«СПАСИБІ,
МУЗИКО!»









до Міжнародного дня музики:
мультимедійна виставка


МУЗИКА В ФАКТАХ СУЧАСНИЙ МУЗИЧНИЙ СВІТ ІНСТРУМЕНТАЛЬНЕ РІЗНОМАНІТТЯ МУЗИЧНІ ДИВА
Б
І
Б
Л
І
О
Г
Р
А
Ф
І
Я
А
Р
Х
І
В

В
И
С
Т
А
В
О
К

МУЗИКА В ФАКТАХ

Чим є музика? Можливо попросту небом з нотами замість зірок?

Людвік Єжи Керн

Музика може змінити світ, оскільки вона здатна змінити людей

Боно



Історичні нотатки про музику та музичне мистецтво






Еспресо з музичних фактів


СУЧАСНИЙ МУЗИЧНИЙ СВІТ


Музика — мова сердець, яка несе любов.

Джордже Енеску

Музика — такий вид мистецтва, що коли немає відтінку суму або подиху печалі, то немає і музики

Валентин Сильвестров






Різноманістьність музичних напрямів, стилів, жанрів та форм величезна. При цьому постійно народжуються нові. Зупинимось лише на окремих сучасних жанрах.

ІНСТРУМЕНТАЛЬНЕ РІЗНОМАНІТТЯ



Будь-який інструмент, що здатний відтворювати звуки за певних умов і в певних музичних традиціях може бути використаним, як музичний. Наука, що вивчає історію, культурні традиції та технічні особливості музичних інструментів називається інструментознавством або органологією.

Нині існуючі музичні інструменти поділяються на декілька груп: клавішні, струнні, духові, язичкові, ударні, металофони, симфонічні, електронні та професійне звукове обладнання.

З давніх часів людство використовувало найрізноманітніші предмети для створення музики. Зупинимось на народних інструментах України.

УКРАЇНСЬКІ НАРОДНІ МУЗИЧНІ ІНСТРУМЕНТИ


Народні музичні інструменти України – це яскрава сторінка історії музичної культури українського народу. Вони виявляють багатство його душі, свідчать про високу матеріальну та духовну культуру. Серед них:



ВОЛИНКА. Дуда, коза, баран, міх – все це назви одного і того ж народного музичного інструмента, що відомий багатьом народам світу. Найбільш розповсюджена його назва – волинка. Вона виготовляється з вичиненої шкіри кози, або теляти. ЖАЛІЙКА – дерев'яна дудка. В її кінець вставляється пищик. У верхній частині має 6-9 отворів для підсилення звучання.
БРЬОЛКА – народний інструмент типу гобоя з подвійним пищиком (язичком). СВИРІЛІ - Музиканти розрізняють свирілі із свистковим пристроєм і без нього, правосторонні й лівосторонні, залежно від висотного розташування звуків у висхідному чи зворотному порядку.
СОПІЛКА ТА її РІЗНОВИДИ. Сопілка – один з найбільш розповсюджених у музичному побуті України інструмент. СУРМИ. Численні літературні джерела донесли до нас відомості про побутування у військовій музиці українського козацтва дерев'яної конусоподібної трубки, що звалася сурмою або козацькою трубою.
ТРЕМБІТА, РІГ, РІЖКИ. У музичному побуті мешканців Карпат нерідко можна зустріти овіяний легендами екзотичний інструмент, який здавна був супутником гуцулів. Це – трембіта.




БАНДУРА – український багатострунний щипковий музичний інструмент. БАС. БАСОЛЯ. КОЗОБАС. У невеличких народних ансамблях і оркестрах в Україні, зокрема у троїстих музиках, зустрічається акомпануючий інструмент, що зветься бас, басоля. Його зовнішній вигляд нагадує скрипку або віолончель.
ЛІРА. В Україні, Білорусі та Росії ліра відома ще з часів середньовіччя (X ст.). У Х-ХІІ ст. ліра заявила про себе урочистою музикою в найбільших королівських палацах Європи. Була пора, коли композитори писали для неї твори, музиканти-віртуози давали відкриті концерти в аристократичних салонах. СКРИПКА (від старослов'янської скрипати – скрипіти) – струнний смичковий інструмент. Класичний вид його вироблявся ще в ХV-ХVІ віках одночасно у різних країнах (Польщі, Італії, Франції).
ЦИМБАЛИ (від угорської – сіmbаlоt) – струнний ударний музичний інструмент, який має дерев'яний корпус трапецієподібної форми з натягнутими на ньому струнами. ЛОЖКИ ДЕРЕВ'ЯНІ – звичайні селянські супові ложки. Щоб вони звучали голосніше, використовують тверді та '"дзвінкі" породи дерев.
ТРІСКАЧКИ – набір дерев'яних дощечок (20), які нанизані на жильну струну й утворюють сухий та різкий звук. На тріскачках вистукують грайливі ритмічні мелодії. РУБЕЛЬ – дошка з нарізаними поперек зубцями. Грають на рублі твердою палицею, утворюючи сухий іскристий потік звуків. Уживається рубель у п'єсах жартівливого характеру.
Найпоширенішим ударним інструментом у народній музиці є БУБОН. Легкий дерев'яний обідок, обтягнутий з одного боку шкірою – це найпростіша конструкція бубна, що був відомий на Україні ще за часів Київської Русі.

І це далеко не повний перелік.

Традиційні та незвичні музичні інструменти



В багатьох країнах є улюблені народні музичні інструменти.

Бразильський народний інструмент - Агого. Він має африканське походження. Агого - це інструмент, що складається з двох або трьох разнотонових дзвіночків без язичків, з'єднаних зігнутою металевою ручкою, а часом з надпиленних горіхів, посаджених на дерев'яну ручку. Незважаючи на невеликий розмір, є незаміннимим в бразильській національній музиці, наприклад в музиці карнавальної самби і капоейри.

Американським народним інструментом вважається банджо, завезений з Африки в Америку, приблизно в 1784 році. Згодом його переробили, додавши квінтові лади. Використовується як ритмічний інструмент в джаз-бендах.

Панфлейта Пайсяо - стародавній китайський народний інструмент. Перший виявлений зразок датується 1046 роком до нашої ери, створений ймовірно династією Шан, зараз знаходиться в музеї. Являє собою 12 бамбукових стовбурів, забезпечуючи великий діапазон звучання. Інструмент відродився в XX столітті.

Широко використовуються і нетрадиційні музичні інструменти. Зокрема: у Норвегії є чимало умільців, які грають на вудках. Вони вважають, що вудка - універсальний інструмент, оскільки може бути і щипковим, і смичковим, і ударним одночасно.
Нетрадиційні музичні інструменти можна виготовити власноруч в домашніх умовах. Так:

Пластмасові яйця з-під кіндер-сюрпризів, балончики з-під мильних бульбашок, металеві баночки з-під чаю, кави можуть замінити маракас, якщо всередину покласти крупу, зернята кукурудзи, дрібні горішки, гвинтики.

Музичний інструмент, який замінить румбу, можна зробити з металевих кришечок з-під напоїв. Для цього в кришечках роблять дірочки , нанизують їх на велосипедну або в’язальну спицю, яку вгорі та знизу закріплюють.

Ролі тріскачок виконуватимуть вкладки з коробок з-під цукерок, а супровідним тлом буде шурхіт целофанових обгорток для квітів.

Чудовий звук, який нагадує стукіт дерев’яних ложок, можна замінити постукуванням дитячих кубиків.

МУЗИЧНІ ДИВА

Музика («мистецтво муз») — мистецтво організації звуків і тиші для створення художніх образів.

Музика — це мистецтво, яке доходить до серця через думку і збуджує думку через серце

Артур Онеґґер



Гіганти та карлики музичного світу



Найменше фортепіано. Компанія Sega Toys» в 2006 році випустила мініатюрне фортепіано, вага якого становить 2,5 кілограми. Це самий маленький клавішний інструмент, на якому можна виконати музичний твір. Ширина кожної його клавіші — 4 мм, а всього їх 88.


Найменша гітара. В університеті Корнелла в Нью-Йорку, на кафедрі нанотехнологій була створена гітара з кремнію розміром в 10 мікронів (це довжина клітини крові). Вона містить 6 струн, кожна товщиною 50 нанометрів і на ній навіть можна грати, правда лазерним променем.


«Королем інструментів» називають фортепіано. У нього широкий діапазон і значні розміри. У 2010-му році в «Книгу рекордів Гіннеса» надійшла заявка від «Stolemowi Klawer» на визнання їх концертного рояля найбільшим в світі. Комісією були зафіксовані наступні розміри: довжина - шість метрів чотири сантиметри, ширина - два метри п'ятдесят і два сантиметри, висота - один метр вісімдесят сім сантиметрів. Вага гігантського рояля склала одну тонну вісімсот кілограм.


Найменша скрипка. Тут майстри зі всього світу влаштували ціле змагання і рекорд постійно змінюється в меншу сторону. Китайський майстер Чен, працюючи протягом 7 років, створив 2-сантиметрову скрипку (перед цим був інструмент 3,5 см завдовжки). Вона виконана з клена, є повністю робочою — тільки складно зрозуміти, яким чином на ній можна грати.

Найбільший духовий музичний інструмент Закарпаття - трембіта, конічна дерев'яна труба без бокових отворів, сягає 4 м в довжину. Діапазон трембіти - до 2,5 октав, звук розповсюджується більш ніж на 10 км.

Орган — один із найдавніших музичних інструментів. Його історія налічує кілька тисяч років. Гуго Ріман вважав, що родоначальником органу є стародавня вавилонська волинка (XIX ст. до н.е.): «Хутро надувалася через трубку, а з протилежного кінця знаходився корпус із дудками, що мали язички і по кілька отворів».

Орган - найбільший, найгучніший і найскладніший музичний інструмент в світі. Найбільший з відомих органів знаходиться в американському місті Бордуок. Відомо, що його будівництво велося протягом чотирьох років, і було закінчено в 1932-му році. У ньому тридцять три тисячі труб. Цей величезний інструмент служив вірою і правдою цілих шістдесят п'ять років. З 1998-го року він мовчить, так як вимагає реставрації.

Найбільший діючий духовий орган світу: знаходиться в Філадельфії, штат Пенсільванія, США (396 регістрів, 28482 труби). Його побудовано в Лос-Анджелесі для Всесвітньої виставки 1904 року в Сент-Луїсі. Для збільшення потужності орган неодноразово добудовувався (нині важить 287 тонн, звучить щодня).

Музичні рекорди

Декілька років тому найнижчу ноту для "Книги рекордів Гіннеса" взяв американський співак Роджер Меніс, який, до речі, виконує духовні піснеспіви, а не metal, що було б логічно припустити. У спеціальній студії звукозапису, в яку з'явилися представники Книги рекордів, чоловік взяв найнижче в історії вокалу фа-дієз на частоті 0, 390 герц.

Світлана Феодулова, має найвищий голос в світі, що і підтвердила "Книга рекордів Гіннеса" в 2010 році. Більш того, дівчина стала першою в світі артисткою, яка виконала оперну арію, стоячи на пуантах.

Претенденти на звання найшвидшого гітариста у світі грають знаменитий «Політ джмеля» Римського-Корсакова на час. Найшвидшим виконавцем цієї композиції в 2001 році став бразилець Тьяго Делла Вега, який зіграв знамениту мелодію (а, точніше, 750 звуків з неї) за одну хвилину. З дитинства він захоплювався грою на струнних інструментах. Сьогодні гітарист продовжує удосконалюватися і планує ставити новий рекорд, а паралельно подорожує по світу і дає майстер-класи для своїх колег-музикантів.

Лідер продажу серед альбомів в світі - платівка Майкла Джексона «Thriller», що вийшла в 1982 році і злетіла на вершини хіт-парадів після виходу другого синглу, «Billie Jean». За останніми даними, продажі альбому становили 110 мільйонів. «Thriller» в 1984 році був занесений в Книгу рекордів Гіннеса, як найбільш продаваний за всю історію поп-музики.

Дослідники вважають, що Антоніо Страдіварі за своє життя виготовив тисяча сто скрипок, гітар і арф. До наших днів збереглося всього шістсот п'ятдесят інструментів. Скрипки Страдіварі вважаються кращими та найдорожчими в світі. У 2005-му році одна із знаменитих скрипок, що носить ім'я Lady Tennant, була продана за два мільйони тридцять тисяч доларів. Великий майстер створив інструмент в 1699-му році

Найвища ціна за рояль склала один мільйон двісті тисяч доларів.

Відомо, що в 2005-му році за два мільйони сімсот тисяч доларів на аукціоні продали гітару, на якій стоять автографи шістнадцяти зірок року, серед яких Джефф Бек, Джиммі Пейдж, Ерік Клептон, Пол Маккартні та ін.

За нечувану суму, рівну двадцяти мільйонам доларів, була продана в США віолончель Дюпора, виготовлена знаменитим Страдіварі. Це абсолютний рекорд для всіх музичних інструментів.


Музична фантазія


Пропонуємо Вашій увазі відео-інформаційну добірку "Музична фантазія" присвячену незвичайним музичним інструментам:



БІБЛІОГРАФІЧНІ ДЖЕРЕЛА


Пропонуємо ознайомитися:

Книги Мультимедійні видання Статті Інтернет-джерела

МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО. В ФОНДАХ БІБЛІОТЕКИ

Книги Статті Праці викладачів ВДПУ Мультимедійні видання Інституційний репозитарій

Для повернення до даного розділу - використовуйте вертикальну кнопку "Бібліографія"

Для повернення до початку документа - використовуєте стрілку

Книжкові джерела


371.9(07)
К32
Квітка Н. Музикотерапія : програмно-методичний комплекс "Навчання музики дітей зі складними (комбінованими) порушеннями психофізичного розвитку"
/ Н. Квітка ; ред.: М. Мосієнко, В. Снігульська, С. Ларіонова та ін. – К. : Редакції газет з дошкільної та початкової освіти, 2013. – 80 с. – (Б-ка "Шкільного світу")
Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
У програмно-методичному комплексі розкрито значення музикотера­пії для дітей з особливими освітніми потребами, її зміст та завдання корекційно-розвивальної програми, визначено види корекційно-розвивальної роботи та напрями практичного матеріалу. Посібник призначений для педагогів, психологів, музичних керівни­ків, вихователів і батьків, щоб стимулювати й коригувати розвиток дітей зі складними (комбінованими) порушеннями психофізичного розвитку (ди­тячий церебральний параліч, затримка психічного розвитку, аутизм, пору­шення інтелекту, зору, слуху тощо). Також він може бути корисний для використання в практиці спеціальних та дошкільних навчальних закладів, реабілітаційних центрів, де навчаються й розвиваються діти не тільки з особливими освітніми потребами, а й із незначними порушеннями здоров'я.


781(075.3)
Л33
Лебедєв В'ячеслав Кузьмич. Словник-довідник з інструментознавства : навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл.
/ В. К. Лебедєв. – Вінниця : Нова книга, 2010. – 164 с. : іл.
Примірники: всього:12 - МУЗПЕД(2), НАВЧ. ВІДДІЛ(8), ЗБЕРІГ(1), ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
Словник допомагає краще осмислити процес багатовікового розвитку інструментарію як в Україні, так і за її межами, оволодіти термінами та поняттями з інструментознавства. До словника включено велику кількість музичних інструментів, наведено дані про їх походження і побутування, надано тлумачення діалектичних назв у різних регіонах України та в інших країнах, короткі відомості про музичну акустику та класифікацію. Кращому сприйняттю матеріалів словника допомагають зображення музичних інструментів (понад 200 іл.) Для студентів і викладачів вищих і середніх музично-педагогічних закладів освіти України.



781(083)
Л63
Лисенко І. М. Співаки України : енциклопедичне видання
/ І. М. Лисенко. – К. : Знання, 2012. – 639 с.
Примірники: всього:20 - НАУК. АБОНЕМЕНТ.(2), ЧЗ ЗАГАЛЬНА(2), ЧЗ МУЗ. МИСТ.(4), ЗБЕРІГАННЯ(12)
Пропоноване видання — енциклопедичний довідник співаків, життя і творча діяльність яких пов'язані з Україною. У ньому також вміщено творчі біографії співаків, яких доля закинула на чужину, де вони реалізували свій творчий потенціал, самовіддано несли й утверджували високий дух української вокальної культури. Прізвища та псевдоніми співаків подано в єдиному алфавітному порядку. До видання увійшло понад 1600 статей — творчих біографій співаків, через які висвітлюється історія вокального мистецтва в Україні від часів Київської Русі до наших днів. Для широкого кола читачів — студентів, викладачів мистецьких навчальних закладів, дослідників українського вокального мистецтва, всіх шанувальників вітчизняної музичної культури.


78(03)
М89
Музыка : энциклопедия
/ ред.–сост. Е. А. Конькова ; худож.: С. В. Богачова, О. В. Беляева, Л. Е. Стрига и др. – М. : ОЛМА - Пресс, 2002. – 287 с. : ил. – (Пушкинская библиотека)
Примірники: всього:3 - ЗБЕРІГАННЯ(3)

Зта знциклопедия включает сведения по видам и жанрам музыки, музыкальным инструментам; в ней освещается творческий путь композиторов и исполнителей, внесших наиболее значительньш вклад в развитие музыкальной культуры Европы и Америки. Издание богато иллюстрировано и рассчитано на широкий круг читателей.



