час. – 2017. – № 6. – С. 28-35
  153. Ульянова Г. Розвиток образного мислення і мовлення на уроках української літератури : [урок у 10 класі] / Г. Ульянова // Бібліотечка "Дивослова". – 2012. – № 10. – С. 42-46.
  154. Устименко Р. Прозовий фестиваль у Вінниці / Р. Устименко // Смолоскип України. – 2015. – Серпень (№ 8). – С. 1-2.
  155. Фурко Л. Я. Шлях до волі (за повістю Михайла Коцюбинського "Дорогою ціною") : урок-подорож. 8 клас / Л. Я. Фурко // Вивчаємо українську мову та літературу. – 2015. – № 10/11. – С. 28-32.
  156. Халімон О. Роздуми про сенс життя в оповіданні Михайла Коцюбинського "Що записано в книгу життя". Відтворення важких переживань матері і сина : українська література : 8 клас / Оксана Халімон // Українська мова і література в сучасній школі. – 2014. – № 9. – С. 45-48.
  157. Хахула О. "Весь світ був як казка, повна чудес...". М Коцюбинський. "Тіні забутих предків". Уславлення світлого, здорового життя і праці гуцулів, які перебувають у гармонії з природою. Історія створення повісті : система уроків за творчістю М. Коцюбинського : українська література : 10 клас / Оксана Хахула // Українська мова і література в школах України. – 2014. – № 12. – С. 44-47.
  158. Хахула О. Він слугував народові своєму, боліючи душею разом з ним... Значення творчості Михайла Коцюбинського : система уроків за творчістю М. Коцюбинського : українська література : 10 клас / Оксана Хахула // Українська мова і література в школах України. – 2015. – № 3. – С. 51-53
  159. Хахула О. Карпатські Ромео і Джульєта, або Вічна таїна кохання. Осмислення філософських категорій життя і смерті : система уроків за творчістю М. Коцюбинського : українська література : 10 клас : [за повістю "Тіні забутих предків"] / Оксана Хахула // Українська мова і література в школах України. – 2015. – № 1/2. – С. 41-43.
  160. Хахула О. Михайло Коцюбинський - чарівник українського слова. Життя і творчість. Еволюція художньої свідомості: від просвітницьких орієнтацій і реалізму до модернізму : система уроків за творчістю Михайла Коцюбинського : урок 1 : українська література : 10 клас / Оксана Хахула // Українська мова і література в школах України. – 2014. – № 10. – С. 33-37.
  161. Хахула О. Новела "Intermezzo". Ідея служіння митця народові. Використання засобів імпресіонізму : система уроків за творчістю М. Ю Коцюбинського : українська література : 10 клас / Оксана Хахула // Українська мова і література в школах України. – 2014. – № 11. – С. 44-49.
  162. Хоцянівська І. Михайло Коцюбинський і наша сучасність / І. Хоцянівська // ВДПУ ім. М.Коцюбинського : Наук. зап. Сер.: Філологія. – Вінниця. – 2005. – Вип.№7. – С. 38-43.
  163. Цікаві місця Чернігівщини : Чернігівський літературно-меморіальний музей-заповідник Михайла Коцюбинського // Позакласний час. – 2009. – № 11. – С. 115-116.
  164. Цьома Л. Система уроків з вивчення творчості Михайла Коцюбинського / Л. Цьома // Українська література в загальноосвітній школі. – 2012. – № 2. – С. 17-27
  165. Черняк Н. Прекрасне і потворне : за творами Михайла Коцюбинського "Тіні забутих предків", Лесі Українки "Лісова пісня" та Ліни Костенко "Маруся Чурай". 11-й клас / Н. Черняк // Українська мова та література. – 2009. – Грудень (№ 47). – С. 22-23.
  166. Черняк Н. Проблема "роздвоєної особистості" : компаративний аналіз етюду Михайла Коцюбинського "Цвіт яблуні" та новели Миколи Хвильового "Я (Романтика)" для 11-го класу / Н. Черняк // Українська мова та література. – 2009. – Грудень (№ 47). – С. 20-21.
  167. Черняк Н. Тестові завдання : 10-й клас / Н. Черняк // Українська мова та література. – 2009. – Грудень (№ 47). – С. 24.
  168. Чупринін О.О. Урок за повістю М. Коцюбинського "Дорогою ціною": 8 клас / О.О. Чупринін // Вивчаємо українську мову та літературу. – 2008. – № 27. – С. 10-11
  169. Шваєвська Оксана. Добро і зло, природа і людина в казці Василя Королева-Старого "Хуха-моховинка" (5 клас) ; Новела Михайла Коцюбинського "Intermezzo", її актуальність (10 клас) / Оксана Шваєвська // Дивослово. – 2018. – № 11. – С. 15-25
  170. Шевченко З. Вивчення творчості М. Коцюбинського в контексті світової художньої культури (матеріали до спецкурсу) / Зоя Шевченко // Українська мова і література в школі. – 2011. – № 8. – С. 42-47
  171. Шумило Наталя. Золотий фонд "Історії української літератури" / Н. Шумило // Слово і час. – 2006. – № 4.-С.46-54
  172. Шупта-В'язовська О. Художній часопростір як спосіб вираження несвідомого в прозі Михайла Коцюбинського / О. Шупта-В'язовська // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. – 2009. – № 12. – С. 102-105.
  173. Янихбаш А. А. Опис-пейзаж та порівняння в оповіданні М. Коцюбинського "Ялинка" : урок / А. А. Янихбаш // Все для вчителя. – 2011. – Грудень (№ 34-36). – С. 89-92.
  174. Янкович О. В. Психологія літературного героя у контексті психології особистості. Урок-компаративне дослідження за творами К. Гамсуна та М. Коцюбинського / О. В. Янкович, І. Д. Ханчук // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. – 2009. – № 3. – С. 29-34
  175. Янкович О. Психологія літературного героя у контексті психології особистості. Урок-компаративне дослідження за творами К. Гамсуна та М. Коцюбинського : [10 клас] / О. Янкович // Зарубіжна література в школах України. – 2009. – № 2. – С. 59-64
  176. Яценко Таміла. Ціна виміру життя. Спроба компетентнісного підходу до вивчення твору М. М. Коцюбинського "Дорогою цІною" / Т. Яценко // Українська мова і література в школі. – 2008. – № 3. – С. 21-26.

