Оселі муз

До Міжнародного дня музеїв: віртуальна мультимедійна виставка


Б
І
Б
Л
І
О
Г
Р
А
Ф
І
Я
А
Р
Х
І
В

В
И
С
Т
А
В
О
К


ОСТРОВИ
ІСТОРІЇ
УКРАЇНА
МУЗЕЙНА
ПОДІЛЬСЬКІ
ПЕРЛИНИ
МУЗЕЙНИЙ
КРЕАТИВ

ОСТРОВИ ІСТОРІЇ



«Тому, хто досконалий – місце в музеї»

Еріх Марія Ремарк



«Музей: недільна резиденція мас»

Владислав Лоранц

Музеї (від давньогрецького — «дім Муз») — культурно-освітні та науково-дослідні заклади, призначені для вивчення, збереження та використання пам'яток природи, матеріальної і духовної культури, залучення громадян до надбань національної і світової історико-культурної спадщини (Вікіпедія).




УКРАЇНА МУЗЕЙНА



Сучасні музеї – це неймовірно цікаве й інтерактивне проведення часу

Анастасія Сукач



Музеї – це дзеркало суспільства

Віктор Карпов


ПОДІЛЬСЬКІ ПЕРЛИНИ



«Великі предмети мистецтва тільки тому й великі, що вони доступні і зрозумілі всім»

Лев Толстой

«Всі види мистецтв служать найбільшому з мистецтв – мистецтву жити на землі»

Бертольд Брехт




Поринути у далеке минуле, познайомитись з археологічними знахідками, що всебічно розкривають побут, культуру, віруванням людей, які жили на території краю від кам’яного віку до середньовіччя, дають можливість зали музеїв Поділля В Державному реєстрі музеїв України офіційно зареєстровано 72 музеї та заповідники Вінниччини





МУЗЕЙНИЙ КРЕАТИВ



«Витвір мистецтва - це куточок світу, побачений крізь призму певного темпераменту»

Еміль Золя

«Існують речі, які потрібно побачити, щоб знати, що на них не варто дивитись»

Ришард Подлевський








«Чим більше ходиш на виставки сучасного мистецтва, тим більше все нагадує тобі експонат, включаючи стілець для відвідувачів і вогнегасник»

Брайан Сьюелл

«Якщо гарненько подумати, то супермаркет – теж щось на кшталт музею»

Енді Уорхол













БІБЛІОТЕКА РЕКОМЕНДУЄ:



Книги Статті Інтернет-джерела

МУЗЕЇ В ЕЛЕКТРОННОМУ КАТАЛОЗІ (ЕК) БІБЛІОТЕКИ:

Книги Статті Автореферати та дисертації Праці викладачів
Цінні та рідкісні видання Медіаресурси (компакт-диски) Електронні видання Видання Інституційного репозитарію

Для повернення до даного розділу – використовуйте вертикальну кнопку "Бібліографія"

Для повернення до початку документа – використовуєте стрілку

Книжкові джерела





   


В39
Вечерський Віктор Васильович. Українські дерев'яні храми
/ В. В. Вечерський. – К. : Наш час, 2007. – 269 с. : іл. – (Невідома Україна)
Примірники: всього:2 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1), НАУК. АБОНЕМЕНТ(1)
Ця книжка розповідає про історико-мистецький феномен всесвітньо-історичного значення, який, на жаль, невблаганно відходить в минуле просто на очах нашого покоління – українську дерев'яну архітектуру – та про її найвище досягнення – український дерев'яний храм. За висновками авторитетних учених із різних країн (Баністер Флетчер, Девід Бакстон, Йозеф Стржиговський та ін.), наше дерев'яне церковне зодчество не має аналогів у народів світу. Не схоже воно, зокрема, й на те, що є в сусідів – поляків, словаків, росіян.
У розвідці йдеться про найзнаменитіші дерев'яні храми України, про цікаві події минувшини та видатних людей, пов'язаних із цими шедеврами, про збереження та реставрацію останніх, про наші вітчизняні музеї просто неба, які є чи не єдиним засобом урятувати такі пам'ятки.
Книжка розбиває усталене уявлення, ніби унікальні дерев'яні храми були і є тільки в Карпатах, – насправді вони трапляються по всій території України



   

379
Г70
Горовий Анатолій Васильович. Музеєзнавство в навчальному закладі
/ А. В. Горовий ; упоряд. О. Колонькова. – К. : Шкільний світ, 2011. – 120 с. – (Бібліотека "Шкільного світу")
Примірники: всього:2 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1), ЗБЕРІГ(1)
Книжка містить інформацію про формування музеїв та особливості проведення екскурсій, роботу з музейними фондами, зберігання та реставрацію експонатів, створення експозицій. Знайомить із деякими аспектами музейної педагогіки та напрямками роботи з учнями в цій галузі. Книга включає розділи "Весь світ – музей" та "Ландшафт як музей".
Стане в пригоді керівникам музеїв будь-яких навчальних закладів, а також усім, хто зацікавлений музейною проблематикою.



   

61(09)
С55
Собчук Галина Семеновна. Музей-усадьба Н. И. Пирогова = The Pirogov`s Estate Museum : путеводитель
/ Г. С. Собчук, П. А. Кланца. – 4-е изд. изм. и доп. - Одесса : Маяк, 1989. – 80 с. : фото.
Примірники: всього:3 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1), НАУК. АБОНЕМЕНТ(2)
В путеводителе рассказывается об экспозиции музея, расположенного в красочном уголке Винницы, где сохранилась усадьба известного ученого и хирурга Н.И. Пирогова, который долгие годы там жил и работал.
Путеводитель освещает жизненный путь, профессиональную и педагогическую деятельность Николая Пирогова. Фотографии, картины, скульптуры, рабочий кабинет и множество экспонатов музея дополняют информацию об ученом.



   

72У
М48
Мельник Б. В. Вулицями старовинного Львова
/ Б. В. Мельник. – Львів. : Світ, 2001. – 272 с. : іл.
Примірники: всього: - ЗБЕРІГ(1)
У книзі висвітлюється історія львівського середмістя, де кожна будявля свідок історії. Перед читачами – оповідь не лише про окремі вулиці, а й будинки, яскраво змальовуються події, пов'язані з ними. Автор звертає основну увагу не тільки на архітектурні здобутки, скільки на маловідомі, але від цього не менш цікаві факти про людей, які мешкали в цих будинках, події, що там відбувалися, побутові особливості та ін.



   


С16
Салон мистецтв Вінницького обласного художнього музею = ART-SALON OF VINNITSA REGIONAL ART MUSEUM
/ упоряд. Н. В. Безбах. – Вінниця : Едельвейс і К, 2013. – 145 с. : іл.
Примірники: всього:2 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1), ЗБЕРІГАННЯ(1)
Салон мистецтв Вінницького обласного художнього музею був створений 1993 року. Керівником і співзасновником проекту є заслужений працівник культури України Наталія Безбах. В основу його роботи закладено принцип «синтезу мистецтв», тому в ряді творчих проектів Салону виступали такі видатні митці: народний артист України А. Солов'яненко (вокал), Посол Франції в Україні Домінік Шассар (скрипка), заслужений артист України А. Кащенко (фортепіано), народний артист України, професор М. Степаненко, заслужений діяч мистецтв України, професор Рада Лисенко, заслужені артисти України В. Тюрін, Г. Гусєва, А. Цехмейструк, митці-члени Національної спілки художників України, народні художники України М. Чорний, В. Абрамов, Н. Багнюк, С. Білаш, М. Бондар, М. Бабій, І. Грищук, художник народно-ужиткового мистецтва Ю. Дяченко та багато інших.



 

72У
Ц18
Царенко С. О. Звезда Григория Артынова, первого Винницкого Городского Архитектора
/ С. О. Царенко, О. В. Солейко. – Винница : Нова книга, 2012. – 320 с.
Примірники: всього:5 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(2), НАУК. АБОНЕМЕНТ.(2), ЗБЕРІГАННЯ(1)
Книга про долю та твори Зодчого Вінниці – першого Міського Архітектора (головного архітектора міста) Григорія Григоровича Артинова (1860-1919). Є підсумком багаторічного дослідження та хвилюючих відкриттів, захоплюючих і для спеціалістів, і для широкого кола читачів.
У 2010 році виповнилось 150 років від дня народження Г. Г. Артинова. Не вважай за труд, прихильний читачу, осягти велич цієї особистості, незвіданість і трагізм долі та спробувати цього плоду гіркого, оскільки солодке – не талант сильних... Світлої пам'яті тих, хто відійшов, і повчанню сущих – цю працю присвячують автори.


Джерела з періодичних видань


Василько І. Вінницькому обласному художньому музею - 25! / І. Василько // Вінничанка. – 2013. – № 1. – С. 18-19.

Лише перелік імен авторів представлених у музеї живописних полотен перехоплює подих! Ромбоутс, Воуверман, Баччіареллі, Норблін, Ян Сімон, Сімлер, Тропінін, Ге, Крамський, Рєпін, Нестеров... А ще ж неперевершеної краси скульптури, бронзові статуетки, коштовна порцеляна, вироби з дорогоцінних матеріалів і каміння, старовинні меблі... Лувр у мініатюрі.

До ювілею оновили постійно діячі музейні експозиції. Відвідувачі отримали можливість познайомитися з безцінними творами 16-18 століття після реставрації.

Ипполитов Аркадий. Музейные тайны / А. Ипполитов // GEO. – 2005. – № 6. – С. 42-52.

Оружие и доспехи собирал Александр I, любивший все рыцарское. Европейское оружие покупалось, восточное – это большей частью трофеи азиатских походов и кавказких войн. Показать все собрание публике невозможно: только рыцарских шлемов в Арсенале три сотни...

Янтарную комнату восстановили по сохранившимся эскизам к празднованию 300-летия Санкт-Петербурга. На реставрацию ушло шесть тонн драгоценной каменной смолы. Но само "восьмое чудо света", исчезнувшее весной 1945 года в Кенинсберге, не найдено. Эту тайну еще предстоит разгадать.

Цюра Г. Православний погляд на здобутки культури / Г. Цюра // Академический летописец. – 2016. – № 2. – С. 12-15.

Найкращими здобутками людської культури, ми можемо назвати ті, які приводять до Творця... Саме такими є досягнення і надбання церковної культури, яку можна назвати духовною. Церковна архітектура, ікони, богослужбове приладдя – справжні витвори високого мистецтва.
Cтаття згадує про найвідоміших іконописців: святий апостол Лука, препод. Аліпій Іконописець (11-12 ст.), його учень преподобний Григорій Іконописець (12 ст.), препод. Андрій Рубльов (14-15 ст.), приділяє увагу церковній архітектурі.
Автори віддають належне і позитивному світському мистецтву, вказують на значний вплив кращих творів світового мистецтва на душі людей.

Тригуба О. Відновленню втрачених традицій КДА присвячується або кілька слів про церковно-археологічний музей та церковно-археологічний кабінет / О. Тригуба // Академический летописец. – 2012. – № 2. – С. 20-25.

Діяльність Церковно-археологічного товариства та Церковно-археологічного музею (ЦАМ) при Київській Духовній Академії була показником потужного науково-дослідного потенціалу, який містила в собі Академія дореволюційного періоду.

Окремою, досить суттєвою частиною зібрання ЦАМу була його колекція рукописів. Хронологічно зібрання включало матеріали, починаючи від III тис. до Р. Х. (ассиро-вавилонські клинописні таблички), закінчуючи XIX ст. В колекції знаходилось понад 1600 одиниць зібрання.

Полювання на привидів. П'ять наймістичніших замків Західної України // Краєзнавство географія туризм. – 2016. – № 13. – С. 36-37.

На Західній Україні особливо багато цікавих замків. І кожен з них має безліч історій, оскільки бачив століття воєн, десятки династій, безліч інтриг, смертей і народжень.

Золочівський замок дуже красива архітектурна пам'ятка. Побудований в 1634 р. У замку іноді помічають привид невідомого чоловіка в довгому темному плащі з палицею в руці та капелюхом на голові. В матеріалі також розповідається про: Замок Паланок, Олеський замок, Кременецький замок, Середнянський замок. В кожного з них своя містична історія.

Людина і приода. Шедеври творчості : пошукова робота // Краєзнавство географія туризм. – 2016. – № 14. – С. 3-16.

У роботі подано цікаві факти, фото пам'яток культури, що розкривають ментальність української нації, матеріал розповідає про визначні пам'ятки Вінниччини, від минулого до сьогодення.

Архітектурно-парковий комплекс «Маєток Грохольських-Можайських». У 1869 р. будинок куплено на торгах в Одесі Миколою Можайським, братом відомого винахідника. Після трагічної загибелі Миколи Можайського, управляти маєтком приїхав капітан I рангу Олександр Можайський. Він прожив у маєтку 7 років. Саме проживаючи у Вороновиці, Можайський виготовляє свою першу модель літального апарату. Серед матеріалів публікації:
- палац-технікум в с. Верхівка;
- Кармелітський монастир в м. Бар;
- Вінницькі мури;
- літературно-меморіальний музей М. Коцюбинського в м. Вінниці;
- літературно-меморіальний музей М. Стельмаха в с. Дятьківці, Літинського р-ну;
- Михайлівську церкву с. Дашів, Іллінецький р-н.

Гудзь Н. Людина і природа. Шедеври творчості : пошукова робота / Надія Гудзь, Альона Кордонська // Краєзнавство. Географія. Туризм. – 2016. – Липень (№ 18). – С. 2-12 (Дод.)