78(03)
К68
Королев О.К. Краткий энциклопедический словарь джаза, рок- и поп-музыки : Термины и понятия
/ О. К. Королев. – М. : Музыка, 2002. – 168 с. : ноты. – (Пушкинская библиотека)
Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
В словаре даны основные термины и понятия, используемые в музыкальной теорий и исполнительской практике джаза, рок- и поп-музыки. В него вошло около 600 статей по разным вопросам теории и истории стилей, жанров, школ и т. д. Рассчитан на музыкантов-профессионалов, учащихся музыкальных учебных заведений, а также широкий круг любителей музыки.


78(03)
Р66
Рок-музика і джаз: словник-довідник (терміни, поняття, персоналії)
/ упоряд.: Б. А. Брилін, Н. В. Ліва. – Вінниця : Віндрук, 2015. – 175 с.
Примірники: всього:2 - ЧЗ МУЗ. МИСТ.(1), ЗБЕРІГАННЯ(1)

У пропонованому науково-довідковому виданні зібрано основні поняття, терміни та визначення важливих напрямків рок-музики і джазу. Тематика словника охоплює деякі стилі та жанри цього феномену, а також імена відомих виконавців, композиторів, диригентів. Словник частково вирішує проблему дефіциту подібних видань у цій галузі і може використовуватися студентами освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр», «магістр» спеціальності «Музичне мистецтво». Сподіваємось, що він стане добрим помічником для фахівців, а також всіх тих, хто цікавиться даною проблематикою.



78(03)
М89
Музыка : энциклопедия
/ ред. – сост. Е. А. Конькова ; худож.: С. В. Богачова, О. В. Беляева, Л. Е. Стрига и др. – М. : ОЛМА - Пресс, 2002. – 287 с. : ил. – (Пушкинская библиотека)
Примірники: всього:3 - ЗБЕРІГАННЯ(3)

На красочных страницах этой книги перед вами предстанут музыкальные инструменты разных эпох - от древнеегипетской хлопушки до современных синтезаторов.




З фондів медіатеки



Kaiserwalzer: Best of Strauss [Кращі твори Штрауса] [Electronic resource]
. – Ел. музичні дані. – Вена, 2001
Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
Зміст:
Strauss (1825-1899) "Die Fledermaus", "The Bat","La Chauve Souris"
G'schichten aus dem Wienerwald
Pizzicato Polka
Dorfschwalben aus Osterreich
Unter Donner und Blitz
Steyrische Tanze
Annen Polka
"Der Zigeunerbarron"
Kaiser Walzer
Trisch-tratsch Polka
An der schonen,blauen Donau
Radetsky Marsch

Компакт диск пісенних та музичних творів українських композиторів та виконавців [Електронний ресурс]
. – Електрон. дані : зв. – 2004 р. № 2
Зміст:
Душа України.
У Різдвяну ніч. Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
Вокальні твори Едуарда Бриліна виконує Віктор Шпортько [Електронний ресурс] / Е. Брилін ; спів. В. Шпортько. – Вінниця: Нова книга, 2010. – Ел. опт. диск (CD-ROM)
Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
Школа счастья : песни Нины Ободянской [Электронный ресурс]. – аудіо CD диск. Тескт в формате .pdf ; изображ. в формате .jpg. – Винница, 2016. – Эл. опт. диск (CD-ROM).
По благословению настоятеля Крестовоздвиженского храма г. Винницы протоиерея Николая Давидовского.
Диск содержит '+' и '-' фонограммы песен в формате audio cd, а также папки с текстами и нотами песен. Примірники: всього:2 - ЗЕІ(2)

Должанский А. Н. Краткий музыкальный словарь [Электронный ресурс]
/ А. Н. Должанский. – Электр. текст в формате .djvu. – СПб., 2000. – Эл. опт. диск (CD-ROM) Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
В словарь включено более 3000 статей, посвященных разным областям музыкальной науки и техники (элементарной теории музыки, гармонии, полифонии, инструмеитоведения, музыкальной композиции и др.). 400 из них иллюстрированы поясняющими таблицами, нотными примерами, рисунками. Также в словарь В словаре помещен список иностранных слов и терминов, встречающихся в музыкальной литературе, и специальные музыкальные знаки с указанием их названий.

Джерела з періодичних видань

Бахарева Т. Дмитрий Гнатюк: "Былой силы в моём голосе уже нет, но душа моя, наверное, будет петь всегда" : Легендарному украинскому баритону исполнилось 90 лет / Таисия Бахарева // Факты и комментарии. – 2015. – 3 апреля (№ 59). – С. 23.



Степанченко Г. Євген Савчук. Хор його життя (штрихи до портрета / Г. Степанченко // Музика. 2017. – № 2. – С. 24-25



Дичко Х. Стиль життя - фестиваль / Х. Дичко // Музика. – 2016. – № 5-66. – С. 16-17.
В 2016 році, на Буковині проходило масштабне свято народної пісні та кіно "Миколайчук-Фест" - до 75-річчя з дня народження актора Івана Миколайчука



Кельнський фестиваль нової музики / М. Кауц // Українська музична газета. – 2016. – Липень-вересень (№ 3). – С. 3.



Скринченко В. Чаклун у балахоні П'єро : [Олександр Вертинський] / В. Скринченко // Українська музична газета. – 2016. – Січень-березень (№ 1). – С. 9.



Позняк-Хоменко Н. Золота зірка Василя Зінкевича : Легенда української пісні скромно і без пафосу відсвяткував своє 70-річчя / Наталка Позняк-Хоменко // Україна молода. – 2015. – 6 травня (№ 60). – С. 12.





Джерела в Інтернеті

Вебліографія

  1. Історія музика. Матеріали Вікіпедії. – Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Історія_музики
  2. Українська музика. Матеріали Вікіпедії. – Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Українська_музика
  3. Народна музика. Матеріали Вікіпедії. – Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Народна_музика
  4. Історія музики для дітей: від фольклору до джазу. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=bDSqvS9-aN8
  5. Жанрова палітра музики. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=YDYb5wIPqlY
  6. 14 цікавих фактів про музику та музичних виконавців. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=W6ssb8sJ6mc
  7. Самые необычные музыкальные инструменты мира. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=oCYHMVlQezA
  8. Топ 10 найбільш відомих у всьому світі композиторів. – Режим доступу: http://poradumo.pp.ua/cikave/40627-top-10-nayblsh-vdomih-u-vsomu-svt-kompozitorv.html
  9. Довідник цікавих фактів та корисних знань. Відомі українські композитори. – Режим доступу: http://dovidka.biz.ua/vidomi-ukrayinski-kompozitori/© dovidka.biz.ua
  10. Музика яку ми слухаємо. – Режим доступу: http://mary-muzico.blogspot.com/p/blog-page.html
  11. ТОП-7 українських виконавців. – Режим доступу: http://www.uamodna.com/articles/top-7-ukrayinsjkyh-vykonavciv-yakyh-varto-posluhaty/
  12. Какие бывают музыкальные инструменты. – Режим доступу: http://sub-cult.ru/chtivo/statji/47-kakie-byvayut-muzykalnye-instrumenty

МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО В ЕЛЕКТРОННОМУ КАТАЛОЗІ БІБЛІОТЕКИ


Список книжкових видань в ЕК. Видання 2010-2015 рр.

Всього в ЕК бібліотеки понад 1750 книжкових видань музичної тематики.

  1. 78(Н)
    А56
    Альбом юного піаніста [Ноти] : педагогічний репертуар музичної школи, музичного відділення початкового спеціалізованого мистецького навчального закладу (школи естетичного виховання)
    / упоряд.: О. А. Колесник, С. О. Лещук. – Вид. 2-ге. – Вінниця : Нова книга, 2010. – 108 с
    Примірники: всього:2 - МУЗПЕД(2)
  2. 78(075.1)
    А81
    Аристова Л. С. Музыкальное искусство : учебник для 2 класса
    / Л. С. Аристова, В. В. Сергиенко. – К. : Освіта, 2012. – 128 с. : ил.
    Примірники: всього:6 - ЧЗ МУЗ. МИСТ.(2), ЗБЕРІГАННЯ(1), НАВЧ. ВІДДІЛ(3)
  3. 78(075.3)
    Б87
    Брилін Е. Б. Через пісню життя відчуваю: вокальні твори для голосу із супроводом фортепіано : навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл.
    / Е. Б. Брилін. – Вінниця : Нова книга, 2012. – 272 с. ; ноти
    Примірники: всього:3 - ЧЗ МУЗ. МИСТ.(3)
  4. 78(Н)
    Б87
    Брилін Едуард Борисович. Пригоди Барвінка та Ромашки. Музична казка на вірші Богдана Чалого
    / Е. Б. Брилін. – Вінниця : Нова Книга, 2013. – 124 с. ; ноти
    Примірники: всього:6 - ЧЗ МУЗ. МИСТ.(6)
  5. 78(Н)
    Б87
    Брилін Едуард Борисович. Юному віртуозу [Ноти] : твори для фортепіано
    / Е. Б. Брилін. – Вінниця : Нова Книга, 2013. – 64 с. ; ноти
    Примірники: всього:5 - ЧЗ МУЗ. МИСТ.(5)
  6. 78(Н)
    Б90
    Буко Валентин Анатолійович. Чарівне Поділля : репертуарний збірник вокально-інструментальних творів для аматорських музичних колективів
    / В. А. Буко. – 2-ге вид., доопраць. – Вінниця : Нова книга, 2011. – 360 с. ; ноти, фото
    Примірники: всього:1 - МУЗПЕД(1)
  7. 781У
    В14
    Вакульчук Ольга Анатоліївна. Інструментальна музика в українських нотних виданнях 1923-1934 років : монографія
    / О. А. Вакульчук ; НАН України, Нац. б-ка України імені В. І. Вернадського ; наук. консультант В. Ю. Омельчук; наук. ред. Л. В. Івченко. – К. : НБУВ, 2011. – 215 с. – (З історії музичної спадщини України)
    Примірники: всього:3 - ЧЗ МУЗ. МИСТ.(3)
  8. 78(075.3)
    В22
    Вацьо Михайло Васильович. Український дитячий музичний фольклор у художньому розвитку молодших школярів : навчально-методичний посібник для студентів вищих педагогічних навчальних закладів, учителів мистецьких дисциплін загальноосвітніх шкіл та вихователів дитячих дошкільних закладів
    / М. В. Вацьо. – Вінниця : ФОП Корзун Д. Ю., 2015. – 124 с
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  9. 78(07)
    В26
    Ведмедеря М. О. Пісенний дивокрай : 1-4 класи : [для вчит. почат. кл.]
    / М. О. Ведмедеря. – К. : Шкільний світ, 2012. – 104 с. – (Бібліотека "Шкільного світу")
    Примірники: всього:1 - НАВЧ. ВІДДІЛ(1)
  10. 78У(075.3)
    В31
    Верещагіна О. Є. Історія української музики ХХ століття : навчальний посібник
    / О. Є. Верещагіна, Л. П. Холодкова. – 2-ге вид. доп. – Тернопіль : Астон, 2010. – 280 с.
    Примірники: всього:2 - ЧЗ МУЗ. МИСТ.(2)
  11. 78(075.3)
    В66
    Вокально-педагогічний репертуар для високих та середніх жіночих голосів: хрестоматія : навчальний посібник для вищих навчальних закладів
    / упоряд.: Е. Г. Колосова, С. М. Царук. – Тернопіль : Навчальна книга-Богдан, 2011. – 216 с.
    Примірники: всього:1 - ЧЗ МУЗ. МИСТ.(1)
  12. 781(075.3)
    Г13
    Газінський В. І. Навчальний хор : навч.-метод. посіб.
    / В. І. Газінський, Т. О. Лозінська, К. Л. Дабіжа. – Вінниця : Розвиток, 2012. – 223 с. ; ноти
    Примірники: всього:62 - НАВЧ. ВІДДІЛ(56), ЗБЕРІГАННЯ(2), ЧЗ МУЗ. МИСТ.(4)
  13. 781(07)
    Г83
    Григор'єва Вікторія Вікторівна. Хорове диригування : метод. реком. для самостійної роботи
    / В. В. Григор'єва. – Бердянськ : Вид-ць Ткачук О. В., 2012. – 120 с.
    Примірники: всього:1 - (1)
  14. 78(03)
    Д86
    Душний А. І. Львівська школа баянно-акордеонного мистецтва : довідник
    / А. І. Душний, Б. Р. Пиц. – Дрогобич : Посвіт, 2010. – 216 с.
    Примірники: всього:1 - ЧЗ МУЗ. МИСТ.(1)
  15. 781(075.3)
    Д86
    Душний А. Творчість композиторів Львівської баянної школи [Ноти] : навчальний посібник
    / А. Душний, Б. Пиц. – Дрогобич : Посвіт, 2010. – 160 с
    Примірники: всього:1 - ЧЗ МУЗ. МИСТ.(1)
  16. 783
    З-12
    Заболотная-Мисецкая Л. М. Пусть осень близится : песенник
    / Л. М. Заболотная-Мисецкая. – Винница : Винницкая обласная типография, 2014. – 64 с.
    Примірники: всього:1 - ЧЗ МУЗ. МИСТ.(1)
  17. 781
    З-17
    Зайко М. А. Картини зимової природи та Казкові образи у фортепіанній музиці : альбом фортепіанних звукозображувальних п'єс різних авторів і стилів
    / М. А. Зайко. – Тернопіль : Терно-граф, 2014. – 88 с. : іл ; ноти.
    Примірники: всього:1 - ЧЗ МУЗ. МИСТ.(1)
  18. 78(Н)
    З-17
    Зайко Мирослава Антонівна. Образи природи у фортепіанній музиці [Ноти] : альбом фортепіанних п'єс
    / М. А. Зайко. – Тернопіль : Терно-граф, 2013. – 80 с.
    Примірники: всього:1 - ЧЗ МУЗ. МИСТ.(1)
  19. 78(Н)
    З-17
    Зайко Мирослава Антонівна. Тарас Шевченко і музика [Ноти] : альбом вибраних матеріалів
    / М. А. Зайко. – Тернопіль : Навчальна книга-Богдан, 2014. – 60 с. ; ноти
    Примірники: всього:1 - ЧЗ МУЗ. МИСТ.(1)
  20. 78(07)
    З-80
    Золотарьова, Ольга Ігорівна. Усі уроки музичного мистецтва : [5 клас]
    / О. І. Золотарьова. – Х. : Основа, 2011. – 254 с.
    Примірники: всього:1 - ЧЗ МУЗ. МИСТ.(1)
  21. 78(075.3)
    Л33
    Лебедєв В. Музична діяльність молодших школярів у гуртковому колективі : навчально-методичний посібник для студентів музичних факультетів педвузів України
    / В. Лебедєв ; Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського. – Вінниця, 2010. – 230 с. ; ноти
    Примірники: всього:1 - ЧЗ МУЗ. МИСТ.(1)
  22. 78(075.2)
    М31
    Масол Л. М. Музичне мистецтво : підруч. для 5-го кл. загальноосвіт. навч. закл.
    / Л. М. Масол, Л. С. Аристова. – Харків : Сиция, 2013. – 160 с. : іл.
    Примірники: всього:5 - НАВЧ. ВІДДІЛ(5)
  23. 781
    М42
    Медражевський Афанасій Теофілович. Вокально-хорові твори : педагогічний репертуар для вищих навчальних закладів культури і мистецтв. Спеціальність: "Музичне мистецтво"
    / А. Медражевський. – Вінниця : Нілан- ЛТД, 2015. – 180 с
    Примірники: всього:1 - ЧЗ МУЗ. МИСТ.(1)
  24. 78.02
    М74
    Можевєлов Борис Валентинович. Мелодии для гармонизации : Для теоретико-композиторских отделений музыкальных училищ
    / Б. В. Можевєлов ; ред. А. В. Вульфсон. – Ленинград : Музыка, 1982. – 135 с. : муз.пр //. – №. – C. .
    Примірники: всього:1 - МУЗПЕД(1)
  25. 78(07)
    М87
    Моя професія - вчитель музики! : сценарії тематичних свят : методичне забезпечення з курсу "Основний музичний інструмент (фортепіано)" для позакласної форми навчання
    / ред.-упоряд. Н. Ф. Юзук. – Львів : ІМЦО, 2012. – 220 с. : іл.
    Примірники: всього:1 - ЧЗ МУЗ. МИСТ.(1)
  26. 78(075.3)
    П33
    Пірус В. С. Стрілецька трійця (Михайло Гайворонський, Роман Купчинський та Левко Лепкий у сузір'ї поетів-піснярів часів національно-визвольних змагань)
    / В. С. Пірус, В. В. Пірус. – Івано-Франківськ : Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, 2014. – 139 с
    Примірники: всього:1 - ЧЗ МУЗ. МИСТ.(1)
  27. 78У
    П34
    Пісні з родин і хрестин (збірник-реконструкція із теоретичною розвідкою, коментарями, моделями ритмоструктури, покажчиками)
    / упоряд. А. І. Іваницький, відп. ред. Г. А. Скрипник. – Вінниця : Нова книга, 2013. – 456 с. ; ноти
    Примірники: всього:1 - ЧЗ МУЗ. МИСТ.(1)
  28. 78(070.1)
    П27
    Пермяков О. А. Дидактичні ігри на уроках музики : науково-методичний посібник
    / О. А. Пермяков, І. М. Власенко, О. О. Лаврентьєва. – Київ : КНТ, 2014. – 271 с.
    Примірники: всього:1 - ЧЗ МУЗ. МИСТ.(1)
  29. 78(075.1)
    П57
    Поплавська Юлія Олександрівна. Музичні сходинки : творчий зошит з музики для учнів 4-го класу загальноосвітньої школи
    / Ю. О. Поплавська. – Вінниця : Ландо ЛТД, 2013. – 78 с.
    Примірники: всього:1 - ЧЗ МУЗ. МИСТ.(1)
  30. 78(07)
    Р64
    Розвиток української сучасної хорової музики : допоміжний матеріал для проведення уроків музики в початковій школі
    / уклад. І. С. Яремчук. – Вінниця : Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського, 2010. – 38 с
    Примірники: всього:2 - ЧЗ МУЗ. МИСТ.(2)
  31. 78(Н)
    С77
    Старовинні жанри американського фольклору [Ноти] : альбом п'єс для фортепіано: дитяча вулична творчість, Бамбули, пісні трудового люду, баллади, скрипкові мелодії, Spirichuel, Boogie- Woogie, Bluez, Bandjo
    / упоряд. М. А. Зайко. – Тернопіль : Тернограф, 2015. – 84 с. : іл.; ноти
    Примірники: всього:1 - ЧЗ МУЗ. МИСТ.(1)
  32. 78(075.3)
    С82
    Сторожук Антоніна Іванівна. Українська народна музична творчість: вивчаємо, запам'ятовуємо, зберігаємо : навчально-методичний посібник
    / А. І. Сторожук. – Бар, 2012. – 182 с
    Примірники: всього:3 - ЧЗ МУЗ. МИСТ.(2), ЗБЕРІГАННЯ(1)
  33. 78(07)
    Т29
    Театральними стежками : методичні матеріали з організації музично-театралізованої діяльності молодших школярів
    / уклад. Ю. Гринюк. – Вінниця : Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського, 2010. – 82 с.
    Примірники: всього:1 - ЧЗ МУЗ. МИСТ.(1)
  34. 781(075.3)
    Т52
    Толмачов Рубен Владиславович. Хорове аранжування та вільна обробка : навч. посіб.
    / Р. В. Толмачов. – Вінниця : Нова Книга, 2011. – 168 с. ; ноти
    Примірники: всього:10 - ЗБЕРІГАННЯ(2), ЧЗ МУЗ. МИСТ.(8)
  35. 783
    У11
    У садах золотих ... : пісні на слова Василя Кухти. – Ужгород : Ужгородська міська друкарня, 2011. – 112 с. : іл.
    Примірники: всього:1 - ЧЗ МУЗ. МИСТ.(1)
  36. 78(07)
    Ч-20
    Чарівний світ жанрів української народної музики : методичні матеріали на допомогу вчителю початкових класів
    / уклад. Ю. Дука. – Вінниця : Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського, 2010. – 44 с.
    Примірники: всього:2 - ЧЗ МУЗ. МИСТ.(2)
  37. 78(07)
    Я81
    Яскулко Микола Костянтинович. Музика. 1 клас : тематичне планування та розробки уроків
    / М. К. Яскулко. – Х. : Ранок, 2011. – 144 с. – (Новий майстер-клас)
    Примірники: всього:1 - НАВЧ. ВІДДІЛ(1)
  38. 78(07)
    Я81
    Яскулко Микола Костянтинович. Музика. 2 клас : тематичне планування та розробки уроків
    / М. К. Яскулко. – Харків : Ранок, 2010. – 144 с. – (Майстер-клас)
    Примірники: всього:1 - ЧЗ МУЗ. МИСТ.(1)
  39. 78(07)
    Я81
    Яскулко Микола Костянтинович. Музика. 4 клас : тематичне планування та розробки уроків
    / М. К. Яскулко. – Х. : Ранок, 2010. – 144 с. – (Майстер-клас. 12-річна школа, нова програма)
    Примірники: всього:2 - ЗБЕРІГ(1), НАВЧ. ВІДДІЛ(1)

