МЕНЕ ВИРОСТИЛА БІБЛІОТЕКА








КОРОТКА БІОГРАФІЯ
ТВОРЧІСТЬ
ЦІКАВІ ФАКТИ
РЕЙ БРЕДБЕРІ –
МУЛЬТИМЕДІА

ДО 100-РІЧЧЯ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ РЕЯ БРЕДБЕРІ: МУЛЬТИМЕДІЙНА ВИСТАВКА

Б
І
Б
Л
І
О
Г
Р
А
Ф
І
Я
А
Р
Х
І
В

В
И
С
Т
А
В
О
К

КОРОТКА БІОГРАФІЯ

«А ще я думав про книжки. І вперше зрозумів, що за кожною з них стоїть людина. Людина думала, виношувала у собі думки. Витрачала безліч часу, щоб записати їх на папері»

«У людини є одна чудова властивість: якщо доводиться все починати спочатку, вона не впадає у відчай і не втрачає мужності, бо вона знає, що це дуже важливо, що це варте зусиль»

За своє довге життя Бредбері написав 11 романів, понад 400 фантастичних повістей та оповідань, 21 п’єсу, а також інші літературні твори, кіносценарії, вірші, статті.
Тонкими і щирими творами він залишив яскравий слід не тільки в фантастиці, а й у всій літературі в цілому

«Жюль Верн був моїм батьком. Велс – мудрим дядечком. Едгар По доводився мені двоюрідним братом, він як кажан – вічно мешкав у нас на темному горищі. Флеш Гордон та Бак Роджерс – мої брати і товариші. Ось вам і вся моя рідня. Ще додам, що моєю матір'ю, цілком ймовірно, була Мері Шеллі, авторка Франкенштейна. Ну, ким я ще міг стати, як не письменником-фантастом із такою сімейкою»

  • Про письменництво Бредбері мріяв змалечку. У дванадцять років він уже мав друкарську машинку й незабаром почав розсилати до поважних часописів свої твори. У відповідь надходили лише відмови, обгрунтовані тим, що в оповіданнях забагато жахів. Більшість тодішніх рукописів письменник із часом спалив, але зворушливу відданість друкарській машинці зберіг на все життя.
  • У серпні 1936 р. у вокіганській газеті з'явилася перша публікація майбутнього «фантаста № 1» — вірш «Пам'яті Віллі Роджерса», а наступного року в лос-анджелеській «Антології студентських віршів за 1937 рік» була опублікована поезія «Голос смерті».

«Коли мені було 19 років, я не міг вступити до коледжу: я був з бідної родини. Грошей у нас не було, тож я ходив до бібліотеки. Три дні на тиждень я читав книги. В 27 років замість університету я закінчив бібліотеку»

В одному із інтерв'ю на запитання: «В якому віці ви почали писати? — Бредбері відповів: «У дванадцять років. Я не міг дозволити собі купити продовження «Марсіанського воїна» Е. Берроуза ... і тоді написав свою власну версію»

«До двадцяти років я вже прочитав усі значні п'єси, знав американську, французьку, італійську, англійську історію, знамениті повісті та оповідання».
«Я почав читати твори Достоєвського, коли мені було 20 років. З його книг я дізнався, як треба писати романи і розповідати історії. Я читав і інших авторів, але, коли я був молодший, Достоєвський був головним для мене»


  • У 1937 році Бредбері вступив в лос-анджелеську «Лігу наукових фантастів». Проте професійна письменницька кар'єра Бредбері почалася як випадковість. Його зір був недостатньо хорошим, щоб його взяли в армію, і тому він почав писати фантастичні оповідання. Розповіді Бредбері почали публікуватися. Юнак добре усвідомлював їхню недосконалість і наполегливо працював над літературним стилем.
  • В 22 роки юний літератор написав оповідання «Озеро» — прозовий твір, яким він вперше лишився задоволений. Але фантастика не була для нього єдиним жанром — він із задоволенням писав детективи і вірші, мелодрами. Рей полюбляв елементи чарівного, непередбачуваного і раціонально мало пояснювального — в його книгах багато неймовірних чудес.
  • Рей писав невеликі оповідання, наслідуючи стилю Едгара По. Критиком і порадником юного письменника був Генрі Каттнер, американський письменник-фантаст, який був прекрасним співрозмовником, жартівником, легко сходився з людьми і був щедрий на ідеї.
  • Протягом 1939-1940 pp. Бредбері видавав часопис «Футуріа фантазія». Поступово Бредбері відточував літературну майстерність і формував індивідуальний стиль.
  • До 1942 року Бредбері остаточно перестав продавати газети і повністю перейшов на літературний заробіток, створюючи до 52 оповідань на рік.

  • Він писав надзвичайно багато, проте читачі й критики залишалися байдужими до його доробку...
  • Ранні оповідання письменника увійшли в збірки «Темний карнавал» (1947), «Жовтнева країна» (1955).
  • Зі «страшними» оповіданнями, як, наприклад, «Вітер», «Карлик», «Коса», «Маленький убивця», «Електростанція» контрастують «добрі» і надзвичайно поетичні новели із циклу про казкову сімейку: «Дядечко Ейнар», «Квітневі чари», «Повернення додому».

  • У 1946 році Бредбері зустрів Маргарет Сусану Маклюр (Мегі), яка стала згодом любов'ю всього його життя. Сусана працювала в книгарні, яку часто відвідував Рей Бредбері.
  • 27 вересня 1947 Меггі і Рей повінчалися, в них народилося чотири дочки Беттіна, Рамона, Сьюзен і Олександра.
  • Маргарет за життя вивчила чотири мови, а також мала славу знавця літератури (в числі її улюблених письменників Марсель Пруст, Агата Крісті та ... Рей Бредбері). Вона добре зналася на винах і любила кішок. Усі, хто знав її особисто, відгукувалися про неї, як про людину рідкісної чарівності і неабиякого почуття гумору. Шлюб був щасливим і тривав до смерті Меггі в 2003 році.

