КУЛЬТУРНО-ПРОСВІТНИЦЬКИЙ
БЛОК


БІБЛІОТЕКА ВІННИЦЬКОГО ДЕРЖАВНОГО ПЕДАГОГІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ МИХАЙЛА КОЦЮБИНСЬКОГО

Віртуальні виставки Віртуальні перегляди Фото-відео галерея
Календарі Михайло Коцюбинський Історія  книги
Афористика Літературна вітальня Цікаво знати

З останніх
надходжень
Книги-ювіляри
2021
Клуб
любителів книги
Праці
викладачів
З надходжень
медіатеки

З ОСТАННІХ НАДХОДЖЕНЬ

Наведення маркера на зображення книги відкриває її бібліографічний опис;
натискання кнопки миші на зображенні - детальний анотований бібліографічний опис книги

Останнє оновлення 05.05.2021


               

   
 

 Вибрані книги-ювіляри 2021

Зарубіжна література Українська література Дитяча література

Книги-ювіляри 2021. Зарубіжна література

Останнє оновлення 07.05.2021

700 років «Божественній комедії» (1321) Данте Аліг'єрі

Серед пам'яток світової літератури геніальна «Божественна комедія» Данте Аліг'єрі (1265—1321) посідає одне з чільних місць. У своєму найграндіознішому витворі в символічно-алегоричній формі поет зобразив драматичну долю людської душі.
У трьох частинах («Пекло», «Чистилище», «Рай») Данте описує свою мандрівку до Бога, слідуючи спочатку за Вергілієм до місця, від якого його супроводжує Беатріче, що уособлює милість Божу.
Твір, який є цілою енциклопедією знань середньовіччя, стоїть на вершині італійської поезії. Подорож поета трьома світами, що описана в «Комедії» — це символічний шлях людства в його прагненні до істини. Поема Данте є найзначнішим явищем Високого середньовіччя і певною мірою передвістям культури Відродження.

420 років трагедії «Гамлет» (1601) Вільяма Шекспіра


«Гамлет, принц данський» Вільяма Шекспіра (1564—1616) — один із найвідоміших драматичних творів світової літератури. Навіть серед Шекспірових шедеврів «Гамлет» вирізняється винятковою глибиною, складністю змісту й проблематики.
Сюжет трагедії сходить до давньоскандинавської саги про кровну помсту. Але в образі Гамлета перед нами постає не звичний персонаж-месник, а мислитель, нова людина, яка намагається осмислити свій час, свої відносини з друзями й ворогами і приходить до висновку, що світ недосконалий, корисливий, підступний, у ньому немає тієї гармонії, якої прагне його душа.


230 років повісті «Пригоди барона Мюнхгаузена» (1791) Рудольфа Еріха Распе

Хто зміг сісти верхи на ядро гармати? Хто витягнув себе за волосся з болота? Хто кісточкою від вишні поранив оленя? Звичайно, це невгамовний барон Мюнхгаузен! Неймовірні вигадки й бувальщини про його пригоди зібрані у цій книзі, яку люблять і дорослі, і діти! Барон Мюнхгаузен — незвичайний персонаж, який постійно потрапляє в найнесподіваніші пригоди та якому дуже кортить вам про них розповісти.
Чи чули ви про вишневого оленя? Знаєте, як їздити верхи на половині коня чи літати на гарматному ядрі? А може, вам доводилося видиратися мотузкою аж на самісінький Місяць?
Якщо ні, то мерщій беріть цю книжку — і гайда аж до зірок! Тільки міцно тримайте її в руках: хтозна, як швидко доведеться мчати сторінками, щоб устигнутиза хитромудрим бароном!

190 років «Вечорів на хуторі біля Диканьки» (1831)
Миколи Васильовича Гоголя

«Вечори на хуторі біля Диканьки» – безсмертний шедевр великого письменника Миколи Васильовича Гоголя (1809-1852). В 2021 році виповнюється 190 років, як він був представлений читачам.
Бувають такі книги, про які сміливо можна сказати, що не автор їх написав, а вони створили автора самі. Збірка повістей «Вечори на хуторі поблизу Диканьки" не тільки стала першим серйозним і успішним твором Гоголя, але ще й перевернула з ніг на голову світогляд письменника, раз і назавжди змінивши його долю.
Дія твору вільно переноситься з XIX століття («Сорочинський ярмарок») в XVII («Вечір напередодні Івана Купала»), а потім в XVIII («Травнева ніч, або Утоплена», «Пропала грамота», «Ніч перед Різдвом») і знову в XVII («Страшна помста»), і знову в XIX («Іван Федорович Шпонька і його тітонька»). Поєднують обидві книги розповіді діда дяка Хоми Григоровича — відчайдушного запорожця, який своїм життям ніби поєднує минуле і сьогодення, бувальщину і небилицю. Плин часу не розривається на сторінках твору, перебуваючи у своєрідній духовній та історичній неподільності.

190 років роману «Червоне і чорне» (1831) Стендаля

Один з найкращих творів письменника, роман «Червоне і чорне» — правдива розповідь про французьке суспільство доби Реставрації. Епіграфом до свого роману Стендаль узяв слова Дантона: «Правда, сувора правда!»
Іноді роман ще називають хронікою XIX ст. У романі розкривається трагічна історія Жульєна Сореля, «в душі якого йде боротьба між природною шляхетністю й небезпечними примарами честолюбства». Показуючи життя героя, автор одночасно змальовує три соціальні шари французького суспільства після революції 1793 року: буржуазію, духовенство, дворянство.
Безпосереднім джерелом роману був процес над Антуаном Берте, про який письменник прочитав у кримінальній хроніці Гренобля.
Молодий учитель, син звичайного коваля, стріляв із ревнощів у матір своїх вихованців і намагався покінчити життя самогубством. Берте засудили до страти.

170 років роману "Мобі Дік, або Білий Кит" (1851) Германа Мелвілла

Найвідоміший твір американського письменника Германа Мелвілла (1819—1891). Основна сюжетна лінія роману грунтується на реальних подіях 1820 року, коли американське китобійне судно «Ессекс» було затоплене розгніваним китом (у романі судно називається «Пеквод»).
Про історію «Ессекса» Герман Мелвілл дізнався від Вільяма Чейза. Коли Вільям дав почитати повість свого батька Мелвіллу, записки справили на Германа Мелвілла таке велике враження, що він вирішив написати твір, основним сюжетом якого було саме полювання людини на кита і перемога у цій боротьбі останнього. До того ж, образ головного героя роману, юнака Ізмаїла, багато в чому списаний із самого Мелвілла.

120 років детективній повісті "Собака Баскервілів" (1901) Артура Конан-Дойла

Один із найвідоміших творів, де головними героями є приватний детектив Шерлок Холмс та його друг доктор Вотсон.
Усе почалося з того, що у 1900 році Артур Конан-Дойль повертався до Британії з південної Африки після англо-бурської кампанії. На паромі він познайомився з військовим кореспондентом «Дейлі-Експресс» Робінсоном Флетчером.
Через рік у Норфолці вони зустрілися знову. Робінсон розповів Конан-Дойлю легенду про собаку, яку називали Чорним Дияволом. Письменник вирішив узяти за основу цю легенду, аби створити яскравий та динамічний твір. Сам сюжет повністю вигаданий автором, проте ім'я Флетчера було згадано на титульному листі повісті, де письменник написав, що без Робінсона ця повість не вийшла б у світ.

90 років роману "Нічний політ" (1931) Антуана де Сент-Екзюпері

Роман Антуана де Сент-Екзюпері, написаний в 1930 році. Вперше виданий в 1931 році видавництвом Галлімара. Книга удостоєна літературної премії «Феміна». У 1932 році твір було екранізовано. У 1939 році композитор Луїджі Даллапіккола склав за мотивами роману оперу «Нічний політ».
У 1930 році Екзюпері, який отримав посаду технічного директора філії авіакомпанії «Аеропосталь», приступив до написання нового роману. У листі до матері він повідомив, що «потаємною темою» нової книги буде ніч; для нього це дуже близький мотив, тому що життя Екзюпері «завжди починалася тільки після дев'ятої години вечора». За словами біографа письменника Марселя Міжо, проблема, задана автором, була подібна до «теореми, яку треба вирішити».
Перший чорновий варіант роману «Нічний політ» складався з чотирьохсот сторінок. У підсумковій редакції Екзюпері - сто сорок.
Зміст книги будується навколо чотирьох сил: люди дії; їх начальники; жителі провінцій, ще не звикли приймати рішення; ніч з її стихіями, пісками і вершинами. Безпосередньо до цих ключових сил примикає і любов...