Список праць викладачів ВДПУ

  1. Акомпанемент та імпровізація : Тексти лекцій та методичні матеріали з курсу "Акомпанемент та імпровізація" для студентів музично-педагогічних факультетів ВНЗ , університетів культури і мистецтв, а також для вчителів музики ЗОШ / Б. А. Брилін, Е. Б. Брилін. – Вінниця, 2006
  2. Барановська Ірина. Особливості методики художньо-творчої самореалізації учнів в ансамблі народної музики / І. Барановська // Наукові записки. Серія: Початкове навчання / Інститут педагогіки і психології. – Вінниця : ВДПУ ім. М. Коцюбинського, 2008. – Вип. 6 Ч. 1. – С. 228-231
  3. Барановська Ірина. Особливості методики художньо-творчої самореалізації учнів в ансамблі народної музики / І. Барановська // Наукові записки. Серія: Початкове навчання / Інститут педагогіки і психології. – Вінниця : ВДПУ ім. М. Коцюбинського, 2008. – Вип. 6, Ч. 1. – С. 228-231
  4. Береза А. В. Педагогічно-виконавська практика майбутнього вчителя музики : Навч.-метод. посіб. / А.В. Береза ; ред. О. В. Машталер. – Вінниця, 2003
  5. Браніцька Т. Р. Про деякі особливості формування музично-пізнавальних інтересів молодших школярів в позанавчальний час / Т. Р. Браніцька // Підготовка студентів музично-педагогічного факультету Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського до навчально-виховної роботи в школі : добірка статей / Вінницький обласний інститут післядипломної освіти. – Жмеринка, 1998. – С. 15-18
  6. Браніцька Т. Р. Сучасні народно-інструментальні колективи та їх значення у розвитку української національної культури / Т. Р. Браніцька // Музична педагогіка: актуальні проблеми теорії та практики : матеріали звітної науково-практичної конференції викладачів та студентів ВДПУ імені Михайла Коцюбинського / ред. кол.: О. П. Бурська, В. А. Фрицюк. – Вінниця : ВДПУ імені Михайла Коцюбинського, 2012. -Частина 2 . – С. 8--10
  7. Брилін Б. А. Діагностика музично-творчого розвитку учнів старших класів / Б. А. Брилін // Підготовка студентів музично-педагогічного факультету Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського до навчально-виховної роботи в школі : добірка статей / Вінницький обласний інститут післядипломної освіти. – Жмеринка, 1998. – С. 7-11
  8. Брилін Б. Семантика та полівалентність імпровізації і композиції: дидактичний аспект / Б. Брилін, Е. Брилін // Слов'янське музичне мистецтво в контексті європейської культури : матеріали ІV Міжнародної науково-практичної конференції молодих учених та студентів / ред. кол.: О. П. Бурська, О. Є. Верещагіна-Білявська, Н. В. Ліва. – Вінниця : ВДПУ, 2011. – С. 33-35
  9. Брилін Е. Б. Технологічний аспект музичної творчості та проблеми виховання / Е. Б. Брилін // Актуальні проблеми мистецької підготовки майбутнього вчителя (ІІ школа методичного досвіду) 28-29 квітня 2010 року : Матеріали Всеукраїнського науково-методичного семінару / ред. кол.: Н. І. Лазаренко, М. І. Семко, В. І. Імбер. – Вінниця : ВДПУ ім. Михайла Коцюбинського, 2010. – С. 17-24
  10. Брилін Е. Б. Через пісню життя відчуваю: вокальні твори для голосу із супроводом фортепіано : навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / Е. Б.Брилін. – Вінниця, 2012
  11. Брилін Е. Роль національного фактора в процесі музично-творчої діяльності / Едуард Брилін // Наукові записки : збірник матеріалів звітної наукової конференції викладачів та студентів до 100-річчя Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Серія "Мистецтво" / Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського ; ред. кол.: М. І. Семко, В. І. Імбер. – Вінниця, 2012. – Випуск 3. – С. 15-18
  12. Брилін Едуард Борисович. Пригоди Барвінка та Ромашки. Музична казка на вірші Богдана Чалого / Е. Б. Брилін. – Вінниця, 2013
  13. Брилін Едуард Борисович. Юному віртуозу [Ноти]: твори для фортепіано / Е. Б. Брилін. – Вінниця, 2013
  14. Бриліна В. Л. Театралізація народної пісні як засіб виховання молодших школярів / В. Л. Бриліна // Підготовка студентів музично-педагогічного факультету Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського до навчально-виховної роботи в школі : добірка статей / Вінницький обласний інститут післядипломної освіти. – Жмеринка, 1998. – С. 11-14
  15. Брылин Б. А. Любительское музыкальное творчество молодёжи: постановка проблемы / Б. А. Брылин // Наукові записки. Серія: Педагогіка і психологія : збірник наукових праць / Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського ; ред. кол.: В. І. Шахов, О. В. Шестопалюк, Н. Г. Ничкало. – Вінниця : Нілан ЛТД, 2014. – Вип. 42. – Ч. 1. – С. 70-72
  16. Брылин, Б. А. Мода, вкус, подражание в музыкально-творческой деятельности учителя музыки / Б. А. Брылин // Наукові записки. Серія: Педагогіка і психологія / ред. кол.: В. І. Шахов, Р. С. Гуревич, О. В. Акімова. – Вінниця : Нілан-ЛТД, 2014. – Випуск № 41. – С. 379-382
  17. Бурська О. П. Фортепіанно-педагогічні принципи Пухальського В. В. / О. П. Бурська // Підготовка студентів музично-педагогічного факультету Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського до навчально-виховної роботи в школі : добірка статей / Вінницький обласний інститут післядипломної освіти. – Жмеринка, 1998. – С. 22-25
  18. Вацьо, М. Вплив "релятивної системи" на розвиток музичного слуху молодших школярів / М. Вацьо // Наукові записки. Серія "Початкове навчання" : збірник матеріалів науково-практичної конференції викладачів і студентів / ред. кол.: Г. С. Тарасенко, О. О. Деркач, В. С. Штифурак. – Вінниця : ВДПУ імені Михайла Коцюбинського, 2007. – Випуск 5. Частина 1. – С. 63-64
  19. Вацьо М. Музична діяльність молодших школярів як засіб формування творчих здібностей / Михайло Вацьо // Наукові записки : збірник матеріалів звітної наукової конференції викладачів та студентів до 100-річчя Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Серія "Мистецтво" / Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського; ред. кол.: М. І. Семко, В. І. Імбер. – Вінниця, 2012. – Випуск 3. – С. 3-7
  20. Верещагіна О. Є. Музична естетика нефольклорного напрямку та її роль у формуванні національної свідомості школярів / О. Є. Верещагіна // Підготовка студентів музично-педагогічного факультету Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського до навчально-виховної роботи в школі : добірка статей / Вінницький обласний інститут післядипломної освіти. – Жмеринка, 1998. – С. 25-29
  21. Верещагіна-Білявська, О. Є. Просвітницько-педагогічна спрямованість творчої діяльності композиторів доглінкінської і глінкінської доби / О. Є. Верещагіна-Білявська, І. С. Шатковська // Наукові записки. Сер.: Історія : зб. наук. праць / за заг. ред. П. С. Григорчука. – Вінниця : ДП "ДКФ", 2010. – Вип.18. – С. 255-260
  22. Газінський В. І. Сучасна методика роботи в учбовому хорі / В. І. Газінський // Підготовка студентів музично-педагогічного факультету Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського до навчально-виховної роботи в школі : добірка статей / Вінницький обласний інститут післядипломної освіти. – Жмеринка, 1998. – С. 29-35
  23. Дабіжа Костянтин Леонідович. Музичний аналіз - професійне уміння шкільного вчителя / К.Л. Дабіжа // Наукові записки. Серія: Педагогіка і психологія. – Вінниця, 2006. – Вип. 17. – С. 82-82
  24. Дабіжа Костянтин Леонідович. Музичний аналіз - професійне уміння шкільного вчителя / К.Л. Дабіжа // Наукові записки. Серія: Педагогіка і психологія. – Вінниця, 2006. – Вип. 17. – С. 82-82
  25. Дабіжа Людмила Петрівна. Використання комп'ютера для організації сприймання молодшими школярами творів мистецтва / Л. П. Дабіжа // Наукові записки. Серія: Початкове навчання / Інститут педагогіки і психології. – Вінниця : ВДПУ ім. М. Коцюбинського, 2008. – Вип. 6 Ч. 1. – С. 209-212
  26. Дабіжа Людмила Петрівна. Використання комп'ютера для організації сприймання молодшими школярами творів мистецтва / Л. П. Дабіжа // Наукові записки. Серія: Початкове навчання / Інститут педагогіки і психології. – Вінниця : ВДПУ ім. М. Коцюбинського, 2008. – Вип. 6 Ч. 1. – С. 209-212
  27. Дабіжа Людмила Петрівна. Використання синтезу мистецтв у навчанні та вихованні молодших школярів / Л. П. Дабіжа // Наукові записки. Серія: Педагогіка і психологія. – Вінниця, 2006. – Вип. 17. – С. 28-
  28. Дабіжа Людмила Петрівна. Використання синтезу мистецтв у навчанні та вихованні молодших школярів / Л. П. Дабіжа // Наукові записки. Серія: Педагогіка і психологія. – Вінниця, 2006. – Вип. 17. – С. 28-
  29. Єфіменко Ірина Володимирівна. Хрестоматія до навчального курсу "Ансамблева гра" (народно-інструментальні ансамблі) : Навчальний посібник / І.В. Єфіменко, В.К. Лебедєв, О.М. Шпортун. – Вінниця, 2007
  30. Єфіменко Ірина Володимирівна. Хрестоматія до навчального курсу "Ансамблева гра" (народно-інструментальні ансамблі) : Навчальний посібник / І. В. Єфіменко, В. К. Лебедєв, О. М. Шпортун. – Вінниця, 2007
  31. Завальнюк А. Ф. Історія написання та особливості музичної мови опери М. Леонтовича "На русалчин великдень" / А. Ф. Завальнюк // Підготовка студентів музично-педагогічного факультету Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського до навчально-виховної роботи в школі : добірка статей / Вінницький обласний інститут післядипломної освіти. – Жмеринка, 1998. – С. 36-40
  32. Завальнюк А. Ф. Особливості музичної творчості українського композитора Миколи Леонтовича / А. Ф. Завальнюк // Наукові записки. Сер.: Історія : зб. наук. праць / за заг. ред. О. А. Мельничука. – Вінниця : ФОП Корзун Д. Ю., 2016. – Вип. 24. – С. 56-62
  33. Завальнюк А. Ф. Педагогічні ідеї М. Д. Леонтовича / А. Ф. Завальнюк // Музична педагогіка: актуальні проблеми теорії та практики : матеріали звітної науково-практичної конференції викладачів та студентів ВДПУ імені Михайла Коцюбинського / ред. кол.: О. П. Бурська, В. А. Фрицюк. – Вінниця : ВДПУ імені Михайла Коцюбинського, 2012. – Частина 2 . – С. 25-28
  34. Завальнюк Анатолій Федорович. Українські літні обряди та пісні : навч. посіб. з музичного фольклору та етнографії для вчителів загальноосвіт. шкіл, студ. вищ. пед. і музичних закл. освіти / А. Ф. Завальнюк. – Вінниця, 2008
  35. Кравцова Н. Є. Музикотерапія як засіб естетичної корекційно-розвивальної роботи з учнями підліткового віку на уроках музичного мистецтва / Н. Є. Кравцова // Актуальні проблеми мистецької підготовки майбутнього вчителя (VІ школа методичного досвіду) : матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю, 28-29 листопада 2016 року / ред. кол.: Л. С. Бровчак, Л. В. Старовойт. – Вінниця : ФОП Корзун Д. Ю., 2016. – С. 133-137
  36. Кравчук О. М. Виходець з Поділля Ігнаці Ян Падеревський: митець і політик (1860-1941) / О. М. Кравчук, Л. С. Козельчук, Л. В. Кравчук // Освіта, наука і культура на Поділлі : збірник наукових праць / ред. П. Т Тронько. – Кам'янець-Подільський : Оіюм, 2010. -Т. 16 : Матеріали круглого столу "Освіта, культура і просвітницький рух на Поділлі". 22 жовтня 2010 року. – С. 268-282
  37. Краснов С. М. Сучасна естрадна музика і її роль у творчому розвитку школярів / С. М. Краснов, Е. Б. Брилін // Наукові записки. Серія: Педагогіка і психологія : збірник наукових праць / Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського; ред. кол.: В. І. Шахов, М. І. Сметанський, Г. С. Тарасенко. – Вінниця : Планер, 2010. – Вип. 30. – С. 91-95
  38. Лановенко Н. В. Вплив італійського Bel canto на розвиток українського мистецтва / Н. В. Лановенко // Актуальні проблеми мистецької підготовки майбутнього вчителя (VІ школа методичного досвіду) : матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю, 28-29 листопада 2016 року / ред. кол.: Л. С. Бровчак, Л. В. Старовойт. – Вінниця : ФОП Корзун Д. Ю., 2016. – С. 100-103
  39. Лебедєв В. К. Колективне музикування як ефективний засіб формування особистості молодшого школяра / В. К. Лебедєв, С. Є. Лебедєва // Наукові записки. Сер. Педагогіка і психологія : зб. наук. праць / ред. кол.: В. І. Шахов, М. І. Сметанський, Г. С. Тарасенко. – Вінниця : Планер, 2011. – Вип. 34. – С. 68-72
  40. Лебедєв В. К. Структурно-функціональний аналіз музичної діяльності молодших школярів / В. К. Лебедєв // Підготовка студентів музично-педагогічного факультету Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського до навчально-виховної роботи в школі : добірка статей / Вінницький обласний інститут післядипломної освіти. – Жмеринка, 1998. – С. 46-51
  41. Лебедєв В. Музична діяльність молодших школярів у гуртковому колективі : навчально-методичний посібник для студентів музичних факультетів педвузів України / В. Лебедєв. – Вінниця, 2010
  42. Лебедєв В. Робота вчителя музики з народно-інструментальним ансамблем / В. Лебедєв // Слов'янське музичне мистецтво в контексті європейської культури : матеріали ІV Міжнародної науково-практичної конференції молодих учених та студентів / ред. кол.: О. П. Бурська, О. Є. Верещагіна-Білявська, Н. В. Ліва. – Вінниця : ВДПУ, 2011. – С. 39-42
  43. Лебедєв В'ячеслав Кузьмич. Розвиток пізнавальної активності учнів молодшого шкільного віку у позакласній музичній роботі / В. К. Лебедєв // Наукові записки. Серія: Педагогіка і психологія. – Вінниця, 2005. – Вип. 12. – С. 196-197.
  44. Лебедєв В'ячеслав Кузьмич. Розвиток пізнавальної активності учнів молодшого шкільного віку у позакласній музичній роботі / В. К. Лебедєв // Наукові записки. Серія: Педагогіка і психологія. – Вінниця, 2005. – Вип. 12. – С. 196-197.
  45. Ліва Н. В. Синкретичні тенденції творів романтиків XIX століття / Н. В. Ліва // Музична педагогіка: актуальні проблеми теорії та практики : матеріали звітної науково-практичної конференції викладачів та студентів ВДПУ імені Михайла Коцюбинського / ред. кол.: О. П. Бурська, В. А. Фрицюк. – Вінниця : ВДПУ імені Михайла Коцюбинського, 2012. – Частина 2 . – С. 37-40
  46. Ліва Н. Інтерпретація теми двійника у творчості рок-музикантів як продовження романтичної традиції в мистецтві / Н. Ліва // Слов'янське музичне мистецтво в контексті європейської культури : матеріали ІV Міжнародної науково-практичної конференції молодих учених та студентів / ред. кол.: О. П. Бурська, О. Є. Верещагіна-Білявська, Н. В. Ліва. – Вінниця : ВДПУ, 2011. – С. 112-114
