«МОЇ КНИГИ – ВОДА…»:

до 180-х роковин
від дня народження Марка Твена:
мультимедійна виставка

ДАТИ ЖИТТЯ
ТАЛАНТ
СВІТОВЕ ВИЗНАННЯ
ПОЛИЦЯ ТВОРЧОСТІ

Б
І
Б
Л
І
О
Г
Р
А
Ф
І
Я
А
Р
Х
І
В

В
И
С
Т
А
В
О
К

ДАТИ ЖИТТЯ


Марк Твен - видатний американський письменник, журналіст та громадський діяч. Його творчість багатогранна — він збагатив реалізм, романтизм, гумор, сатиру...

«Марк Твен – перший по-справжньому американський письменник»

Вільям Фолкнер

«Вся американська література вийшла з однієї книги Марка Твена, з його Гекльберрі Фіна».

Ернест Хемінгуей




ТАЛАНТ

Талантові наслідувати не можна, бо кожній справжній талант це щось надзвичайно своєрідне

Антон Чехов



Лише перелік професій Марка Твена говорить про його багатогранну натуру:

Проте, любов до подорожей була основною пристрастю Марка Твена. Її письменник проніс через все життя. Самими незабутніми роками залишились для письменника його мандри по світу та служба лоцманом на пароплаві "Велика Міссурі".

Видавець газети "Альта Каліфорнію", запропонував Твену поїхати в турне по рідному штату і читати лекції на основі своїх записів. Марк Твен був чудовим промовцем. Ці лекції принесли приголомшуючу популярність, і Твен об'їздив не лише увесь штат, але і гідно заробив, розважаючи публіку за ціною один долар з людини.

Виступи письменника на естраді складали і в майбутньому важливу частину його літературної діяльності.

Письменник мав явний талант гумориста. Вже ранні твори Марка Твена були життєрадісними, пустотливими і глузливими, чим і вражали своїх читачів. Першим відомим твором автора стала "Знаменита жаба, що скаче, з Калавераса". Письменник любив дратувати публіку, розповідав не те, що було в заголовку, робив не логічні, абсурдні висновки. Але, не дивлячись на це, він був реалістом у своїх оповіданнях, і його вважають першим за значенням реалістом в американській літературі.

Одним з найвідоміших гумористичних оповідань молодого письменника, був твір "Журналістка в Теннесі", який змушував людей, сміятися до сліз. Вважалося, що в творі багато фантазії, а насправді твір був абсолютно правдивим.

Відтінки твенывського сміху багаті і мінливі. Марк Твен довів здатність комічної літератури стати епосом народного життя. Він цілком заслужив репутацію "американського Вольтера".

Якось Марка Твена запросили на прийом до відомого адвоката.
Хазяїн будинку, тримаючи руки в кишенях, так представив Твена присутнім:
"Ось рідкісний випадок! Гуморист, який дійсно смішний"! –
"Ви також є рідкісним випадком, – відгукнувся Твен. –
Адвокат, який тримає руки у власних кишенях"!


Літературний талант, легке перо, мобільність, любов до подорожей та нових вражень – без цього не буває гарного журналіста. І всі ці якості були у Марка Твена.

В подорожніх замітках "Простаки за кордоном" Марк Твен залишив враження і про нашу землю, зокрема про місто Одесу:
"По виду Одеса точнісінько американське місто: красиві широкі вулиці, та до того ж прямі, невисокі будинки, уздовж тротуарів наша біла акація, ділова метушня на вулицях і в крамницях, – писав він. – Я не помітив нічого, що підказало б нам, що ми знаходимося в Росії. Куди не подивися, управо, вліво, – скрізь перед нами Америка!
Нам попалися лише два пам'ятники. Один бронзова статуя герцога де Рішельє, внучатого племінника прославленого кардинала. Він стоїть над морем на широкому красивому проспекті, а від його підніжжя вниз до гавані спускаються велетенські кам'яні сходи – двісті східців, кожна п'ятдесяти футів завдовжки і через кожні двадцять східців – просторий майданчик. Це прекрасні сходи, і, коли люди підіймаються по них, то здаються здалека просто мурашками".

Влучні вислови письменника назавжди ввійшли в світову скарбницю афористики.

Твен серйозно захоплювався наукою та науковими проблемами. Він товаришував з Миколою Тесла. Вони багато часу проводили разом в лабораторії Тесли. Марк Твен захоплено спостерігав за роботою фізика й називав його володарем блискавиць.

Серед винаходів письменника:

Цікава оцінка письменноком власного таланту: "Мені знадобилося 15 років для того, щоб зрозуміти, що у мене немає ніякого літературного таланту. Але було надто пізно. Я вже не міг відмовитися писати, мої книги зробили мене знаменитим".

У 1901 році він одержав почесний ступінь доктора красного письменства від Єльського університету. У наступному році — почесний ступінь доктора права від Міссурійського університету. Він дуже пишався цими званнями. Для людини, яка у 12 років покинула школу, визнання його таланту вченими мужами знаменитих університетів було дуже приємним.