Книги-ювіляри 2021. Українська література

Останнє оновлення 13.05.2021

180 років з часу видання поеми «Гайдамаки» (1841) Тараса Григоровича Шевченка

Гайдамаки — історико-героїчна поема Тараса Шевченка, перший український історичний роман у віршах. За життя Шевченка було три видання поеми: 1841, 1844, 1860 рр. Останнє — дуже покраяне цензурою.
Поема зображує події народного повстання, Коліївщини, на чолі з Максимом Залізняком та Іваном Ґонтою. Масштабність охоплення важливих подій, велика кількість дійових осіб і драматичних картин надають твору характеру епопеї. Шевченко оспівав і звеличив повсталий народ, його волю до боротьби проти соціального і національного гніту, мужність і душевну красу. Вперше у європейському романтизмі оспівано не героїв-одинаків, а народних месників — «громаду в сіряках».

140 років від початку написання І. Франком повісті «Борислав сміється»

Повість українського письменника Івана Яковича Франка, в якому вперше в українській літературі зображено робітничий рух.
Повість друкувалася частинами в львівському журналі «Світ» у 1881—1882 роках. У зв'язку із закриттям журналу, і, можливо, втратою інтересу письменника, «Борислав сміється» залишився незавершеним.
Повість присвячена опису страйку на нафтовому промислі в місті Борислав. На її написання письменника надихнули справжні події. В 60-их роках 19 ст. промислова революція швидкими темпами розвивалася в Австро-Угорській імперії, включно із Західною Україною. Із розвитком промисловості почав виникати також робітничий клас. Під впливом ідей соціалізму стала формуватися організована боротьба робітників за свої права. В 70-их на західній Україні почалися перші страйки, що було новим феноменом у переважно селянській Галичині.

130 років від виходу драми І. Франка «Украдене щастя», перша назва – «Жандарм»

В основі п’єси лежить народна «Пісня про шандаря», в котрій показана жінка безмірно сильна характером і силою чуття. Жінка ломить шлюб церковний і віддаєтся шандареві. Муж її, чуючи себе зганьбленим, убиває шандаря і сам. Ця пісня, що відрізнялася трагічним розв’язанням конфлікту, більш виразною індивідуалізацією героїв, де було яскраво виражене прагнення до справедливої свободи селян, і стала сюжетною основою драматичного твору Франка.
Широка насиченість п’єси українським фольклором є одним із найважливіших художніх засобів драматурга, завдяки чому автор створив реалістичну народну драму.
Після нескінченних цензурних «удосконалень» 16 листопада 1893 року постановку п’єси Франка на сцені театру товариства «Руська бесіда».

110 років від написання Л. Українкою драми «Лісова пісня»

«Лісова пісня» — віршована п'єса в трьох діях Лесі Українки. У чорновому варіанті драма була написана влітку 1911 року в Кутаїсі впродовж 10–12 днів. Остаточне доопрацювання та редагування твору тривало до жовтня того ж року.
Вперше надрукована у журналі "Літературно-науковий вісник", 1912. Том 53
П’єса була поставлена 22 листопада 1918 року в Київському драматичному театрі. Твір є одним з перших прообразів фентезі в українській літературі».
Сьогодні п'єса в репертаурі багатьох українських драматичних театрів.
За п'єсою сторені:
Балет українського композитора Михайла Скорульського створений у 1936 році. Уперше поставлений у 1946 р. у Києві.
Опера українського композитора Віталія Кирейка (1957). Прем'єри у Львові і оперній студії Київської консерваторії.
Балет композитора Германа Жуковського в Великому театрі СРСР - 1961 р.
«Лісова пісня» — опера українського композитора Мирослава Волинського. Прем'єра в Кам'янці-Подільському на фестивалі «Опера в мініатюрі».
«The Forest Song» — американська відеогра.

135 років від написання І. Карпенком-Карим п’єси «Мартин Боруля»

«Мартин Боруля» Івана Карпенка-Карого – сатирично-гумористична п’єса на соціально-побутову тематику. Боруля – заможний селянин, який з усіх сил прагне входити до дворянських кіл. Своїй дочці Марисі він забороняє займатися важкою працею і водитися з простим людом – тепер вона має бути панянкою. Та чи принесуть панські примхи щастя дівчині, яка щиро кохає простого юнака? Етичні цінності проти умовностей та рангів – таким є основний конфлікт п’єси І. Карпенка-Карого «Мартин Боруля».

60 років від написання М. Стельмахом роману «Правда і кривда»

На початку 1959 року Стельмах з трибуни ІV з’їзду письменників України вперше розповів про те, що працює над новим романом про сучасника, про людину, яка ламала залізний карк фашизму, а зараз щовесни і щоосені засіває землю житом і пшеницею на щастя, на здоров’я і на добрий розум.
У центрі уваги Стельмаха-романіста – художнє дослідження характерів. Передусім – Марка Безсмертного. Не випадково його ім’я й прізвище винесені в другий заголовок, твору.
В романі показано життя українського села в останні роки війни та перше повоєнне літо, переборення хліборобами неймовірних труднощів у відбудові народного господарства, зруйнованого гітлерівцями. З фарватерною лінією переплітаються інші – не мені важливі: одвічна боротьба правди і кривди, добра і зла.
Роман «Правда і кривда» викликав першу політичну дискусію в українському середовищі після погромів 1930-их років. Стельмах уперше «прямо і відверто, без різного звичайного в таких випадках словесного туману, пише і про сирітські драми, і про занедбаність чи й зовсім відсутність демократії в колгоспах, і про податкові утиски, і про найбільше зло нашого часу - бюрократію, і про багато інших прикрих, але, на жаль, реальних речей, про які інші говорять пошепки і з оглядками».

40 років від публікації збірки новел В. Симоненка «Лебеді материнства»

У вірші зображена любов до дитини й турбота за її долю, любов до Батьківщини. Головна думка твору звучить у словах: «Можна все на світі вибирати, сину, вибрати не можна тільки Батьківщину». Казкою постає образ рідної хати, сповненої «материнської доброї ласки». Вагомий мотив дороги як вибору життєвого шляху дитиною звучить виразно. Материнське благословення, на думку В. Симоненка — це можливість пізнати кохання, дружбу, родинне щастя. Вибір їх залежить від людини. У житті є величини духовні, незмінні. Такими є мати і Батьківщина. Великий гріх зректися їх.
За збірку «Лебеді материнства» В. Симоненко отримав Державну премію України імені Т. Г. Шевченка. На музику вірш поклав композитор Андрій Пашкевич.

Книги-ювіляри 2021. Дитяча література

Останнє оновлення 12.05.2021

190 років казці "Про царя Салтана, про сина його славного й могутнього богатиря князя
Гвідона Салтановича та про прекрасну царівну Лебедицю" (1831) Олександра Сергійовича Пушкіна

«Казка про царя Салтана» — віршована казка Олександра Пушкіна, написана в 1831 році і вперше видана наступного року в зібранні віршів. Казка присвячена історії одруження царя Салтана та народженню його сина, князя Гвідона, який через підступи тіток потрапляє на безлюдний острів, зустрічає там чарівницю — царівну Лебедицю, з її допомогою стає могутнім владикою і возз'єднується з батьком.

В основному Пушкін використовував народну казку «По коліна ноги в золоті, по лікоть руки в сріблі», записану ним конспективно в двох або трьох різних варіантах. У творі використовувалися і персонажі, запозичені з інших народних казок — наприклад, чарівний образ Царівни Лебедиці, що має відгук у образі Василіси Премудрої.