  47. Макарова Тетяна Петрівна. До питання про методику раціонального розвитку фортепіанної техніки / Т. П. Макарова // Наукові записки. Серія: Педагогіка і психологія. – Вінниця, 2005. – Вип. 12. – С. 142-144.
  48. Макарова Тетяна Петрівна. До питання про методику раціонального розвитку фортепіанної техніки / Т. П. Макарова // Наукові записки. Серія: Педагогіка і психологія. – Вінниця, 2005. – Вип. 12. – С. 142-144.
  49. Макарова Тетяна Петрівна. Роль фортепіанної педалізації у розвитку слухової активності студентів / Т.П. Макарова // Наукові записки. Серія: Педагогіка і психологія. – Вінниця, 2006. – Вип. 17. – С. 32-33.
  50. Макарова Тетяна Петрівна. Роль фортепіанної педалізації у розвитку слухової активності студентів / Т. П. Макарова // Наукові записки. Серія: Педагогіка і психологія. – Вінниця, 2006. – Вип. 17. – С. 32-33.
  51. Маринчук Т. Засоби музичної виразності у знаковому просторі культури / Т. Маринчук // Наукові записки. Серія "Початкове навчання" : збірник матеріалів науково-практичної конференції викладачів і студентів / ред. кол.: Г. С. Тарасенко, О. О. Деркач, В. С. Штифурак. – Вінниця : ВДПУ імені Михайла Коцюбинського, 2007. – Випуск 5. Частина 1. – С. 77-80
  52. Маринчук Т. Т. Використання творчих видів діяльності на уроках музики у процесі опанування молодшими школярами знаннями про засоби музичної виразності / Т. Т. Маринчук // Наукові записки. Сер. Педагогіка і психологія : зб. наук. праць / ред. кол.: В. І. Шахов, М. І. Сметанський, Г. С. Тарасенко. – Вінниця : Планер, 2011. – Вип. 34. – С. 372-376
  53. Маринчук Т. Т. Роль динаміки, тембру і фактури у втіленні предметно-почуттєвого начала художнього образу / Т. Т. Маринчук // Наукові записки. Серія: Педагогіка і психологія : збірник наукових праць / Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського ; ред. кол.: В. І. Шахов, М. І. Сметанський, Г. С. Тарасенко. – Вінниця : Планер, 2010. – Вип. 30. – С. 381-384
  54. Нестерович Б. І. Педагогічна творчість як запорука реалізації виховних можливостей музичного мистецтва / Б. І. Нестерович // Музична педагогіка: актуальні проблеми теорії та практики : матеріали звітної науково-практичної конференції викладачів та студентів ВДПУ імені Михайла Коцюбинського / ред. кол.: О. П. Бурська, В. А. Фрицюк. – Вінниця : ВДПУ імені Михайла Коцюбинського, 2012. -Частина 2 . – С. 59-63
  55. Нестерович Б. І. Позакласна музично-виховна робота в початковій школі: суть та організаційно-методичні особливості / Б. І. Нестерович // Наукові записки. Сер. Педагогіка і психологія : зб. наук. праць / ред. кол.: В. І. Шахов, М. І. Сметанський, Г. С. Тарасенко. – Вінниця : Планер, 2011. – Вип. 34. – С. 386-390
  56. Обревко Оксана Михайлівна. Специфіка вокально-хорової роботи з хоровим колективом студентів заочної форми навчання / О. М. Обревко, Н. Ю. Вікторовська // Наукові записки. Серія: Педагогіка і психологія. – Вінниця, 2006. – Вип. 17. – С. 115-119
  57. Обревко Оксана Михайлівна. Специфіка вокально-хорової роботи з хоровим колективом студентів заочної форми навчання / О. М. Обревко, Н. Ю. Вікторовська // Наукові записки. Серія: Педагогіка і психологія. – Вінниця, 2006. – Вип. 17. – С. 115-119
  58. Пальоний В. І. Журнал "Народна творчість та етнографія " - важливе джерело вивчення музичного фольклору (1960-1995 рр.) / В. І. Пальоний // Підготовка студентів музично-педагогічного факультету Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського до навчально-виховної роботи в школі : добірка статей / Вінницький обласний інститут післядипломної освіти. – Жмеринка, 1998. – С. 51-54
  59. Пальоний Володимир Іванович. Піснями встелені шляхи (До 90-річчя з дня народження Платона Іларіоновича Майбороди) / В. І. Пальоний, І. В. Магльона // Наукові записки. Серія: Педагогіка і психологія. – Вінниця, 2006. – Вип. 18. – С. 101-105
  60. Пальоний Володимир Іванович. Розвиток баянного мистецтва в культурі України (1990-2000 рр.) / В. І. Пальоний // Наукові записки. Серія: Педагогіка і психологія. – Вінниця, 2005. – Вип. 12. – С. 81-84
  61. Пацкань Ірина Вікторівна. Хорове виконавство як невід'ємна складова музичної культури школярів / І.В. Пацкань // Наукові записки. Серія: Педагогіка і психологія. – Вінниця, 2005. – Вип. 16. – С. 167-171.
  62. Петрушенко Вікторія Вікторівна. Методичні аспекти роботи з високими голосами на початковому етапі навчання / В. В. Петрушенко // Наукові записки. Серія: Педагогіка і психологія. – Вінниця, 2005. – Вип. 16. – С. 106-109.
  63. Петрушенко Вікторія Вікторівна. Особливості німецької вокальної школи / В. В. Петрушенко // Наукові записки. Серія: Педагогіка і психологія. – Вінниця, 2005. – Вип. 14. – С. 111-112.
  64. Поплавська Ю. Використання нових інформаційних технологій у процесі навчання молодших школярів музиці / Ю. Поплавська // Наукові записки. Серія: "Початкове навчання" : збірник матеріалів науково-практичної конференції викладачів і студентів / ред. кол.: Г. С. Тарасенко, Л. В. Любчак, В. С. Штифурак. – Вінниця : ВДПУ імені Михайла Коцюбинського, 2005. – Випуск 3. – С. 60-62
  65. Поплавська Ю. О. Творчий підхід до організації пізнавальної діяльності молодших школярів на уроці музики / Ю. О. Поплавська // Актуальні проблеми мистецької підготовки майбутнього вчителя (VІ школа методичного досвіду) : матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю, 28-29 листопада 2016 року / ред. кол.: Л. С. Бровчак, Л. В. Старовойт. – Вінниця : ФОП Корзун Д. Ю., 2016. – С. 208-214
  66. Поплавська, Юлія Олександрівна. Музична грамота у початковій школі : навч.-метод. посіб. / Ю. О. Поплавська. – Вінниця, 2006
  67. Поплавська Юлія Олександрівна. Художній аналіз музичних творів у системі організації музично-дидактичних ігор у початковій школі / Ю. О. Поплавська // Наукові записки. Серія: Педагогіка і психологія. – Вінниця, 2005. – Вип. 12. – С. 153-157
  68. Поплавська, Юлія Олександрівна. Художній аналіз музичних творів у системі організації музично-дидактичних ігор у початковій школі / Ю.О. Поплавська // Наукові записки. Серія: Педагогіка і психологія. – Вінниця, 2005. – Вип. 12. – С. 153-157
  69. Проблеми і перспективи розвитку мистецької освіти в Україні : матеріали засідання "Круглого столу" наукових керівників студентських робіт Третьої Міжнародної науково-практичної конференції студентів та молодих науковців "Слов'янське музичне мистецтво у контексті європейської культури" / ред. кол.: С. В. Подолянчук, О. Є. Верещагіна-Білявська, О. П. Бурська. – Вінниця, 2009
  70. Прушковська Н. Н. Художньо-педагогічний аналіз творів Леонтовича М. Д. на заняттях з хорового диригування / Н. Н. Прушковська // Підготовка студентів музично-педагогічного факультету Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського до навчально-виховної роботи в школі : добірка статей / Вінницький обласний інститут післядипломної освіти. – Жмеринка, 1998. – С. 55-59
  71. Рогаль В. Г. Музична бесіда в початковій школі : Навчально-методичний посібник для студентів факультету підготовки вчителів початкових класів за спеціальністю 7.010104 "Початкове навчання та англійська мова" / В. Г. Рогаль. – Вінниця, 2005
  72. Рогаль Вікторія Георгіївна. Удосконалення у майбутніх вчителів навичок підбору акомпанементу до дитячої пісні / В. Г. Рогаль // Наукові записки. Серія: Початкове навчання / Інститут педагогіки і психології. – Вінниця : ВДПУ ім. М. Коцюбинського, 2008. – Вип. 6 Ч. 1. – С. 222-225
  73. Рогаль Вікторія Георгіївна. Удосконалення у майбутніх вчителів навичок підбору акомпанементу до дитячої пісні / В. Г. Рогаль // Наукові записки. Серія: Початкове навчання / Інститут педагогіки і психології. – Вінниця : ВДПУ ім. М. Коцюбинського, 2008. – Вип. 6, Ч. 1. – С. 222-225
  74. Синіцин В. М. "І будє кожен як вчитель його" / В. М. Синіцин // Підготовка студентів музично-педагогічного факультету Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського до навчально-виховної роботи в школі : добірка статей / Вінницький обласний інститут післядипломної освіти. – Жмеринка, 1998. – С. 59-64
  75. Синюк Юрій Олексійович. Історичний розвиток музичної педагогіки та методики музичного виховання в Україні XVI-XVIII ст. / Ю. О. Синюк // Наукові записки. Серія: Педагогіка і психологія. – Вінниця, 2005. – Вип. 14. – С. 84-87.
  76. Слов'янське музичне мистецтво в контексті європейської культури : матеріали ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції молодих учених та студентів. Ч. ІІ / ред. кол.: С. В. Подолянчук, О. Є. Верещагіна-Білявська, О. П. Бурська. – Вінниця, 2009
  77. Слов'янське музичне мистецтво в контексті європейської культури : матеріали ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції молодих учених та студентів. Ч. 1 / ред. кол.: С. В. Подолянчук, О. Є. Верещагіна-Білявська, О. П. Бурська. – Вінниця, 2009
  78. Слов'янське музичне мистецтво в контексті європейської культури : матеріали Міжнародної науково-практичної конференції студентів та аспірантів (28 листопада-2 грудня 2005 року) / ред. кол.: С. В. Подолянчук, О. Є. Верещагіна, О. П. Бурська. – Вінниця, 2005
  79. Тарасенко Г. С. Мистецтво як фактор екологізації суспільної свідомості / Г. С. Тарасенко // Підготовка студентів музично-педагогічного факультету Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського до навчально-виховної роботи в школі : добірка статей / Вінницький обласний інститут післядипломної освіти. – Жмеринка, 1998. – С. 67-72
  80. Театральними стежками : методичні матеріали з організації музично-театралізованої діяльності молодших школярів / уклад. Ю. Гринюк. – Вінниця, 2010
  81. Теплова О. Загальні зауваги до проблеми початкового навчання у дитячих музичних закладах в класі фортепіано / О. Теплова, О. Троянова // Слов'янське музичне мистецтво в контексті європейської культури : матеріали ІV Міжнародної науково-практичної конференції молодих учених та студентів / ред. кол.: О. П. Бурська, О. Є. Верещагіна-Білявська, Н. В. Ліва. – Вінниця : ВДПУ, 2011. – С. 65-67
  82. Третяк, Віра Іванівна. Пізнання вокальної спадщини як аспект формування особистості майбутнього вчителя / В. І. Третяк // Наукові записки. Серія: Педагогіка і психологія. – Вінниця, 2005. – Вип. 12. – С. 52-53
  83. Третяк, Віра Іванівна. Пізнання вокальної спадщини як аспект формування особистості майбутнього вчителя / В. І. Третяк // Наукові записки. Серія: Педагогіка і психологія. – Вінниця, 2005. – Вип. 12. – С. 52-53
  84. Федорчук Світлана Федорівна. Громадянське виховання засобами музики як важливий компонент сучасної системи освіти в Україні / С. Ф. Федорчук // Наукові записки. Серія: Педагогіка і психологія. – Вінниця, 2005. – Вип. 16. – С. 179-181
  85. Федорчук Світлана Федорівна. Громадянське виховання засобами музики як важливий компонент сучасної системи освіти в Україні / С. Ф. Федорчук // Наукові записки. Серія: Педагогіка і психологія. – Вінниця, 2005. – Вип. 16. – С. 179-181
  86. Холодкова Л. П. Збірник мелодій для музичного диктанту і гармонічного аназізу на матеріалі творів українських композиторів : навч.-метод. посіб. для викладачів та студентів музично-педагогічних факультетів / Л. П. Холодкова ; рец. А. І. Іваницький, С. Й. Лісецький. – Вінниця, 2000
  87. Черкашина Олеся Валентинівна. До питання дослідження кобзарства в працях науковців XIX-XX століть / О. В. Черкашина // Наукові записки. Серія: Педагогіка і психологія. – Вінниця, 2006. – Вип. 18. – С. 207-211.
  88. Черкашина Олеся Валентинівна. До питання дослідження кобзарства в працях науковців XIX-XX століть / О. В. Черкашина // Наукові записки. Серія: Педагогіка і психологія. – Вінниця, 2006. – Вип. 18. – С. 207-211.
  89. Шатковська І. Вплив французької літератури на формування творчих задумів П. І. Чайковського / Ірина Шатковська // Наукові записки. Серія: Філологія (Мовознавство) : збірник наукових праць / гол. ред. Н. Л. Іваницька, ред. кол.: Н. М. Павликівська, І. Я. Завальнюк. – Вінниця : Планер, 2015. – Випуск № 22. – С. 312-317
  90. Шатковська І. Просвітницько-педагогічні аспекти творчої діяльності російських композиторів XIX століття / І. Шатковська, О. Верещагіна-Білявська // Слов'янське музичне мистецтво в контексті європейської культури : матеріали ІV Міжнародної науково-практичної конференції молодих учених та студентів / ред. кол.: О. П. Бурська, О. Є. Верещагіна-Білявська, Н. В. Ліва. – Вінниця : ВДПУ, 2011. – С. 77-80
  91. Шатковська І. С. Балетна творчість П. І. Чайковського як прояв симфонічного мислення композитора / І. С. Шатковська // Актуальні проблеми мистецької підготовки майбутнього вчителя (VІ школа методичного досвіду) : матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю, 28-29 листопада 2016 року / ред. кол.: Л. С. Бровчак, Л. В. Старовойт. – Вінниця : ФОП Корзун Д. Ю., 2016. – С. 105-108
  92. Шатковська, І. С. Вплив педагогічної діяльності П. І. Чайковського на розвиток російської професійної музичної освіти / І. С. Шатковська, О. Є. Верещагіна-Білявська // Наукові записки. Серія: Педагогіка і психологія / ред. М. О. Давидюк, ред. кол.: В. І. Шахов, Р. С. Гуревич, Н. Г. Ничкало. – Вінниця : Нілан-ЛТД, 2012. – Випуск №36. – С. 387-391
  93. Шатковська І. С. Вплив польських композиторів на становлення української фортепіанної музики / І. С. Шатковська // Наукові записки. Серія: Педагогіка і психологія / ред. кол.: В. І. Шахов, Р. С. Гуревич, О. В. Акімова. – Вінниця : Нілан-ЛТД, 2014. – Випуск № 41. – С. 457-461
  94. Шатковська, І. С. Музичне слов'янознавство у контексті становлення наукового підходу до вивчення історії музики / І. С. Шатковська // Наукові записки. Серія: Педагогіка і психологія / ред. кол.: В. І. Шахов, О. В. Акімова, Б. А. Брилін. – Вінниця : Нілан-ЛТД, 2015. – Випуск № 44. – С. 365-369
  95. Шатковська І. С. Основні аспекти музичної педагогіки П. І. Чайковського / І. С. Шатковська // Наукові записки. Серія: Педагогіка і психологія / ред. кол.: В. І. Шахов, О. В. Акімова, Б. А. Брилін. – Вінниця : Нілан-ЛТД, 2015. – Випуск № 44. – С. 240-243
  96. Шатковська І. С. Російсько-французькі художні зв'язки у творчості П. І. Чайковського / І. С. Шатковська, О. Є. Верещагіна-Білявська // Наукові записки. Сер.: Історія : зб. наук. праць / за заг. ред. П. С. Григорчука. – Вінниця : ДП "ДКФ", 2014. – Вип. 22. – С. 182-187

Список статей з періодики в ЕК (2015-2017 р. видання).