Сарказм Марка Твена був такий великий, що багато хто міг повторити, вслід за його другом Ноєм Бруксом: "Я вважав за краще б мати своїм ворогом кого завгодно, тільки не Марка Твена". Дружина і діти прозвали його "сердитий сірий котик", за те, що, сердячись, він фиркав, як "скуйовджене котеня".

Так, Марк Твен був людиною не простою, але письменника вигідно відрізняла від багатьох турбота про людей. Він багато уваги приділяв пошукам молодих літературних талантів та допомагав їм пробитися, використовуючи свій вплив та власне видавництво.

В 1893 році Твен був представлений нафтовому магнатові Генрі Роджерсу. Роджерс допоміг Твену вигідно реорганізувати фінансові справи, і вони стали близькими друзями. Твен часто гостював у Роджерса, вони випивали і грали в покер. Можна сказати, що Твен навіть став для Роджерсов членом сім'ї. Раптова смерть Роджерса в 1909 році глибоко потрясла Твена.

Їх дружба мала взаємовигідний характер. Твен значно вплинув на пом'якшення крутої вдачі нафтового магната, що мав прізвисько "цербер Роджерс". Після смерті Роджерса його папери показали, що дружба зі знаменитим письменником зробила з безжального скнари справжнього благодійника і мецената. Під час дружби з Твеном Роджерс почав організовувати освітні програми, особливо для вихідців з Африки і талановитих людей з обмеженими фізичними можливостями.

Полюбляв Марк Твен гру в більярд, та майже не випускав з рук свою трубку для паління.



СВІТОВЕ ВИЗНАННЯ

Ще за життя Твен став для всього світу найвідомішим з американців, багато відомішим американського президента. Туристи приїздили в Америку дивитися Ніагарський водоспад і письменника Марка Твена... Одна з газет назвала його "другою пам'яткою Америки". Після цього Твен став так підписувати свої листи. Листи йшли до нього з усіх куточків землі. Майже завжди на них була одна і та ж адреса: "Америка, Марку Твену". І вони легко знаходили свого адресата.

Багато хто вважає "Пригоди Гекльберрі Фінна" кращим літературним твором, коли-небудь створеним в США. Також дуже популярні "Пригоди Тома Сойєра", "Янки з Коннектікуту при дворі короля Артура" і збірка реальних історій "Життя на Міссісіпі".

В місті Ганнібал все нагадує про письменника


В місті зберігся будинок, в якому хлопчаком грався Сем Клеменс, будівля суду де працював батько письменника та печери, які він досліджував в дитинстві, і котрі потім описав в знаменитих «Пригодах Тома Сойєра». Туди тепер приходять туристи.

Не згасає пам'ять про Марка Твена: на честь письменника названо астероїд та кратер на Меркурії, його ім'ям названо навчальні заклади, існує багато пам'ятників письменникові та його творам.

Твори письменника надихають режисерів, художників, поетів та скульпторів.

БІБЛІОГРАФІЧНІ ДЖЕРЕЛА


Використані джерела

Книги Статті Інтернет-джерела

Марк Твен в фондах бібліотеки

Книги Статті Електронні видання

Для повернення до даного розділу - використовуйте вертикальну кнопку "Бібліографія"

Для повернення до початку документа - використовуєте стрілку

Використані книжкові джерела


8И(Англ)
З-43
Зверев А. М.
Мир Марка Твена : очерк жизни и творчества
/ А. М. Зверев ; рис. В. Сергеева. – М. Детская литература, 1985. – 175 с.
Примірники: НАУК. АБОНЕМЕНТ

Очерк жизни и творчества выдающегося американского писателя, в котором биография писателя тесно переплетена с биографией его книг. Анализ творчества М. Твена дан на фоне основных событий американсой истории.
Содержание:
Флорида
От реки к океану
Марк Твен улыбается
Удивительный мальчик Том
На плоту
Свет истории
Клокочущий вулкан
Основные даты жизни и творчества Марка Твена



Л55
Лібман З. І
Марк Твен : життя і творчість.
– К. : Дніпро, 1977. – 144 с.

Один з основоположників критичного реалізму в літературі США, видатний письменник-гуморист Марк Твен (1835-1910) – автор всесвітньо відомих творі "Пригоди Тома Сойера", "Пригоди Гекльберрі Фінна", "Принц і злидар", "Янкі при дворі короля Артура", сильних передусім своїм соціальним спрямуванням. Життя і творчий шлях Марка Твена – предмет дослідження автора нарису. Книга розрахована на літературознавців, викладачів, студентів і всіх, хто цікавиться зарубіжною літературою.


8И(амер)
С-77
Старцев А. И.
Марк Твен и Америка
/ А. И. Старцев ; худ. Е. М. Глинский. – М. : Советский писатель, 1963. – 308 с.
В книге А. Старцева биография и творчество великого американского писателя рассматриваются в связи с основными проблемами его времени. Начавши свой творческий путь как беспечный юморист, Марк Твен с годами все глубже проникает в жизнь своих соотечественников, становится вдумчивым летописцем, глубоким противником страданий американского народа, віразителем его надежд. Этот путь Марка Твена показан в книге на материале его важнейших произведений: "Простаки за границей", "Приключения Тома Сойера", "Приключения Гекльберри Финна", "Янки из Коннектекута при дворе короля Артура", "Таинственный незнакомец". Используя малоизвестные нашему читателю биографические материалы, автор рисует сложные, нередко мучительные взаимоотношения писателя с его современниками, с семьей, с собратьями по перу.