150 років казці "Аліса в Задзеркаллі" (1871) Льюїса Керрола

"Аліса в Задзеркаллі" дитячий фентезійний роман англійського математика й письменника Льюїса Керрола, написаний в 1871 році як продовження книги «Аліса в країні чудес».
Дівчинка Аліса бавиться з кошеням і жартома пригрожує закинути його за дзеркало у задзеркальний дім, де не буде молока. Аліса уявляє наче у відображення можна пройти і на свій подив дійсно опиняється за дзеркалом. На перший погляд там усе виглядає звичайно, але фігури на шаховій дошці танцюють, наче живі, а в годинника з'явилося лице дідка. Дівчина бере фігури Короля і Королеви, але ті не помічають її.

140 років - "Пригоди Піноккіо: історія дерев'яної ляльки" (1881) Карла Коллоді

"Пригоди Піноккіо" — перший роман італійського письменника Карло Коллоді. Роман приніс письменнику визнання й славу.
1881 року Коллоді закінчив писати новий роман «Історія маріонетки» про пригоди дерев'яної ляльки (буратіно), яку він назвав Піноккіо. Згодом роман отримав назву «Пригоди Піноккіо» і друкувався в щотижневій «Газеті для дітей». Спочатку кінець роману був трагічним: неслухняного хлопця повісили на дубі розбійники. На думку автора, це мало бути пересторогою всім неслухняним дітям, але на прохання читачів Коллоді оживив Піноккіо, повернувся до роману і дописав його. У новій версії Піноккіо не загинув, а натомість перетворився з дерев'яної маріонетки на справжнього хлопця. У 1883 р. «Пригоди Піноккіо» вийшли окремою книжкою та відразу стала однією з найпопулярніших книжок Італії і світу.
Роман адаптовано більш ніж 260 мовами по всьому світу та перекладено понад 300 мовами.

95 років книзі - "Вінні-Пух і всі, всі, всі ... " (1926) Алана Мілна

Вінні-Пух — іграшковий ведмідь, персонаж творів Алана Александра Мілна (цикл не має загальної назви і зазвичай теж називається «Вінні-Пух», за першою книгою). Вінні отримав ім'я від однієї з реальних іграшок Крістофера Робіна (1920—1996), сина письменника. У свою чергу, плюшевий ведмедик Вінні-Пух був названий на ім'я ведмедиці на прізвисько Вінніпег (Вінні), що жила в 1920-х в Лондонському зоопарку.
У 1924 році Алан Мілн вперше прийшов до зоопарку з чотирирічним сином Крістофером Робіном, який по-справжньому здружився з Вінні. За три роки до цього Мілн купив в універмазі і подарував синові на його день народження плюшевого ведмедя. Після знайомства господаря з Вінні цей ведмідь отримав ім'я на її честь. Надалі ведмідь був «нерозлучним супутником» Крістофера: «у кожної дитини є улюблена іграшка, і особливо вона потрібна кожній єдиній дитині».
Вінні-Пух — один з найвідоміших героїв дитячої літератури XX століття.
В 1960-ті-1970-ті роки, завдяки переказу Бориса Заходера «Вінні-Пух і всі-всі-всі», а потім і мультфільмів студії «Союзмультфільм», де ведмедика озвучував Євген Леонов, Вінні-Пух став дуже популярним і у СРСР.

70 років - "Пригоди Чиполліно" (1951) Джанні Родарі

«Пригоди Чиполліно» - казкова повість італійського письменника Джанні Родарі. Персонажі казки - овочі або фрукти: Виноградинка, Гарбуз, Редиска, хлопчик Вишенька. Головний персонаж - хлопчик-цибулинка Чиполліно, який бореться проти утисків бідняків з боку багатіїв - синьйора Помідора, принца Лимона. <ик>Улюблена кількома поколіннями читачів казка. Образ Чиполліно отримав велику популярність в СРСР. У журналі «Веселі картинки» він став членом Клубу веселих чоловічків, що складається з відомих персонажів дитячих книжок і фільмів. Його зображено на поштових марках.

З нових надходжень (Клуб любителів книги).

З надходжень 2020 р.

Примірники видань можна отримати на абонементі наукової та художньої літератури (корпус 1, 1-й поверх)

У6
Б28

Батурин Сергій. Охоронець
/ С. Батурин. – Львів: Кальварія, 2002
Дія роману «Охоронець» відбувається у Київській Русі X століття. Молодий охоронець київських князів Тур, хоробрий і вмілий воїн, отримує від новгородського волхва загадкові дошки, списані стародавніми письменами. Що це за письмена, як вони вплинули на подальшу долю Тура й куди поділися - про це історичний роман Сергія Батурина.

Сергій Батурин псевдонім українського письменника, автора романів і повістей, поезій та публіцистичної хроніки.
Його дебютний історичний роман «Охоронець» отримав третю премію «Коронації слова» (2001). Крім того, Сергій Батурин — переможець конкурсу літературного часопису «Дніпро» (2009), літературного фестивалю «Просто так» в номінації «Проза» (2010) і Всеукраїнського конкурсу «Найкраща книга України» у номінації «Проза» (2014), лауреат літературної премії імені В. Короленка (2014).

У6
Б48

Беркела Іван. Фіглі з бербениці
/ Іван Беркела, 2015
Книга написана говіркою закарпатських гуцулів. Маючи веселу вдачу і неабияке почуття гумору, голова районного товариства ВО «Гуцульщина» Іван Беркела не раз доносив наш, рідний, гуцульський гумор з районної сцени, під час вечірок та інших заходів, де виступав ведучим. Кілька років головний «заслужений» гуцул району плекав мрію про видання книжки. І ось нещодавно його «Фіглі з бербениці» з’явилися на світ.

Іван Беркела - засновник Міжнародного Гуцульського фестивалю гумору і сатири "Бербениця фіглів", фестивалю гуцульської вишивки "Видричанська вишиванка", голова жюрі фестивалю - ярмарку "Гуцульська бриндзя"(м. Рахів),організатор Бард-пленер туру "Муза Карпат - 2016"

У6
Б90

Ігор Бузько Формула
. – К.: Зелений пес, 2006. – 288 с.
При слові “науковець” в уяві пересічної людини одразу вимальовується образ худорлявого згорбленого чоловіка з великими очима, захованими за лінзи окулярів, який увесь час порпається в купі паперів – одне слово, “ботанік”. Але це лише непривабливий стереотип. А справжні науковці – це авантюристи, здатні без жодних вагань робити ставку на власне життя, щоб здійснити наукове відкриття і врятувати себе і людство. Принаймні, так доводить Ігор Бузько у романі “Формула”.
Напівфантастична книга цілком могла б стати основою сценарію для голлівудського фільму. Принаймні, для цього є всі компоненти: молодий герой, який рятує людство, містичні персони типу Чуровського, любовна лінія та “гепі енд”. А нам залишається тільки помріяти, щоб в українській науці більше траплялося справжніх авантюристів.

У6
Г37

Гербіш Н. Теплі історії до кави
/ Н. Гербіш. - Брайт Букс, 2012
У цій книжці зібрані історії про почуття й настрої, сумніви й рішення, далеку дорогу й затишний дім, чужі міста й близьких людей, солодкий шоколад і терпкувато-гірку каву. У них немає однозначних висновків і незмінних рецептів, а є пошуки та віра в імпровізацію. Є любов і сміливість, крихта суму й багато радості, чимало мрій і не менше спогадів.
Герої цих історій - прості жителі звичайних містечок, загублені, знайдені, закохані, замислені, умільці надихати й такі, що за клапоть натхнення готові поділитися останньою філіжанкою кави - хоча, що тут казати, вони готові ділитися своєю кавою й просто так. Вони щирі й справжні: пестять своїх котів, їздять на велосипедах, приймають гостей, печуть пиріжки й відсилають листівки, слухають вуличних музикантів і малюють маршрути на поторсаних картах. А ще у кожного з них є старі, улюблені горнятки, на дні яких і збереглися ці історії.
Надійка Гербіш - українська письменниця, журналістка, перекладачка. Член НСПУ. Автор повісті «Художниця», «Теплі історії до шоколаду», «Помаранчевий дарунок», «Пригоди у весняному саду» та ін.