Серед матеріалів публікації:
- музей гончарного мистецтва (с. Новоселівка, Гайсинський р-н);
- поле Батозької битви (1652 р.), біля с. Четвертинівка;
- музей-садиба академіка Д. К. Заболотного (с. Заболотне, Крижопільський р-н);
- Олександрівський парк (с. Благодатне, Томашпільського р-ну);
- парк і палац графа Львова (пам'ятка архітектури 18 ст., с. Чернятин, Жмеринський р-н);
- палац і парк графині Щербатової (19 ст., м. Немирів);
- відомі та маловідомі храми Поділля.


Інтернет-джерела


  1. Музей. Вікіпедія. – Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Музей
  2. Віртуальні музеї. Вікіпедія. – Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Віртуальний_музей
  3. GoogleArt. – Режим доступу: https://artsandculture.google.com/
  4. Музеї світу. – Режим доступу: http://wmuseum.ru
  5. Найбільші музеї світу. – Режим доступу: https://muzei-mira.com/krupnejshie-muzei-mira.html
  6. Музеї світу : портал. – Режим доступу: https://muzei-mira.com/video_exkursii_po_muzeiam/
  7. Музеї світу. Незвичайні музеї. – Режим доступу: https://muzei-mira.com/neobichnie_muzei/
  8. ТОП самих дивних музеїв світу. – Режим доступу: http://www.bugaga.ru/interesting/1146750081-top-15-samye-strannye-muzei-mira.html
  9. ТОП самих чудернецьких музеїв світу. – Режим доступу: https://24tv.ua/ru/top15_prichudlivyh_muzeev_mira_kotorye_vas_udivjat_svoim_sushhestvovaniem_n792635
  10. Афоризми про культуру та мистецтво. – Режим доступу: http://www.wisdoms.ru/tsitati_pro_zhivopis_iskusstvo_i_tvorchestvo_3.html


    Музеї України

  11. Музеї України. Вікіпедія. – Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D1%83%D0%B7%D0%B5%D1%97_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B8
  12. Музеї України : журнал. – Режим доступу: http://www.museum-ukraine.info/
  13. Віртуальний каталог музеїв України на сайті журналу «Музеї України». – Режим доступу: http://www.museum-ukraine.info/?page_id=186
  14. ТОП найцікавіших музеїв України. – Режим доступу: http://www.gurt.org.ua/news/recent/26710/
  15. Україна - музейна країна. – Режим доступу: http://www.google.com/url?url=http://www.prostir.museum/ua/post/28618&rct=j&q=&esrc=s&sa=U&ved=0ahUKEwi9gbe5lpzaAhXhQZoKHVYsCWoQFggTMAA&usg=AOvVaw1kqkhgoTj5Dj5XUtq77n3L

    Музеї Вінниччини

  16. Музеї Вінниччини. Вікіпедія. – Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%B3%D0%BE%D1%80%D1%96%D1%8F:%D0%9C%D1%83%D0%B7%D0%B5%D1%97_%D0%92%D1%96%D0%BD%D0%BD%D0%B8%D1%87%D1%87%D0%B8%D0%BD%D0%B8
  17. Музеї Вінниці. – Режим доступу: http://www.vinnitsa.info/news/progulyanka-muzeyami-vinnitsi-chim-privablyuyut-turistiv-i-kudi-ekskursiyu-zamovlyayut-napered.html
  18. Музеї Вінниці. – Режим доступу: https://ua.igotoworld.com/ua/poi_catalog/406242-32-museums-vinnytsia.htm
  19. Музеї Вінниччини. – Режим доступу: https://ua.igotoworld.com/ua/poi_catalog/2709-32-museums-vinnytsia-oblast.htm
  20. ТОП 5 неформатних музеїв Вінниці. – Режим доступу: https://vezha.vn.ua/top-5-ne-formatnyh-muzeyiv-vinnytsi-vid-yevrejskogo-kota-do-antyrosijskyh-marok-unr/


    Ресурси на YouTube

  21. Провідні музеї світу. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=8rRbN3L0T8c
  22. Музеї України. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=QBoIECNX4zE
  23. Музей історичних коштовностей України. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=ic8zJ42n3Qc
  24. Незвичайні музеї. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=dlPFUkNLjnE
  25. Виртуальные музеи. Музей шпионажа. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=ZIK8pqi8vgQ
  26. Музей необычных экспонатов. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=SPUKImRKZvU
  27. 5 самых древних музеев мира. – Режим доступу: http://venividi.ru/node/30668
  28. Величайшие музеи мира. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=cq5tf1KSgEU
  29. Самые удивительные музеи мира. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=Q152m33gKSk


МУЗЕЇ В ЕЛЕКТРОННОМУ КАТАЛОЗІ (ЕК) БІБЛІОТЕКИ:


Список книжкових видань в ЕК

  1. 379
    L96
    Lubar S. Legacies : Collecting America's History at the Smithsonian
    / S. Lubar, M. Kendrick. – Washington ; London : Smithsonian Institution Press, 2001. – 256 s.
    Примірники: всього:1 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
  2. 379
    Р32
    Patas Biskupow Krakowskich : przewodnik
    / B. Sabat, М. Osobinska, А. Miazga. – Kielce, 2012. – 71 s.
    Примірники: всього:1 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
  3. 9(М)7
    А93
    Аушвиц - Биркенау: история и настоящее
    . – Wadowice, 2009. – 31 с. : іл.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  4. 379
    Б26
    Бакалець О. А. Барський районний історичний музей : путівник
    / О. А. Бакалець. – Вінниця : ФОП Рогальська І. О., 2014. – 44 с.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  5. 8У6
    Б87
    Браїлівська осінь Володимира Забаштанського : слово про поета-подолянина
    / упоряд. В. Горлей, передмова В. Крупка. – Вінниця : Нілан-ЛТД, 2015. – 140 с.
    Примірники: всього:3 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(2), ЗБЕРІГАННЯ(1)
  6. 61
    Б88
    Бронницький В. Хранитель історії
    / В. Бронницький. – Вінниця : ПП Балюк І. Б., 2014. – 160 с.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  7. 91(С2)
    Б43
    Білозерова Луїза Олександрівна. Приїздіть до Вінниці : нарис
    / Л. О. Білозерова. – Одеса : Маяк, 1975. – 56 с. : фото
    Примірники: всього:7 - НАУК. АБОНЕМЕНТ(3), ЗБЕРІГ(3), ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
    На мальовничих берегах Південного Бугу розкинувся один з обласних центрів України – Вінниця. Книга розповідає про історію Вінниці, її визначні місця, її славне сучасне.
  8. 75И
    Г15
    Базельский художественный музей : альбом
    / сост. Т. Н. Букреева. – М. : Искусство, 1987. – 172 с. : ил. – (Музеи мира)
    Примірники: всього:1 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)

  9. Б23
    Банк Алиса Владимировна. Византийское искусство в собраниях Советского Союза : альбом
    / А. В. Банк. – М. : Сов. художник, 1966. – 391 с. : ил.
    Примірники: всього:1 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
  10. 75У6
    Б39
    Безбах Ілля Васильович – заслужений діяч мистецтв України, директор музею, художник : альбом
    / упоряд. Н. В. Безбах. – Вінниця : Консоль, 2012. – 60 с. : іл.
    Примірники: всього:4 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1), НАУК. АБОНЕМЕНТ.(3)

  11. Б82
    Борисова Т. М. Історичні та пам'ятні місця Харківщини
    / Т. М. Борисова, М. Т. Дяченко, М. В. Уманський. – Харків : Прапор, 1966. – 366 с. : фото.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГ(1)

  12. Б87
    Британский музей. Лондон : альбом
    / сост. Б. Ривкин. – М. : Изобразительное искусство, 1980. – 256 с. : ил. – (Музеи мира)
    Примірники: всього:1 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)

  13. Б92
    Буслович Дора Семеновна. Мифологическике, литературные и исторические сюжеты в живописи, скульптуре и шпалерах Эрмитажа : справочник для посетителей музея
    / Д. С. Буслович, О. М. Персианова, Е. Б. Руммель. – Л.; М. : Сов. художник, 1967. – 286 с. : ил. – Указ. имен. – Указ. геогр. – Алф. указ.
    Примірники: всього:1 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
  14. 9У(ВІН)
    В48
    Вінницькі мури. Погляд крізь віки : матеріали міжн. наук. конф. "Єзуїтський комплекс у Вінниці крізь призму століть". 9-10 вересня 2010 року
    / ред. К. Висоцька ; Вінницький обл. краєзнавчий музей. – Вінниця : Розвиток, 2011. – 511 с.
    Примірники: всього:2 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1), ЗБЕРІГАННЯ(1)
  15. 379
    В48
    Вінницький обласний краєзнавчий музей : путівник
    / авт. кол.: К. І. Висоцька, О. М. Антонова, Л. А. Гальчевська та ін ; відповід. за вип. Л. Р. Кароєва. – Вінниця, 2007. – 32 с. : іл.
    Примірники: всього:1 - БІБЛОГР(1)
  16. 379(083)
    В48
    Вінниччина музейна : довідник
    / ред. кол.: К. І. Висоцька, І. А. Дорош, О. І. Ковтонюк. – Вінниця, 2008. – 96 с.
    Примірники: всього:1 - БІБЛОГР(1)

  17. В21
    Ватолина Нина Николаевна. Прогулка по Третьяковской галерее : руский и советский портрет, образы эпохи
    / Н. Н. Ватолина. – 2-е изд. доп. – М. : Сов. художник, 1983. – 255 с. : ил. – (Искусство: проблемы, история, практика)
    Примірники: всього:1 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)

  18. В29
    Венецианская живопись эпохи Возрождения : альбом
    / под ред. Б. Р. Виппера. – М. : Сов. художник, 1956. – 119 с. : ил. – (Картины Дрезденской галерии)
    Примірники: всього:1 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)

  19. В39
    Вечерський Віктор Васильович. Українські дерев'яні храми
    / В. В. Вечерський. – К. : Наш час, 2007. – 269 с. : іл. – (Невідома Україна)
    Примірники: всього:2 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1), НАУК. АБОНЕМЕНТ(1)
  20. 75И
    Г15
    Галерея Питти. Флоренция : альбом
    / сост. И. Смирнова. – М. : Искусство, 1971. – 152 с. : ил. – (Музеи мира)
    Примірники: всього:1 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
  21. Ф9У
    Г37
    Герета І. П. Етнографічно-меморіальний музей Володимира Гнатюка у Велесневі : нарис-путівник
    / І. П. Герета, О. С. Черемшинський. – 2-ге вид. доп. – Львів : Каменяр, 1982. – 79 с. : іл.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГ(1)
  22. 902.6
    Г41
    Герцен Олександр Германович. Печерні міста Криму
    / О. Г. Герцен. – Сімферополь : Таврія, 2007. – 159 с. : фото. кол.
    Примірники: всього:1 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)

  23. Г51
    Гирич Ігор. Київ в українській історії
    / І. Гирич. – Київ : Смолоскип, 2011. – 300 с. : іл.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  24. 75И
    Г60
    Голландская живопись XVII вкека в музеях СССР
    / сост. Ю. И. Кузнецов. – М. : Изогиз, 1959. – 108 с. – Указ. имен.
    Примірники: всього:1 - ЧЗЗАГ(1)
  25. 9(М)
    Г64
    Гомель: старонкі гісторыі (да 870-годдзя першай згадкі у летапісе) : зборнік навуковых артыкулау
    . – Гомель : ГДУ , 2012. – 184 с.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  26. 379
    Г70
    Горовий Анатолій Васильович. Музеєзнавство в навчальному закладі
    / А. В. Горовий ; упоряд. О. Колонькова. – К. : Шкільний світ, 2011. – 120 с. – (Бібліотека "Шкільного світу")
    Примірники: всього:2 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1), ЗБЕРІГ(1)
  27. 75С
    Г72
    Государственная Третьяковская галерея : история и коллекции
    . – М. : Искусство, 1986. – 447 с. : ил.
    Примірники: всього:1 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)

  28. В21
    Государственная Третьяковская галерея : альбом
    . – М. : Гос. изд-во изобразит. искусства, 1959. – 250 с. : ил. – (Художественные сокровища СССР)
    Примірники: всього:2 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1), ЗБЕРІГАННЯ(1)
  29. 75С1
    Г72
    Государственный музей изобразительных искусств имени А. С. Пушкина : живопись, скульптура, прикладное искусство
    . – М. : Гос. изд-во изобразит. искусства, 1956. – 32 с. : 113 репрод. – (Художественные сокровища СССР)
    Примірники: всього:1 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)