8И(амер)
С-77
Боброва М. Н.
Марк Твен : очерк творчества
/ М. Н. Боброва ; худ. А. Лепятский. – М. : Гос. изд. "Художественной литературы", 1962. – 503 с.
В книге проводится подробное исследование творческого и жизненного пути знаменитого американского писателя Марка Твена. Особое внимание уделяется его тврческому наследию и влиянию на его творчество исторической эпохи. Приводится характеристика и история создания всех главных произведений писателя. Прослеживается путь от писателя журналиста и писателя юмориста, до сатирика и знатока народной жизни своей страны. Рассматриваются некоторые взгляды писателя, которые при его жизни вызывали протеворечивые чувства и споры среди литераторов и критиков.

И(амер)Т26
Марк Твен
Оповідання та памфлети
/ М. Твен ; пер с англ. ; передм. З. Лібмана. – К. : Дніпро, 1972. – 376 с.
В сборник вошли юмористические рассказы известного американского писателя Марка Твена (1835-1910)
В змісті:
Славнозвісна жаба-стрибунка з Калаверасу
Оповідання про кепського хлопчика
Оповідання про гарного хлопчика
Сіамські близнюки
Як мене ошукали в Нью_Йорку
Журналістика в Теннесі
Ніагара
Крадіжка білого слона
Ми американізуємо Європу
Роман ескімоської дівчинки
Записи в щоденнику та ін.

И(амер)Т26
Марк Твен
Кредитный билет в миллион фунтов стерлингов : рассказы
/ М. Твен ; пер с англ. ; худ. И. Шабанов. – М. : Советская Россия, 1992. – 208 с. : ил.
В сборник вошли юмористические рассказы известного американского писателя Марка Твена (1835-1910)
В содержании:
Как лечить простуду
Знаменитая скачущая лягушка из Калавераса
Как я редактировал сельськохозяйственную газету
Кака меня выбирали в губернаторы
Укрощение велосипеда
Кредитный билет в миллион фунтов стерлингов и др.

И(Амер)Д Т26
Марк Твен
Приключения Тома Сойера
/ М. Твен ; пер с англ. К. Чуковского. – К. : Україна, 1996. – 238 с. : ил.
Перу выдающегося американского писателя Марка Твена принадлежат такие широко известные произведения, как "Приключения Гекльберри Финна", "Принц и нищий" и много других. Его юмористический, по сути, автобиографический роман "Приключения Тома Сойера" доставит радость читателю любого возраста, прежде всего – школьникам средних классов.

82 Т-29
Марк Твен
Пригоди Гекльберрі Фінна
(на украинском языке) / М. Твен ; мал. амер. худ. Кембла. – К. : Молодь, 1948. – 238 с. : іл.
Пригоди Гекльберрі Фінна (англ. «Adventures Of Huckleberry Finn») — популярний роман, написаний Марком Твеном. Визнається найкращим твором Марка Твена та одним з претендентів на звання Великого американського роману. Написаний від першої особи Гекльберрі Фінна, друга Тома Соєра та оповідача двох наступних книжок Том Соєр За Кордоном та Том Соєр Детектив

И(Амер)Т26
Марк Твен
Принц і злидар : повість
/ М. Твен ; пер с англ. М. Рібової. – К. : Котигорошко, 1994. – 160 с. : іл.
Повість "Принц і злидар" видатного американського письменника, автора всесвітньовідомих книжок "Пригоди Тома Сойєра" та "Пригоди Гекльберрі Фінна".
Від автора: "Я перекажу вам цю повість точнісінько так, як оповідав мені один чоловік, що чув її від свого батька, а батько знав її від свого батька, а той від свого і так далі. Триста років, а то й більше, батьки розповідали цю історію своїм дітям, і так вона збереглася до наших днів. Може, це історична правда, а може, тільки легенда, переказ. Може, все це справді було, а може, й ні, але воно могло бути. Хто знає, можливо, в ті далекі часи в правдивість цієї історії вірили мудрі, вчені люди, а можливо, лише простий темний народ вірив у неї й любив її".


Використані джерела з періодичних видань

Сіптарова С. В. Сіптарова, С. В. Марк Твен. "Пригоди Тома Сойєра" : матеріали до варіативного вивчення. Світ дитинства в романі та у житті Марка Твена : урок-дослідження із застосуванням мережі Інтернет / С. В. Сіптарова // Всесвітня література в середніх навчальних закладах України. – 2005. – № 5. – С. 34-36

Стаття викладає досвід автора з організації інноваційної форми уроку за повістю М. Твена "Пригоди Тома Сойера". Наводяться цікаві факти з життя автора та історії написання повісті. Наводяться реальні прототипи героїв повісті, наголошується на її автобіграфічності.

Скрипник, О. "Мої книги - вода; книги великих геніїв - вино. Воду п'є кожен..." : [Марк Твен] / О. Скрипник // Пані вчителька. – 2010. – № 11. – С. 38-41

Твен, Марк. Листи з Гаваїв (лист 4-ий) / М. Твен ; пер. з англійської А. Маслюх // Всесвіт. – 2013. – № 9-10. – С. 167 - 173

Гонолулу, березень 1866 р.