У6
Д21

Дашвар Люко. #Галябезголови
/ Люко Дашвар. - Книжковий клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2020. – 400 с.
Благими намірами вимощений шлях до пекла. Галя сповна відчула сенс цього вислову. Її життя перевернулося лише через те, що вона прагнула допомогти іншій людині. Дівчина втратила все: роботу, чоловіка, друзів, віру в людей. Та що, як усе найбільш значуще і неймовірне починає відбуватися з нами саме тоді, коми ми намагаємося видряпатися з пекла? Це непросто, бо людина по-справжньому втрачає голову лише від двох речей: від страху і від кохання. Однак що робити, коли тебе одночасно накривають і страх, і кохання?.
Про автора: Cправжнє ім'я письменниці Ірина Іванівна Чернова. Понад 500 тисяч примірників книжок Люко Дашвар уже знайшли своїх читачів. Авторка пише так гостро й проникливо, психологічно і чуйно, що торкається струн душі кожного. Неможливо не співчувати героям, так само як неможливо не звернути увагу на болючі і неоднозначні проблеми, які порушує письменниця. Пише сценарії, займається журналістикою.

У6
Д71

Дочинець М. «Многії літа, благії літа».
– Карпатська вежа, 2014
«Маємо унікальний, осмислений і пронизаний істинною духовністю устрій життя однієї людини. Людини звичайної і водночас незвичайної. Це не просто безцінні крихти набутих знань і вмінь мудрого старця, це Система. Вибудована на тонкій інтуїції і вивірена 100-літнім досвідом, вона з користю прислужиться кожному. Спадщину А. Ворона розцінюю як свіжий струмінь у сучасні дієтологію, валеологію, соціальну психологію і людинознавство. Уважно і вдумливо це слід читати і перечитувати, дрібними ковтками неначе п’єш живу воду» Доктор мед. наук, академік В. Білоног.
Мирослав Іванович Дочинець (1959, м. Хуст Закарпатської області) — український письменник і журналіст. Член Асоціації українських письменників.
Заснував у Мукачеві видавництво «Карпатська вежа». Автор багатьох романів та повістей. Лауреат престижних премій: Міжнародна літературна премія «Карпатська корона» (2004), відзнаки «Золотий письменник України», лауреат премії «Українська книжка року» у номінації «За видатні досягнення у галузі художньої літератури» за видання «Синій зошит. Аркуші днів світящих» та «Лад».

У6
З-12

Забужко О. Після третього дзвінка вхід до зали забороняється.
– К: Комора, 2017. – 416 с.
«Діалог між поколіннями», — так коротко описала свою нову книгу «Після третього дзвінка вхід до зали забороняється» Оксана Забужко. Це досить складна дискусія для обговорення, яка завжди буде актуальною. У книзі висвітлюються тема великого кохання, зради, неприємних спогадів. Історія у книзі зображена очима мами, яка переживає досить дивні події у своєму житті. Основним способом відтворення історії, на думку Оксани Забужко, є хронологічний період подій.
Оксана Забужко - українська письменниця, поетеса, есеїстка, інтелектуалка. Її твори перекладено багатьма мовами. Лауреат премії «Книга року BBC» за книгу «Планета Полин», Національна премія України імені Тараса Шевченка за книгу «І знов я влізаю в танк...», Лауреат Всеукраїнської премії «Жінка ІІІ тисячоліття» та ін.

У6
К30

Качор І. Львів крізь віки
/ І. Качор, Л. Качор. – Львів: Центр Європи, 2004. – 240 с.
Книгу подружжя Ігоря та Любові Качорів, детально проілюстровану малюнками І. Качора, присвячено історії Львова XIII – кінця XVIII ст. Це авторський, суб’єктивний, але підкріплений численними джерелами й дослідженнями погляд на перебіг історичних подій у Львові та долю його мешканців у межах “міста в мурах”, тобто за стінами міських укріплень. Створено портрети видатних осіб, здійснено умовну візуальну реконструкцію автентичного вигляду вулиць, площ та окремих будівель. Особлива увага приділена старовинним фортифікаціям і культовим спорудам

У6
К72

Костенко Ліна Василівна. Річка Геракліта
/ Ліна Костенко ; [упоряд. та передм. О. Пахльовської]. – Київ: Либідь, 2011. – 331, [4] c. : іл.
“Річка Геракліта” – це міні вибране вже друкованих та нових поезій Ліни Костенко. Цикли природи та людського буття тут зв’язані в єдине ціле, циклічний міфологічний час та лінійний час християнства перетинаються між собою. Вірші-осяяння, вірші-попередження, вірші-реквієми і вірші, де тріумфує неприборкана стихія людських почуттів, створюють цілісну симфонічну “поему” філософського осягнення Часу. Художній коментар до поезій – оригінальні роботи Сергія Якутовича, який “транслює” таємницю буття через витончені фантазійні “портрети” пір року, які постають у символічних, містичних та неореалістичних жіночих образах.
У6
К72

Костенко Л. Триста поезій : вибране
/ Л. Костенко; упоряд. О. Пахльовська, І. Малкович. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2013.– 416 с. – (Українська Поетична Антологія).
До книги Ліни Костенко «Триста поезый» — улюбленої української поетеси кінця другого–початку третього тисячоліття — увійшли найвідоміші її вірші з різних періодів творчості — від ранньої поезії до сьогодні, а також уривки з романів та поем. Це найповніше вибране поетеси за часів Незалежності.

У6
Л63

Лис В. Місяць, обмитий дощем
. – Книжковий клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 352 с.
Більшість есеїв і новел, що увійшли до цієї збірки, — автобіографічні. Це твори, над якими письменник працював протягом багатьох років.
«Більшість читачів знають мене як романіста. Але крім романів, яких набралося вже півтора десятка, я все свідоме життя писав і так звану малу, або коротку прозу. З юності, ще зі шкільних років – етюди, новели, з дев’яностих років минулого століття – есеї. Писав їх тому, що… писалося, бо не міг не писати, це становило основу мого життя. Це були й мої просто роздуми, вправи у слові, але здебільшого реакція на щось, що схвилювало, як то кажуть, зачепило, на якийсь життєвий епізод, свідком якого я став, серйозні або іронічні, інколи з гіркою іронією, роздуми з приводу чогось, що відбулося, побаченого і почутого, важливого іноді тільки для мене самого, реакція на чиюсь творчість, на природу і її дива, сам плин життя, а з часом – і роздуми про його сенс та людське призначення» Володимир Лис.

У6
О-63

Оруэлл Д. 1984: роман. Скотный Двор: сказка-аллегория.
– М: АСТ, 2009. – 363 с.
«1984». Велика антиутопія XX століття. Що, по суті, страшніше: доведене до абсурду "суспільство споживання" – або доведене до абсолюту "суспільство ідеї"? За Орвеллом, немає і не може бути нічого гіршого Тотальної несвободи.
«Скотний двір» - притча, алегорія на революцію 1917 року і наступні події в Росії. Орвелл писав повість з листопада 1943 по лютий 1944. Очевидна сатира на Радянський Союз, тодішнього союзника Британії по антигітлерівській коаліції, була опублікована вже після перемоги над Німеччиною - в серпні 1945.
Джордж Оруелл - письменник, ім'я якого стало символом жанру антиутопії. Автор, якого обговорювали до хрипоти багато років тому - і продовжують так само пристрасно обговорювати по цю пору

Р6
С60

Солнцева Н. Сады Кассандры. Книга 1, Книга 2.
- 2005
Книга 1 «П'ятірка мечів». Співробітник карного розшуку Артем Пономарьов розслідує серію вбивств, що потрясли Санкт-Петербург. Вбивця обирає своїми жертвами молодих, красивих жінок, залишаючи біля трупа вишукану віршовану епітафію. Нитки розслідування ведуть до ясновидиці Динари.
Книга 2. «Кільце Гекати». Минуло десять років. Юрій та Анна повертаються з-за кордону в Санкт-Петербург. Пан Слухав підозрює, що його дружина веде подвійне життя. Він звертається за допомогою до Артему Пономарьову