  30. Г72
    Государственный русский музей
    . – 6-е изд. перераб. – Ленинград : Аврора, 1971. – 49 с. – (Музеи СССР)
    Примірники: всього:1 - ЧЗЗАГ(1)
  31. 75И
    Г72
    Государственный Эрмитаж : [альбом]
    / сост., вступ. ст. Б. Б. Пиотровского. – М. : Изобразит. искусство, 1999. – 115 с. : портр., рис. – (Пушк. б-ка). – [на рус. и англ. яз.]
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГ(1)
  32. 75И
    Г72
    Государственный Эрмитаж : Живопись : альбом
    / сост. П. Ф. Губчевский. – 4-е изд. – М.; Л. : Гос. изд-во изобразит. искусства, 1964. – 56 с. : ил.
    Примірники: всього:1 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
  33. 9У2
    Г84
    Грімстед Кеннеді Патриція. Доля українських культурних цінностей під час другої світової війни : винищення архівів, бібліотек, музеїв
    / К. П. Грімстед, Г. Боряк ; АН УРСР ; Археогр. Комісія ; Укр. наук. ін-т Гарвард. ун-ту. – Л. : Вид. центр "Фенікс", 1992. – 120 с.
    Примірники: всього:4 - НАУК. АБОНЕМЕНТ(2), ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1), ЗБЕРІГ(1)
  34. 902.7
    Д18
    Данилюк Архип Григорович. Українські скансени. Історія виникнення, експозиції, проблеми розвитку
    / А. Г. Данилюк. – Тернопіль, 2006. – 103 с. : іл.
    Примірники: всього:1 - НАУК. АБОНЕМЕНТ.(1)
  35. 002У
    Д36
    Державний музей книги і друкарства Української РСР : фотопутівник
    / упоряд. М. М. Гламазда ; авт. тексту: С. А. Асєєва, Л. І. Гальчук, Л. С. Пономаренко. – Київ : Мистецтво, 1981. – 127 с. : іл.
    Примірники: всього:1 - НАУК. АБОНЕМЕНТ.(1)
  36. 91У
    Д81
    Дуда І. М. Тернопіль : Що? Де? Як? : фотопутівник
    / І. М. Дуда, Б. І. Мельничук. – Київ : Мистецтво, 1989. – 239 с. : іл.
    Примірники: всього:1 - НАУК. АБОНЕМЕНТ.(1)
  37. 75И
    З-38
    Західно-європейський живопис 14-18 століть : альбом
    / упор. Л. М. Сак. – К. : Мистецтво, 1981. – 264 с. : іл. – (Світове мистецтво в музеях України). – Текст укр., рос. та англ. мовами
    Примірники: всього:1 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
  38. 59
    З-85
    Зоологічні колекції та музеї : збірник наукових праць
    / ред. І. Загороднюк ; Національний науково-природничий музей НАН України. – Київ : Академперіодика, 2014 154 : іл.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  39. 379
    И75
    Ионина Надежда Алексеевна. Сто великих музеев мира
    / Н. А. Ионина. – М. : Вече, 2000. – 512 с. – (Сто великих). – (Пушкинская библиотека)
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГ(1)
  40. 902.7(075.3)
    И92
    Итс Рудольф Фердинандович. Введение в этнографию : учебное пособие
    / Р. Ф. Итс. – 2-е изд., испр. и доп. – Ленинград : ЛГУ, 1991. – 168 с. – Библиогр.: с. 168.
    Примірники: всього:1 - НАВЧ. ВІДДІЛ(1)
  41. 379
    І-24
    Іващук Л. Архівні фонди музейних установ гуманітарного циклу Всеукраїнської академії наук (1918-1934 рр.) : монографія
    / Л. Іващук ; НАН України, Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського. – К., 2012. – 352 с.
    Примірники: всього:2 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1), ЗБЕРІГАННЯ(1)
  42. 016:9У
    І-90
    Історія міста Києва з найдавніших часів до 2000 року. У 3 т : науково-допоміжний бібліографічний покажчик у виданнях від XVII ст. до 2000 року. Т. 2: Матеріальна та духовна культура Києва. Кн. 9: Наукові товариства. Культурно-мистецькі установи: музеї, виставки, колекції
    / ред. В. А. Смолій [та ін.] ; уклад. Н. А. Дехтярьова ; Національна академія наук України, Інститут історії України. – Київ : Інститут історії України, 2010. – 201 с.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  43. 379
    К29
    Каталог втрачених творів Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького (1940-1941)
    / упоряд. Д. Посацька. – К.; Львів : Вид-во ТзОВ "Кольорове Небо", 2008. – 51 с. : іл.
    Примірники: всього:1 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
  44. 59
    К29
    Каталог колекцій ссавців Зоологічного музею Львівського національного університету імені Івана Франка
    / уклад. А. Т. Затушевський. – Львів : ВЦ ЛНУ Ім. І. Франка, 2010. – 440 с. : іл.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  45. 72У
    К38
    Київський Державний заповідник-музей "Києво-Печерська лавра" : короткий путівник
    / уклад. Дьомін В. Г. та ін. – К. : Мистецтво, 1955. – 83 с. : іл.
    Примірники: всього:1 - НАУК. АБОНЕМЕНТ(1)
  46. 75С
    К38
    Киевский государственный музей русского искусства : альбом
    . – М. : Изобразит. искусство, 1962. – 13 с. : цв. ил.
    Примірники: всього:1 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
  47. 75И
    К72
    Костеневич Альберт Григорьевич. От Моне до Пикассо : французская живопись второй половины 19 - начала 20 века в Эрмитаже
    / А. Г. Костеневич. – Л. : Аврора, 1989. – 522 с. : ил. – Указ. имен
    Примірники: всього:1 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
  48. 913(07)
    К78
    Краеведение : пособие для учителя
    / А. В. Даринский, Л. Н. Кривоносова, В. А. Круглова, В. К. Луканенкова ; ред. А. В. Даринский. – Москва : Просвещение, 1987. – 158 с.
    Примірники: всього:5 - НАВЧ. ВІДДІЛ(4), ЗБЕРІГАННЯ(1)
  49. 91(07)
    К72
    Костриця Микола Юхимович. Практикум з географічного краєзнавства : посібник для вчителя
    / М. Ю. Костриця ; М. Ю. Кострицька. – Київ : Радянська школа, 1979. – 160 с.
    Примірники: всього:17 - ЗБЕРІГАННЯ(3), НАВЧ. ВІДДІЛ(14)
  50. 913(075.3)
    К72
    Костриця Микола Юхимович. Шкільна краєзнавчо-туристична робота : навчальний посібник
    / М. Ю. Костриця, В. В. Обозний. – Київ : Вища школа, 1995. – 223 с.
    Примірники: всього:47 - ЗБЕРІГАННЯ(2), НАВЧ. ВІДДІЛ(45)
  51. 8У1.3
    К78
    Краєзнавча Шевченкіана України: матеріали ХІІІ Всеукраїнської наукової історико-краєзнавчої конференції, присвяченої 200-річчю від дня народження Шевченка М. Канів, 24-25 жовтня 2014 р.
    / за ред. О. П. Реєнта. – Черкаси, 2014. – 364 с.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  52. 913(075.3)
    К78
    Крачило Микола Павлович. Краєзнавство і туризм : навчальний посібник
    / М. П. Крачило. – Київ : Вища школа, 1994. – 190 с.
    Примірники: всього:19 - ЗБЕРІГАННЯ(1), НАВЧ. ВІДДІЛ(18)
  53. 7А6(075.3)
    К93
    Курилова Валентина Ивановна. Туризм : учебное пособие
    / В. И. Курилова. – Москва : Просвещение, 1988. – 222 с. : ил.
    Примірники: всього:21 - НАВЧ. ВІДДІЛ(19), ЗБЕРІГАННЯ(2)
  54. 75И
    К83
    Кроль Александра Ефимовна. Английская живопись 16-19 веков в Эрмитаже
    / А. Е. Кроль. – Л. : Изд-во Гос. Эрмитажа, 1961. – 87 с. : ил.
    Примірники: всього:1 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
  55. 75И
    К89
    Кузнецов Юрий Иванович. Голландская живопись XVII- XVIII вкека в Эрмитаже : очерк-путеводитель
    / Ю. И. Кузнецов. – Ленинград : Искусство. Ленингр. отд-ние, 1988. – 231 с. : ил. – Указ. имен.
    Примірники: всього:1 - ЧЗЗАГ(1)
  56. 34У
    К90
    Культурна спадщина України : правові засади збереження, відтворення та охорони культурно-історичного середовища : зб. офіційних документів
    / ред. М. В. Гарник ; відп. ред. М. В. Гарник ; Генеральна прокуратура України. – К. : Істина, 2002. – 336 с.
    Примірники: всього:2 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1), ЗБЕРІГАННЯ(1)
  57. 379
    Л63
    Лісовий Павло Миколайович. Музеї Вінниччини : фотонарис
    / П. М. Лісовий, А. М. Подолинний. – Одеса : Маяк, 1979. – 40 с. : фото.
    Примірники: всього:7 - НАУК. АБОНЕМЕНТ(4), ЗБЕРІГ(1), ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1), (1)
  58. 8Р6
    Л64
    Літературно-меморіальний музей Анни Ахматової в с. Слобідка-Шелехівська : путівник
    / уклад.: В. Горбатюк, Т. Міцінська ; Управління культури, туризму і курортів Хмельницької обласної держадміністрації, Хмельницький обласний літературний музей. – Хмельницький : Поліграфіст 2, 2009. – 80 с.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  59. 8У1.3
    Л64
    Литвиненко Г. Т. Музей М. М. Коцюбинського у Вінниці : путівник
    / Г. Т. Литвиненко, Б. В. Хоменко. – 2-ге вид. перероб. та доп. – Одеса : Маяк, 1989. – 64 с. : фото, мал.
    Примірники: всього:2 - НАУК. АБОНЕМЕНТ(2)
  60. 75 И/Л 82-768048
    Лувр : [Альбом]
    / пер. с испанск. С. Силакова ; сост. Серюльяс М., Пуйон К. – М. : АСТ, 2000. – 239 с. – (Крупнейшие музеи мира). – (Пушкинская библиотека)
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  61. 7С(С2)
    Л89
    Львівський музей українського мистецтва : путівник
    / упор. В. Є. Арофікін. – Л. : Каменяр, 1978. – 67 с. : iл.
    Примірники: всього:1 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
  62. 373.04(075.3)
    М18
    Маланюк Т. З. Краєзнавство і туризм : навчальний посібник
    / Т. З. Маланюк. – 2-ге вид. – Івано-Франківськ, 2010. – 200 с.
    Примірники: всього:2 - ЗБЕРІГАННЯ(2)
  63. 75И
    М32
    Мастера старой живописи : из собрания Будапештского музея изобразительных искусств
    . – 2-е изд. – М. : Изд-во ин. лит., 1962. – 22 с. : ил.
    Примірники: всього:1 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
  64. 9(069)
    М36
    Мах Петро Петрович. Козацькі могили: Музей-заповідник під Берестечком : нарис-путівник
    / П. П. Мах. – Л. : Каменяр, 1972. – 63 с. : іл.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГ(1)
  65. 016:379
    М59
    Микитась В. Л. Давні книги Закарпатського державного краєзнавчого музею : опис і каталог
    / В. Л. Микитась ; Ужгородський державний університет. – Львів : Вид-во Львівського університету, 1964. – 84 с.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГ(1)
  66. 379
    М58
    Міжнародні засади охорони нерухомої культурної спадщини
    / упоряд. І. Косяненко ; вступ. ст. М. Яковина. – Київ : Фенікс, 2008. – 176 с.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)

  67. М42
    Меджибіж : 850 років історії : матеріали наук.-практичної конференції 17 серпня 1996 р
    / ред. А. А. Мазурков ; Хмельницький Обласний краєзнавчий музей, Хмедьницька обласна наукова бібліотека ім. М. Островського. – Меджибіж, 1996. – 160 с.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  68. 7С1
    М89
    Музей исторических драгоценностей УССР : фотопутеводитель
    / сост. О. Д. Ганина ; фото В. С. Жидченко. – К. : Мистецтво, 1984. – 191 с. : ил.
    Примірники: всього:1 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
  69. 8У(069)
    М89
    Музей М. М. Коцюбинського у Вінниці
    / авт. тексту: Г. Т. Литвиненко, Б. В. Хоменко. – Одеса : Маяк, 1967. – 79 с. : фото, мал.
    Примірники: всього:3 - НАУК. АБОНЕМЕНТ(1), ЗБЕРІГ(2)
  70. 75И
    М89
    Музей Метрополитен. Нью-Йорк : альбом
    / авт.-составитель В. А. Суслов. – М. : Изобразит. искусство, 1983. – 142 с. : ил. – (Музеи мира)
    Примірники: всього:1 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
  71. 379
    М89
    Музей у дошкільному навчальному закладі : з досвіду роботи школи-дитячого садка імені Софії Русової
    / упоряд. Т. Вороніна. – К. : Шкільний світ, 2011. – 128 с. : іл. – (Бібліотека "Шкільного світу")
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  72. 61
    М89
    Музей-садиба М. І. Пирогова : [фотоальбом]
    / авт. фото: В. О. Моруженко, О. С. Гордієвич ; авт. тексту: П. А. Кланца, Г. С. Собчук. – К. : Мистецтво, 1974. – 94 с. : фото
    Примірники: всього:5 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(2), НАУК. АБОНЕМЕНТ(2), ЗБЕРІГ(1)
  73. 379
    М89
    Музейний вісник Вінниччини : наук.-практ. зб. Вип. 1
    / ред. кол.: Л. Р. Кароєва, К. І. Висоцька, Т. Р. Соломонова. – Вінниця : Вінниц. обл. краєзн. музей, 2005.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГ(1)
  74. 379У
    Н34
    Науковий збірник музею української культури в Свиднику
    / упоряд. та підготов. до друку М. Мушинка. – Пряшев : Словацьке педагогічне вид-во Братіслава, 1965. – 314 с.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГ(1)

  75. Н34
    Науковий вісник "Межибіж" : матеріали п'ятої науково-краєзнавчої конференції "Стародавній Меджибіж в історико-культурній спадщині України". Ч. 2
    / ред. О. Г. Погорілець [та ін.]. – Меджибіж-Хмельницький : ПП Мельник, 2011. – 503 с. : іл.
    Примірники: всього:1 - НАУК. АБОНЕМЕНТ.(1)