  1. Авдєєва О. Чому на свято до жінок прийшов кумедний Губка Боб? : свято 8 Березня для середньої групи / Ольга Авдєєва // Музичний керівник. – 2016. – № 1. – С. 40-49.
  2. Андренко Н. Музичні дарунки : конспект музичного заняття з використанням ІКТ для дітей середньої групи / Наталія Андренко // Музичний керівник. – 2016. – № 12. – С. 33-38.
  3. Анікіна О. Снігова руханка : сценарій розваги для дітей молодшої групи / Ольга Анікіна // Музичний керівник. – 2015. – № 11. – С. 47-48.
  4. Антоник Н. В. "Відеосольфеджіо" на уроках музики / Н. В. Антоник // Мистецтво та освіта. – 2015. – №4. – С. 10-13.
  5. Аристова Л. Подорож планетою музики : дидактична казка на уроках музичного мистецтва / Л. Аристова, А. Резниченко // Учитель початкової школи. – 2016. – № 5. – С. 24-26.
  6. Бабичева Т. Особливості роботи над музичною казкою Карла Орфа / Тетяна Бабичева // Музичний керівник. – 2016. – № 12. – С. 28-32.
  7. Балабко О. Олександр Вертинський, нащадок Гоголя. Шляхами артиста : уривки з роману-есе / Олександр Балабко // Українське слово. – 2015. – № 32-33; 26 серпня-1 вересня (№ 34). – С. 8-9.
  8. Барабаш О. Музично-ритмічне виховання за системою Еміля Жак-Далькроза у запитаннях і відповідях / Ольга Барабаш // Музичний керівник. – 2016. – № 9. – С. 10-21.
  9. Бахарева Т. Дмитрий Гнатюк: "Былой силы в моём голосе уже нет, но душа моя, наверное, будет петь всегда" : Легендарному украинскому баритону исполнилось 90 лет / Таисия Бахарева // Факты и комментарии. – 2015. – 3 апреля (№ 59). – С. 23.
  10. Безкоровайний Б. Пам'яті майстра : у січні 2015-го виповнилося 135 років від дня народження композитора Василя Безкоровайного / Богдан Безкоровайний // Музика. – 2015. – № 6. – С. 40-41.
  11. Березовська Т. Велика небезпека маленького вогника : музична казка для дітей старшої групи / Тетяна Березовська // Музичний керівник. – 2016. – № 10. – С. 34-36.
  12. Березовська Т. Автомобільна сімейка маленького Опелька : музична казка для дітей старшого дошкільного віку / Тетяна Березовська // Музичний керівник. – 2015. – № 11. – С. 28-33.
  13. Березовська Т. Пригода в автомобільному містечку : тематична розвага для дітей старшої групи / Тетяна Березовська // Музичний керівник. – 2015. – № 6. – С. 36-44.
  14. Березовська Т. Пригоди Буратіно на шляху до Країни Знань : випускне свято для дітей старшої групи / Тетяна Березовська // Музичний керівник. – 2015. – № 3. – С. 33-47.
  15. Березовська Т. Синиччина наука : екологічна казка про ознаки різних пір року для дітей старшої групи / Тетяна Березовська // Музичний керівник. – 2015. – № 12. – С. 33-37.
  16. Бессонова І. В. Ла Скала : матеріал для уроків муз. мист. та худож. культ. / І. В. Бессонова // Мистецтво в школі. – 2016. – № 6. – С. 40-41
  17. Бєлікова В. В. Ще раз про періодизацію розвитку української музичної культури / В. В. Бєлікова // Імідж сучасного педагога. – 2015. – № 2. – С. 47-50
  18. Бобрікова О. Чи можна навчитися "бачити" звуки / Ольга Бобрікова // Музичний керівник. – 2016. – № 11. – С. 4-8.
  19. Боднар С. Лікувальна сила музичного фольклору / Світлана Боднар, Алла Гончарук // Музичний керівник. – 2016. – № 7. – С. 28-33.
  20. Божко Т. М. Володимир Івасюк - мистецька гордість України : [позакласний захід] / Т. М. Божко // Вивчаємо українську мову та літературу. Позакласна робота. – 2016. – № 4. – С. 2-7.
  21. Божок Тетяна. Формування патріотизму як особистісного ресурсу учнів засобами музичного мистецтва / Т. Божок // Мистецтво та освіта. – 2015. – № 3. – С. 19-25
  22. Бойко О. Як осінь фарби шукала : музична казка для дітей середньої групи / Ольга Бойко // Музичний керівник. – 2016. – № 8. – С. 32-41.
  23. Бойченко С. З чого зроблений місяць? : сценарій родинного свята у стилі "Арт-м'юзік сейшн" / Світлана Бойченко // Музичний керівник. – 2016. – № 7. – С. 44-49.
  24. Бойченко С. Зірочка та її друзі : музична казка для дітей старшої та середньої груп / Світлана Бойченко // Музичний керівник. – 2015. – № 2. – С. 36-40.
  25. Бойченко С. Інтерактивні музичні ігри: універсальний метод навчання / Світлана Бойченко // Музичний керівник. – 2015. – № 6. – С. 27-35.
  26. Бондарчук В. "Са-Фі-Дансе": лабораторія здоров'я і творчості / В. Бондарчук, О. Мархель, Е. Колесникова // Музичний керівник. – 2015. – № 12. – С. 27-32.
  27. Борисенко І. Ретро-вечірка у Діда Мороза : сценарій новорічного свята для дітей старшої групи / Інна Борисенко // Музичний керівник. – 2016. – № 10. – С. 45-50.
  28. Борисова Т. Логоритмічна гра "Допоможемо бабусі" / Тетяна Борисова, Лариса Кучер // Музичний керівник. – 2016. – № 9. – С. 39-41.
  29. Брусовцова Л. Хор рук / Лариса Брусовцова // Музичний керівник. – 2016. – № 5. – С. 22-26.
  30. Бузаєва Н. Диво-оркестр : конспект домінантного музичного заняття для дітей старшої групи / Наталія Бузаєва // Музичний керівник. – 2015. – № 7. – С. 30-35.
  31. Бундєєва Т. Кульбабка та сонечко : конспект традиційного заняття для дітей молодшої групи / Тетяна Бундєєва // Музичний керівник. – 2016. – № 4. – С. 22-25.
  32. Бурлетова І. Ференц Ліст - угорський геній і віртуоз : мист. захід / І. Бурлетова // Мистецтво в школі. – 2016. – № 12. – С. 26-29
  33. Бухарева Т. Тото Кутуньо: "Мне кажется, и украинцы и итальянцы очень эмоциональны. Мы близко к сердцу принимаем чужую боль, желая во что бы то ни стало помочь" / Таисия Бухарева // Факты и комментарии. – 2015. – 2 декабря (№ 221). – С. 9.
  34. Васкан В. А музика звучить : проект / Валентина Васкан // Початкова школа. – 2017. – № 1. – С. 64.
  35. "Весна", "Сонечко стріли", "Вже зима минула", "Вербова гілочка", "Білка купила мобілку", "Мишка-шкряботушка" : дитячі пісні // Музичний керівник. – 2015. – № 2. – С. 50-55.
  36. "Кольорова парасолька", "Пролісок", "Шпачок", "Місяченько", "хто у будці живе?", "Пісня бджілки", "А у мамочки є я!" : пісні для дітей // Музичний керівник. – 2016. – № 4. – С. 44-51.
  37. Вишинська Н. Play the game with me! або Англійська мова в ігрових піснях / Наталя Вишинська // Музичний керівник. – 2016. – № 3. – С. 13-19.
  38. Вишинський В. Творчість у режимі онлайн / Віталій Вишинський // Музичний керівник. – 2016. – № 11. – С. 17-19.
  39. Вовк Т. "Веселкова" музика від дідуся Гайдна : конспект музичного заняття для дітей старшої гшрупи / Тетяна Вовк, Олена Магар, Юлія Мікітюк // Музичний керівник. – 2016. – № 3. – С. 20-25.
  40. Вовк Т. "Зелений театр" просто неба: шкарпеткові фантазії / Тетяна Вовк // Музичний керівник. – 2015. – № 8. – С. 26-32.
  41. Вовк Т. Дитячі портфоліо з музичного виховання / Тетяна Вовк // Музичний керівник. – 2015. – № 11. – С. 16-19.
  42. Вовк Т. Ляльки для театру кухлів: творчість, утілена в життя / Тетяна Вовк // Музичний керівник. – 2016. – № 2. – С. 30-33.
  43. Вовк Т. Мажор і Мінор у Музичному Королівстві : конспект музичного заняття з гурткової роботи для дітей старшої групи / Тетяна Вовк // Музичний керівник. – 2015. – № 4. – С. 16-20.
  44. Вовк Т. Пригоди Мобілайчика в Музичному Королівстві : конспект музичного заняття для дітей старшої групи / Тетяна Вовк // Музичний керівник. – 2016. – № 1. – С. 8-13.
  45. Вовк Т. Театр на фартушку / Тетяна Вовк // Музичний керівник. – 2016. – № 4. – С. 26-32.
  46. Вовк Т. Тематичний проект "Малюємо музику" / Тетяна Вовк // Музичний керівник. – 2016. – № 11. – С. 9-16.
  47. Вовк Т. Усі до саду, або Музичні ігри на майданчику / Тетяна Вовк // Музичний керівник. – 2016. – № 8. – С. 23-26.
  48. Вовк Т. Як коза і зозулька музичними інструментами стали / Тетяна Вовк // Музичний керівник. – 2016. – № 6. – С. 4-8.
  49. Войтенко О. На межі - як життя у нескінченному : [про композитора В. Загорцева] / О. Войтенко // Українська музична газета. – 2016. – Квітень-червень (№ 2). – С. 2, 8.
  50. Всегда любить : [об Уитни Хьюстон] // Лиза. – 2015. – № 34. – С. 32-33.
  51. Вусик Т. Графік роботи музичного керівника: тонкощі складання / Тетяна Вусик // Музичний керівник. – 2016. – № 9. – С. 4-9.
  52. Вусик Т. Дощу секрети хочу взнати : конспект інтегрованого музичного заняття за методикою Карла Орфа для дітей старшої групи / Тетяна Вусик // Музичний керівник. – 2015. – № 9. – С. 20-26.
  53. Вусик Т. Експерименти зі звуками / Тетяна Вусик // Музичний керівник. – 2015. – № 8. – С. 11-14.
  54. Вусик Т. Равликові привітання : сценарій Свята мами для дітей молодшого групи / Т. Вусик // Музичний керівник. – 2017. – № 1. – С. 39-42.
  55. Вусик Т. Свято цяточки : сценарій розваги для дітей середньої групи / Тетяна Вусик, Оксана Турець // Музичний керівник. – 2017. – № 4. – С. 44-48.
  56. Гаврилюк Н. Диво-будиночок, у якому живе мистецтво / Наталія Гаврилюк, Марина Просяник // Музичний керівник. – 2016. – № 8. – С. 19-22.
  57. Гайшинець Н. Казочки-концерти з класичною музикою / Наталія Гайшинець // Музичний керівник. – 2015. – № 7. – С. 45-49.
  58. Гайшинець Н. Як маленький Гриць Україну рятував : музична казка для лялькового театру / Наталія Гайшинець // Музичний керівник. – 2016. – № 6. – С. 23-32.
  59. Галкіна Л. Орієнтовне календарно-тематичне планування змісту уроків за програмою "Музичне мистецтво" / Л. Галкіна // Шкільний світ. – 2015. – Липень (№ 13). – С. 1-16 (Дод.).
  60. Гарасимів Н. Небесна майстерня : свято для дітей середньої групи / Надія Гарасимів, Олена Ломакіна // Музичний керівник. – 2015. – № 10. – С. 30-38.
  61. Герасимова Ю. Особливості вокальної роботи з дошкільниками / Юлія Герасимова // Музичний керівник. – 2016. – № 10. – С. 20-22.
  62. Гетьман О. Діалог музики та живопису : урок музичного мистецтва з елементами критичного мислення в 5-му класі / О. Гетьман // Шкільний світ. – 2017. – Березень (№ 5). – С. 13-21.
  63. Гладких О. Осінні пригоди у світі ПЛЮСПЛЮС : сценарій свята для молодших та середніх дошкільників / Ольга Гладких // Музичний керівник. – 2016. – № 8. – С. 42-47.
  64. Глухова О. Логоритміка - говоримо, рухаємося та музикуємо! / Оксана Глухова // Музичний керівник. – 2015. – № 9. – С. 13-19.
  65. Глушко Н. П. "Ой весна, весна, днем красна" : [сценарій заходу] / Н. П. Глушко // Мистецтво в школі. Музика. Образотворче мистецтво. Художня культура. – 2015. – № 4. – С. 45-47.
  66. Голос Америки, душа - України : [про американську співачку Квітку Цісик] // Українське слово. – 2015. – 4-10 березня (№9). – С. 9.
  67. Гончар М. Подорож до країни чарівних фей : конспект комплексного музичного заняття для дітей старшої групи / Марина Гончар, Дмитро Градовий // Музичний керівник. – 2015. – № 2. – С. 19-22.
  68. Гончарова Н. Музика в мультиплікації : українська анімація / Н. Гончарова // Шкільний світ. – 2017. – Червень (№ 11). – С. 1-9 (Дод.).
  69. Григор'єва Т. За лаштунками роботи з дитячим хором / Тетяна Григор'єва, Ольга Андріанова, Юлія Герасимова // Музичний керівник. – 2016. – № 4. – С. 12-16.
  70. Гринишин М. Народжена співати : [Соломія Крушельницька] / М. Гринишин // Музика. – 2016. – № 1. – С. 40-42.
  71. Гусак О. Дивоказка зими : конспект інтегрованого заняття з пріоритетом завдань на розвиток креативності для дітей старшої групи / Олена Гусак // Музичний керівник. – 2017. – № 1. – С. 30-34.
  72. Гусак О. ПОСУДОляндія, або в гостях у Федори : розвага з пріоритетом завдань на розвиток креативності для дітей старшої групи / Олена Гусак, Тетяна Брайко // Музичний керівник. – 2016. – № 2. – С. 39-48.
  73. Гущіна Л. Їжачкова пригода : сценарій музичної казки для дітей середньої та старшої групи / Людмила Гущіна // Музичний керівник. – 2016. – № 10. – С. 27-33.
  74. Демків М. Пісня і танець : конспект уроку музичного мистецтва, 4-й клас / М. Демків // Шкільний світ. – 2017. – Березень (№ 5). – С. 5-12 (Дод.).
  75. Денисенко А. Вокальні розмальовки / Анна Денисенко // Музичний керівник. – 2016. – № 4. – С. 17-19.
  76. Денисенко Т. Ляльковий бал у дитячому садку : тематичний конкурс-огляд для дітей дошкільного віку / Тетяна Денисенко, Ірина Бегерська // Музичний керівник. – 2015. – № 4. – С. 25-32.
  77. Джемула Г. Як малесеньке страшило звірів переполошило : новорічне свято для дітей середньої та старшої груп / Галина Джемула // Музичний керівник. – 2015. – № 10. – С. 39-47.
  78. Дитячі пісні : Ялиня, Зайчик, Нічка-новорічка, Різдвяна, Новорічний хоровод : [слова та ноти] // Музичний керівник. – 2015. – № 11. – С. 49-54.
  79. Дитячі пісні "Фея", "Тролейбус", "Завітайте на обід!", "Весняна дивина", "Мама, матуся", "Білі слони" // Музичний керівник. – 2015. – № 1. – С. 45-54.
  80. Дитячі пісні : Капелюх, Літо, Кіт Васька // Музичний керівник. – 2015. – № 6. – С. 45-51.
  81. Довженко В. Цар Музики в гостях у Посейдона : музична розвага для дітей старшої групи / Вікторія Довженко // Музичний керівник. – 2016. – № 5. – С. 32-37.
  82. Довженко В. Як Зима з Весною зустрілася : сценарій розваги для дітей середньої групи / Вікторія Довженко // Музичний керівник. – 2015. – № 1. – С. 12-16.
  83. Донська Г. Вокальна гра у "кішки-мишки", або ігрове розспівування / Ганна Донська // Музичний керівник. – 2016. – № 6. – С. 18-22.
  84. Дубинянская Яна. Виктор Цой : Звезда последнего героя / Яна Дубинянская // Личности. – 2015. – № 4 (80). – С. 82-103.
  85. Дудка С. Як пісня друзів помирила : конспект музичного заняття із застосуванням мнемотехнічних прийомів за методикою Геннадія Чепурного для дітей п'ятого року життя / Світлана Дудка // Музичний керівник. – 2015. – № 12. – С. 17-21.
  86. Євтодьєва А. Як заохотити дітей до чистого й виразного співу / Алла Євтодьєва // Музичний керівник. – 2016. – № 10. – С. 23-26.
  87. Жартун О. Веселкова пригода маленького Іванка / Ольга Жартун // Музичний керівник. – 2015. – № 1. – С. 7-11.
  88. Жартун О. Концерт маленьких віртуозів / Ольга Жартун // Музичний керівник. – 2015. – № 2. – С. 33-35.
  89. Жартун О. Майструємо бубон граючись / Ольга Жартун // Музичний керівник. – 2015. – № 2. – С. 44-46.
  90. Жартун О. Озвучуємо казку про веселих гномиків Му, Зи й Ка / Ольга Жартун // Музичний керівник. – 2015. – № 8. – С. 23-25.
  91. Жартун О. Таємниці музичної майстерні: як виготовити з дітьми сопілку, барабан та скрипку / Ольга Жартун // Музичний керівник. – 2015. – № 8. – С. 15-18.
  92. Жук О. Збитошний літургійник : 200-річчю від дня народження українського Гімну Михайла Вербицького присвячується / Ольга Жук // Україна молода. – 2015. – 4 березня (№ 31). – С. 11.
  93. Завалко К. Метод Шінічі Сузукі: вивчай музику неначе мову / Катерина Завалко // Музичний керівник. – 2015. – № 9. – С. 9-12.
  94. Завальнюк А. Ф. Особливості музичної творчості українського композитора Миколи Леонтовича / А. Ф. Завальнюк // Наукові записки. Сер.: Історія : зб. наук. праць / за заг. ред. О. А. Мельничука. – Вінниця : ФОП Корзун Д. Ю., 2016. -Вип. 24. – С. 56-62
  95. Завісько Н. Звичайна іграшка - цілий музичний світ / Наталя Завісько // Музичний керівник. – 2016. – № 10. – С. 15-19.
  96. Завісько Н. Інтегрований музичний розвиток / Наталія Завісько // Музичний керівник. – 2016. – № 12. – С. 20-27.
  97. Заводяна Н. Яскраві зустрічі з краплинками води : музикотерапевтичне заняття з використанням елементів педагогіки Марії Монтессорі / Наталія Заводяна, Олена Таушан // Музичний керівник. – 2015. – № 10. – С. 25-29.
  98. Задніпровська Л. Діва Марія квіти сіяла, Спас поливав - нам поміч давав : розвага для дітей старшої групи / Лариса Задніпровська // Музичний керівник. – 2016. – № 6. – С. 43-51.
  99. Залуцький О. Перший композитор Буковини (до 180-річчя від дня народження Сидора Воробкевича) / О. Залуцький // Музика. – 2016. – № 4. – С. 34-35.
  100. Залуцький О. Чародій співу - Денис Руснак : [до 185 річчя відомого буковинського співака] / Олександр Залуцький // Музика. – 2016. – № 2. – С. 32-33.
  101. Заріцька Н. Джаз у Вінниці 30-х / Наталія Заріцька // Українська музична газета. – 2015. – Липень-вересень (№ 3). – С. 5.
  102. Ильченко В. На своей волне : группа "Грин Грей" / Виктория Ильченко // Viva. – 2015. – № 11. – С. 24-29.