Видання цінного та рідкісного фонду.
База даних «Цінний та рідкісний фонд»

  1. У1
    К75
    Коцюбинський М. [Вибрані твори]
    / М. Коцюбинський. – [Х.] : [Державне видавництво], [1934]. – [158] с
    Примірники: всього:1 - МУЗЕЙ(1)
  2. У1
    К75
    Коцюбинський М. Вибрані оповідання
    / М. Коцюбинський ; ред. Г. Гельфандбейн ; обкладинка Ю. Кульповича ; техн. кер. С. Шенкер ; коректор Т. Біліч ; Центр. Комітет Львівської Комуніст. Спілки Молоді України. – Одеса : Друкарня ім. Леніна : Видавництво дитячої літератури, 1937. – 153 с. – (Шкільна б-ка)
    Примірники: всього:1 - МУЗЕй(1)
  3. У1
    К75
    Коцюбинський М. Вибрані твори : В одному томі
    / М. Коцюбинський. – 2-ге вид. – Х. : Державне літературне видавництво, 1937. – 280 с. : портр.
    Примірники: всього:1 - МУЗЕЙ(1)
  4. У1
    К75
    Коцюбинський М. Маленький грішник
    / М. Коцюбинський. – К., [1935]. – [176] с.
    Примірники: всього:1 - МУЗЕЙ(1)
  5. У1
    К75
    Коцюбинський М. На віру та інші оповідання
    / М. Коцюбинський. – [К.] : Державне Видавництво України, 1925. – 222 с.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  6. У1
    К75
    Коцюбинський М. Повісті та оповідання
    / М. Коцюбинський. – К. : Державне видавництво худ. літератури, 1954. – 429 с. : портр.
    Примірники: всього:1 - МУЗЕЙ(1)
  7. У1
    К75
    Коцюбинський М. Твори. Т. 5
    / М. Коцюбинський ; вид. тов-тво "Криниця" у Києві. – К. : Друкарня А. Гросмана, 1918. – 159 с.
    Примірники: всього:1 - МУЗЕЙ(1)
  8. У1
    К75
    Коцюбинський М. Твори. Т. 1
    / М. Коцюбинський ; під ред. з переднім словом С. Єфремова ; Держ. Видавництво України. – 3-ге вид. – К. : Друкарня-літографія Державного Видавництва України - У.А.Н., 1928. – 230 с. – (Б-ка українських класиків)
    Примірники: всього:1 - МУЗЕй(1)

Праці викладачів університету. База даних «Праці викладачів»