  76. Н56
    Нестуля О. Біля витоків державної системи охорони пам'яток культури в Україні (Доба Центральної Ради, гетьманщини, Директорії)
    / О. Нестуля. – Київ; Полтава, 1994. – 238 с.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  77. 8У1.3
    Н35
    Національний музей Тараса Шевченка : альбом
    / упоряд.: Т. Андрущенко, С. Гальченко. – К. : Мистецтво, 2002. – 224 с. : іл.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)

  78. Н35
    Національний художній музей України : альбом
    / уклад.:Т. Рязанова, Л. Членова та ін. – К. : "Артанія Нова", 2003. – 415 с. : іл.- (Укр. та англ. мовами)
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  79. 379
    Н40
    Неверов Олег Яковлевич. Античные камеи в собрании Государственного Эрмитажа
    / О. Я. Неверов. – Ленинград : Аврора, 1971. – 95 с. : ил.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГ(1)
  80. 373.04
    О-72
    Освітянські музеї як осередки національного відродження : збірник матеріалів наради-семінару керівників музеїв при закладах освіти Тернопільської області
    / ред. кол.: В. Кравець, В. Грубінко. – Тернопіль, 2000. – 80 с.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  81. 379(075.3)
    О-75
    Основи історичного музеєзнавства : навчально-методичний посібник для студентів зі спеціальностей "Історія та правознавство", "Історія, українознавство та туристично-краєзнавча діяльність"
    / уклад. Т. Р. Кароєва ; Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського. – Вінниця, 2012. – 52 с.
    Примірники: всього:3 - НАВЧ. ВІДДІЛ(2), ЗБЕРІГАННЯ(1)
  82. 379(075.3)
    О-75
    Основи історичного музеєзнавства : навчально-методичний посібник для студентів зі спеціальностей "Історія і правознавство", "Історія, українознавство і туристично-краєзнавча діяльність"
    / уклад. Т. Р. Кароєва ; Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського. – Вінниця, 2007. – 36 с.
    Примірники: всього:11 - НАВЧ. ВІДДІЛ(8), ЗБЕРІГАННЯ(2), ЧЗ ППН(1)
  83. 379(075.3)
    О-75
    Основи історичного музеєзнавства : навчально-методичний посібник для студентів зі спеціальностей "Історія і правознавство", "Історія, українознавство і туристично-краєзнавча діяльність"
    / уклад. Т. Р. Кароєва ; Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського. – Вінниця, 2009. – 48 с
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)

  84. О-77
    Островский Григорий Семенович. Художественные музеи Львова
    / Г. С. Островский. – Л. : Искусство, 1978. – 211 с. : ил. – (Города и музеи мира). – Указ. имен.
    Примірники: всього:1 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)

  85. П27
    Персианова Ольга Михайловна. Эрмитаж : путеводитель по залам музея
    / О. М. Персианова. – 8-е изд. – Ленинград : Аврора, 1977. – 182 с. : ил.
    Примірники: всього:1 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
  86. 9У(ВІН)
    П44
    Подільська старовина : науковий збірник до 85-річчя з часу заснування Вінницького обласного краєзнавчого музею
    / відповід. ред. Т. Р. Соломонова ; ред. кол.: Л. Р. Кароєва, К. І. Висоцька, Л. Д. Ерліх. – В. : Віноблдрукарня, 2003. – 255 с.
    Примірники: всього:2 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(2)
  87. 9У(Він)
    П44
    Подільська старовина : наук. зб. Вип. ІV
    / ред. К. І. Висоцька ; Вінницький обласний краєзнавчий музей. – Вінниця : ДП "Державна картографічна фабрика", 2008. – 407 с. : фото, карти.
    Примірники: всього:1 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
  88. 9У(ВІН)
    П44
    Подільська старовина : науковий збірник : Ювілейний випуск до 80-річчя з часу заснування музею
    / відповід. ред. В. А. Косаківський ; Вінницький обл. краєзнавчий музей. – В. : РВВ ВАТ "Віноблдрукарня", 1998. – 152 с. : зразки, іл., карти, портр.
    Примірники: всього:2 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(2)
  89. 02
    П48
    Покажчик рукописів і стародруків переданих у 1976 р. з Бахчисарайського історико-археологічного музею до Державної Публічної бібліотеки ім. М. Є. Салтикова-Щедріна
    / карт. Н. Абдульваан. – Сімферополь : Доля, 2007. – 147 с. – (Бахчисарайська книжна колекція в Російській національній бібліотеці)
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  90. 379
    П70
    Праці Науково-дослідного інституту пам'яткоохоронних досліджень. Вип. 8
    / ред. кол.: В. І. Клочко, О. М. Сердюк, Т. А. Бобровський та ін. – К. : Фенікс, 2013. – 592 с.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  91. 379
    П70
    Праці Науково-дослідного інституту пам'яткоохоронних досліджень. Вип. 7
    / ред. кол.: В. І. Клочко, О. М. Сердюк, Т. А. Бобровський та ін. – К. : Фенікс, 2012. – 608 с.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  92. 9(С)(075.3)
    В44
    Работа в музеях и с историческими памятниками при изучении истории СССР (с древнейших времен до 1917 г.) : учеб. пособие для студ. высш. учеб. заведений
    . – Москва : Высшая школа, 1978. – 224 с.
    Примірники: всього:2 - ЗБЕРІГАННЯ(1), НАВЧ. ВІДДІЛ(1)
  93. 75И
    Р37
    Рембрандт : Произведения живописи в музеях СССР
    / текст Е. Ю. Фехнер. – М.; Ленинград : Сов. художник, [1964]. – 179 с.
    Примірники: всього:1 - ЧЗЗАГ(1)
  94. 379(03)
    Р76 Росийская музейная энциклопедия : в двух томах
    / ред. кол.: В. Л. Янин (предс.) ; В. А. Лебедева, М. Б. Пиотровский и др. ; сост., научн. ред. А. А. Сундиева и др. ; предисл. М. Е. Каулен, А. А. Сундиевой. – М. : Прогресс : РИПОЛ-Классик. – 2001. – (Пушкинская библиотека)
    Т. 2 : Н-Я. – 2001. – 436 с. : ил.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  95. 379(03)
    Р76 Росийская музейная энциклопедия : в двух томах
    / ред. кол.: В. Л. Янин (предс.) ; В. А. Лебедева, М. Б. Пиотровский и др. ; cост., научн. ред. А. А. Сундиева и др. ; gредисл. М. Е. Каулен, А. А. Сундиевой. – М. : Прогресс : РИПОЛ-Классик. – 2001. – (Пушкинская библиотека)
    Т. І : А-М. – 2001. – 416 с. : ил.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  96. 379(075.3)
    Р90
    Рутинський Михайло Йосипович. Музеєзнавство : навч. посіб.
    / М. Й. Рутинський, О. В. Стецюк. – К. : Знання, 2008. – 428 с.
    Примірники: всього:2 - ЗБЕРІГ(1), НАВЧ. ВІДДІЛ(1)
  97. 9У1
    С13
    Савчук Юрій Костянтинович. Клейноди Славного Війська Запорозького Низового (музейні студії) = Zaporozian Cossack Host of the lower Dnipro's Symbols of Authority (museum's study). Вип. 2
    / Ю. К. Савчук ; ред. Г. В. Вілінбахов ; НАН України ; Ін-т історії України [та ін.]. – К. : Такі справи, 2007. – 92 с. : іл.
    Примірники: всього:1 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
  98. 902.9
    С13
    Савчук Юрій. Одіссея козацьких прапорів
    / Ю. Савчук. – Стокгольм, 2012. – 143 с. : іл. – Текст укр., англ.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)

  99. С16
    Салон мистецтв Вінницького обласного художнього музею = ART-SALON OF VINNITSA REGIONAL ART MUSEUM
    / упоряд. Н. В. Безбах. – Вінниця : Едельвейс і К, 2013. – 145 с. : іл.
    Примірники: всього:2 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1), ЗБЕРІГАННЯ(1)
  100. 91(07)
    С32
    Сергеев Иван Сергеевич. Краеведческая работа в школе (из опыта работы)
    / И. И. Сергеев, В. И. Сергеев. – Москва : Просвещение, 1974. – 80 с. : ил.
    Примірники: всього:4 - НАВЧ. ВІДДІЛ(2), ЗБЕРІГАННЯ(2)
  101. 2
    С42
    Скарби, що можем втратить ... : виставка сакрального мистецтва Поділля
    / уклад.: А. Ліпська, Л. Дідур ; Вінницький краєзнавчий музей. – Вінниця : ВАТ, 1997. – [28] с.
    Примірники: всього:1 - (1)
  102. 61(09)
    С55
    Собчук Галина Семеновна. Музей-усадьба Н. И. Пирогова = The Pirogov`s Estate Museum : путеводитель
    / Г. С. Собчук, П. А. Кланца. – 4-е изд. изм. и доп. – Одесса : Маяк, 1989. – 80 с. : фото
    Примірники: всього:3 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1), НАУК. АБОНЕМЕНТ(2)
  103. 9У(Він)
    С75
    Срібна мить : (поштові листівки та фотографії з музейної колекції)
    / Вінницький обласний краєзн. музей ; авт. : Л. Р. Кароєва, Л. С. Лиса, О. О. Філін. – Вінниця : ВАТ "Віноблдрукарня", 1998. – 48 с. : фото
    Примірники: всього:1 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
    Видання присвячене 80-річчю заснування музею і знайомить читачів з життям Вінниці та її мешканців на рубежі 19-20 ст. В його основу покладені поштові листівки та фотографії з колекції Вінницького краєзнавчого музею. Авторами тексту використані архівні та літературні джерела.
  104. 7
    С63
    Сообщения Государственного музея изобразительных искусств имени А. С. Пушкина : культура и искусство Боспора. Выпуск 7
    . – Москва : Советский художник, 1984. – 195 с. : іл.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  105. 75И
    С79
    Степанова Олена Євгеніївна. В музеях світу
    / О. Є. Степанова ; худож. І. Смехнова. – К. : Артанія нова, 2004. – 72 с. : іл. – (Мандруємо світом образів)
    Примірники: всього:7 - ЗБЕРІГАННЯ(7)

  106. Стивенсон Нил. Архитектура: Архитектурные шедевры со всего мира
    / Н. Стивенсон ; пер. с англ. Н. Виноградовой, М. Майской, Е. Щербан. – [М.] : Слово/ Slovo, 2000. – 112 с. : цв. ил., фото. цв. – (Пушк. б-ка). – (Домашний музей). – Словарь: с. 108-109. Указ.: с. 110-111.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГ(1)
  107. 75У
    У45
    Український іконопис ХІІ-ХІХ ст. з колекції Національного художнього музею України : альбом
    / упоряд. Ю. Литвинець. – К. : "Артанія Нова", 2005. – 256 с. : іл. – (Укр. та англ. мовами)
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  108. 75У
    У45
    Український живопис ХІХ-початку ХХ ст. з колекції Національного художнього музею України : альбом
    / упоряд. О. Жбанкова. – К. : "Артанія Нова", 2005. – 275 с. : іл. – (Укр. та англ. мовами)
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  109. 75У2
    У45
    Український живопис ХХ-початку ХХІ ст. з колекції Національного художнього музею України : альбом
    / упоряд. Ю. Литвинець. – К. : "Артанія Нова", 2006. – 304 с. : іл. – (Укр. та англ. мовами)
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  110. 902.9(075.3)
    У69
    Уривалкін Олександр Миколайович. Історичне краєзнавство : навч. посібник
    / О. М. Уривалкін. – К. : КНТ, 2006. – 296 с. : іл.
    Примірники: всього:14 - НАВЧ. ВІДДІЛ(9), ЧЗ ЗАГАЛЬНА(2), ЗБЕРІГАННЯ(3)
  111. 902.9(075.3)
    У69
    Уривалкін Олександр Миколайович. Історичне краєзнавство : навчальний посібник
    / О. М. Уривалкін. – 2-ге вид., стер. – К. : КНТ, 2008. – 296 с. : іл.
    Примірники: всього:3 - НАВЧ. ВІДДІЛ(2), ЗБЕРІГАННЯ(1)
  112. 902.7
    Ф32
    Федака Павел Михайлович. Закарпатский музей народной архитектуры и быта : путеводитель
    / П. М. Федака, М. П. Тиводар, М. А. Мазюта. – Ужгород : Карпати , 1981. – 64 с. : цв. ил., фото. цв, фото
    Примірники: всього:1 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
  113. 75И
    Ф84
    Французская живопись 19 века в собрании Государственного Эрмитажа : альбом
    / сост. В. Н. Березина. – 2-е изд. доп. – М. : Изобразит. искусство, 1987. – 296 с. : ил. – (Собрание Гос. Эрмитажа). – Алф. указ. имен художников.
    Примірники: всього:1 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
  114. 75И
    Ф24
    Французская живопись в музеях СССР : альбом
    . – М. : Изобразит. искусство, 1962. – 14 с. : ил.
    Примірники: всього:1 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
  115. 9У1
    Х23
    Харьковъ. Путеводитель для туристовъ и экскурсантовъ : репринтне видання "Харьковъ. Путеводитель для туристовъ и экскурсантовъ
    . – Третье изданіе - Харьковъ: Типографія И. М. Аничкина, 1915". – Харків : Сага, 2007. – 181 с.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  116. 59
    Ш56
    Шидловський Ігор Віталійович. Історія музейної справи та зоологічних музеїв університетів України : монографія
    / І. В. Шидловський ; ред. Й. В. Царик. – Львів : ЛНУ ім. І. Франка, 2012. – 111 с. : фото. – (Біологічні Студії)
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  117. 373.09
    Э39
    Элькин Герман Юльевич. Школьные музеи : пособие для учителей
    / Г. Ю. Элькин, З. А. Огризко. – М. : Просвещение, 1972. – 112 с.
    Примірники: всього:2 - ЗБЕРІГАННЯ(1), ЗБЕРІГ(1)
  118. 75И
    Э80
    Эрмитаж : выставка репродукций для школ и культ.-просвет. учреждений
    / сост. Л. В. Антонова, фото А. П. Булгакова. – Л. : Изд-во Гос. Эрмитажа, 1963. – 26 с. : 78 репрод.
    Примірники: всього:1 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
  119. 75С
    Э80
    Эрмитаж : альбом
    / под общ. ред. М. И. Артамонова. – Л. : Сов. художник, 1964 : ил.
    Примірники: всього:1 - ЧЗ ЗАГАЛЬНА(1)
  120. 379(075.3)
    Я49
    Якубовський Василь Іванович. Музеєзнавство : підруч. для студ. вищ. навч. закл.
    / В. І. Якубовський. – Вид. перероб. та доп. – Кам'янець-Подільський : ПП Мошак М. І., 2010. – 347 с.
    Примірники: всього:1 - (1)