  103. Іваниця Г. Добродійні гостини Сонцезайчика і Краплинки : конспект інтегрованого заняття-розваги для дітей старшої групи / Галина Іваниця, Тетяна Вусик // Музичний керівник. – 2015. – № 6. – С. 15-22.
  104. Івасик-телесик, Білочка, Гном, Водохреща : слова та ноти дитячих пісень // Музичний керівник. – 2015. – № 12. – С. 43-49.
  105. Ізотов В. Іванків дуб : музична казка / Валентин Ізотов // Музичний керівник. – 2015. – № 3. – С. 14-17.
  106. Ізотов В. Музична гра "Біла квочка" / Валентин Ізотов // Музичний керівник. – 2015. – № 7. – С. 36-39.
  107. Календарно-тематичне планування уроків курсу "Музичне мистецтво" : 4 клас // Мистецтво та освіта. – 2015. – № 1-2. – С. 64-68
  108. Калинковицька І. Відлуння : Борис Гмиря та Єлизавета Чавдар / Ірина Калинковицька // Музика. – 2015. – № 6. – С. 8-11.
  109. Карпенко О. Життя і Віра автора українського гімну : [Вербицький Михайло] / О. Карпенко // Дзеркало тижня. – 2015. – 7 березня (№ 8). – С. 13.
  110. Картун А. Формування творчих здібностей дітей за допомогою музично-ритмічних і танцювальних рухів / Антоніна Картун // Музичний керівник. – 2015. – № 4. – С. 4-10.
  111. Коваль О. П. Його величність - хліб : [сценарій заходу] / О. П. Коваль // Мистецтво в школі. Музика. Образотворче мистецтво. Художня культура. – 2015. – № 4. – С. 39-44.
  112. Ковзанка, Їде Святий Миколай, Новорічна казка, Сніжинки : дитячі пісні // Музичний керівник. – 2016. – № 11. – С. 47-53.
  113. Козеревич О. Осінь на пташиному дворі : осіннє театралізоване свято для дітей молодшої та середньої груп / Оксана Козеревич // Музичний керівник. – 2015. – № 8. – С. 33-40.
  114. Коломієць Т. І розум свій вправляємо, і граємо, і музики закони відкриваємо : розвиток мислення на уроках музики / Т. Коломієць // Учитель початкової школи. – 2015. – № 8. – С. 31-33.
  115. Коляда Ігор. Діячі українського національного відродження : Історичні портрети. Микола Лисенко : Гетьман української музики : (науково-популярний нарис) / І. Коляда // Історія в школі. – 2016. – № 4. – С. 1-4
  116. Коляда Ігор. Діячі українського національного відродження : Історичні портрети. Микола Лисенко : Гетьман української музики : "Музична пам'ять розвивалась у нього дивовижно": Дитинство: : (науково-популярний нарис) / І. Коляда // Історія в школі. – 2016. – № 7/8. – С. 13-18
  117. Коляда Ігор. Діячі українського національного відродження : Історичні портрети. Микола Лисенко : Гетьман української музики : "З того моменту став найзавзятішим українофілом" Університетські роки. Початок музичної діяльності : науково-популярний нарис / І. Коляда // Історія в школі. – 2016. – № 11/12. – С. 1-4
  118. "Ліпимо сніговичка", "Ой, Метелиця-Зима", "Жирафа", "Мавпоччин буквар", "От би мені коника" : дитячі пісні // Музичний керівник. – 2016. – № 12. – С. 47-50.
  119. "Літо вдяглося в квіти", "Весела пісенька", "Червень", "Прилетіла бджілка", "Вітання з днем народження", "Радіє дитсадок" : пісні для дітей // Музичний керівник. – 2016. – № 5. – С. 47-54.
  120. Коляда Ігор. Діячі українського національного Відродження : Історичні портрети. Микола Лисенко : Гетьман української музики : Заробітчанство. Микола Лисенко на Таращанщині (1865-1867) / І. Коляда // Історія в школі. – 2017. – № 1/2. – С. 13-16
  121. Комаровська Оксана. Життя як відзеркалення доби: Людмила Хлєбникова - ювіляр! / О. Комаровська // Мистецтво та освіта. – 2016. – № 2. – С. 55-59
  122. Комлікова А. Особливості використання фонограми "мінус-голос" у роботі з дітьми дошкільного віку / Анастасія Комлікова // Музичний керівник. – 2015. – № 4. – С. 11-15.
  123. Кондратець І. Умови для розвитку музичних здібностей дошкільників / Інна Кондратець // Музичний керівник. – 2016. – № 2. – С. 4-7.
  124. Кондратюк В. Весна в капелюшку : сценарій свята для дітей середньої групи / Вікторія Кондратюк // Музичний керівник. – 2015. – № 1. – С. 17-24.
  125. Кондратюк В. Весна крокує в гості до малят : конспект тематичного музичного заняття-розваги для дітей молодшої групи / Вікторія Кондратюк // Музичний керівник. – 2015. – № 2. – С. 13-18.
  126. Кондратюк В. Патріотична композиція "Діти без війни" / Вікторія Кондратюк // Музичний керівник. – 2016. – № 4. – С. 33-34.
  127. Копиця-Карабиць М. З висоти земної вічності : [до 120-річчя від дня народження Б. М. Лятошинського] / М. Копиця-Карабиць // Музика. – 2015. – № 3/5. – С. 4-11.
  128. Копко Л. І. Інтегрований урок музичного мистецтва як засіб формування особистості школяра / Л. І. Копко // Мистецтво в школі. Музика. Образотворче мистецтво. Художня культура. – 2015. – № 4. – С. 2-8.
  129. Корнійчук В. Як вогненна блискавка... : до 85-ліття від дня народження Олександра Білаша / Володимир Корнійчук // Музика. – 2016. – № 2. – С. .
  130. Косенко Павло. Унісон трьох мистецтв / П. Косенко // Мистецтво та освіта. – 2015. – № 4. – С. 46-51
  131. Костецька О. Колисанка мого дитинства : сценарій фестивалю-конкурсу колискової пісні / Оксана Костецька, Вікторія Свята // Музичний керівник. – 2015. – № 9. – С. 36-41.
  132. Костина-Кассанелли Наталия. Полина Виардо: Драматический голос эпохи / Н. Костина-Кассанелли // Личности. – 2016. – № 6(94). – С. 101-121
  133. Кравцова Н. Є. Музикотерапія як засіб естетичної корекційно-розвивальної роботи з учнями підліткового віку на уроках музичного мистецтва / Н. Є. Кравцова // Актуальні проблеми мистецької підготовки майбутнього вчителя (VІ школа методичного досвіду) : матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю, 28-29 листопада 2016 року / ред. кол.: Л. С. Бровчак, Л. В. Старовойт. – Вінниця : ФОП Корзун Д. Ю., 2016. – С. 133-137
  134. Кривко І. Тріо бандуристів : музично-інтелектуальний турнір для дітей та батьків / Ірина Кривко // Музичний керівник. – 2016. – № 6. – С. 38-42.
  135. Крижановська Т. Бесіди за фортепіано, або Коли музичне сприймання стає джерелом творчості / Тетяна Крижановська, Олена Чекеренда // Музичний керівник. – 2015. – № 10. – С. 18-24.
  136. Крутій К. Термінологічне поле музичного заняття в дошкільному навчальному закладі / Катерина Крутій // Музичний керівник. – 2015. – № 11. – С. 4-8.
  137. Кулинич Л. Музичний квест "Лебедине озеро" : конспект тематичного музичного заняття для дітей старшої групи / Людмила Кулинич // Музичний керівник. – 2015. – № 2. – С. 28-32.
  138. Кулішко Т. "Смачна" дидактика для розвитку відчуття ритму / Тетяна Кулішко // Музичний керівник. – 2015. – № 8. – С. 19-22.
  139. Кулішко Т. Композиторські паралелі в розрізі часу / Тетяна Кулішко // Музичний керівник. – 2016. – № 12. – С. 44-45.
  140. Кураксіна О. І. Назустріч канікулам ("Музичне мистецтво", 5-й клас) / О. І. Кураксіна // Мистецтво в школі. Музика. Образотворче мистецтво. Художня культура. – 2015. – № 4. – С. 9-11.
  141. Кучеренко М. Діагностика рівня музичних, артистичних та творчих здібностей дошкільників на початку навчального року / Марина Кучеренко // Музичний керівник. – 2015. – № 9. – С. 4-8.
  142. Кучеренко М. Щоб свято було святом: запитуєте - відповідаємо / Марина Кучеренко // Музичний керівник. – 2016. – № 5. – С. 4-10.
  143. Лановенко Н. В. Вплив італійського Bel canto на розвиток українського мистецтва / Н. В. Лановенко // Актуальні проблеми мистецької підготовки майбутнього вчителя (VІ школа методичного досвіду) : матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю, 28-29 листопада 2016 року / ред. кол.: Л. С. Бровчак, Л. В. Старовойт. – Вінниця : ФОП Корзун Д. Ю., 2016. – С. 100-103
  144. Лебедєва Н. Застосування комп'ютерних технологій в організації співочої діяльності у дитячому садку / Наталія Лебедєва // Музичний керівник. – 2016. – № 1. – С. 4-7.
  145. Лендєл О. Англійська мова попід руку з музикою / Олена Лендєл // Музичний керівник. – 2017. – № 4. – С. 20-25.
  146. Лендєл О. Інтерактивне музичне читання за мотивами англомовної колядки / Олена Лендєл // Музичний керівник. – 2016. – № 11. – С. 31-34.
  147. Литвин І. Секрети вдалого свята / Інна Литвин // Музичний керівник. – 2016. – № 2. – С. 8-13.
  148. Литовченко В. Мелодекламація - дієвий прийом для розвитку вокальних здібностей / Валентина Литовченко // Музичний керівник. – 2016. – № 4. – С. 4-11.
  149. Лобова О. Тематичне планування уроків музичного мистецтва в 4 класі / Ольга Лобова // Початкова школа. – 2015. – № 9. – С. 39-44.
  150. Лук'яниця Н. Нумо грати, або Знайомимося із барабумами та шушариками / Наталя Лук'яниця // Музичний керівник. – 2015. – № 8. – С. 4-10.
  151. Лютько Л. Музичний світ казки / Любов Лютько // Музичний керівник. – 2015. – № 1. – С. 4-6.
  152. Мавроді М. Розрізнення музикальних голосів / М. Мавроді // Дефектолог. – 2016. – Квітень (№ 4). – С. 15–16.
  153. Магар О. Графічні рисунки у вокальній роботі з дітьми / Олена Магар // Музичний керівник. – 2015. – № 11. – С. 9-15.
  154. Малашевська І. Заняття з музикотерапії: поради педагогам / Ірина Малашевська // Музичний керівник. – 2016. – № 7. – С. 4-5.
  155. Малашевська І. Музикотерапія та дитяче свято: як "подружити ці антиподи? / Ірина Малашевська; Анна Островерха // Музичний керівник. – 2016. – № 7. – С. 34-38
  156. Малюта М. Ознайомлюємо батьків з основними напрямами музикотерапії / Марина Малюта, Ольга Савчук, Олена Чаплінська // Музичний керівник. – 2016. – № 7. – С. 39-43.
  157. "Мама - то найліпший Айболить", "Привітання для матусі", "Обіцянка", "Бабуня Солодуня" : дитячі пісні // Музичний керівник. – 2016. – № 1. – С. 50-55.
  158. Мамина криниця : Дитячі пісні / Лирик Г. Клок, Комп. В. Сириця // Мистецтво в школі. – 2015. – № 1. – С. 45: нот
  159. Манюк Г. Зустріч з музичними китами : навчально-виховний захід / Галина Манюк // Початкова школа. – 2017. – № 1. – С. 28-29
  160. Маслий М. "Мы стояли под дверью и слушали, как рождается мелодия. Папа потом говорил, что, сочиняя музыку, думал не о черемухе, а о маме в свадебном наряде" : ровно 50 лет назад была написана песня "Черемшина", ставшая в Украине воистину народной и полюбившаяся миллионам слушателей за пределами страны / М. Маслий // Факты и комментарии. – 2015. – 9 июля (№ 120). – С. 10.
  161. Маслий М. Получив в подарок от Игоря Билозира три кассеты с записями его песен, артист Константин Степанков изумлённо воскликнул: "Неужели всё это написал ты?! Так не бывает..." : Исполнилось 60 лет со дня рождения известного украинского композитора / Михаил Маслий // Факты и комментарии. – 2015. – 2 апреля (№ 58). – С. 12.
  162. Материні мальви : Дитячі пісні / муз. М. Хорташко ; лирик А. Булачек // Мистецтво в школі. – 2015. – № 2. – С. 39
  163. Мелікова К. Музична гра-розвага "Стриб-скік" / Катерина Мелікова // Музичний керівник. – 2016. – № 2. – С. 34-36.
  164. Мельник В. Вони так і не зустрілись... : [музей П. Чайковського] / В. Мельник // Вінниччина. – 2016. – 13 січня (№ 4). – С. 7.
  165. Мельніченко Т. Музичні ігри до Великодня / Тетяна Мельніченко // Музичний керівник. – 2016. – № 3. – С. 34-37.
  166. Мережко Ю. Музично-дидактична гра: три аспекти / Юлія Мережко // Музичний керівник. – 2016. – № 8. – С. 4-7.
  167. Ми пишаємось Україною; Як ти любиш Україну; Наша дума, наша пісня; Рідна мова; Моя Україно! : дитячі пісні // Музичний керівник. – 2015. – № 3. – С. 48-55.
  168. Миронова З. Розтопимо модну шубу Снігової Баби : театралізована розвага для дітей старшої групи / Зінаїда Миронова // Музичний керівник. – 2015. – № 12. – С. 38-42.
  169. Мись С. Скрипунці та дзенькалки в руках у музичних майстрів / Світлана Мись // Музичний керівник. – 2016. – № 11. – С. 41-44.
  170. Митюк Г. Переможе доброта : музична вистава для дітей старшої групи / Ганна Митюк, Олена Савчук // Музичний керівник. – 2016. – № 4. – С. 35-43.
  171. Мікітюк Ю. Галерея звукових картин у музичній залі / Юлія Мікітюк, Олена Магар // Музичний керівник. – 2015. – № 10. – С. 10-17.
  172. Мікітюк Ю. Мнемотехніка у роботі музичного керівника / Юлія Мікітюк // Музичний керівник. – 2016. – № 5. – С. 17-21.
  173. Морозова О. Зимова фантазія : тематичне музичне заняття з використанням методики Карла Орфа для дітей старшої групи / Оксана Морозова // Музичний керівник. – 2016. – № 1. – С. 14-17.
  174. Музиченко Я. Сашко Лірник: Казку пропускаю крізь себе... : Відомий казкар і музикант - про прадивість казки, кота з таємничим іменем та про український мультсеріал, який третій рік ховають від людей / Ярослава Музиченко // Україна молода. – 2016. – 13-14 травня (№ 59). – С. 13.
  175. Музичук А. І на тім рушникові... : Олександр Таранець завдяки пісні через 26 років зустрівся з сестрою / Аркадій Музичук // Україна молода. – 2016. – 30 березня (№ 39). – С. 13.
  176. Музыка Л. Александр Ярмола: "Название "Укроп", придуманное сепаратистами с целью унизить наших военных, теперь с гордостью носят представители патриотического движения в Украине" : Известная казак-рок-группа "Гайдамаки" презентовала альбом "Укроп" и отправилась в тур по восточным городам страны / Лилия Музыка // Факты и комментарии. – 2015. – 6 мая (№ 78). – С. 9.
  177. Найдич В. Я сам! Розвиток креативних здібностей дитини під час самостійної музичної гри / В. Найдич // Музичний керівник. – 2017. – № 4. – С. 26-32.
  178. Наконечна С. Із холодним серцем співати не можна : Цьогорічна лауреатка Шевченківської премії солістка Національної опери Анжеліна Швачка розповідає "УМ" про ікебану від японців за "Кармен", відчуття "третім оком" диригентської палички та партнерів, у чиїх очах самі лише ноти / Світлана Наконечна // Україна молода. – 2016. – 13-14 травня (№ 59). – С. 14.
  179. Неветрова О. Музика Весни : конспект традиційного музичного заняття для дітей старшої групи / Олена Неветрова // Музичний керівник. – 2015. – № 2. – С. 23-27.
  180. Непорожня С. Ми щиро любимо свою Україну! : відкрите музичне заняття для дітей середньої та старшої груп / Світлана Непорожня // Музичний керівник. – 2015. – № 3. – С. 8-13.
  181. Нина Матвиенко : 10 фактов о легенде // Viva. Україна. – 2015. – № 6. – С. 66.
  182. Ніколаєва О. Аліса в Країні знань : театралізована розвага з елементами англійської мови та малювання / Олена Ніколаєва // Музичний керівник. – 2016. – № 5. – С. 38-46.
  183. Ніколаєва О. Місяць, Зорі та Злий Чарівник : театралізована хореографічна постановка для дітей старшої групи / Олена Ніколаєва // Музичний керівник. – 2015. – № 12. – С. 22-26.
  184. Одинцов П. М. Еволюція кларнетного концерту в XVIII столітті : на прикладі творів Я. Стамця та В. А. Моцарта / П. М. Одинцов // Мистецтво в школі. – 2016. – № 6. – С. 14-18
  185. Олексюк Ольга. Воспитательный потенциал трансцендентных духовных ценностей в сфере музыкального искусства / О. Олексюк // Мистецтво та освіта. – 2017. – № 1. – С. 2-7
  186. Онішко І. Музичний LEGOграй / Ірина Онішко // Музичний керівник. – 2016. – № 2. – С. 14-19.
  187. Палагнюк В. "Звукова мапа" веселої ферми / Віолетта Палагнюк // Музичний керівник. – 2016. – № 9. – С. 35-38.
  188. Палагнюк В. Як "дідух" з "бородою" на обжинках гуляли : свято обжинків для дітей старшої групи / Віолетта Палагнюк // Музичний керівник. – 2015. – № 8. – С. 41-45.
  189. Патлань Ю. Професор Київської консерваторії до 130-річчя з дня народження митця / Юлія Патлань // Шкільна бібліотека плюс. – 2016. – Січень (№ 1-2). – С. 28-31.
  190. Пилипчак М. Забуті колядки, або традиції святкування дітьми Різдва / М. Пилипчак // Музичний керівник. – 2016. – № 11. – С. 20-30.
  191. Пилипчак М. Музичне виховання дітей та народна спадщина / Марія Пилипчак // Музичний керівник. – 2016. – № 10. – С. 4-14.
  192. Підлісна З. Смачний борщ : музично-театралізована вистава для дітей середньої та старшої груп / Злата Підлісна // Музичний керівник. – 2015. – № 7. – С. 50-54.
  193. Пісенна колекція : [Півень-співень, Я на хмарці у небо полину, Матуся, Місячна доріжка, Їжачок і жучок, Ми - випускники, Садочку рідний, прощавай!] // Музичний керівник. – 2015. – № 4. – С. 44-53.
  194. Пісні для дітей: "Медальйон та бульйон", "На хмарці", "Де ти, літо?", "Парасолі та плащі", "Ходить осінь золотиста" // Музичний керівник. – 2015. – № 9. – С. 42-53.