  1. Антонюк Є. "Митець світової літератури" (Михайло Коцюбинський у творчості Максима Рильського) / Є. Антонюк // ВДПУ ім. М. Коцюбинського : Наук. зап. Сер.: Філологія. – Вінниця. – 2005. – Вип. № 7. – С. 66-69.
  2. Антонюк Євгенія Миколаївна. Втілення національної ідеї в ранній творчості М.М. Коцюбинського / Є. М. Антонюк, Н. В. Корнівська // Філологічні студії : зб. наук. ст. – Вінниця : ВДПУ ім. М. Коцюбинського, 2006. – Вип. 4. – С. 191-194.
  3. Антонюк Євгенія Миколаївна. Етнічні архетипи українців у творчості Михайла Коцюбинського / Є. М. Антонюк, О. П. Погребняк // Філологічні студії : зб. наук. ст. – Вінниця : ВДПУ ім. М. Коцюбинського, 2006. – Вип. 4. – С. 202-206.
  4. Антонюк, Євгенія. Лексичні засоби портретотворення у прозі Михайла Коцюбинського / Є. Антонюк // Наукові записки. Серія: Філологія. – Вінниця : ТОВ "Ландо ЛТД", 2007. – Вип. 9. – С. 189-192
  5. Богатько В. Стилістичний потенціал неповних структур з еліпсованими головними членами речення в ідіолекті Михайла Коцюбинського / Валентина Богатько // ХХ століття: від модерності до традиції. Михайло Коцюбинський і український модернізм ХХ століття : збірник наукових праць / ред. кол.: І. Руснак, О. Баган, М. Васьків та ін. – Вінниця : Планер, 2015. – Вип. 4. – С. 247-252
  6. Вешелені О. "Досвід божевілля" в новелах Михайла Коцюбинського / Олександр Вешелені // ХХ століття: від модерності до традиції. Михайло Коцюбинський і український модернізм ХХ століття : збірник наукових праць / ред. кол.: І. Руснак, О. Баган, М. Васьків та ін. – Вінниця : Планер, 2015. – Вип. 4. – С. 56-62
  7. Вінничук, А. Імпресіоністична поетика новели "Цвіт яблуні" Михайла Коцюбинського / Алла Вінничук // ХХ століття: від модерності до традиції. Михайло Коцюбинський і український модернізм ХХ століття : збірник наукових праць / ред. кол.: І. Руснак, О. Баган, М. Васьків та ін. – Вінниця : Планер, 2015. – Вип. 4. – С. 63-67
  8. Гороф'янюк І. Демонологічна лексика в мовній тканині повісті "Тіні забутих предків" Михайла Коцюбинського / Інна Гороф'янюк // ХХ століття: від модерності до традиції. Михайло Коцюбинський і український модернізм ХХ століття : збірник наукових праць / ред. кол.: І. Руснак, О. Баган, М. Васьків та ін. – Вінниця : Планер, 2015. – Вип. 4. – С. 252-264
  9. Завальнюк І. Семантико-стилістичні вияви фразеологічних одиниць у мовотворчості Михайла Коцюбинського / Інна Завальнюк // ХХ століття: від модерності до традиції. Михайло Коцюбинський і український модернізм ХХ століття : збірник наукових праць / ред. кол.: І. Руснак, О. Баган, М. Васьків та ін. – Вінниця : Планер, 2015. – Вип. 4. – С. 264-271
  10. Куцевол О. Вивчення життєпису Сонцепоклонника через художню рецепцію літературної Коцюбинськіани / Ольга Куцевол // ХХ століття: від модерності до традиції. Михайло Коцюбинський і український модернізм ХХ століття : збірник наукових праць / ред. кол.: І. Руснак, О. Баган, М. Васьків та ін. – Вінниця : Планер, 2015. – Вип. 4. – С. 313-328
  11. Куцевол О. М. Повість "Тіні забутих предків" М. Коцюбинського в 10 класі : Проблема генетичної пам`яті як основи духовності людини / О. М. Куцевол // Літ. Вінниччина Михайло Коцюбинський: /Сторінки творчої біографії/. – Вінниця, 1997. – С. 71-74.
  12. Куцевол Ольга Миколаївна. Вивчення життя і творчості Михайла Коцюбинського через рецепцію літературних та літературно-документальних джерел : посібник / О. М. Куцевол. – Вінниця, 2015
  13. Література рідного краю : Тези доповідей та повідомлень обласної науково-методичної конференції (18-19 травня 1990 р.) / ред. кол.: В. М. Борщевський, З. М. Грузман, А. М. Подолинний та ін. – Вінниця, 1990
  14. Літературознавчі студії : збірник наукових статей. Вип. 3 / ред. І. Є. Руснак, Б. В. Хоменко, Н. С. Поляруш. – Вінниця, 2008
  15. Пірус Т. П. Михайло Коцюбинський про традиційну культуру українців Поділля / Т. П. Пірус // Народна культура Поділля у національному вихованні дітей та молоді: проблеми та перспективи національного виховання : матеріали другого науково-практичного круглого столу, 24 жовтнгя 2014 р. / Вінницький державний педагогічний університет імені М. Коцюбинського. – Вінниця : Нілан-ЛТД, 2015. – С. 84-89
  16. Подзігун, В. Творчі стосунки Михайла Коцюбинського та Ганни Барвінок крізь призму їх листів / В. Подзігун // ВДПУ ім. М. Коцюбинського: Наук. зап. Сер.: Філологія. – Вінниця. – 2005. – Вип.№7. – С. 48-50.
  17. Подолинний, Анатолій Мусійович. З історії вінницького видання повісті М. Коцюбинського "Тіні забутих предків" (літературно-краєзнавчий матеріал до уроів з вивчення життя і творчості М.М. Коцюбинського) / А.М. Подолинний // Філологічні студії. – Вінниця : ВДПУ ім. М. Коцюбинського, 2005. – Вип. 3. – С. 261-262.
  18. Подолинний, Анатолій Мусійович. З історії вшанування пам'яті М.М. Коцюбинського на Вінниччині / А. Подолинний // Наукові записки. Серія: Філологія. – Вінниця, 2005. – Вип. 7. – С. 155-157.
  19. Пойда, О. Формування моральних цінностей у школярів при вивченні творів Михайла Коцюбинського / Оксана Пойда // ХХ століття: від модерності до традиції. Михайло Коцюбинський і український модернізм ХХ століття : збірник наукових праць / ред. кол.: І. Руснак, О. Баган, М. Васьків та ін.. – Вінниця : Планер, 2015. – Вип. 4. – С. 329-336
  20. Прокопчук, Л. Компаративні фразеологізми у мовотворчості Михайла Коцюбинського / Людмила Прокопчук // ХХ століття: від модерності до традиції. Михайло Коцюбинський і український модернізм ХХ століття : збірник наукових праць / ред. кол.: І. Руснак, О. Баган, М. Васьків та ін.. – Вінниця : Планер, 2015. – Вип. 4. – С. 272-277
  21. Хоцянівська, І. Михайло Коцюбинський і наша сучасність / І. Хоцянівська // ВДПУ ім. М. Коцюбинського: Наук. зап. Сер.: Філологія. – Вінниця. – 2005. – Вип. № 7. – С. 38-43.