Роздуми. "Коли з пароплава стало видно місто, ми вистрелили з гармати, і чимала частина Гонолулу висипала нам назустріч. Був недільний ранок, якраз та година, коли в церквах починається відправа, і ми пливли вузькою протокою під музику шести різних церковних дзвонів; розмірений благовіст линув ген-ген понад горами й долинами, де ще п'ятдесят років тому жили голі й дикі острів'яни - словом, жахливі варвари!"

Дем'яненко, О. М. Сторінками книги про неповторну країну дитинства : підсумковий урок за повістю Марка Твена "Пригоди Тома Сойера" / О. М. Дем'яненко // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. – 2007. – № 12. – С. 14-15.

Звернення вчительки до учнів, в кінці уроку: "Залишайтесь подовше в країні дитинства, читайте добрі, цікаві книжки. І мені хочеться вірити, що ваше спілкування з художнім світом Марка Твена не обмежиться "Пригодами Тома Сойєра". Читайте "Старі часи на Міссісіпі", "Принц і злидар" та інші твори цього великого митця".

Івахненко, Л. В. М. Твен. "Пригоди Тома Сойєра". Короткі відомості про письменника. Історія створення повісті / Л. В. Івахненко // Зарубіжна література в школі. – 2010. – Березень (№ 5). – С. 23-27

О золотые времена,
Где взор смелей и сердце чище!
О золотые имена: Гек Финн, Том Сойер, Принц и Нищий!
Марина Цветаева

Тодоріко, Т. М. Марк Твен "Пригоди Тома Сойєра". Історія написання книги про хлопчика Тома : 5-й клас / Т. М. Тодоріко // Зарубіжна література в школі. – 2013. – № 13/14. – С. 29-33.

Інсценізація "Марк Твен жартує":
Приїхавши в один із лондонських готелів, Марк Твен побачив у книзі записів приїжджих замітку: "Лорд Л. із камердинером". Письменник написав: "Марк Твен із валізою"

- Як пишуть популярні книги?
- О, це дуже просто! - відповів письменник. - Для цього досить мати папір і перо, а потім без всяких зусиль можете молоти все, що спаде на думку. А проблема якраз в тому, що на думку спаде.



    Джерела в Інтернеті

    Вебліографія

  1. Марк Твен : біографія. – Режим доступу: http://www.ukrcenter.com/Література/19679/Марк-Твен/Біографія
  2. Проект Энциклопедия. О Марке Твене. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=LTw2BJOr3P0
  3. Марк Твен. История американского писателя. – Режим доступу: http://retrobazar.com/journal/izvestnye-ljudi/1057_mark-tven-istorija-amerikanskogo-pisatelja.html
  4. Марк Твен. Произведения Марка Твена [Электронный ресурс]. – Режим доступу: royallib.ru
  5. Марк Твен. Произведения [Электронный ресурс]. – Режим доступу: http://lib.ru/INPROZ/MARKTWAIN/
  6. «Марк Твен против» [Електронний ресурс] : худ. фильм. Кое-что из автобиографических заметок знаменитого американского писателя. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=aPHxoVzg6uo
  7. Марк Твен. 18 юмористических рассказов [Електронний ресурс] : аудиокнига. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=8xjPiIesUwU –
  8. Марк Твен. Принц и нищий [Электронный ресурс] : аудиокнига. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=H1MKs33Oqco
  9. Марк Твен. Принц и нищий [Электронный ресурс] : мультфильм. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=QLLzyaAmzqg
  10. Марк Твен. Приключения Тома Сойера [Электронный ресурс] : аудиокнига. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=tqO2bzecO1E
  11. Марк Твен. Приключения Гекльберри Финни [Электронный ресурс] : аудиокнига. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=jJak8GUXU0E