У6
К72

Талан С. З любов'ю до життя
. – Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2020. – 240 с.
Кохання — дар, що звеличує та підносить до небес. Це почуття здатне штовхнути на божевільні вчинки, воно то солодке, як мед, то з полиновим присмаком. Чимось схоже на саме життя — багатогранне, безцінне та неповторне. Ці споконвічні чуття увиразнюють пульс кожного з нас. «Квіти кохання», «Життя багатогранне» та «Перехрестя епох» — три частини збірки, наче три кити нашого життя. У цій книжці є все: герої, котрі здаються близькими й таким схожими на нас самих; вчинки, що змінюють майбутнє цілих поколінь; кохання, яке здатне залікувати найглибші рани та повернути до життя.
У6
К72

Талан С. Мы всегда были вместе
. – Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля, 2018. – 224 с.
Римма боялася змін. Але коли у неї діагностували рак, вона зрозуміла, що настав час бути собою і жити так, як хочеться. Випадково вона зустрічає незвичайне газетне оголошення - якийсь Влад шукає досвідчену зрілу даму, яка навчить його розуміти, чого хочуть жінки і як з ними правильно поводитися. І Римма вирішує зустрітися, адже їй уже нічого втрачати. Влад виявляється справжнім принцом: гарний, багатий, неймовірно галантний, але, незважаючи на все це, нещасний. Його відкинула та, любові якої він домагався багато років ... Римма відчуває, наскільки споріднені у них з Владом душі. З кожним днем ??вони стають все ближче один одному ... Але чи є у них майбутнє?

З наукового доробку викладачів університету. Видання 2020 р.

 1. 7А8
  K76
  Kostiukevych Victor Mitrofanovich. Models of football tactics
  / V. M. Kostiukevych. – Vinnytsia : Tvory, 2020. – 159 p
  Примірники: всього:6 - НАВЧ. ВІДДІЛ(6)
 2. Білоус Валентина. Освітянська книгозбірня - територія інклюзивного простору / Валентина Білоус // Бібліотечний форум: історія, теорія і практика. – 2020. – № 1. – С. 17-20
 3. Візнюк Валентина. Soft skills бібліотечного лідера / Валентина Візнюк // Бібліотечний форум: історія, теорія і практика. – 2020. – № 4. – С. 8-10
 4. 06
  В48
  Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського. Наукові записки. Серія: Історія : збірник наукових праць. Вип. 32
  / за заг. ред. О. А. Мельничука. – Вінниця : Твори, 2020. – 143 с.
  Примірники: всього:1 - (1)
 5. 06
  В48
  Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського. Наукові записки. Серія: Історія : збірник наукових праць. Вип. 31
  / за заг. ред. О. А. Мельничука. – Вінниця : Твори, 2020. – 151 с.
  Примірники: всього:1 - (1)
 6. 06
  В48
  Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського. Наукові записки. Серія: Історія : збірник наукових праць. Вип. 33
  / за заг. ред. О. А. Мельничука. – Вінниця : Твори, 2020. – 127 с.
  Примірники: всього:1 - (1)
 7. 9(М)
  В53
  Вісник студентського наукового товариства факультету історії, права і публічного управління : збірник наукових праць. Вип. 20
  / ред. Ю. А. Зінько ; Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, Факультет історії, етнології і права. – Вінниця : Друк, 2020. – 211 с.
  Примірники: всього:1 - (1)
 8. 06
  В53
  Вісник факультету історії, права і публічного управління : збірник наукових праць. Вип. 18
  / ред. Ю. А. Зінько ; Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського. – Вінниця : Друк, 2020. – 119 с.
  Примірники: всього:2 - (2)
 9. Горбань Юрій. Модернізація бібліотечної галузі: до проблем і перспектив міжнародної співпраці / Юрій Горбань // Вісник Книжкової палати. – 2020. – № 7. – С. С. 17-19

 10. Г70
  Гороф'янюк Інна Валентинівна. Ботанічна лексика центральноподільських говірок: структурна організація та ареалогія : монографія
  / І. В.Гороф'янюк. – Вінниця : Твори, 2020. – 632 с. – (Серія "Студії з українського мовознавства")
  Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
 11. З команди небайдужих або "Наша перша скрипка" : [про директора бібліотеки Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського Валентину Степанівну Білоус] // Бібліотечний форум: історія, теорія і практика. – 2020. – № 4. – С. 61.
 12. У6
  К84
  Крупка Віктор Петрович. Хліб для янгола : поезії
  / В. П.Крупка. – Луцьк : Твердиня, 2020. – 112 с
  Примірники: всього:2 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(2)
 13. 4Р(075.1)
  Л24
  Лапшина И. Н. Русский язык и чтение : учебник для 3 класса с обучением на русском языке заведе-ний общего среднего образования (в 2-х ч.). Часть 1
  / И. Н. Лапшина, Л. В. Давыдюк, А. О. Мельник. – Киев : Освита, 2020. – 160 с. : ил
  Примірники: всього:1 - НАВЧ. ВІДДІЛ(1)
 14. 4Р(075.1)
  Л24
  Лапшина И. Н. Русский язык: учебник для 3 класса заведений общего среднего образования
  / И. Н. Лапшина, Н. Н. Зорька. – Киев : Освита, 2020. – 160 с. : ил
  Примірники: всього:1 - НАВЧ. ВІДДІЛ(1)
 15. 4Р(075.1)
  Л24
  Лапшина И. Н. Ступеньки: в 2-х ч. : рабочая тетрадь по русскому языку и чтению для 2 класса заве-дений общего среднего образования с обучен. на рус. яз.. Часть 2
  / И. Н. Лапши-на, Н. Н. Зорька. – Киев : Освита, 2020. – 64 с. : ил
  Примірники: всього:2 - НАВЧ. ВІДДІЛ(2)
 16. 4Р(075.1)
  Л24
  Лапшина Ирина Николаевна. Русский язык и чтение : учебник для 3 класса с обучением на русском языке заведе-ний общего среднего образования (в 2-х ч.). Часть 2
  / И. Н. Лапшина. – Киев : Освита, 2020. – 160 с. : ил
  Примірники: всього:1 - НАВЧ. ВІДДІЛ(1)
 17. 378(07)
  О-76
  Остраус Юлія Михайлівна. Формування професійно-комунікативної культури майбутніх сімейних лікарів : мето-дичні рекомендації
  / Ю. М. Остраус. – Вінниця : Друк, 2020. – 296 с
  Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
 18. 378
  С79
  Степанчук Ю. С. Викладачі факультету історії, права і публічного управління в історико-краєзнавчих заходах (2016-2019) : До 100-річчя факультету історії, права і публічного управління Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського (1919-2019)
  / Ю. С.Степанчук. – Вінниця : Меркьюрі-Поділля, 2020. – 120 с. : іл.
  Примірники: всього:2 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1), ЗБЕРІГАННЯ(1)З надходжень Інституційного репозитарію.
З виданнь 2020 р.