Список статей з періодики в ЕК


  1. А ви знаєте про всі музеї міста? : [про музеї м. Вінниці] // Вінницька газета. – 2017. – 26 травня (№ 23). – С. 5.
  2. Агеева Н. Е. Искусство спасённое и утраченное / Н. Е. Агеева // Страна знаний. – 2015. – № 4. – С. 45-47.
  3. Ананьев В. Г. Деятельность международного бюро музеев в годы второй мировой войны: из истории культурного сотрудничества в военное время / В. Г. Ананьев // Новая и новейшая история. – 2013. – № 5. – С. 196-203.
  4. Басиста Ніна. Мистецтво для всіх : З нагоди 40-річного ювілею Канівського музею народного декоративного мистецтва / Н. Басиста // Наша Берегиня. – 2012. – № 2. – С. 47-49
  5. Батіг Микола. Потужне джерело національного духу / М. Батіг // Дзвін. – 2005. – № 11. – С. 95-96
  6. Бедрик Л. Шкільний музей - засіб розширення соціокультурного простору особистості / Людмила Бедрик // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. – 2011. – № 6. – С. 100-102
  7. Бекетова В. Дніпропетровський історичний музей імені Д.І. Яворницького / В. Бекетова // Світогляд. – 2007. – № 4. – С. 73-75.
  8. Білан А. Духовний причал : [Нові видання "Музею Івана Гончара"] / А. Білан // Українська культура. – 2005. – № 1-2. – С. 3
  9. Білан А. На історичних перехрестях / А. Білан // Українська культура. – 2008. – № 10. – С. [2. облад.]
  10. Бойко Н. Музей "Поштова станція" / Н. Бойко // Українська культура. – 2008. – № 4. – С. 44-45. – (Цікаво знати)
  11. Вакуленко Ю. На побачення з вічним. Відомий музей відкриває театральні сезони / Розмову з дир. Київ. музею росій. мистецтва, засл. працівником культури України вела О. Чукашкіна / Ю. Вакуленко // Українська культура. – 2008. – № 1. – С. 8-9.
  12. Василишин О. П. Цікаві місця Тернопільщини: Меморіальний музей-садиба Леся Курбаса / О. П. Василишин // Позакласний час. – 2008. – № 5. – С. 59-60.
  13. Василько І. Вінницькому обласному художньому музею - 25! / І. Василько // Вінничанка. – 2013. – № 1. – С. 18-19.
  14. Вертюк Мирослава. Дієвий музейний простір : З досвіду роботи Національного центру народної культури "Музей Івана Гончара" / М. Вертюк // Наша Берегиня. – 2012. – № 1. – С. 27-31
  15. Висока місія оберігати рід : [М. Сікорський - герой України, неперевершений фундатор музейної справи] // Краєзнавство. Географія. Туризм. – 2009. – Липень (№ 28). – С. 23-24.
  16. Висоцька К. І. Відреставровані раритети / К. І. Висоцька // Подільська старовина : наук. зб. / ред. К. І. Висоцька. – Вінниця : ДП "Державна картографічна фабрика", 2008. – Вип. ІV. – С. 19-23
  17. Войцехівська І. Зберігаючи заповіти кобзаря / І. Войцехівська // Пам'ять століть. – 2007. – № 1. – С. 186-187.
  18. Волошенюк Г. Повернувся в слові і граніті : репортаж з відкриття музейної кімнати та пам'ятника Василеві Стусу / Г. Волошенюк // Все - з любові / Г. Л. Волошенюк. – Вінниця : О.Власюк, 2009. – С. 256-260
  19. Гайда Л. До проблем методичної роботи з керівниками музеїв при навчальних закладах / Л. Гайда // Історія України. – 2010. – Червень (№ 21). – С. 10-12
  20. Гайда Лариса. Юні музеєзнавці : (навчальна програма) / Л. Гайда // Краєзнавство. Географія. Туризм. – 2007. – № 40. – С. 9-17.
  21. Гальченко С. Доля шевченкових раритетів / С. Гальченко // Київ. – 2008. – № 3. – С. 2-17
  22. Гетьман Д. Взаємообмін музейними цінностями між РСФРР та УСРР в 1931-1936 рр. / Д. Гетьман // Пам'ять століть. – 2007. – № 1. – С. 211-229
  23. Данилюк А. Музеї просто неба, або Скансени у світі і в Україні / А. Данилюк // Краєзнавство. Географія. Туризм. – 2006. – Лют. (№ 7). – С. 20-23.
  24. Дворкін Ігор. Музеї України на сторінках часописів "Киевская старина" (1882 - 1906) та "Археологическая летопись Южной России" (1903 - 1905) / Ігор Дворкін // Київська старовина. – 2006. – № 5. – С. 92-98
  25. Дерев'янко Л. Музей української словесності - центр освітньої діяльності гімназії / Л. Дерев'янко // Українська мова та література. – 2010. – Лютий (№ 8). – С. 4-5.
  26. Дмитренко Н. Важлива справа "пелікана" : [про археолога, етнографа, фундатора музейної справи в Україні Данила Михайловича Щербаківського] / Н. Дмитренко // Україна молода. – 2010. – 16 грудня (№ 236). – С. 14
  27. Ельба У. Ніжин: Музей рідкісної книги / У. Ельба // Літературна Україна. – 2011. – 22 вересня (№ 36). – С. 15-16.
  28. "Екскурсія до музею". Цікаво про музеї // Розкажіть онуку. – 2008. – Березень (№ 3). – С. 123-127.
  29. Жупанський О. Музеї тихо помирають... / О. Жупанський // Українська культура. – 2006. – № 5-6. – С. 31-32
  30. Журенко О. М. Музей Мадам Тюссо / О. М. Журенко // Історія та правознавство. – 2014. – № 7. – С. 17-19.
  31. Задорожний М. П. Музей Г. Я. Сєдова / М. П. Задорожний // Географія та економіка в сучасній школі. – 2012. – № 10. – С. 11.
  32. Задорожний М. П. Музей Олександра Довженка у Сосниці / М. П. Задорожний // Географія та економіка в рідній школі. – 2015. – № 3. – С. 27.
  33. Задорожний Микола. Музей космонавтики в Житомирі / Микола Задорожний // Географія та основи економіки в школі. – 2011. – № 4. – С. 29.
  34. Ипполитов Аркадий. Музейные тайны / А. Ипполитов // GEO. – 2005. – № 6. – С. 42-52.
  35. Іваненко Н. Дорогий дарунок - окімоно / Н. Іваненко // Віче. – 2009. – № 13. – С. 72
  36. Іванчишен В. Р. "І один у полі воїн": Всеукраїнська наукова конференція, присвячена історії музейної справи (до 140-річчя від дня народження Миколи Макаренка / В. Р. Іванчишен // Народна творчість та етнологія. – 2017. – № 1 (січень-березень). – С. 108
  37. Іващук Л. Документи щодо створення та наукової діяльності Кабінету-музею антропології та етнології імені Ф. К. Вовка / Л. Іващук // Вісник Книжкової палати. – 2009. – № 11. – С. 39-41
  38. Івлева С. "Жива глина" в музеї : [Про студію в Дніпропетровському історичному музеї для дошкільнят та молодших школярів] / С. Івлева // Українська культура. – 2005. – № 1-2. – С. 22
  39. Івченко Володимир. Добре, що їх пам’ятають / В. Івченко // Науковий світ. – 2007. – № 12. – С. 28 - 29.
  40. Івченко Володимир. Один із найкращих у світі ! / В. Івченко // Науковий світ. – 2008. – № 4. – С. 6-7.
  41. Івченко Володимир. Тарасів дух тут нині і довічно / В. Івченко // Науковий світ. – 2009. – № 12. – С. 8-13.
  42. Іщенко Л. Музей на колесах / Л. Іщенко // Українська культура. – 2008. – № 3. – С. 47. – (Цікаво знати)
  43. Каднічанський Д. Скансени України / Д. Каднічанський // Краєзнавство. Географія. Туризм. – 2010. – Квітень (№ 16). – С. 3-8.
  44. Капустіна Н. Ініціатива, яка матиме перспективу : Про Всеукраїнський музейний фестиваль "Музей третього тисячоліття" / Н. Капустіна // Українська культура. – 2006. – № 1-2. – С. 8-9
  45. Караманов О. Розвиток пізнавальної активності учнів засобами музейної педагогіки / О. Караманов // Рідна школа. – 2008. – № 1-2. – С. 57-58
  46. Кепін Д. Музейний портрет Білорусі / Д. Кепін // Вісник Книжкової палати. – 2015. – № 2. – С. 10-11
  47. Ковальчук Г. Швейцарський музей паперу, шрифту і друкарства в Базелі / Г. Ковальчук // Вісник Книжкової палати. – 2010. – № 7. – С. 49-50
  48. Ковтанюк Н. Головний музей історії України / Н. Ковтанюк // Пам'ять століть. – 2005. – № 1. – С. 113-130
  49. Козюк В. Цікаві місця Волині: Музей Лесі Українки в селі Колодяжному / В. Козюк // Позакласний час. – 2008. – № 5. – С. 61-63.
  50. Кондакова Е. П. Основы классификации форм, методов и средств музейной педагогики с позиции учебно-воспитательного процесса / Е. П. Кондакова // Инновации в образовании. – 2014. – 10. – С. 47-61.
  51. Конта Р. Етнографічна збірка музею Наукового товариства імені Шевченка у Львові: сучасна українська історіографія / Р. Конта // Вісник Книжкової палати. – 2016. – № 2. – С. 34-38
  52. Копитько О. Музейна подія - 2005 / О. Копитько // Українська культура. – 2006. – № 3-4. – С. 1
  53. Корж В. Торг навколо святої справи? : Духовність крізь призму політики / В. Корж // Віче. – 2007. – № 5-6. – С. 57
  54. Корнієнко О. М. Музей винахідника електродугового зварювання металів / О. М. Корнієнко // Країна знань. – 2014. – № 9/10. – С. 17-20.
  55. Королевська Анна. Є межа у печалі, тривога не має межі / А. Королевська // Сучасність. – 2006. – № 5-6.-С.72-75
  56. Космолінська Н. Музей у подарунок / Н. Космолінська // Міжнародний туризм. – 2005. – № 5. – С. 133
  57. Костенко А. В. І. В. Фабриціус (1882-1966 рр.): археолог та музеєзнавець / А. В. Костенко, А. В. Шевченко // Археологія. – 2016. – № 2. – С. 122-133
  58. Крапова Л. Кімната бойової слави та використання її експозицій / Л. Крапова // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. – 2013. – № 3. – С. 33-34
  59. Криволап Людмила. Інтеграція музею у сферу педагогічних інновацій / Людмила Криволап // Біологія і хімія в сучасній школі. – 2013. – № 4. – С. 28-29
  60. Круглова Н. В. Музей российского библиотековеда Ф. И. Каратыгина – культурная инициатива Администрации Уренского муниципального района Нижегородской области / Н. В. Круглова, Комарова М. И. // Научные и технические библиотеки. – 2012. – № 8. – С. 45-50
  61. Крупа І. П. Музеї як осередки історико-культурної спадщини / Інна Петрівна Крупа // Вісник Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв. – 2012. – № 4. – С. 72-76
  62. Крупа Т. М. Комплектування фондів шкільного музею та організація пошукової роботи / Т. М. Крупа // Історія та правознавство. Позакласна робота. – 2014. – № 8. – С. 18-22.
  63. Кулькіна К. Музей і школа: досвід та перспективи співпраці / К. Кулькіна // Рідна школа. – 2016. – № 10. – С. 54-57
  64. Курченко Т. Формування музейної мережі Півдня України у першій половині XIX століття / Т. Курченко // Краєзнавство. – 2011. – № 4. – С. 178-183
  65. Кучер Н. Уроки Рильських : Про київський музей Максима Рильського / Кучер Н. // Українська культура. – 2008. – № 12. – С. 35
  66. Лагановський Л. Луцьк має Музей книги / Лагановський Л. // Вісник Книжкової палати. – 2005. – № 11. – С. 5
  67. Ласкій Ірина. Курс "Музейна педагогіка": особливості взаємодії школи й музею / І. Ласкій // Мистецтво та освіта. – 2009. – № 3. – С. 27-30
  68. Літературно-меморіальний музей Миколи Островського // Позакласний час. – 2008. – № 6 . – С. 124-126.
  69. Літературно-меморіальний музей Оноре де Бальзака // Позакласний час. – 2008. – № 3. – С. 151-154.
  70. Любарова Віра. Педагогічний музей України - ювіляр! / Віра Любарова // Дошкільне виховання. – 2012. – № 12. – С. 3
  71. Мазунрик З. Музеї сьогодні: Європейські тенденції та наші виклики / З. Мазунрик // Українська культура. – 2007. – № 11. – С. 8-9
  72. Малюта І. Дивись і пам’ятай / І. Малюта // Українська культура. – 2007. – № 7. – С. 6-7