Марк Твен в електронному каталозі бібліотеки


Список книжкових видань в ЕК

  1. 8И(Амер)
    Б72
    Боброва, Мария Нестеровна. Марк Твен : очерк творчества
    / М. Н. Боброва. – М. : Гослитиздат, 1962. – 503 с. : фото.
    Примірники: всього:3 - НАУК. АБОНЕМЕНТ(2), ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
  2. 8И(075.3)
    В29
    Венгеров Л. М. Зарубіжна література. 1871-1970. Огляди і портрети : навч. посіб. для ун-тів і пед. ін-тів
    / Л. М. Венгеров. – К. : Вища школа, 1974. – 391 с.
    Примірники: всього:8 - НАВЧ. ВІДДІЛ(8)
  3. 8И(075.2)
    В30
    Веприняк, Дмитро Миколайович. Світова література. 5-8 класи : пробний навчальний посібник-хрестоматія
    / Д. М. Веприняк. – К. : Вежа, 1994. – 608 с.
    Примірники: всього:11 - ЗБЕРІГАННЯ(2), НАВЧ. ВІДДІЛ(9)
  4. 8И(075.3)
    З-35
    Зарубежная литература XX века. 1871-1917 : учебник для студ. пед. фак. пед. ин-тов
    / под ред. В. Н. Богословского, З. Т. Гражданской. – М. : Просвещение, 1979. – 351 с.
    Примірники: всього:115 - ЗБЕРІГАННЯ(2), НАВЧ. ВІДДІЛ(112), ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
  5. 8Ю(075.3)
    З-35
    Зарубежная литература для детей и юношества : В 2 ч. : учебник для ин-тов культуры. Ч. 2
    / Н. П. Банникова, М. П. Бархота, Т. Д. Венедиктова [и др.] ; под ред.: Н. С. Мещеряковой, И. С. Чернявской. – М. : Просвещение, 1989. – 271 с.
    Примірники: всього:31 - НАВЧ. ВІДДІЛ(31)
  6. 8И(амер)
    И90
    История американской литературы : учеб. пособ. для фак. иностр. яз. пед. ин-тов. Ч. 1
    / под ред. Н. И. Самохвалова. – М. : Просвещение, 1971. – 343 с.
    Примірники: всього:48 - НАВЧ. ВІДДІЛ(45), ЗБЕРІГАННЯ(3)
  7. 8И(075.3)
    И90
    История зарубежной литературы конца XIX начала XX века : курс лекций : учеб. пособие для студ. пед. ин-тов
    / В. С. Буняев, Е. Г. Ванслова, М. И. Воропанова ; под ред.: М. Е. Елизаровой, Н. П. Михальской. – М. : Высшая школа, 1970. – 622 с.
    Примірники: всього:17 - НАВЧ. ВІДДІЛ(16), ЗБЕРІГАННЯ(1)
  8. 8И(Амер)
    Р70
    Ромм, Анна Сергеевна. Марк Твен
    / А. С. Ромм ; АН СССР. – М. : Наука, 1977. – 191 с. – (Из истории мировой культуры)
    Примірники: всього:4 - НАУК. АБОНЕМЕНТ(1), ЧЗ ЗАГАЛЬНА(2), ЗБЕРІГ(1)
    В книге освещается творческий путь великого американского писателя Марка Твена. Анализируя произведения Твена, автор показывает их идейно-художественное своеобразие, прослеживает процесс творческого формирования писателя, раскрывает природу его сатиры и юмора.
  9. 8И(075.2)
    С21
    Сафарян, Світлана. Зарубіжна література : Пробний підручник-хрестоматія для 7 кл. загальноосвітн. шк.
    / С. Сафарян, Л. Тіунова. – 2-ге вид., змінене і доп. – К. : Вежа, 2000. – 510 с.
    Примірники: всього:6 - ЗБЕРІГАННЯ(1), НАВЧ. ВІДДІЛ(5)
  10. 4И(Англ)(075.3)
    Т26
    Твен М. Пригоди Тома Сойєра : посібник для навчання читання англійською мовою
    / М. Твен ; уклад. В. П. Бондаренко. – 2-ге вид. доп. – К. : Знання, 1999. – 183 с.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  11. И(Амер)Д
    Т26
    Твен М. Приключения Тома Сойера
    / М. Твен ; пересказ для мл. и сред. шк. возраста Е. Григорьевой ; худож. Л. Лившиц. – М : Белый город, 2001. – 47 с. : ил.. – (Пушкинская библиотека). – (Приключения и фантастика)
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  12. И(Амер)
    Т26
    Твен М. Приключения Тома Сойера. Приключения Гекльберри Финна : повести
    / М. Твен ; пер. с англ. К. Чуковский, Н. Дарузес. – Кишинев : Литература артистикэ, 1990. – 400 с. : ил.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  13. И(Амер)
    Т26
    Твен М. Том Сойер - сыщик. Том Сойер - воздухоплаватель. : [пер. с англ.]
    / М. Твен. – М. : Изд. Бамбук, 2000. – 237 с. : ил. – (Б-ка дет. литературы). – (Пушкинская библиотека)
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  14. И(Англ)Н
    Т 26
    Твен, Марк Принц и нищий
    / Марк Твен ; сост. и адаптац. Г. К. Магидсон-Степановой. – М : Айрис-пресс, 2004. – 304 с. : ил. – (Английский клуб). – (Домашнее чтение)
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  15. И(Амер)
    Т26
    Твен, Марк. Американский претендент. Жизнь на Миссисипи : сб.: пер. с англ.
    / М. Твен. – СПб. : Logos, 1998. – 800 с. : ил. – (Пушкинская библиотека). – (Библиотека П. П. Сойкина)
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГ(1)
    Особенностью романов "Американский претендент" и "Вильсон мякинная голова" является убедительное раскрытие автором характеров главных героев формирующегося Северной Америке среднего класса. Демократизм среднего американца неразлучен со страстью к титулам и званиям, и жаждет неравенства, а беспощадная рассудочность мирно уживается с патологическим мистицизмом. Умение автора придать интерес и занимательность изложению любой темы особенно проявилось в описании бассейна величественной Миссисипи, где протекло детство и юность М. Твена. ("Жизнь на Миссисипи")
  16. И(Амер)
    Т26
    Твен, Марк. Простаки дома. Простаки за границей : сб.: пер. с англ.
    / М. Твен. – СПб. : Logos, 1998. – 816 с. : ил. – (Пушкинская библиотека). – (Библиотека П. П. Сойкина)
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГ(1)
    Произведения, помещенные в этом томе, можно назвать "юмористическими энциклопедиями" Старого и Нового света. В "Простаках дома" автор дает блестящие зарисовки из жизни Северной Америки и запоминающиеся портреты американцев. "Простаки за границей" посвящены путешествию Твена в Европу и Африку, откуда он, корреспондент нескольких газет и журналов, регулярно посылает свои рассказы, очерки и путевые заметки.
  17. 4И(Англ)Т
    Т26
    Твен, Марк. Том Сойер=Tom Sawyer
    / Марк Твен ; предисловие, комментарий, словарь Е. В. Угаровой ; на англ. яз. – М : Айрис-пресс, 2003. – 288 с. : ил. – (Классика в пересказе)
    Примірники: всього:1 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
  18. 379
    И75
    Ионина, Надежда Алексеевна. Сто великих музеев мира
    / Н. А. Ионина. – М. : Вече, 2000. – 512 с. – (Сто великих). – (Пушкинская библиотека)
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГ(1)
    Книга, продолжающая популярную серию "100 великих", рассказывает об истории зарождения музейного дела, о том, как частные коллекции страстных собирателей и меценатов превращались в великие музейные собрания. В ней собран материал о музеях древних и совсем молодых, всемирно известных и еще не ставших самыми знаменитыми. Читатель совершит путешествие в Афинский акрополь и Помпеи, Ватикан и Лувр, Дворец Дожей и Эскориал, Кунсткамеру и Петродворец, в Эрмитаж и Алмазный фонд России.
    В содержании: Мемориал Марка Твена
  19. 8И(075.2)
    Щ15
    Щавурський Б. Б. Зарубіжна література : посібник-хрестоматія. 6 клас
    / Б. Б. Щавурський. – Тернопіль : Навчальна книга «Богдан», 2001. – 416 с.
    Примірники: всього:3 - ЗБЕРІГАННЯ(2), НАВЧ. ВІДДІЛ(1)
  20. 8И(075.2)
    Щ15
    Щавурський, Борис Богданович. Зарубіжна література. 5 клас : посібник - хрестоматія.
    / Б. Б. Щавурський. – 2-ге вид., перероб. та доп. – Тернопіль : Навчальна книга «Богдан», 2001. – 240 с.
    Примірники: всього:1 - НАВЧ. ВІДДІЛ(1)
  21. 8И(075.2)
    Щ15
    Щавурський, Борис Богданович. Зарубіжна література. 6 клас : посібник-хрестоматія
    / Б. Б. Щавурський ; за ред. Ю. І. Ковбасенка. – 2-ге вид., перероб. та доп. – Тернопіль : Навчальна книга «Богдан», 2000. – 400 с.
    Примірники: всього:2 - ЗБЕРІГАННЯ(1), НАВЧ. ВІДДІЛ(1)