 1. Models of football tactics : a monograph
  Kostukevich, V. M.; Костюкевич, В. М.; Костюкевич, В.М. (Вінниця : ТОВ «ТВОРИ», 2020)
  The monograph presents the methods of control and analysis of competitive activity in football. Four tactical models of game by football teams are specified. The key parameters of technical and tactical activity by players ...
 2. Анатомо-морфологічні зміни рослин перцю солодкого за дії 1-НОК та ретарданту тебуконазолу
  Кушнір, О. В.; Кушнир, Е.В.; Kushnir, O. V. (Вінниця, 2020, 2020)
  Вивчено вплив синтетичного регулятора росту 1-НОК та ретарданту тебуконазолу на морфогенез і продуктивність перцю солодкого. Встановлено, що за дії препаратів зростав лінійний ріст рослини, кількість листків та площа ...
 3. Візуальні репрезентації образу «переселенця» в суспільному дискурсі
  Куряча, М. (Вінниця, 2020)
  У статті проаналізовано окремі візії відображення переселенців у візуальному мистецтві як нова тема в культурному дискурсі України та світу.
 4. Використання фольклору у процесі виховання звукової культури мовлення дошкільників
  Медун, Лілія; Medun, L. (Вінниця:ВДПУ, 2020)
  У статті розкрито вагомий вплив різних жанрів усної народної творчості на виховання звукової культури мовлення дошкільників, запропоновані зразки фольклорних текстів, прокоментовано, з якою метою їх потрібно використовувати ...
 5. Врожайність та біометричні показники сортів салату головчастого
  Князюк, О. В.; Knyazyuk, O. V.; Насонова, В. Б.; Nasonova, V. B.; Сандуляк, Т. М.; Sanduliak, T. M.; Кошланська, Т. В.; Кошланская, Т. В.; Koshlanskaya, T. V.; Шевчук, О.А.; Shevchuk, O. A (Sheffield. Science and education, 2020)
  На період висаджування розсади найбільші біометричні показники (діаметр розетки листків) відмічені у ранньостиглого сорту салату головчастого Лолло Росса. При настанні технічної стиглості салату головчастого дані показники ...
 6. Динаміка перерозподілу фосфору та різних форм азоту між органами рослин соняшнику за дії регуляторів росту
  Рогач, Т.І.; Рогач, Т.И.; Rоgаch, T.I. (Вінниця, 2020, 2020)
  В статті розглядаються особливості накопичення та перерозподілу азоту та фосфору між органами рослин соняшнику в онтогенезі під впливом трептолему, хлормекватхлориду та їх суміші. За обробки соняшнику регуляторами росту ...
 7. Зміна показників артеріального тиску під впливом фізичних навантажень
  Сарафинюк, П. В.; Sarafyniuk, P. V. (Вінниця, 2020, 2020) Робота присвячена вивченню змін показників артеріального тиску в учнів 9-их класів на уроках фізичної культури під впливом фізичних навантажень.
  Вивчалась динаміка артеріального тиску відповідно до етапу заняття, встановлювався ...
 8. Зміст і структура проектної компетентності майбутнього фахівця швейного виробництва
  Марущак, О.В.; Marushchak, O.V.; Дрончак, Н.А.; Dronchak, N.A. (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля»., 2020)
  У статті визначено зміст та обґрунтовано структуру проектної компетентності майбутніх фахівців швейного виробництва. Проектну компетентність майбутнього фахівця швейного виробництва представлено як цілісне інтегративне ...
 9. Збудники хвороб гороху озимого
  Shevchuk, V. V.; Шевчук, В. В.; Шевчук, О.А.; Shevchuk, O. A (Przemy l: Nauka i studia, 2020)
  Розглянуто основні збудники гороху – фузаріоз, септоріоз, аскохітоз, іржа, борошниста роса та пероноспороз. Основними заходами захисту від вище згаданих захворювань є застосування здорового посівного матеріалу та ранні ...
 10. Індивідуально-типологічні особливості студентів різних спеціальностей ВДПУ імені Михайла Коцюбинського
  Васильєва, С.О.; Васильєва, С.А.; Vasylieva, S.O.; Романенко, Ю.О.; Романенко, Ю.А.; Romanenko, Y. O. (Вінниця, 2020, 2020)
  Дослідження присвячено вивченню розподілу типів темпераментів серед студентів різних спеціальностей ВДПУ імені Михайла Коцюбинського. Для визначення типу темпераменту використовували тест-опитувальник Ганса Айзенка ( ...
 11. Інформаційне забезпечення управління земельними ресурсами на регіональному рівні
  Конотопенко, О.; Konotopenko, O.; Гриб, В.; Grib, V.;; Мельник, Е.; Melnyk, E. (Вінниця, 2020)
  У статті на основі аналізу нормативно-правової бази проаналізовано інформаційне забезпечення управління земельними ресурсами на регіональному рівні. Авторами сформульовано першочергові заходи суб‘єктів публічного управління ...
 12. Існування біжучих хвиль в системах типу Фермі-Пасти-Улама із насичуваною нелінійністю
  Bak, Sergiy; Бак, Сергій; Kovtonyuk, Galyna; Ковтонюк, Галина (2020)
  В статті встановлено існування періодичних і відокремлених біжучих хвиль в системах типу Фермі-Пасти-Улама із насичуваною нелінійністю. Для цього використано варіаційний підхід. The article established the existence ...
 13. Кваліметричне оцінювання рівня навчальних досягнень учнів професійної школи
  Цвілик, С.Д.; Tsvilyk, S. D.; Богута, Ю.А.; Boguta, Yu.A.; Камінська, І.В.; Каминская, И.В.; Kaminska, I.V. (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2020)
  Стаття присвячена проблемі напрацювання ефективної системи моніторингу якості професійної освіти. Встановлено, що стратегічні прорахунки у визначенні змісту та основних напрямів освітньої політики на різних рівнях управління ...
 14. Кримськотатарські студії на Вінниччині: на шляху до порозуміння (із досвіду роботи)
  Жмуд, Н. (Вінниця, 2020)
  Cтаття присвячена кримськотатарським студіям на Вінниччині, які актуалізувалися після депортації Криму. Характеризуються культурно-просвітницькі заходи на Вінниччині, спрямовані на ближче ознайомлення громадськості із ...
 15. Л. Васильєв про причини успіху нацистів і більшовиків
  Кравченко, Павло; Kravchenko, Pavlo (Вінниця, 2020)
  У статті аналізуються погляди російського історика Л. Васильєва щодо причин успіху німецьких націонал-соціалістів та російських нтернаціонал-комуністів при утвердженні їхніх режимів. Поряд з насильством, звертається увага ...
 16. Методика виконання творчого проекту «Українська народна писанка» учнями гімназії
  Сідлецька, Н. Ю.; Сидлецкая, Н. Е.; Sidletska, N. Yu.; Сідлецький, Р. С.; Sidletsky, R. S.; Цвілик, С.Д.; Tsvilyk, S. D. (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2020)
  У статті йдеться про проектну діяльність учнів під час трудового навчання учнів у школі та художньо-творчої діяльності у позашкільній освіті. Встановлено, що обґрунтована й спланована творча навчально-технологічна діяльність, ...
 17. Методика добору інструментальних засобів макіяжу в навчанні майбутніх візажистів у ПТНЗ
  Кондратюк, О.В.; Кондратюк, Е.В.; Kondratyuk, O.V.; Шимкова, І.В.; Шимкова, И.В.; Shimkova, I.V.; Саула, Ю.В.; Saula, Yu.V.; Слободянюк, Н.А.; Slobodyanyuk, N.A. (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля»., 2020)
  У статті йдеться про методику добору інструментальних засобів макіяжу в навчанні майбутніх візажистів у професійно-технічних закладах (ПТНЗ). Встановлено, що вивчаючи інструкційно-технологічні картки, учні успішно формують ...
 18. Методологічні особливості навчання фізики учнів старшої школи
  Аллахвердієв, Олександр; Allahverdiyev, Alexander; Онищук, Яна; Onishchuk, Yana; Сільвейстр, Анатолій; Silveistr, Anatoliy (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2020)
  У статті представлено та теоретично обґрунтовано методологічні особливості навчання фізики учнів старшої школи. Описано можливі шляхи розвитку методологічних знань та цінність методологічних досліджень для природничих ...
 19. Молодіжні організації на Поділлі у 1920-х рр. Стадник, О.; Стадник, Е. (Вінниця, 2020)
  У статті на основі аналізу широкого кола опублікованих та архівних джерел проаналізовано функціонування молодіжних організацій на Поділлі у 20-х рр. ХХ ст. Визначено історичні умови, мету, особливості формування і діяльності ...
 20. Навчання учнів 7-9 класів сучасним прийомам декорування одягу під час проектно-технологічної діяльності
  Марущак, Оксана; Marushchak, Oksana; Зузяк, Тетяна; Zuzyak, Tatiana; Савлук, Вікторія; Savluk, Victoria (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2020)
  У статті теоретично обґрунтовано необхідність та визначено теоретичні аспекти навчання учнів 7-9 класів сучасним прийомам декорування одягу у процесі проектно-технологічної діяльності; відзначено роль орнаментального ...
 21. Організація охорони здоров’я доби Гетьманату Павла Скоропадського (на матеріалах історії Поділля)
  Кузьмінець, Н.; Кузминец, Н. (Вінниця, 2020)
  У статті досліджено один із важливих напрямків внутрішньої політики Гетьманської держави Павла Скоропадського у галузі охорони здоров’я. Показано основні заходи уряду у справі реформування медичної сфери в державі, в тому ...
 22. Поняття творчих здібностей в освітньому процесі