  195. Плахотнюк С. UJAM: створюємо сингл онлайн / Сергій Плахотнюк // Музичний керівник. – 2016. – № 4. – С. 20-21.
  196. Позняк-Хоменко Н. Золота зірка Василя Зінкевича : Легенда української пісні скромно і без пафосу відсвяткував своє 70-річчя / Наталка Позняк-Хоменко // Україна молода. – 2015. – 6 травня (№ 60). – С. 12.
  197. Поляковська С. "Notr-Dame de Paris" у Вінниці : у Вінниці на відкритій сцені поставили мюзикл / С. Поляковська // Українська музична газета. – 2015. – Квітень-червень (№ 2). – С. 9.
  198. Поплавська Ю. О. Творчий підхід до організації пізнавальної діяльності молодших школярів на уроці музики / Ю. О. Поплавська // Актуальні проблеми мистецької підготовки майбутнього вчителя (VІ школа методичного досвіду) : матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю, 28-29 листопада 2016 року / ред. кол.: Л. С. Бровчак, Л. В. Старовойт. – Вінниця : ФОП Корзун Д. Ю., 2016. – С. 208-214
  199. Почути Тараса : Дитячі пісні / Лирик В. Яремчук, Комп. М. Бєлова // Мистецтво в школі. – 2015. – № 1. – С. 44: нот
  200. Прокопович Т. Композиторський автограф: як розповісти дітям про автора музики / Тетяна Прокопович // Музичний керівник. – 2015. – № 10. – С. 4-9.
  201. Прокопович Т. Концертна педагогіка в дитячому садку / Тетяна Прокопович // Музичний керівник. – 2016. – № 3. – С. 4-12.
  202. Прокопович Т. Лесин рояль : музична казка / Тетяна Прокопович // Музичний керівник. – 2016. – № 11. – С. 35-40.
  203. Разборщук К. Музика на піску / Катерина Разборщук // Музичний керівник. – 2015. – № 6. – С. 23-26.
  204. Рева Валентин. Музика в контексті соціальної практики особистості / В. Рева // Мистецтво та освіта. – 2015. – № 3. – С. 12-15
  205. Рожко Ірина. Мнемотехніки в розвитку музичної пам'яті молодших школярів / І. Рожко // Мистецтво та освіта. – 2016. – № 3. – С. 13-16
  206. Романовська І. Та слава не згине - стрілецькая слава : тематичне музичне свято для дітей середньої та старшої груп / Ірина Романовська, Надія Мазурук, Ольга Капущак // Музичний керівник. – 2015. – № 3. – С. 18-26.
  207. Романюк І. Готуємо свято в дитячому садку від А до Я / Ірина Романюк // Музичний керівник. – 2017. – № 1. – С. 4-11.
  208. Савченко К. Українські мелодії в сучасній музиці : позакласний захід для учнів 6-8-х класів / К. Савченко // Шкільний світ. – 2017. – Квітень (№ 7) . – С. 11-21 (Дод.).
  209. Свято пісні : Дитячі пісні / Лирик В. Сириця, Комп. В. Сириця // Мистецтво в школі. – 2015. – № 1. – С. 46: нот
  210. Семешко А. Полеміст, Дон Кіхот : композитор, диригент А. Білошицький / А. Семешко // Українська музична газета. – 2015. – Квітень-червень (№ 2). – С. 11.
  211. Сергаєва Н. Танцюйте, "ритмічні" стаканчики! / Ніна Сергаєва // Музичний керівник. – 2016. – № 2. – С. 20-25.
  212. Сергієнко Світлана. Література про музику для школярів і педагогів / С. Сергієнко // Мистецтво та освіта. – 2015. – № 4. – С. 23-26
  213. Сердюк О. П. Методи формування музичного сприймання у молодших школярів / О. П. Сердюк // Мистецтво та освіта. – 2015. – №4. – С. 14-19.
  214. Сердюк Оксана. Методи формування музичного сприймання у молодших школярів / О. Сердюк // Мистецтво та освіта. – 2015. – № 4. – С. 14-19
  215. Сердюченко Н. Уранці на пасіці : розвага з елементами музикотерапії для дітей середньої групи / Наталія Сердюченко // Музичний керівник. – 2016. – № 7. – С. 50-55.
  216. Синяк І. Подорож до Країни мрій : конспект музичного заняття для дітей старшої групи / Ірина Синяк // Музичний керівник. – 2015. – № 4. – С. 21-24.
  217. Скорик К. "Від серця до серця, від батька до сина" : Михайлові та Володимирові Івасюкам присвячується : [позакласний захід] / Катерина Скорик // Українська мова і література в школах України. – 2016. – № 7/8. – С. 78-85
  218. Скорик К. Кохання - як пісня, пісні - як кохання : урок-ліричний концерт за творчістю поета- пісняра Володимира Івасюка / Катерина Скорик // Українська мова і література в школах України. – 2017. – № 2. – С. 31-35.
  219. Скринченко В. Чаклун у балахоні П'єро : [Олександр Вертинський] / В. Скринченко // Українська музична газета. – 2016. – Січень-березень (№ 1). – С. 9.
  220. Скуратовська О. Казка про композитора Гріга, гномів та глиняну жабку / Ольга Скуратовська // Музичний керівник. – 2016. – № 2. – С. 26-29.
  221. Скуратовська О. Концерт-казка, або Велика музика для маленьких слухачів / Ольга Скуратовська // Музичний керівник. – 2015. – № 11. – С. 20-24.
  222. Скуратовська О. Про Королівство Музики та чаклунку Фальш : концерт-казка для дітей дошкільного віку / Ольга Скуратовська // Музичний керівник. – 2015. – № 11. – С. 25-27.
  223. Сметанская О. Никита Высоцкий: "За несколько месяцев до смерти отец в стихах практически указал ее дату: "Уйду я в это лето в малиновом плаще" : ровно 35 лет назад перестало биться сердце знаменитого поэта, актера и исполнителя песен / Ольга Сметанская // Факты и комментарии. – 2015. – 24 июля (№ 131). – С. 15.
  224. Сметанская О. Геннадий Гладков: "Король в "Бременских музыкантах" поёт моим голосом" : Известный композитор отмечает 80-летний юбилей / Ольга Сметанская // Факты и комментарии. – 2015. – 10 февраля (№ 22). – С. 9.
  225. Соболєвська С. Музичні пригоди Сашка і Світланки : сценарій казкової вистави для дітей старшої групи / Світлана Соболєвська // Музичний керівник. – 2015. – № 1. – С. 34-41.
  226. Степаненко Я. Кузьма "Скрябин" : Чтобы помнили... / Ярослав Степаненко // Viva! Україна. – 2015. – № 3. – С. 4-13.
  227. Степанова Н. Музичний образ. Робота над музичним образом у класі фортепіано із застосуванням традиційної та інноваційної технологій : відкритий урок / Н. Степанова // Шкільний світ. – 2017. – Червень (№ 11). – С. 10-15 (Дод.).
  228. Стребкова О. В. Образний зміст музики. Вранішня зоря романтизму ("Музичне мистецтво", 7-й клас) / О. В. Стребкова // Мистецтво в школі. Музика. Образотворче мистецтво. Художня культура. – 2015. – № 4. – С. 30-34.
  229. Таміліна І. "Як смерті крила морок землю криє..." : пам'яті Миколи Миколайовича Філімонова / Ілона Таміліна // Українська музична газета. – 2015. – Січень-березень (№ 1). – С. 10.
  230. Таскіна Лариса. Закохані в музику / Л. Таскіна // Мистецтво та освіта. – 2016. – № 2. – С. 59
  231. Таушан О. Палітра емоцій твого Дня народження : заняття-практикум для вихователів / Олена Таушан, Оксана Шевчук, Наталія Заводяна // Музичний керівник. – 2016. – № 7. – С. 13-17.
  232. Товстенко О. Бешкетник у країні казок : фрагмент випускного свята / Ольга Товстенко // Музичний керівник. – 2016. – № 3. – С. 45-51.
  233. Товтін Олена Юріївна. Молитва за Україну / Лирик Олена Товтін, комп. Олена Товтін // Мистецтво в школі. – 2016. – № 4. – С. 47
  234. Тодорова Л. Д. Розвиток пізнавальних інтересів на уроках музики в початковій школі / Л. Д. Тодорова // Мистецтво та освіта. – 2015. – №4. – С. 19-22.
  235. Тодорова Ліляна. Розвиток пізнавальних інтересів на уроках музики в початковій школі / Л. Тодорова // Мистецтво та освіта. – 2015. – № 4. – С. 19-22
  236. "Тому що прийшла зима", "Святий, святий Миколай", "Зелена гостя" : дитячі пісні // Музичний керівник. – 2016. – № 10. – С. 51-54.
  237. Трофімченко І. "Ранкові зустрічі" з музикою / Ірина Трофімченко, Алла Туркот // Музичний керівник. – 2016. – № 1. – С. 23-31.
  238. Трофімченко І. Музика дощу : конспект заняття з музичної терапії для дітей дошкільного віку / Ірина Трофімченко, Віра Шаронова, Наталія Сімон // Музичний керівник. – 2015. – № 6. – С. 10-14.
  239. Трофімченко І. Музика й стихія : мастер-клас з музикотерапії для музичних керівників / Ірина Трофімченко, Наталія Сімон, Віра Шаронова // Музичний керівник. – 2016. – № 7. – С. 6-12.
  240. Трофімченко І. Насінинка доброти : конспект заняття з музикотерапії для дітей молодшої групи / Ірина Трофімченко, Віра Шаронова, Наталія Сімон // Музичний керівник. – 2016. – № 3. – С. 26-29.
  241. Трофімченко І. У колі друзів : цикл музикотерапевтичних занять для дітей-переселенців та їхніх батьків / Ірина Трофімченко, Алла Туркот // Музичний керівник. – 2016. – № 7. – С. 18-27.
  242. Турчин Т. Методичні особливості викладання української музики в початковій загальній музичній освіті / Тамара Турчин // Початкова школа. – 2015. – № 2. – С. 33-38
  243. Турчин Т. Початкова загальна музична освіта : обгрунтування підходів до оновлення змісту / Т. Турчин // Рідна школа. – 2016. – № 7. – С. 27-31.
  244. Федорець М. О. Чи потрібно дитину навчати музики? / М. О. Федорець // Управління школою. – 2016. – № 22/24 . – С. 43-45.
  245. Фір С. Розвиваємо гармонійну особистість із раннього віку / Світлана Фір // Музичний керівник. – 2016. – № 12. – С. 14-19.
  246. Фір С. Розвиток уваги та пам'яті в дітей за допомогою музичних ігор / Світлана Фір // Музичний керівник. – 2016. – № 5. – С. 11-16.
  247. Фоміна О. Музичні лампочки - кришталеві звуки Нового року / Олена Фоміна // Музичний керівник. – 2016. – № 11. – С. 45-46.
  248. Хижняк Ігор. Рок-н-ролл: Реальность в информациооном пространстве США и Великобританни / І. Хижняк // Історія в школі. – 2016. – № 11/12. – С. 40-46
  249. Хомуленко Л. Подорож до країни мелодій : конспект музичного заняття для дітей старшої групи / Любов Хомуленко // Музичний керівник. – 2016. – № 8. – С. 27-31.
  250. Хребтова А. Роль українських народних музичних інструментів у патріотичному вихованні дошкільників / Анжела Хребтова, Олена Первишова, Ірина Дубровіна // Музичний керівник. – 2016. – № 6. – С. 9-17.
  251. Хриплива Ю. Школа акторської майстерності: розігруємо етюди-пантоміми / Юлія Хриплива // Музичний керівник. – 2016. – № 8. – С. 15-18.
  252. Хрустінський В. Веселий брейн-ринг : інтелектуально-розважальна гра на природничу тематику для дітей старшої групи / Віталій Хрустінський // Музичний керівник. – 2015. – № 7. – С. 40-44.
  253. Хрустінський В. Сила музики окрилює душу, або Освітній проект з формування духовно-моральних цінностей у дошкільників / Віталій Хрустінський // Музичний керівник. – 2015. – № 12. – С. 10-16.
  254. Цимбал І. Врятована фантазія : вистава до випускного свята у дитячому садку / Ірина Цимбал // Музичний керівник. – 2016. – № 3. – С. 38-44.
  255. Чамор І. У пошуках гри, або а місіс Тиша проти... : конспект відкритого інтегрованого музичного заняття / Ірина Чамор // Музичний керівник. – 2015. – № 9. – С. 27-33.
  256. Чепур О. Ходить квітень по землі - вже кінець зимовій млі : конспект музичного заняття з елементами музикотерапії для дітей старшої групи / Олена Чепур // Музичний керівник. – 2016. – № 3. – С. 30-33.
  257. Черкаська Г. Кохання, народжене в Україні : [Ференц Ліст і Кароліна] / Г. Черкаська // Українське слово. – 2015. – 11-17 листопада (№ 45). – С. 14.
  258. Чертова К. Українські посиденьки в Тринди-Бринди-Співайлівці / Каріна Чертова // Музичний керівник. – 2015. – № 3. – С. 27-32.
  259. Чеснєйша Л. На гостинах у ноток, або Навчаємо музичної грамоти / Людмила Чеснєйша // Музичний керівник. – 2016. – № 1. – С. 18-22.
  260. Чеснєйша Л. Нотний будиночок, або Казка про Білочку Мелодію, Їжачка Оркестра та Борсучка Акомпанемента / Людмила Чеснєйша // Музичний керівник. – 2016. – № 5. – С. 27-31.
  261. Чи звучатиме арфа в Україні? / Олександра Гумен // Музика. – 2016. – № 5/6. – С. 32-35.
  262. Чижова О. Григорій Давидовський - ентузіаст хорової справи / Олена Чижова // Українська музична газета. – 2015. – Жовтень-Грудень (№ 4). – С. 11.
  263. Чому це сумує уся дітвора?, Весело в садочку, Пісня випускників, Не забудемо свій дитячий садок! : дитячі пісні // Музичний керівник. – 2016. – № 3. – С. 52-55.
  264. Чудовець А. Кольорова весна : святковий ранок для дітей молодшої групи / Анжела Чудовець // Музичний керівник. – 2016. – № 1. – С. 32-39.
  265. Чудовець А. Як Віслючок шукав свою маму : сценарій музично-драматичної вистави для дітей старшої групи / Анжела Чудовець // Музичний керівник. – 2015. – № 1. – С. 25-33.
  266. Чудовець А. Як Муха-Цокотуха Новий рік зустрічала : сценарій новорічного свята для дітей молодшої групи / Анжела Чудовець // Музичний керівник. – 2016. – № 10. – С. 37-44.
  267. Шатковська І. Вплив французької літератури на формування творчих задумів П. І. Чайковського / Ірина Шатковська // Наукові записки. Серія: Філологія (Мовознавство) : збірник наукових праць / гол. ред. Н. Л. Іваницька, ред. кол.: Н. М. Павликівська, І. Я. Завальнюк. – Вінниця : Планер, 2015. -Випуск №22. – С. 312-317
  268. Шатковська І. С. Балетна творчість П. І. Чайковського як прояв симфонічного мислення композитора / І. С. Шатковська // Актуальні проблеми мистецької підготовки майбутнього вчителя (VІ школа методичного досвіду) : матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю, 28-29 листопада 2016 року / ред. кол.: Л. С. Бровчак, Л. В. Старовойт. – Вінниця : ФОП Корзун Д. Ю., 2016. – С. 105-108
  269. Шатковська І. С. Музичне слов'янознавство у контексті становлення наукового підходу до вивчення історії музики / І. С. Шатковська // Наукові записки. Серія: Педагогіка і психологія / ред. кол.: В. І. Шахов, О. В. Акімова, Б. А. Брилін. – Вінниця : Нілан-ЛТД, 2015. -Випуск № 44. – С. 365-369
  270. Шатковська І. С. Основні аспекти музичної педагогіки П. І. Чайковського / І. С. Шатковська // Наукові записки. Серія: Педагогіка і психологія / ред. кол.: В. І. Шахов, О. В. Акімова, Б. А. Брилін. – Вінниця : Нілан-ЛТД, 2015. – Випуск № 44. – С. 240-243
  271. Швачко Т. "Український соловейко" : до 85-річчя Євгенії Мірошниченко / Тетяна Швачко // Музика. – 2016. – № 3. – С. 40-42.
  272. Швачко Т. Оперна Шевченкіана / Тетяна Швачко // Музика. – 2015. – № 6. – С. 30-33.
  273. Швець С. Аватари в Україні : сценарій розваги для дітей середньої та старшої груп / Світлана Швець // Музичний керівник. – 2015. – № 11. – С. 39-46.
  274. Шевченко І. Врятує світ лиш доброта : ековалеологічне театралізоване дійство для дітей старшого дошкільного віку / Ірина Шевченко, Тетяна Григор'єва // Музичний керівник. – 2015. – № 4. – С. 33-41.
  275. Шевченко Ю. Співпраця музичного керівника з родинами вихованців / Юлія Шевченко // Музичний керівник. – 2016. – № 6. – С. 33-37.
  276. Шестова І. Осеневі помічники : сценарій осіннього свята для дітей середньої групи / Інна Шестова // Музичний керівник. – 2016. – № 9. – С. 42-51.
  277. Шуть М. Інтерпретаційно-виконавські музичні ігри: крок до творчості, краси, оригінальності / Микола Шуть // Музичний керівник. – 2015. – № 2. – С. 4-12.
  278. Шуть М. Флеш-ігри - дарунки зимової пори / Микола Шуть // Музичний керівник. – 2015. – № 12. – С. 4-9.
  279. Шуть М. Чарівне свято: методи та прийоми створення святкового настрою в дітей / Микола Шуть // Музичний керівник. – 2016. – № 12. – С. 4-13.
  280. Щастя в кожного своє, Я по вулиці іду, Ведмедів гопак, Равлик : дитячі пісні // Музичний керівник. – 2016. – № 2. – С. 49-54.
  281. Щиголєва А. В. Звіролаш : Мюзикл для дитячого хору та солістів / А. В. Щиголєва ; комп. А. Щиголєва // Мистецтво в школі. – 2015. – № 1. – С. 38-39
  282. Щиголєва А. В. Музичний матеріал : додаток / А. В. Щиголєва ; комп. А. Щиголєва // Мистецтво в школі. – 2015. – № 1. – С. 40-43: нот
  283. Якуніна Т. Мелодія синього неба : сценарій пісенно-патріотичної композиції, присвячений Небесній сотні / Тетяна Якуніна // Початкова школа. – 2015. – № 4. – С. 47-49.
  284. Якуніна Т. Мелодія синього неба : сценарій пісенно-патріотичної композиції, присвячений Небесній сотні / Тетяна Якуніна // Початкова школа. – 2015. – № 4. – С. 47-49.
  285. Яновська Н. Фіксики на святі мами : сценарій весняного свята для дітей середньої та старшої груп / Неля Яновська // Музичний керівник. – 2017. – № 1. – С. 43-51.
  286. Яремчук І. Інтерактивні музично-дидактичні ігри, створені у програмі Microsoft PowerPoint / Ірина Яремчук // Музичний керівник. – 2016. – № 8. – С. 8-14.
  287. Ярмошенко О. Вольтрон - оборонець Всесвіту : сценарій розваги з використанням технології "Са-Фі-Дансе" для дітей старшого дошкільного віку (спільно з родинами вихованців) / Олена Ярмошенко // Музичний керівник. – 2016. – № 12. – С. 39-43.