Список електронних повнотекстових видань


  1. Винтерих, Джон. Приключения знаменитых книг [Электронный ресурс]
    / Дж. Винтерих ; сокр. перевод с англ. Е. Сквайрс ; пред., послесл., прим. Д. Урнова ; худ А. Антонов. – текст в формате .fb2. – Нью-Йорк; М. : Книга, 1929 : ил. – Litmir.net
    Примірники: всього:1 - МЕРЕЖА БІБЛІОТЕКИ(1)
    Джон Винтерих – американский журналист и библиограф – рассказывает о первом появлении и начале громкой судьбы прославленных книг Даниэля Дефо и Роберта Бернса, Диккенса и Теккерея, Бичер-Стоу и Марка Твена, Эдгара По и Уолта Уитмена… Из классических английских и американских книг автор выбирает те, которые, на его взгляд, имели наиболее интересную издательскую историю. Автор рисует живыми штрихами обстановку и время создания этих книг, их место в истории книгоиздания, прием, оказанный им современниками при первом их появлении, библиофильские оценки первых изданий, историю их оформления и т.д. В русском переводе опущены некоторые очерки о книгах, чья известность не вышла за пределы англоязычных стран

  2. Иванов Г. В.
    100 великих писателей [Электронный ресурс]
    / Г. В. Иванов, Л. С. Калюжная. – Електронний текст в форматі .htm. – М. : Вече, 2004
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ. МЕРЕЖА БІБЛІОТЕКИ(1)

Список статей з періодики в ЕК.