Видання на комакт-дисках. База даних «Мультимедійні видання»


  1. 8У(075.2)
    У45
    Українська література. 10 клас
    , [2010]. – Ел. опт. диск (DVD-ROM)
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)

Повнотекстові видання. База даних «Повнотекстові видання»


  1. Борзенко О. І. Біографії українських письменників / О. І. Борзенко, М. П. Сподарець. – Веста: Харків, 2005. – 45 с.
  2. Бібліотека української літератури [Електронний ресурс] : Електронна бібліотека: 136 Авторів. 898 Творів. [Біографії авторів]. Ч. 2 : І-О [Список творів письменників]. – Електрон. текст в форматі .htm.
  3. Коцюбинський, Михайло. СОН / Михайло Коцюбинський.
  4. Коцюбинський М. Твори [Електронний ресурс]. Т. 1 : На віру та інші оповідання / М. Коцюбинський. - 2-ге вид. – Електронний текст в форматі .pdf. – [Київ] : Державне Видавництво України : Катеринослав. друкарня "Поліграфтреста", 1925. – 222 с.

Інституційний репозитарій


  1. Пойда О. А. Формування моральних цінностей у школярів при вивченні творів Михайла Коцюбинського / О. А. Пойда // ХХ століття від модерності до традиції : зб. наук. праць – Випуск 4. Михайло Коцюбинський і український модернізм ХХ століття: до 150-річчя від дня народження письменника. – Вінниця: ТОВ фірма "Планер", 2015. – С.329-336. (http://93.183.203.244:8080/xmlui/handle/123456789/1011)