  Ниник, Катерина; Nynyk, K. (Вінниця:ВДПУ, 2020)
  У статті ставиться завдання вивчити і проаналізувати психолого-педагогічну і науково-методичну літературу з даної проблеми, визначити сутність творчих здібностей, обґрунтувати педагогічні умови для формування творчих ...
 23. Проектування як засіб формування у студентів творчого підходу при створенні авторської ляльки
  Шимкова, Ірина; Shimkova, Irina (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2020)
  У статті розглядаються особливості проектування та виготовлення авторських ляльок як засобу розвитку творчого потенціалу майбутніх учителів трудового навчання і технологій. Сучасні технології дозволяють значно спростити ...
 24. Психолого-педагогічні основи формування дослідницьких умінь учнів у процесі вивчення природничих дисциплін
  Нікітченко, Л.О.; Никитченко, Л. А.; Nikitchenko, L.O.; Левчук, Н.В.; Levchyk, N.V.; Baiurko, N.V.; Баюко, Н.В. (Вінниця, 2020, 2020)
  Вчитель природничих дисциплін повинен створити сприятливі умови для професійного самовизначення учнів, сприяти розвитку творчого мислення, практичних навичок роботи, морально-волових якостей, культури праці. На заняттях ...
 25. Публікації газети «Республіканські вісти» як джерело з вивчення культурно-історичних пам’яток міста Вінниці (1919 р.)
  Кравчук, О.; Кравчук, А. Н.; Kravchuk, O. М. (Вінниця, 2020)
  У статті висвітлено публікації газети «Республіканські вісти» (1919 р.) про історикокультурне значення «Мурів», яке постало у зв’язку з організацією краєзнавчого музею у Вінниці. Відзначено, що публікації загалом слугують ...
 26. Публічне управління освітнього простору України (інформаційно-комунікаційні методи)
  Лапшин, С.; Lapshin, S.;; Зінько, І.; Зинько, И.; Zinko, I. (Вінниця, 2020)
  У статті проаналізовано особливості публічного управління у освітній сфері в Україні, подано характеристику інформаційно-комунікаційних методів у вказаній сфері.
 27. Регуляція росту, розвитку та продуктивності баклажанів за допомогою Вітазиму
  Рогач, В.В.; Rоgаch, V.V.; Plotnikov, V.V.; Плотников, В.В.; Плотніков, В.В. (Вінниця, 2020, 2020)
  Стаття присвячена вивченню впливу стимулятора росту Вітазим на ріст, розвиток та продуктивність баклажанів сорту Алмаз. Обробка препаратом зумовлювала збільшення лінійних розмірів рослин пасльонових культур, призвела до ...
 28. Розвиток творчої особистості молодшого школяра з використанням дискусійних інтерактивних технологій навчання
  Бондар, Ю.В.; Бондарь, Ю.В.; Bondar, Y.V. (Polska : Europejska platforma naukowa, 2020)
  У статті висвітлено особливості творчого розвитку молодших школярів засобами дискусійних інтерактивних технологій навчання. Зокрема, обґрунтовано сутність поняття «дискусія». Розглянуто технології опрацювання дискусійних ...
 29. Розвиток дидактичних можливостей комп’ютерного навчання графічних дисциплін студентів вищих закладів освіти галузі 01 Освіта/Педагогіка
  Цвілик, Світлана; Tsvilyk, Svetlana (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2020)
  В статті йдеться про розвиток дидактичних можливостей комп’ютерного навчання графічних дисциплін студентів вищих закладів освіти галузі 01 Освіта/Педагогіка. Встановлено, що реалізація дидактичних можливостей комп’ютерного ...
 30. Розвиток інтелектуальних здібностей молодших школярів у процесі роботи над художнім текстом
  Максимчук, Ольга; Maksymchuk, O. (Вінниця: ВДПУ, 2020)
  У статті окреслено можливості для розвитку інтелектуальних здібностей молодших школярів на уроках літературного читання. Визначено умови, за яких можна досягти високого рівня пізнавальної активності учнів; подано основні ...
 31. Розкриття технічних явищ у конічній зубчастій передачі графічними засобами
  Іванчук, А.В.; Ivanchuk, A.V.; Бурлака, П.В.; Burlaka, P.V.; Фльорко, С.Ю.; Florko, S. Yu. (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2020)
  У статті наведено аналіз графічних зображень конічної зубчастої передачі та обґрунтовано вибір зовнішнього і середнього перерізів конічних коліс для ілюстрації технічних явищ, притаманних цій передачі. Ілюстрації, пов’язані ...
 32. Спогади Д. Т. Шепілова як джерело до вивчення політичної історії СРСР 1950 – 60-х рр.
  ? Мельничук, Олег; Melnychuk, O.; Тучинський, Віталій; Тучинский, Виталий; Tuchynskyi, V. (Вінниця, 2020)
  У статті проаналізовано книгу спогадів Д.Т. Шепілова, державного та політичного діяча, який упродовж першої половини 1950-х рр. обіймав відповідальні державні та партійні посади. Акцентовано увагу на висвітленні процесів ...
 33. Сучасна українська література Вінниччини в контексті проблеми окреслення поколінь та абрисності поколіннєвих переживань
  Зелененька, Ірина Алімівна; Крупка, Віктор Петрович; Поляруш, Ніна Степанівна; Ткаченко, Вікторія Іванівна; Зелененька, Ирина Алимовна; Крупка, Виктор Петрович; Поляруш, Нина Степановна; Ткаченко, Виктория Ивановна; Zelenenkа, Iryna Alimivna; Krupka, Viktor Petrovych; Poliarush, Nina Stepanivna; Tkachenko, Viktoriia Ivanivna (2020)
  У статті йдеться про спробу окреслення в літературі Поділля, Вінниччини зокрема, поколінь, поколіннєвих переживань, що є неминучими формами зміни з історико-культурних епох. Їхня тяглість, дискусії та конфронтації є ...
 34. Схожість насіння та збереженість рослин проса звичайного залежно від технологій вирощування
  Князюк, О. В.; Knyazyuk, O. V.; Левківська, О. О.; Левковская, О. А.; Levkivska, O. А.; Жемчужников, В. А.; Zhemchuzhnikov, V. A.; Кошланська, Т. В.; Кошланская, Т. В.; Koshlanskaya, T. V.; Підгаєвська, М. І.; Подгаевская, М. И.; Podgayevska, M. I.; Шевчук, О.А.; Shevchuk, O. A (Przemy?l: Nauka i studia, 2020)
  Встановлено, що строки сівби проса звичайного впливали на польову схожість. За ранніх строків сівби (20.04-25.04) польова схожість була дещо нижчою порівняно до показників більш пізніх строків сівби (1.05-10.05). Рослини, ...
 35. Стан технічного обслуговування сільського господарства республіканським об’єднанням «Укрсільгосптехніка» на початку 1960 – х років
  Романюк, І.; Романюк, И. (Вінниця, 2020)
  У статті проаналізовано роль та значення об’єднань «Сільгосптехніка» для розвитку і функціонування матеріально-технічної бази сільського господарства в першій половині 1960-х рр. Підкреслено, що створення ремонтних майстерень ...
 36. Технічні явища як засіб формування фахової компететності майбутніх учителів технологій
  Іванчук, А.В.; Ivanchuk, A.V.; Матвійчук, А.Я.; Matviychuk, A.Ya. (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2020)
  У статті розкрито сутність технічних знань та методологічних підходів до їх формування в майбутніх фахівців. Обґрунтовано роль технічних явищ механічної передачі для формування технічного світогляду майбутніх учителів ...
 37. Традиційне і модерністське у художньому мовленні малої прози Романа Іваничука
  Колядич, Юлія Володимирівна; Поляруш, Ніна Степанівна; Ткаченко, Вікторія Іванівна; Хоцянівська, Ірина Володимирівна; Колядич, Юлия Владимировна; Поляруш, Нина Степановна; Ткаченко, Виктория Ивановна; Хоцяновская, Ирина Владимировна; Koliadych, Yuliia Volodymyrivna; Poliarush, Nina Stepanivna; Tkachenko, Viktoriia Ivanivna; Khotsianivska, Iryna Volodymyrivna (2020)
  У статті з’ясовано особливості художньої мови малої прози Романа Іваничука. Визначено роль та значення у художніх текстах архаїзмів, історизмів, проаналізовано лексичний склад новел та оповідань, фоніку творів.
 38. Фізіологічні основи регуляції росту та морфогенезу томатів за дії гібереліну і ретардантів
  Кравець, O.O.; Кравец, О.А.; Kravets, O.O.; Кур'ята, В. Г; Курьята, В.Г.; Kuryata, V. G. (Вінниця, 2020, 2020)
  У монографії представлено результати вивчення особливостей ростових процесів, морфогенезу та функціонування донорно-акцепторної системи рослин томатів (Solanum lycopersicum L.) за дії гібереліну та його антагоністів – ...
 39. Формування поняття світогляду в учнів старшої школи
  Коцулим, Микола; Kotsulim, Mykola; Гаєвський, Андрій; Gaevskiy, Andriy; Сільвейстр, Анатолій; Silveistr, Anatoliy (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2020)
  У статті представлені та теоретично обґрунтовано сутність, структуру та поняття формування світогляду учнів під час навчання фізики. Описано можливі шляхи формування наукових поглядів учнів на уроках фізики за допомогою ...
 40. Функції голови та апарату виконавчого комітету об’єднаної територіальної громади у сфері цивільного захисту
  Вальчук, О.; Вальчук, Е.; Valchuk, O.; Петрик, В.; Petryk, V. (Вінниця, 2020)
  У статті охарактеризовано процес формування системи цивільного захисту в межах діяльності органів місцевого самоврядування. Авторами проаналізовано основні завдання, функції та повноваження голови та апарату виконавчого ...