  73. Маньковська Руслана. Суспільно-інтеграційні тенденції та комунікаційні інновації у музейному краєзнавстві : за матеріалами науково-краєзнавчої експедиції НСКУ на Житомирщину / Руслана Маньковська // Краєзнавство. – 2014. – № 2. – С. 178-184.
  74. Маньковська Руслана. Сучасні музейні комунікації та перспективи їх розвитку / Р. Маньковська // Краєзнавство. – 2013. – 3. – С. 75-84.
  75. Марченко І. Новий артпростір – Пінчук Арт-центр / І. Марченко // Образотворче мистецтво. – 2006. – № 4. – С.95-96
  76. Махінчук М. Подвижник музейної справи : [про Михайла Сікорського] / М. Махінчук // Літературна Україна. – 2011. – 13 жовтня (№ 39). – С. 15.
  77. Мацело А. Нотатки про нову експозицію у новому музеї / А. Мацело, Л. Молодан // Образотворче мистецтво. – 2006. – № 3.-С.52-55
  78. Мельник В. Вони так і не зустрілись... : [музей П. Чайковського] / В. Мельник // Вінниччина. – 2016. – 13 січня (№ 4). – С. 7.
  79. Мельник Віра. Музей Шевченкового "Заповіту" / В. Мельник // Пам'ять століть. – 2008. – № 1-2. – С. 214-221.
  80. Міхно О. Амбітний проект : [Педагогічному музею України - 110 років] / О. Міхно // Освіта. – 2012. – 31 жовтня - 7 листопада (№ 46-47). – С. 6-7.
  81. Музей історії релігії: [в м. Львів] // Позакласний час. – 2008. – № 4. – С. 149-155.
  82. Музейні заклади світу : (регіональні особливості) / Т. Шпарага, О. Гладкий // Краєзнавство. Географія. Туризм. – 2007. – № 40. – С. 3-8.
  83. Музеї Лесі Українки // Позакласний час. – 2009. – Січень (№ 1-2). – С. 91-92.
  84. Найцікавіші місця Житомирщини: Музей космонавтики імені Сергія Павловича Корольова // Позакласний час. – 2008. – № 3. – С. 147-150.
  85. Найцікавіші місця Києва: Музей води; Музей гетьманства; Музей Медицини; Літературно-меморіальний музей Михайла Булгакова // Позакласний час. – 2008. – № 1. – С. 111-126.
  86. Найцікавіші місця Київщини. Державний-музей-заповідник "Битва за Київ у 1943 році" // Позакласний час. – 2008. – № 2. – С. 147-158.
  87. Найцікавіші місця Рівненщини: Державний історико-меморіальний заповідник "Поле Берестецької битви" // Позакласний час. – 2008. – № 6 . – С. 121-123.
  88. Наумова Н. Хата на Пріорці : [музей Т. Г. Шевченка] / Н. Наумова // Науковий світ. – 2009. – № 11. – С. 4-7
  89. Національний історико-культурний заповідник "Чигирин" // Позакласний час. – 2008. – № 3-4. – С. 124-126.
  90. Норченко В. Новий книжковий музей / Норченко В. // Вісник Книжкової палати. – 2005. – № 6. – С. 22
  91. Перерва А. Вдома. Суб'єктивні записи на полях квартальних планів : про літмузей Харкова / А. Перерва // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. – 2007. – № 3. – С. 120-123.
  92. Петрік М. Меморіальні музеї Харківщини: етапи розвитку мережі / М. Петрік // Мандрівець. – 2015. – № 3. – С. 66-69
  93. Полтавщина – колиска українських традицій // Позакласний час. – 2010. – № 10. – С. 63-86.
  94. Попельницька О. О. М.Ф. Біляшівський – перший директор Національного музею історії України : до 140-річчя від дня народження / О. О. Попельницька // Український історичний журнал. – 2008. – № 2. – С. 100-119
  95. Про підсумки проведення огляду музеїв при навчальних закладах, які перебувають у сфері управління Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України : наказ № 2239 від 17.03.11 // Директор школи. – 2011. – Червень № 21-22). – С. 54-58.
  96. Про присвоєння та підтвердження "Зразковий музей" при навчальному закладі системи Міністерства освіти і науки України : наказ № 687 від 25.07.08 р. // Інформаційний збірник Міністерства освіти і науки України. – 2009. – № 1/2/3. – С. 45-56.
  97. Про проведення у 2010 році огляду музеїв при навчальних закладах, які перебувають у сфері управління Міністерства освіти і науки України : наказ № 60 від 01.02.2010 // Інформаційний збірник Міністерства освіти і науки України. – 2010. – № 7/8. – С. 45-49.
  98. Рева Л. Волинська книга: історія, дослідження, колекціонування / Л. Рева // Вісник Книжкової палати. – 2006. – № 2. – С. 52
  99. Рожнятовська О. А. Подвижник музейної справи : До 130-річчя від дня народження Д.М. Щербаківського (1877-1927) / О. А. Рожнятовська // Календар знаменних і пам'ятних дат. – 2007. – ІV квартал. – С. 103-111
  100. Розумнюк Антоніна. Музей декоративно-ужиткового мистецтва : Навчальний центр у Васильківському міському центрі дитячої та юнацької творчості / А. Розумнюк // Наша Берегиня. – 2013. – № 1. – С. 10-11
  101. Романов В. А. Шкільний музей академіка В. Г. Бондарчука / В. А. Романов // Географія та економіка в рідній школі. – 2016. – № 6. – С. 33-35.
  102. Рудий Г. Я. Проблеми збереження музейної спадщини України: за результатами аналізу матеріалів республіканської періодики 1930-х рр. / Г. Я. Рудий // Український історичний журнал. – 2010. – № 6. – С. 127-136
  103. Садкович Н. Музей історії школи / Н. Садкович // Відкритий урок. – 2008. – № 2. – С. 43-48.
  104. Силин О. Остання оселя Тараса Шевченка в Києві / О. Силин // Українська культура. – 2007. – № 2. – С. 28-29
  105. Сікорський Михайло. Національний історико-етнографічний заповідник "Переяслав" / М. Сікорський // Пам'ять століть. – 2008. – № 1-2. – С. 69-120.
  106. Скавронський П. С. Краєзнавчий музей "Старофлотські казарми" / П. С. Скавронський // Географія та економіка в рідній школі. – 2016. – № 12. – С. 25-30.
  107. Скирда Марина. Школа і музей: разом навчатися цікавіше / М. Скирда // Мистецтво та освіта. – 2009. – № 3. – С. 62
  108. Соломонова Т. Р. Розвиток музейної справи Поділля 1860-1924 років / Т. Р. Соломонова // Подільська старовина : Наук. зб. / ред. К. І. Висоцька. – Вінниця : ДП "Державна картографічна фабрика", 2008. Вип. ІV. – С. 5-19
  109. Сосницький літературно-меморіальний музей Олександра Довженка // Позакласний час. – 2008. – № 11. – С. 117-120.
  110. Стадниченко В. Він живе і мислить, як Сковорода / В. Стадниченко // Українська культура. – 2007. – № 4. – С. 20-22
  111. Старченко О. Щедрий дарунок Олени Горбаченко : нові надходження до Музею історичних коштовностей України / О. Старченко // Українська культура. – 2006. – № 5-6. – С. 20-21
  112. Степаненко М. "Вклоняємось землі Архипа Тесленка" (Із життя Харківецького літературно- меморіального музею Архипа Тесленка) / М. Степаненко, Л. Яковенко // Рідний край. – 2007. – № 1. – С. 150-162.
  113. Степаненко М. "Оселя, де здавна живуть любов і пам'ять" (Із життя Полтавського літературно-меморіального музею Володимира Короленка) / М. Степаненко, Л. Ольховська // Рідний край . – 2006. – № 2. – С. 132-148.
  114. Столяров Г. Музей глобусів у Відні / Г. Столяров // Географія та основи економіки в школі. – 2010. – № 1. – С. 39.
  115. Стрельникова С. Реставрація: подолати "нульову ситуацію" : [Про роботу науково-дослід. реставрац. центру України] / С. Стрельникова ; розмову вела О. Чукашкіна // Українська культура. – 2006. – № 3-4. – С. 47-48
  116. Тарасенко О. Музей старожитностей університету св. Володимира (до 170-річчя заснування) / О. Тарасенко // Історія України. – 2007. – Травень (№ 17). – С. 1-5.
  117. Ткачук Я. Музейник із Коломиї / Я. Ткачук // Народне мистецтво. – 2009. – № 1-2. – С. 14-17
  118. Топеха Володимир. Крайові музеї як "школа любові до рідного краю" / В. Топеха // Наша Берегиня. – 2013. – № 1. – С. 6-9
  119. Третяк Н. Цирк "на долоні" / Н. Третяк // Українська культура. – 2007. – № 8. – С. 6-7
  120. Україна. Мін-во освіти і науки Положення про музей при навчальному закладі, який перебуває у сфері управління Міністерства освіти і науки України / Україна. Мін-во освіти і науки // Директор школи. – 2006. – Жовтень (№ 40). – С. 20-29.
  121. Україна. Мін-во освіти і науки Про внесення змін до положень щодо музеїв при навчальних закладах, які перебувають у сфері управління Міністерства освіти і науки України: Наказ № 640 від 04.09.2006 / Україна. Мін-во освіти і науки // Директор школи. – 2006. – Жовтень (№40). – С. 20.
  122. Українська революція – мовою історичних документів та книжкових видань // Вісник Книжкової палати. – 2009. – № 2. – С. 52
  123. Федорова Л. Д. Становлення й розвиток містознавчого музейництва в Україні в XIX -перших десятиріччях ХХ ст. / Л. Д. Федорова // Український історичний журнал. – 2006. – № 1. – С. 72-83.
  124. Філончук З. В. Карти в експозиції Херсонського обласного краєзнавчого музею / З. В. Філончук // Географія та економіка в рідній школі. – 2017. – № 4. – С. 27-30
  125. Хіміч Я. Духовні культурно-мистецькі скарбниці пам’яті (сучасні церковні музеї в Україні) / Я. Хіміч // Вісник Книжкової палати. – 2008. – № 9. – С. 45-49
  126. Хмельниччина – край здійснення бажань // Позакласний час. – 2010. – № 8. – С. 59-90.
  127. Цікаві місця Вінниччини : Національний музей-садиба М.І. Пирогова // Позакласний час. – 2008. – № 8. – С. 105-107.
  128. Цікаві місця Закарпаття : Замок "Паланок" // Позакласний час. – 2008. – № 7. – С. 98-102.
  129. Цікаві місця Івано-Франківщини : Музей "Писанка" // Позакласний час. – 2008. – № 7. – С. 95-97.
  130. Цікаві місця Кіровоградщини : Державний педагогічно-меморіальний музей В. О. Сухомлинського // Позакласний час. – 2008. – № 12. – С. 66-68.
  131. Цікаві місця Криму : феодосійський літературно-меморіальний музей О. С. Гріна // Позакласний час. – 2009. – Січень (№ 1-2). – С. 89-90.
  132. Цікаві місця Львова: Державний меморіальний музей Михайла Грушевського // Позакласний час. – 2008. – № 4. – С. 145-148.
  133. Цікаві місця Миколаївщини : Музей суднобудування і флоту // Позакласний час. – 2008. – № 12. – С. 63-65.
  134. Цікаві місця Полтавщини : Музей-заповідник А. С. Макаренка // Позакласний час. – 2008. – № 9. – С. 117-119.
  135. Цікаві місця Харківщини : Художньо-меморіальний музей І. Ю. Рєпіна // Позакласний час. – 2008. – № 9. – С. 120.
  136. Цікаві місця Черкащини : Національний заповідник "Батьківщина Тараса Шевченка" // Позакласний час. – 2009. – № 3-4. – С. 121-123.
  137. Цікаві місця Чернігівщини : Чернігівський літературно-меморіальний музей-заповідник Михайла Коцюбинського // Позакласний час. – 2009. – № 11. – С. 115-116.
  138. Чебан Олег. Директор музею ім. Устима Кармелюка Віра Ткач: "Через образ Кармалюка ми розповідаємо про час, у якому він жив" / О. Чебан // Урядовий кур'єр. – 2012. – 4 квітня (№ 61). – С. 20.
  139. Чернова Лариса. Музей і школа: форми співпраці / Л. Чернова // Мистецтво та освіта. – 2009. – № 3. – С. 60-62
  140. Чукашкіна О. Перлина потребує захисту / О. Чукашкіна // Українська культура. – 2006. – № 8
  141. Як музей може заробляти гроші? Музеї – скарбниці пам'яток, наукові та культурно-освітні заклади // Українське слово. – 2015. – 20-26 травня (№ 20). – С. 12-13.