Список мультимедійних видань


  1. 78И
    B69
    Bocelli Andrea. My Christmas [Electronic resource]
    / A. Bocelli, D. Foster. - Электрон. видео данные в формате .avi. - 2009
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
  2. 78(Н)
    Н85
    Nhe Beatles : Ноты из репертуара Битлз. [Ноти] [Электронный ресурс].
    - Электр. текст в формате .pdf. - [Днепропетровск]. – Эл. опт. диск (CD-ROM) : ноти
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
  3. 781
    Б83
    Бортнянський Дмитро Степанович. Концерты для хора [Электронный ресурс] : [сборник]
    / Д. С. Бортнянський. - Электрон. звук. дан. в формате .mp3. – 1990. – Эл. опт. диск (DVD-ROM)
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
  4. 781
    В67
    Брилін Едуард. Оленка Маленька : зб. пісень для дітей (аудідодаток)
    / Е. Брилін ; аранж., запис і мастерінг М. М. Юхновський. - Вінниця, 2010. – Ел. опт. диск (DVD-ROM)
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
  5. 78И
    В11
    В поисках Бетховена. [Відеозапись] = In Search of Beethover : документальний фильм : в 2 ч
    / реж. Ф. Грабский. – 2008. – Эл. опт. диск (CD-ROM)
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
  6. 781
    В42
    Видеоуроки для скрипача. [Відеозапис] : видеофильм.
    - [Днепропетровск]. – Эл. опт. диск (DVD-ROM)
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
  7. 781
    В66
    Вокальні твори Едуарда Бриліна
    / співає В. Шпортько. - Вінниця : Нова книга, 2010. – Ел. опт. диск (CD-ROM)
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
  8. 78
    Д64
    Должанский А. Н. Краткий музыкальный словарь [Электронный ресурс]
    / А. Н. Должанский. - Электр. текст в формате .djvu. - СПб., 2000 эл. опт. диск (CD-ROM)
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
  9. 8У1.3
    З-59
    Зів'яле листя : Поетично-музична композиція
    / передмова Б. Олійник ; виконавець О. Биструшкін ; композ. М. Чембержі. - Ел. опт. диск (CD-ROM)
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
  10. 781
    З-44
    Звуки любимого фагота. [Звукозапис] : аудиозаписи : сб.. Сб. 1.
    - [Днепропетровск]. – Эл. опт. диск (CD-ROM)
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
  11. 781
    З-44
    Звуки любимого фортепиано. [Звукозапис] : аудиозаписи : сб. Сб. 1.
    - [Днепропетровск]. – Эл. опт. диск (CD-ROM)
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
  12. 781
    З-44
    Звучит старинный клавесин. [Звукозапис] : сб. аудиозаписей.
    - [Днепропетровск], [2009]. – Эл. опт. диск (CD-ROM)
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
  13. 78И
    З-72
    Знаменитые композиторы: Гайдн. Гендель. Равель. [Відеозапись] : документальний сериал ACADEM MEDIA.
    - [2000-2005]. – Эл. опт. диск (CD-ROM)
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
  14. 781
    К47
    Клавиры опер : сб.
    - Эл. опт. диск (DVD-ROM)
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
  15. 781
    М86
    Моцарт Амадей Вольфган. Симфонии [Звукозапис] [Электронный ресурс] : аудиозаписи
    / А. В. Моцарт. – Эл. опт. диск (DVD-ROM)
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
  16. 78
    М89
    Музыкальное образование : сб.
    - [Днепропетровск], [2010]. – Эл. опт. диск (CD-ROM)
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
  17. 78(Н)
    Н85
    Ноты вокальных сочинений. [Ноти] : сб.
    - [Днепропетровск]. – Эл. опт. диск (CD-ROM) : ноти
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
  18. 78(Н)
    Н85
    Ноты для альтиста. [Клавіри] : сб.
    - [Дніпропетровськ]. – Эл. опт. диск (CD-ROM) : ноти
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
  19. 78(Н)
    Н85
    Ноты для виолончелиста. [Клавіри] : сб.
    - [Дніпропетровськ]. – Эл. опт. диск (CD-ROM) : ноти
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
  20. 78(Н)
    Н85
    Ноты для пианиста [Электронный ресурс] : сборник.
    - Электрон. Текстовые и музыкальные данные. – Эл. опт. диск (CD-ROM) : ноти
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
  21. 78(Н)
    Н85
    Ноты для саксофониста. [Клавіри] : сб.
    - [Дніпропетровськ]. – Эл. опт. диск (DVD-ROM) : ноти
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
  22. 78(Н)
    Н85
    Ноты для скрипача. [Ноти] : сб.
    - [Дніпропетровськ]. – Эл. опт. диск (DVD-ROM) : ноти
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
  23. 78(Н)
    Н85
    Ноты для фаготиста [Электронный ресурс] : сборник].
    – Эл. опт. диск (CD-ROM) : ноти
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
  24. 78
    О-23
    Образи природи у фортепіанній музиці [Електронний ресурс] : літературно-музична композиція
    / викон. М. Антонівна; звукореж. К. Костенко. - Музичні дані в аудіо форматі. - К., 2013. – Ел. опт. диск (AUDIO-CD) : зв.
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
  25. 78
    О-60
    Оперные шедевры. [Звукозапис] : (Аудиозаписи) : сб.
    - Днепропетровск, 2009. – Эл. опт. диск (CD-ROM)
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
  26. 781
    О-65
    Оркестровая музыка. [Звукозапис] : аудиозаписи : сб.
    - [Днепропетровск] ]. – Эл. опт. диск (CD-ROM)
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
  27. 8У1.3
    Ш37
    Пісні співані Т. Г. Шевченком у різних життєвих ситуаціях [Электронный ресурс]
    / зукозапис О. Мартинчук. - Муз. дані. - Теронопіль : Навчальна книга - Богдан, 2014]. – Ел. опт. диск (AUDIO-CD) : зв.
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
  28. 781
    С56
    Современная трекерная музыка : аудиозаписи : сб.
    - [Днепропетровск]. – Эл. опт. диск (CD-ROM)
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
  29. 781
    У36
    Уилсон Рик. История флейты [Электронный ресурс]
    / Р. Уилсон. - Електр. текст в форматі .pdf. - Барнаул, 2009]. – Эл. опт. диск (DVD-ROM)
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
  30. 78И
    Ф78
    Фонохрестоматия по музыкальной литературе. Вып. 1: Зарубежная музыка VII-XVIII вв.
    / разработчик ГМУ им. Гнесиных. – Эл. опт. диск (CD-ROM)
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
  31. 78
    Ш38
    Шедевры классической музыки [Электронный ресурс] : 100 знаменитых произведений : на 4-х CD. Вып. 4: Русская музыка
    . - Эл. муз дан. - М. : Студия АРДИС, 2010. - (Музыка на все времена)
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)

    Самые известные произведения классической музыки

    Музыка звучит в исполнении знаменитых музыкантов: органиста Хельмута Вальхи; скрипачей Иегуди Менухина, Давида Ойстраха, Зино Франческатти, Яши Хейфеца; пианистов Клаудио Аррау, Вальтера Гизекинга, Святослава Рихтера, Шуры Черкасского. Известнейшими мировыми оркестрами управляют дирижеры Адриан Боулт, Бруно Вальтер, Герберт фон Караян, Отто Клемперер, Евгений Мравинский, Шарль Мюнш, Артуро Тосканини, Герман Шерхен и др.

  32. 781
    I67
    Школа счастья : песни Нины Ободянской [Электронный ресурс].
    - аудіо CD диск. Тескт в форматі .pdf ; зображ. в форматі .jpg. - Винница, 2016. – Эл. опт. диск (CD-ROM). - По благословению настоятеля Крестовоздвиженского храма протоиерея Николая Давидовского.

    Диск содержит '+' и '-' фонограммы песен в формате audio cd (прослушивать при помощи программы ) Windows Media Player, а также папки с текстами и нотами песен
    Примірники: всього:2 - ЗЕІ(2)


Електронні тексти в Інституційному репозитарії


  1. Боблієнко О. П. Формування поліхудожньої компетентності майбутнього вчителя музики у процесі фахової підготовки : дис. ... канд. пед. наук : [спец.] 13.00.04 "Теорія і методика проф. освіти" / Олена Павлівна Боблієнко ; Вінницький державний пед. ун-т імені Михайла Коцюбинського. - Вінниця, 2013. – 258 с.
  2. Завальнюк А. Ф. Особливості музичної творчості українського композитора Миколи Леонтовича / А. Ф. Завальнюк // Наукові записки Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Серія: Історія. Вип. 24. Збірник наукових праць / за заг. ред. проф. О. А. Мельничука. – Вінниця: ТОВ «Нілан-ЛТД», 2016. – С. 56-62.
  3. Кізім Вікторія. Класичний екзерсис з музичним супроводом - основа в підготовці майбутніх фахівців фізичної культури / Вікторія Кізім, Тамара Чернишенко // Фізична культура, спорт та здоров’я нації: збірник наукових праць. – Вип. 3 (22). – Вінниця: ТОВ «Планер», 2017. – С. 91-98
  4. Нестерович Богдан Іванович. Підготовка майбутніх учителів початкових класів до позакласної музично-виховної роботи з молодшими школярами: дис. ... канд. пед. наук: 13.00.04 "Теорія і методика професійної освіти" / Б. І. Нестерович ; Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського. – Вінниця, 2009. – 239 с.
  5. Підготовка майбутніх учителів початкових класів до організації музично-ігрової діяльності молодших школярів : автореф. дис. ... канд. пед. наук : [спец.] 13.00.04 "Теорія і методика проф. освіти" / Мар'євич Наталія Констянтинівна ; Вінницький держ. пед. ун-т імені Михайла Коцюбинського. – Захищена 16.09.2015. – Вінниця, 2015. – 20 с., 265 с
  6. Шатковська І. С. До питання історії розвитку російської музичної педагогіки (на прикладі діяльності М. А. Римського-Корсакова та П. І. Чайковського) / І. С. Шатковська, В. М. Фрицюк // Наукові записки Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Серія: Історія. Вип. 24. Збірник наукових праць / за заг. ред. проф. О. А. Мельничука. – Вінниця: ТОВ «Нілан-ЛТД», 2016. – C, 25-31
  7. Швець І. Б. Формування вокально-виконавської культури майбутнього педагога-музиканта як педагогічна проблема / І. Б. Швець // Сучасні інформаційні технології та інноваційні методики навчання в підготовці фахівців:методологія, теорія, досвід, проблеми. Випуск. 46. – 2016. – С. 337-340


Виставку сформовано за технологією "ЛОНГРИД" (long-form journalism), що набуває поширення в сучасній Інтернет-журналістиці та передбачає широке висвітлення теми, з використанням графіки та засобів мультимедіа.

НАШІ ПАРТНЕРИ



Besucherzahler
счетчик посещений