  1. Артемьева, Л. "Приключения Тома Сойера" – одна из самых лучезарных книг в мировой литературе" (А. Старцев) : [урок] / Л. Артемьева // Зарубіжна література. – 2011. – Березень (№ 10). – С. 19-21.
  2. Бак, С. Добра душа – щирий сміх. Урок за повістю Марка Твена "Пригоди Тома Сойєра" / С. Бак // Всесвітня література в середніх навчальних закладах України. – 2011. – № 9. – С. 22-23
  3. Батюк, Т. О. Урок-КВК у 6 класі "М. Твен. Пригоди Тома Сойера" / Т. О. Батюк // Англійська мова та література. – 2008. – Листопад (№ 32). – С. 8-9.
  4. В'юненко, Валентина. Радісно-бешкетливий світ дитинства : за повістю Марка Твена "Пригоди Тома Сойєра". Урок-діалог, 5 клас / Валентина В'юненко // Всесвітня література в сучасній школі. – 2015. – № 1. – С. 17-19
  5. Гузь, О. А. Соотношение художественных миров в "Рассказе собаки" Марка Твена. 5 класс / О. А. Гузь // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. – 2011. – № 6. – С. 5-7.
  6. Гузь, О. О. Система уроків з вивчення повісті Марка Твена "Пригоди Тома Сойєра" : [6 уроків] / Ольга Олександрівна Гузь // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. – 2014. – № 11. – С. 2-13.
  7. Гузь, О. Соотношение художественных миров в "Рассказе собаки" Марка Твена. Урок дополнительного чтения : 5 клас / О. Гузь // Зарубіжна література в школах України. – 2007. – № 6. – С. 36-38
  8. Гукова, О.О. Хіба кожного дня випадає білити паркани? : Інтерактивний урок за розділом "Чудовий маляр" книги Марка Твена "Пригоди Тома Сойєра" / О. О. Гукова // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. – 2006. – № 7-8. – С. 62-63.
  9. Дем‘яненко, О. Сторінками книги про неповторну країну дитинства. Підсумковий урок з вивчення повісті Марка Твена "Пригоди Тома Сойєра" : 5 клас / О. Дем‘яненко // Зарубіжна література в школах України. – 2007. – № 4. – С. 51-54
  10. Дем'яненко, О. М. Сторінками книги про неповторну країну дитинства : підсумковий урок за повістю Марка Твена "Пригоди Тома Сойера" / О. М. Дем'яненко // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. – 2007. – № 12. – С. 14-15.
  11. Дем'яненко, О. Сторінками книги про неповторну країну дитинства : підсумковий урок з вивчення повісті Марка Твена "Пригоди Тома Сойєра" / О. Дем'яненко // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. – 2009. – № 6. – С. 26-28
  12. Івасюк, Н. Сонячний світ дитинства у творі Марка Твена "Пригоди Тома Сойєра". Урок засвоєння нових знань : 5 клас / Н. Івасюк // Зарубіжна література в школах України. – 2008. – № 5. – С. 36
  13. Івахненко, Л. В. М. Твен. "Пригоди Тома Сойєра". Короткі відомості про письменника. Історія створення повісті / Л. В. Івахненко // Зарубіжна література в школі. – 2010. – Березень (№ 5). – С. 23-27
  14. Із скарбнички педагогічних знахідок учасників дистанційного тренінгу «Сучасні підходи до вивчення світової літератури» // Зарубіжна література в школах України. – 2011. – № 12. – С. 13-17
  15. Кашуба, Євдокія. Два світи одного Всесвіту. Світ дітей і світ дорослих у повісті Марка Твена "Пригоди Тома Сойера" : урок світової літератури. 5 клас / Євдокія Кашуба // Всесвітня література в сучасній школі. – 2015. – № 2. – С. 18-21
  16. Керносенко, Н. В. Ми знімаємо кіно. Світ дорослих і світ дітей у повісті Марка Твена "Пригоди Тома Сойєра" / Н. В. Керносенко // Зарубіжна література в школах України. – 2015. – № 1. – С. 27-29
  17. Конопля, Т. Г. Інтелектуальна творча гра "Чудова сімка" за творами Марка Твена / Т. Г. Конопля // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. – 2007. – № 12. – С. 17-18.
  18. Король, Н. Світ дитинства в повісті Марка Твена "Пригоди Тома Сойєра" : [урок] / Н. Король // Зарубіжна література . – 2011. – Березень (№ 10). – С. 22-24.
  19. Лавренко, О. О. Урок-фантазія "Том Сойєр у сучасному світі" за твором М. Твена "Пригоди Тома Сойєра та Гекльберрі Фінна" / О. О. Лавренко // Зарубіжна література в школі. – 2011. – № 10. – С. 16-20.
  20. Макаренко, Т. Бути добрим - благородно : Марк Твен "Пригоди Тома Сойєра" : [урок] / Т. Макаренко // Зарубіжна література . – 2011. – Березень (№ 10). – С. 17-18.
  21. Мацевко-Бекерська, Л.В. Шестикласники обговорюють проблеми взаємин дорослих та дітей : урок-суд з елементами компаративного аналізу / Л.В. Мацевко-Бекерська // Всесвітня література в середніх навчальних закладах України. – 2005. – № 5. – С. 39