Список авторефератів та дисертацій


  1. 371.011
    Г95
    Гурин О. М. Полікультурне виховання старшокласників у взаємодії загальноосвітніх навчальних закладів і музеїв мистецького профілю : автореф. дис. ... канд. пед. наук : [спец.] 13.00.07 "Теорія і методика виховання"
    / Гурин Олександра Михайлівна ; Ін-т проблем виховання НАПН України. 2016. – Київ, 2015. – 19 с. : табл. – Бібліогр.: с. 16 (10 назв.)
    Примірники: всього:2 - ЗБЕРІГ(2)
  2. 902.9
    Ж51
    Желєзко Алла Миколаївна. Історичне краєзнавство на Київщині в 1917-1939 рр. : автореф. дис. ... канд. іст. наук : [спец.] 07.00.01 "Історія України"
    / А. М. Желєзко ; Нац. пед. ун-т. ім. М. П. Драгоманова. – Киiв, 2011. – 18 с. – Бібліогр.: с. 15 (8 назв.)
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГ(1)
  3. 378
    П89
    Пусепліна Наталія Миколаївна. Підготовка майбутнього вчителя до виховної роботи у загальноосвітніх навчальних закладах засобами музейно-педагогічної діяльності : автореферат дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 "Теорія і методика проф. освіти"
    / Н. М. Пусепліна ; ПДПУ ім. В. Г. Короленка ; наук. кер. д-р пед. наук Бойко А. М. 08.0912. – Полтава, 2009. – 20 с.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГ(1)
  4. 378
    Ш57
    Шикула Р. Р. Фахова підготовка майбутніх учителів галузі природознавства засобами музейної педагогіки : автореф. дис. ... канд. пед. наук : [спец.] 13.00.04 "Теорія і методика проф. освіти"
    / Шикула Ростислав Ростиславович ; Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія. – Захищена 03.11.2017. – Хмельницький, 2017. – 20 с. : рис., табл. – Бібліогр.: с. 16-18 (21 назв.)
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГ(1)


Список праць викладачів ВДПУ


  1. Анохіна Л. С. Музеї Вінниччини про народного месника / Л. С. Анохіна, А.К. Лисий // Тези доп. наук. конф. "Народний герой Устим Кармалюк (до 200-річчя від дня народж.)." – Кам`янець-Подільський. – 1987. – С. 32-34.
  2. Барановська І. Г. Художньо-творче виховання школярів засобами музейної педагогіки / І. Г. Барановська // Актуальні проблеми мистецької підготовки майбутнього вчителя (ІІ школа методичного досвіду) 28-29 квітня 2010 року : матеріали Всеукраїнського науково-методичного семінару / ред. кол.: Н. І. Лазаренко, М. І. Семко, В. І. Імбер. – Вінниця : ВДПУ ім. Михайла Коцюбинського, 2010. – С. 170-184
  3. Барановська І. Г. Психолого-педагогічні основи співпраці школи та музею / І. Г. Барановська // Наукові записки. Серія: Педагогіка і психологія : збірник наукових праць / Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського ; ред. кол.: В. І. Шахов, С. І. Сметанський, Г. С. Тарасенко. – Вінниця : Планер, 2011. – Вип. 35. – С. 404-407
  4. Воловик В. П. Засновник Вінницького музею М. Коцюбинського / В. П. Воловик // Матеріали наук. конф. ВДПІ "Літературна Вінниччина". Михайло Коцюбинський (сторінки творчої біографії)". – Вінниця, 1997
  5. Єгурнова Л. З. Екскурсія до меморіального музею М.І. Пирогова / Л. З. Єгурнова // Особистість в культурі : зб. наук. пр. – Вінниця, 2001. – С. 217-220.
  6. Завдання для самостійної роботи з навчальних дисциплін "Основи українського народознавства", "Етнографія України", "Етнографічне музеєзнавство", "Методика викладання українознавства", "Етнографія та краєзнавство", "Етнодемографія" / метод. ред., уклад.: В. А. Косаківський. – Вінниця, 2006
  7. Заец И. И. Винницкий краеведческий музей : фоторассказ о Винницком краеведческом музее / И. И. Заец. – К., 1973
  8. Заец И. И. Курганный комплекс раннескифского времени в с. Тютьки Винницкой области / И. И. Заец // 150 лет Одессому археологическому музею АН УССР. – К., 1975. – С. 82.
  9. Заец И. И. Место отдельных трипольских поселений среднего течения Южного Буга в относительной периодизации Триполья / И. И. Заец // 150 лет Одесскому Археологическому музею АН СССР : тез. докл. юбил. конф. – 1975. – С. 42-44.
  10. Заец И. И. Раскопки Винницкого краеведческого музея / И. И. Заец // Археологические открытия 1973 года. – М., 1974. – С. 275-276.
  11. Заец И. И. Экспедиция Винницкого краеведческого музея / И. И. Заец // Археологические открытия 1975 года. – М., 1976. – С. 325.
  12. Заец, И. И. Исследования Винницкого краеведческого музея / И. И. Заец, В. С. Жураховский, Б. И. Лобай // Археологические открытия 1976 года. – 1977. – С. 295
  13. Заец, И. И. Обновленный музей / И. И. Заец // Музейное дело в СССР. – М., 1971. – С. 87-89.
  14. Заєць І. І. Велич справ і звершень / І. І. Заєць // Музеї Української РСР у патріотичному та інтернаціональному вихованні трудящих : зб. наук. пр. з питань роботи музеїв. – К., 1976. – С. 29-33.
  15. Заєць І. І. Використання технічних засобів : з досвіду роботи Вінницького краєзнавчого музею / І. І. Заєць // Соціалістична культура. – 1975. – № 3. – С. 31-32.
  16. Заєць І. І. Вінницький краєзнавчий музей / І. І. Заєць. – К., 1972
  17. Заєць І. І. Діяльність Вінницького краєзнавчого музею в 60-х роках / І. І. Заєць // Сьома Вінницька обласна краєзнавча конференція : тези доп. – Вінниця, 1989. – С. 6.
  18. Заєць І. І. Музей історії Вінницького педагогічного інституту ім. М. Островського - важливий засіб професійної підготовки та виховання студентів / І. І. Заєць, А. Д. Ткаченко // Шоста Вінницька обласна історико-краєзнавча конференція : тези доп. – Вінниця, 1988. – С. 73.
  19. Заєць І. І. Вінницький обласний краєзнавчий музей / І. І. Заєць // Енциклопедія трипільської цивілізації. – К., 2004. – Т. 2. – С. 100-101.
  20. Заєць І. І. Оновлений музей / І. І. Заєць // Історія музею в документах і спогадах. – Вінниця, 1998. – С. 76-82.
  21. Заєць І. І. Роль музеїв Вінниччини у вивченні історії рідного краю студентами / І. І. Заєць // II Республіканська наукова конференція з історії краєзнавства : тези доп. (Вінниця, 19-21 жовт. 1982 р.). – К., 1982. – С. 203-204.
  22. Кароєва Т. Р. Юрій (Георгій) Семенович Александрович (1884-після 1942) як етнограф Поділля / Т. Р. Кароєва // Народна культура Поділля у національному вихованні дітей та молоді: проблеми та перспективи і національного виховання : матеріали другого науково-практичного круглого столу, 24 жовтня 2014 р. / Вінницький державний педагогічний університет імені М. Коцюбинського. – Вінниця : Нілан-ЛТД, 2015. – С. 48-56
  23. Кирилюк Л. М. Замки і фортеці України: сьогодення і майбутнє / Л. М. Кирилюк // Актуальні питання географічних, біологічних та хімічних наук. Основні наукові проблеми та перспективи дослідження : зб. наук. пр. вип. 8 (13) / відп. ред. А. В. Гудзевич. – Вінниця : ВДПУ ім. М. Коцюбинського, 2011. – С. 36-39
  24. Коляструк О. А. Штрихи до портрета поділлєзнавця Ю. С. Александровича за матеріалами приватного листування з Д. І. Яворницьким / О. А. Коляструк // Друга Могилів-Подільська краєзнавча конференція : [збірник матеріалів науково-краєзнавчої конф. 20-21 жовтня 2006 р., м. Могилів-Подільський] / Могилів-Подільська міська рада, Вінницький держ. пед. ун-т ім. М. Коцюбинського, Кам'янець-Подільський держ ун-т [та ін.]. – Могилів-Подільський ; Кам'янець-Подільський : Оіюм, 2006. – С. 224-228
  25. Косаківська Є. М. Етнографічне музеєзнавство (Рекомендації до складання програми для студентів спеціалізації "Українознавство") / Є. М. Косаківська // Культура і вчитель : Збірник наукових праць / авт. колектив під кер. А. Б. Щербо ; відп. ред. Д. М. Джола. – Вінниця : ВДПУ – "Вінниця", 2004. – С. 198-205.
  26. Косаківська Є. М. Етнографічне музеєзнавство Поділля. Сучасний стан та перспективи розвитку / Є. М. Косаківська // Наукові записки. Серія: Історія. – Вінниця, 2003. – Вип. 6. – С. 182-185.
  27. Косаківська Є. М. Етнографічний музей та рукописні фонди народознавчого центру Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського / Є. М. Косаківська // Народна культура Поділля в контексті національного виховання : збірник наукових праць. – Вінниця, 2004. – С. 287 - 291
  28. Косаківська Є. М. Історія формування етнографічної колекції Вінницького обласного краєзнавчого музею. Вип. 7 / Є. М. Косаківська. – Вінниця, 2004. – С. 150-153
  29. Косаківська Є. М. Народний одяг у колекціях Вінницьких музеїв / Є. М. Косаківська // Наукові записки. Серія: Історія. – Вінниця, 2007. – Вип. 12. – С. 197-199.
  30. Косаківська Є. М. Розвиток етнографічного музеєзнавства на Поділлі в кінці XIX - на початку XX ст. / Є. М. Косаківська // Матеріали XI Подільської історико-краєзнавчої конференції. – Кам'янець-Подільський : Оіюм, 2004. – С. 542-545.
  31. Кравець М. М. Видання про Вінницький краєзнавчий музей / М. М. Кравець // Тези доп. і повідомл. дев'ятнадцятої Вінниц. обл. іст.-краєзн. конф. – Вінниця, 1999
  32. Куцевол О. М. Екскурсія до музею, якого поки що немає : до 95-річчя до дня народження Григорія Кочура / О. М. Куцевол // Українська мова і літ-ра в середн. школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. – 2003. – № 5. – С. 50-61
  33. Куцевол Ольга Миколаївна. Екскурсія до музею, якого поки що немає (До 95-річчя від дня народження великого українського інтелігента) : урок за творчістю Григорія Кочура (11 клас) / О. М. Куцевол // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. – 2003. – № 5. – С. 50-61.
  34. Лисий А. К. До історії одного музейного експонату / А. К. Лисий // Тези доп. другої Чернігівської наук. конф. по іст. краєзн. – Чернігів, 1988.
  35. Мазур В. М. Висвітлення бойових подвигів викладачів і студентів в експозиції музею Вінницького педінституту / В. М. Мазур // Тези доп. шостої Подільської іст.-краєзн. конф. (Секція іст. рад. періоду). – Кам`янець-Подільський, 1985. – С. 84-85.
  36. Музейна практика : метод. поради студ. I курсу іст. ф-ту заочної форми навч. при проходженні практики в музеях м. Вінниці та обл. / підгот. П. С. Григорчук, Ю. А. Зінько. – Вінниця, 2005.
  37. Пірус Т. Рукописні матеріали та експонати з Чернівецького району Вінницької області у фондах навчально-наукової лабораторії з етнології Поділля Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського / Т. Пірус, К. Пірус // Перша Чернівецька наукова історико-краєзнавча конференція, присвячена 100-річчю Української революції 1917-1921 рр., смт. Чернівці, 6 жовтня 2017 р. / ред. Ю. А. Зінько. – Вінниця : ПП Балюк, 2017. – С. 223-226.
  38. Плани семінарських занять з навчальних дисциплін "Основи українського законодавства", "Етнографія України", "Етнографічне музеєзнавство", "Методика викладання українознавства", "Етнграфія та краєзнавство", "Етнодемографія" / уклад. В. А. Косаківський. – Вінниця, 2006.
  39. Подільська старовина : наук. зб. ювілейний вип. до 80-річчя з часу заснування музею / відп. ред. В. А. Косаківський. – Вінниця, 1998.
  40. Програма з музейної, архівної, археологоічної практики студентів I курсу історичного факультету : Спеціальність "Історія і правознавство" / підгот. І. І. Заєць, П. С. Григорчук, Ю. А. Зінько. – Вінниця, 2005.
  41. Соломонова Т. Р. Розвиток музейної справи Поділля 1860-1924 років / Т.Р. Соломонова // Подільська старовина : наук. зб. – Вінниця : ДП "Державна картографічна фабрика", 2008. – Вип. 4. – С. 5-19.
  42. Тростогон А. М. Утворення в Кам`янці-Подільському єпархіального музею-сховища в 1890 р. / А. М. Тростогон // Тези доп. дванадцятої Вінниц. обл. іст.-краєзн. конф. 7 верес. 1993 р. – Вінниця, 1993. – С. 34-35.
  43. Чернова Г. В. Музеї Вінниччини як об'єкти туристичної діяльності в умовах ринкової економіки / Г. В. Чернова // Наукові записки. Серія Географія : [зб. ст.] / Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського ; редкол.: Г. І. Денисик (відп. ред.), Б. Д. Панасенко, В. Г. Кур'ята [та ін.]. – Вінниця, 2008. – Вип. 16. – С. 201-205.