Медіатека бібліотеки. З надходжень 2018-2019 рр. 1. 530.1(075.3)
  Ш95
  QuantumPhysics v 2.10. Індивідуальна робота студентів з лабораторного практикуму "Квантова фізика" [Електронний ресурс]
  / С. В. Шульга. – Електронна прикладна програма, електронні дані. – Кропивницький : Ексклюзив Систем, 2018. – Ел. опт. диск (CD-ROM)
  Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
 2. 901
  E45
  Вінницька державна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва. ГО "Асоціація бібліотек Вінниччини". Усна історія: теорія, метод, джерело [Електронний ресурс] : 4 Міжнародна науково-практична конференція. 24-26 жовтня 2018 р.
  / Вінницька ОНУБ ім. К. А. Тімірязєва. – Електрон. дан. База даних (на базі ІРБІС64). – Вінниця, 2018
  Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
 3. 781
  А22
  ВДПУ. Авторський концерт композитора Едуарда Бриліна присвячений 100-річчю університету
  / Вінницький держ. пед. ун-т ім. М. Коцюбинського, Ін-т педагогіки, психології і мистецтва. – Вінниця, 2012. – Ел. опт. диск (DVD-ROM) видео. DVD-video
  Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
 4. 9У(Він)
  П68
  Громадська газета Вінниччини "Правди сила". Правди сила : цикл передач [Електронний ресурс]
  . – Відео в форматі .MP4. – Вінниця : медіа-центр "Власно", 2017
  Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
 5. 781
  К18
  Камерний оркестр "Арката" [Звукозапис] [Електронний ресурс] : художній керівник і деригент Георгій Курков
  / запис музики, мастерінг: Пьотр Черни; дизайн: Норберт Божар, Ольга Балокіна : аранжування Георгій Курков. – Електрон. муз. дані. – Вінниця, 2008 : зв.
  Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
 6. 7А(07)(075.3)
  К20
  Каплінський Василь Васильович. Основи виховної діяльності вчителя фізичної культури [Електронний ресурс] : навч. посіб. : ситуаційні задачі
  / В. В. Каплінський, І. О. Асаулюк. – Електрон. відео. дані в форматах: .avi, .mp4, .wmv. – Вінниця : Едельвейс і К, 2014. – 291 с
  Примірники: всього:2 - ЗЕІ(2)
  На дису - 49 відеофрагментів (педагогічних ситуацій) до розділів книги "Основи виховної діяльності вчителя фізичної культури "
 7. 781
  К63
  Кому вниз. Музика високого духу (1989-1996) [Електронний ресурс]
  / бас-гітара С. Степаненко, гітара В. Мілюгін, ударні Є. Разін, лідер-гітара В. Макаров, вокал, клавіші А. Середа. – Електрон. музичні дані. – Киiв : Атлант ЮЕмСі, 2008 : зв. – (Стозір'я. Б-ка укр. родини: Творці музики)
  Примірники: всього:3 - ЗЕІ(3)
 8. 78У
  Л47
  Микола Леонотович [Електронний ресурс]
  / виконавці: Нац. заслуж. академ хор ім. Г. Верьовки, Нац. заслуж. капела України "Думка, Хор Нац. муз. Академії України, Муніц. академічний камерн. хор"Київ", Великий хор і нац. заслуж. симфон. оркестр України. – Електрон. музичні дані. – Киiв : Атлант ЮЕмСі, 2007 : зв. – (Стозір'я. Б-ка укр. родини: Творці музики)
  Примірники: всього:2 - ЗЕІ(2)
 9. 781
  О-64
  Орган Кам'янець-Подільського Кафедрального собору [Електронний ресурс] = Organy Katedry Kamienieckiej : укл.: Г. Курков
  / запис: Пьотр Грінгольц . – Електрон. зв. дані – 2002. – (Музика в монастирських мурах)
  Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
 10. 378
  C91
  Сучасні інформаційні технології та інноваційні методики навчання в підготовці фахівців: методологія, теорія, досвід, проблеми [Електронний ресурс] : 11 Міжнародна науково-практична конференція : 14-16 травня 2012
  / фотоматеріали. – Електрон. граф. дані. – Вінниця : Techno Prof Inform, 2012 : кол.
  Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
 11. 781
  Т39
  Ти танго заспівай мені [Електронний ресурс] = Please, sing this tango for me : до 100-річчя з дня народження Богдана Веселовського : пісні Богдана Веселовського співає Василь Бокоч
  / проект І. Осташа ; муз. супровід Естрадно-симфонічний оркестр, Академічний оркестр народної та популярної музики. – Електрон. дані. – 2015 : зв.
  Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
 12. 781
  Т39
  Ти танго заспівай мені [Електронний ресурс] = Please, sing this tango for me : до 100-річчя з дня народження : вибрані записи Богдана Веселовського (1950-60-ті рр.)
  / проект І. Осташа. – Електрон. дані. – 2015 : зв.
  Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
 13. 02
  Б59
  Управління культури і мистецтв Вінницької обласної державної адміністрації. Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва. Громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини».
  Бібліотека в умовах сучасності і конструювання майбутнього [Електронний ресурс] : науково-практична конференція : до 110-ї річниці заснування ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва. – Електрон. текст. та граф. дані в форматах .doc та .pdf : бібліотека матеріалів на базі АБІС ІРБІС.
  – Вінниця, 2017
  Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)


Повний список мультимедійних надходжень 2017-2019 рр. надходження

Мультимедійні видання (інформаційний список)

Детальніше..

Електроні ресурси
(інформаційні списки
на основі баз даних
електронного каталогу)

НАШІ ПАРТНЕРИBesucherzahler
счетчик посещений