  22. Мельник, Л. М. Який він, внутрішній світ героя, або Чи справді Том Сойєр - тільки розбишака? / Л. М. Мельник // Всесвітня література в середніх навчальних закладах України. – 2005. – № 5. – С. 36-38
  23. Мокрій, Н. О. Вивчення повісті Марка Твена "Пригоди Тома Сойєра" : конспекти уроків: 5 клас / Н. О. Мокрій // Зарубіжна література в школах України. – 2010. – № 3. – С. 52-55
  24. Новикова, Н. Б. Місце зустрічі учнів з Марком Твеном – районна бібліотека : урок-презентація / Н. Б. Новикова // Всесвітня література в середніх навчальних закладах України. – 2005. – № 5. – С. 38-39
  25. Новотна, В. П. Підсумковий урок вивчення твору Марка Твена "Пригоди Тома Сойєра" : 5-й клас / В. П. Новотна // Зарубіжна література в школі. – 2013. – № 15/16. – С. 69-71.
  26. Паламарчук, Л. М. Вплив світу дорослих на дитячі стосунки в повісті Марка Твена "Пригоди Тома Сойєра" : [урок] / Л. М. Паламарчук // Зарубіжна література в школі. – 2010. – Квітень (№ 8). – С. 29-32.
  27. Пітерська, О. Світ дитинства : цикл уроків : 5-й клас : [6 уроків за твором Марка Твена "Пригоди Тома Сойєра"] / Олена Пітерська // Світова література. – 2014. – Грудень (№ 24). – С. 7-14.
  28. Події. Факти // Бібліотечна планета. – 2010. – № 4. – С. 40-41
  29. Пуляк, М. Пам'ятник Дружбі та Дитинству : Світ дитинства в повісті Марка Твена "Пригоди Тома Сойєра" : [урок] / М. Пуляк // Світова література . – 2013. – Червень (№ 11-12). – С. 15-18
  30. Рожнятовська, О. А. Сміх був його зброєю : до 170-річчя від дня народження Марка Твена (1835-1910) / О. А. Рожнятовська // Календар знаменних і пам'ятних дат. – 2005. – ІV квартал. – С. 75-80
  31. Рябчун, Л. М. Літературний футбол за твором Марка Твена "Пригоди Тома Сойєра" / Л. М. Рябчун // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. – 2011. – № 9. – С. 39-40.
  32. Сігута, Юлія. Особливості світосприйняття юних героїв у романі Марка Твена "Пригоди Тома Сойєра" / Юлія Сігута, Оксана Єременко // Зарубіжна література в школах України. – 2014. – № 11. – С. 42-43
  33. Сіптарова, С. В. Марк Твен. "Пригоди Тома Сойєра" : матеріали до варіативного вивчення. Світ дитинства в романі та у житті Марка Твена : урок-дослідження із застосуванням мережі Інтернет / С. В. Сіптарова // Всесвітня література в середніх навчальних закладах України. – 2005. – № 5. – С. 34-36
  34. Скрипник, О. "Мої книги - вода; книги великих геніїв - вино. Воду п'є кожен..." : [Марк Твен] / О. Скрипник // Пані вчителька. – 2010. – № 11. – С. 38-41
  35. Смирнова, Ірина. Хлопчина Том відомий всім у світі... : урок-гра за повістю Марка Твена "Пригоди Тома Сойєра" / І. Смирнова // Зарубіжна література. – 2009. – Березень (№ 11). – С. 19-20.
  36. Твен, Марк Гипнотизер / Марк Твен // Вокруг света. – 2006. – № 12. – С. 93-95.
  37. Твен, Марк. Геній / М. Твен ; пер. з англійської І. Карівець // Всесвіт. – 2012. – № 11-12. – С. 5-6
  38. Твен, Марк. Листи з Гаваїв (лист 4-ий) / М. Твен ; пер. з англійської А. Маслюх // Всесвіт. – 2013. – № 9-10. – С. 167 - 173
  39. Твен, Марк. Небезпечність ліжок / М. Твен // Всесвіт. – 2013. – № 9-10. – С. 155-158
  40. Терліга, Наталія. Сонячний, радісно-бешкетливий світ дитинства в повісті Марка Твена "Пригоди Тома Сойєра", 5 клас / Н. Терліга // Зарубіжна література. – 2009. – Березень (№ 11). – С. 21-23.
  41. Тодоріко, Т. Історія книги про Тома Сойєра : [урок] / Т. Тодоріко // Світова література. – 2013. – Квітень (№ 8). – С. 38-40.
  42. Тодоріко, Т. М. Марк Твен "Пригоди Тома Сойєра". Історія написання книги про хлопчика Тома : 5-й клас / Т. М. Тодоріко // Зарубіжна література в школі. – 2013. – № 13/14. – С. 29-33.
  43. Тутко, Н. І. Герої, з якими завжди весело. Урок-зіставлення (порівняльна характеристика образів Тома Сойєра і Федька-халамидника) / Н. І. Тутко // Зарубіжна література в школах України. – 2014. – № 7-8. – С. 61-63
  44. Филатьева, Т. С. "Когда не знаешь, что сказать, говори правду" : урок по роману М. Твена "Приключения Тома Сойера" / Т. С. Филатьева // Русская словесность в школах Украины. – 2013. – № 1. – С. 28-30.
  45. Хроменко, І. Компаративний аналіз художнього твору : заняття № 9 / Ірина Хроменко // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. – 2013. – № 9. – С. 8-15


Виставку сформовано за технологією "ЛОНГРИД" (long-form journalism), що набуває поширення в сучасній Інтернет-журналістиці та передбачає всебічне висвітлення теми, з використанням графіки та засобів мультимедіа.

НАШІ ПАРТНЕРИ



Besucherzahler
счетчик посещений