Список цінних та рідкісних видань


  1. 371.011
    В11
    В помощь семье и школе. Детские сады. Игрушки. Детский театр. Педагогические музеи. Волшебный фонарь : [сб.]
    / сост.: Н. Н. Бахтин, Е. С. Дедюлина, М. В. Новорусский [и др.]. – М. : Книгоизд. "Польза" В. Антике и К°, 1911. – 240 с. : ил. - (Библиотека образования ; сер.)
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  2. 37(09)
    В22
    Вахтеров В. П. Предметный метод обучения
    / В. П. Вахтеров. – 2-е изданіе. – М. : Тип. Т-ва И.Д. Сытина, 1909. – 181 с. – (Библіотека для учащих ; вып. 1). – Бібліогр.: с. 171-173
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  3. 373.04
    Э41
    Экскурсионный учебник. Кн. 1.
    – М. : Т-во Скоропечатник, 1914. – 128 с. : ил.
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)


Список мультимедійних видань




  1. 91У(083)
    В48
    Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва. Вінниччина. Туристичний довідник [Електронний ресурс]
    . – Електрон. текстові, граф., відео дані. – Вінниця, 2009. – Ел. опт. Диск (DVD-ROM)
    Примірники: всього:3 - ЗЕІ(3)
  2. 9У(Він)
    К78
    Вінницька ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва (21-23 жовтня 2008 р. ; Вінниця). Краєзнавство в системі розвитку духовності і культури регіону [Електронний ресурс] : тези доповідей та повідомлень
    / Міжнародна науково-практична конференція. – Электрон. текстовые дан. файлы в формате .HTML.
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
  3. 9У(Він)
    В48
    Вінницький В. Буша [Відеозапис] : [Державний історико-культурний заповідник]
    / В. Вінницький ; консульт. В. Тітіренко [та ін.]. – Ямпіль : Самодіяльна студія Тірас, 2009. – Ел. опт. Диск (DVD-ROM) кф.
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
  4. 9(M)
    И87
    Исламский город Каир [Електронний ресурс] : фильм по истории культуры
    / Телеканал "Культура". – Электрон. видео дан. в формате .avi. – М., 1996. – Эл. опт. диск (DVD-ROM)
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
  5. 38(075.3)
    К90
    Культорология. История мировой культуры : подборка книг
    . – Винниця, [2009]. – Эл. опт. диск (CD-R)
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
  6. 9(М)01
    Л27
    Латинская Америка: история и культура
    . – К., 2008.
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
  7. 9(М)
    Л39
    Леднице. Княжеская роскошь и садово-парковое искусство. (Чехия) [Видеозапись] [Електронний ресурс] : документальный фильм
    . – Электрон. видео данные в формате .avi. – 2000 (Германия). – Ел. опт. диск (CD-ROM)
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
  8. 9(М)
    Л93
    Любек. Сердце Ганзейского Союза. (Германия) [Видеозапись] [Електронний ресурс] : документальный фильм
    . – Электрон. видео данные в формате .avi. – 2007 (Германия). – Ел. опт. диск (CD-ROM)
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
  9. 9(M)
    V64
    Мировые сокровища культуры [Електронний ресурс] : фильмы по истории культуры : сборник. Ч. 5
    / Телеканал "Культура". – Электрон. видео дан. в формате .avi. – М., 2002. – Эл. опт. диск (DVD-ROM)
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
  10. 9(M)
    V64
    Мировые сокровища культуры [Електронний ресурс] : фильмы по истории культуры : сборник. Ч. 4
    / Телеканал "Культура". – Электрон. видео дан. в формате .avi. – М., 2002. – Эл. опт. диск (DVD-ROM)
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
  11. 9(M)
    V64
    Мировые сокровища культуры [Електронний ресурс] : фильмы по истории культуры : сборник. Ч. 3
    / Телеканал "Культура". – Электрон. видео дан. в формате .avi. – М., 2002. – Эл. опт. диск (DVD-ROM)
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
  12. 9(M)
    V64
    Мировые сокровища культуры [Електронний ресурс] : фильмы по истории культуры : сборник. Ч. 1
    / Телеканал "Культура". – Электрон. видео дан. в формате .avi. – М., 2002. – Эл. опт. диск (DVD-ROM)
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
  13. 9(M)
    V64
    Мировые сокровища культуры [Електронний ресурс] : фильмы по истории культуры : сборник. Ч. 2
    / Телеканал "Культура". – Электрон. видео дан. в формате .avi. – М., 2002. – Эл. опт. диск (DVD-ROM)
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
  14. 9(M)
    V64
    Мировые сокровища культуры [Електронний ресурс] : фильмы по истории культуры : сборник. Ч. 8
    / Телеканал "Культура". – Электрон. видео дан. в формате .avi. – М., 2002. – Эл. опт. диск (DVD-ROM)
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
  15. 9(M)
    V64
    Мировые сокровища культуры [Електронний ресурс] : фильмы по истории культуры : сборник. Ч. 7
    / Телеканал "Культура". – Электрон. видео дан. в формате .avi. – М., 2002. – Эл. опт. диск (DVD-ROM)
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
  16. 9(M)
    V64
    Мировые сокровища культуры [Електронний ресурс] : фильмы по истории культуры : сборник. Ч. 6
    / Телеканал "Культура". – Электрон. видео дан. в формате .avi. – М., 2002. – Эл. опт. диск (DVD-ROM)
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
  17. 9(М)
    П28
    Пестум и Велла. О неизменном и переходящим. (Италия) [Видеозапись] [Електронний ресурс] : документальный фильм
    . – Электрон. видео данные в формате .avi. – 2007 (Германия). – Ел. опт. диск (CD-ROM)
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
  18. 9(М)
    П30
    Петра. Город мертвых, построенный набатеями. (Иордания) [Видеозапись] [Електронний ресурс] : документальный фильм
    . – Электрон. видео данные в формате .avi. – 1999 (Германия). – Ел. опт. диск (CD-ROM)
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
  19. 9(М)
    П32
    Пиза. Прорыв в новое время. (Италия) [Видеозапись] [Електронний ресурс] : документальный фильм
    . – Электрон. видео данные в формате .avi. – 2001 (Германия). – Ел. опт. диск (CD-ROM)
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
  20. 91П
    П53
    Польща. Туристичні місця Свєнтокшинського воєводства [Електроний ресурс] : відео
    . – Електрон. відеодані в форматі .swf. – [2010] : зв.
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
  21. 9(М)
    П55
    Помпея. Путешествие в древний мир. (Италия) [Видеозапись] [Електронний ресурс] : документальный фильм
    . – Электрон. видео данные в формате .avi. – 2003 (Германия). – Ел. опт. диск (CD-ROM)
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
  22. Путешествие к загадкам прошлого [Електронний ресурс] : DVD-фильм : сборник видеофильмов. – 2008. – Эл. опт. диск (DVD-ROM) : цв., зв.
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
  23. 9(М)03
    Р13
    Равенна. Прощание с античностью. (Италия) [Видеозапись] [Електронний ресурс] : документальный фильм
    . – Электрон. видео данные в формате .avi. – 2007 (Германия). – Ел. опт. диск (CD-ROM)
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
  24. 9(М)
    Р18
    Райхенау. Остров церквей на Боденском озере. (Германия) [Видеозапись] [Електронний ресурс] : документальный фильм
    . – Электрон. видео данные в формате .avi. – 2001 (Германия). – Ел. опт. Диск (CD-ROM)
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
  25. 9(М)
    Р61
    Родос. Рыцарский замок и госпиталь. (Греция) [Видеозапись] [Електронний ресурс] : документальный фильм
    . – Электрон. видео данные в формате .avi. – 2001 (Германия). – Ел. опт. диск (CD-ROM)
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
  26. Роль краєзнавства в соціально-економічному і культурному розвитку регіону [Електронний ресурс] : матеріали 3 Міжнародної науково-практичної конференції (м. Вінниця, 10-12 жовтня 2012 р.). – Електрон. текст. та граф. дані. – Вінниця : ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, 2013 Примірники: всього:2 - ЗЕІ(2)
  27. 9(М)
    Р81
    Роэрос. Медный город. (Норвегия) [Видеозапись] [Електронний ресурс] : документальный фильм
    . – Электрон. видео данные в формате .avi. – 1995 (Германия). – Ел. опт. Диск (CD-ROM)
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
  28. 9У(Він)
    С37
    Сім чудес Вінниччини : Тульчин. Немирів. Браїлів. Шаргород. Вінниця. Лядова. Буша. [Відеозапис] [Електронний ресурс] : субтитри
    / авт. ідеї, консульт. Ю. Козерацький ; сцен, режисура О. Мортко. – DVD+RDL. – Вінниця, 2009. – 8,5 Gb 240 min кф. : цв., зв. Примірники: всього:2 - ЗЕІ(2)
  29. 9(М)
    С16
    Сальвадор-де-Баия. Город тысячи церквей. (Бразилия) [Видеозапись] [Електронний ресурс] : документальный фильм
    . – Электрон. видео данные в формате .avi. – 1995 (Германия). – Ел. опт. диск (CD-ROM)
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
  30. 9(М)
    С18
    Сан-Суси. Замкии сады Потедама. (Германия) [Видеозапись] [Електронний ресурс] : документальный фильм
    . – Электрон. видео данные в формате .avi. – 1995 (Германия). – Ел. опт. диск (CD-ROM)
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
  31. 9(М)03(07)
    С24
    Світ античної культури. 6 клас : програмно-методичний комплекс навч. призначення : для загальноосвітніх навч. закладів : версія 1.0.
    – Рівне : Контур плюс, 2006. – Ел. опт. диск (CD-ROM) : іл., фото, портр., табл.
    Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1) Анотація: Електронний навчальний курс "Світ античної культури. 6 клас" – інтерактивний навчальний засіб. Після інсталяції програмного засобу, дозволяє працювати в двох основних режимах: Режим вчителя ; Режим учня (в мережі Інтернет). Допомагає вчителю, на основі наборів розроблених уроків, формувати власні уроки, проводити тестування знань учнів. До програмного комплексу також входять файли: "Методичні рекомендації", "Настанова користувача"


Список електронних повнотекстових видань


Видання надаються для використання, з дотриманням положень "ЗАКОНУ про авторське та суміжні права", в відділі інформаційних технологій бібліотеки.

  1. Mетpoпoлитeн-музей Нью-Йopк [Електронний ресурс] : пер. с ит. – Електрон. текст в форматі .pdf. – М., 2005. – 144 с. – Ел. жорстк. диск : цв. ил. – (Великие музеи мира).
  2. Бялик В. Путешествие в мир русской живописи [Электронный ресурс] / В. Бялик, М. Мацкевич. – Електрон. текст в форматі .pdf. – СПб.: Арка, 2007. – 62 с. : ил. – Ел. жорстк. диск.
  3. Історичне краєзнавство. Напрями та методи історико-краєзнавчих досліджень [Електронний ресурс] : курс лекцій. Ч. 2 / МОН України, Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. – Електрон. текст в форматі .pdf. – Л., 2011. – 304 с. – Ел. жорстк. диск.
  4. Історичні витоки козацького роду в Україні [Електронний ресурс] : матеріали всеукр. науково-практ. конферен. / ОУНБ ім. К. А.Тімірязєва. - Електрон. текстові дані ; електрон. граф. дані ; електрон. картогр. дані в форматі .html. – Вінниця, 2004 : фото. кол., портр., карти.
  5. Народні музеї Поділля [Електронний ресурс] : збірник. – Електрон. текст в форматі .pdf. – 30 с. – Ел. жорстк. диск. – [З сайтів Вінниччини]
  6. Сто великих музеев мира [Электронный ресурс]. – Ел. текст в форматі .pdf. – 659 с. – Ел. жорстк. диск.


Список електронних видань Інституційного репозитарію


  1. Косаківський В. А. До історії подільської витинанки / В. А. Косаківський // Наукові записки Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Серія: Історія: Збірник наукових праць. – 2015. – № 23. – С. 224-228
  2. Москвічова Ю .О. Трансформаційні процеси в музейній сфері сучасної Вінниччини / Ю. О. Москвічова // Українська культура: минуле, сучасне, шляхи розвитку : зб. наук. праць : наукові записки Рівненського державного гуманітарного університету у 2 т. – Вип. 21. – Рівне : РДГУ, 2015. – Т. 2. – С. 135–141
  3. Смирнов І. Г. Логістичний вимір туристичних чудес України: історико-архітектурний заповідник «Кам'янець» / І. Г. Смирнов // Наукові записки Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Серія: Географія. – 2011. – Вип. 22. – Вінниця, 2011. – 11 с.
  4. Шилова Л. Г. Перлина Приазовського степу / Л. Г. Шилова // Наукові записки Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Серія: Географія. – 2011. – Вип. 22. – Вінниця, 2011. – 4 с.





Виставку сформовано за технологією "ЛОНГРИД" (long-form journalism), що набуває поширення в сучасній Інтернет-журналістиці та передбачає всебічне висвітлення теми, з використанням графіки та засобів мультимедіа.









НАШІ ПАРТНЕРИ



Besucherzahler
счетчик посещений