  • Неоціненна підтримка дружини письменника-початківця. Доходи від оповідань на перших порах не приносили великих грошей, тому на початку сімейного життя головною годувальницею сім'ї була дружина. Протягом декількох років вона працювала цілими днями, щоб Рей міг залишатися вдома і працювати над книгами. Поступово, з ростом популярності Рея Бредбері, фінансова ситуація сім'ї покращилась.
  • Оповідання Бредбері «Повернення додому», написане в 1947 році, стало його першим великим успіхом – за нього письменник удостоївся премії О. Генрі в номінації «краще оповідання року».
  • В 1950 році, після публікації циклу оповідань «Марсіанські хроніки» до письменника прийшов справжній успіх. Руками дружини був надрукований перший екземпляр «Марсіанських хронік». І саме дружині автор присвятив роман «Марсіанські хроніки», написавши: «Моїй дружині Маргарет з щирою любов'ю».

В романі «Марсіанські хроніки» йдеться про космічну війну у близькому майбутньому. Події відбуваються у 1999—2028 pоках. Земляни хочуть завоювати Марс. Для земної цивілізації, охопленої кризою, ця війна закінчується цілковитою катастрофою

  • В 1953 році з'явився друком роман «451 градус за Фаренгейтом», завдяки якому митець здобув світову славу.

Роман розповідає про антиутопічне тоталітарне суспільство, в якому література заборонена, а пожежники повинні спалювати всі заборонені книги, які виявлять, разом з будинками. Власники книг при цьому підлягають арешту, одного з них навіть відправляють до психіатричної лікарні. Головний персонаж, Гай Монтег — пожежник, який розчаровується своєю роллю у цензурі літератури та знищенні книг, врешті-решт, кидає свою роботу і ставить за мету збереження літературних та культурних творів

Тема майбутнього і його можливого негативного розвитку, провиною якому стане людина, часто зустрічається у творчості Бредбері. Проте ідея написання роману «451 градус за Фаренгейтом» виникла з історії спалення Олександрійської бібліотеки, найвідомішої бібліотеки античного світу та масового нищення книг в нацистській Німеччині

Для американського читача «451 градус за Фаренгейтом» це була книга, яка посміла зіпсувати настрій американцям, які в той час перебували на вершині свого благоденства. Ось цій Америці Бредбері задав питання: «а ви щасливі?» І герой роману, коли вперше чує таке питання, говорить: «ну звичайно, у мене все є». А потім приходить додому, і починається розмотування нескінченного клубка подій життя, і приходить розуміння, що він глибоко нещасний, його життя абсолютно порожнє. Роман викликав у американського читача справжній фурор

  • «Вино з кульбаб» (1957 р.) – один з кращий творів письменника. Автор втілює власні риси характеру в образах братів Тома і Дугласа. Дідусь Тома і Дугласа щоліта готує вино з кульбаб. Часто Дуглас розмірковує про те, що це вино повинно зберігати в собі поточний час: «Вино з кульбаб. Самі ці слова – точно літо. Вино з кульбаб – спіймане і закупорене в пляшці літо».
  • Значною частиною літературного спадку Бредбері є новели. Більшість із них увійшли в збірки: «Людина в картинках» (1951 р.), «Золоті яблука Сонця» (1953 р.), «Ліки від меланхолії»(1959 р.), «Р — означає ракета» (1961 р.), «Машини щастя» (1964 р.), «К — означає космос» (1966 р.), «Співаю тіло електричне» (1969 р.), «Поопівночі» (1976 р.), «Духи назавжди» (1981 р.), «Оповідання про динозаврів» (1983 р.), «Перетворювач Тойнбі» (1988 р.), «Класичні оповідання 1» і «Класичні оповідання 2» (1990 р.) та ін.
  • Бредбері був також драматургом. Він багато років очолював театральну компанію Pandemonium в Лос-Анджелесі, а також працював в театрі Fremont Center в Південній Пасадені.

  • У період з 1985 по 1992 рік був автором і ведучим телешоу «Театр Рея Бредбері», що складається з невеликих фільмів, знятих за мотивами його оповідань. Кожен епізод починався з невеликих сценок, в яких він брав участь особисто.
  • Навіть після пережитого інсульту в 79 років, який прикував його до крісла, письменник щоденно сідав за роботу. Бредбері щиро вірив, що кожне нове оповідання продовжить йому життя.
  • Останнім великим твором було продовження повісті «Вино з кульбаб» – роман «Літо, прощай», що вийшов в 2006 році. Написаний він був багато раніше, але автор його не поспішав публікувати через нібито незрілість тексту.
  • Завершив Бредбері творчий шлях оповіданням «Пес в червоній бандані» (2010 р.)
  • Помер Рей Дуглас Бредбері 5 червня 2012 року на 92-му році життя. Сам письменник не раз говорив, що хотів би дожити до 100 років.

«А що до мого могильного каменю? Я хотів би позичити старий ліхтарний стовп на випадок, якщо ви вночі забреде до моєї могили сказати мені «Привіт!». А ліхтар буде горіти, повертатися і сплітати одні таємниці з іншими – переплітати вічно»

«Я не думаю про смерть, бо я-то буду тут завжди. Цей ящик з моїми фільмами і полки з моїми книгами переконують, що сотня-інша років у мене в запасі є. Смерть – це форма розплати з космосом за чудову розкіш побути живим»

ТВОРЧІСТЬ

«Є злочини гірші, ніж спалювати книжки. Наприклад – не читати їх»

«Я зазнав просте і найбільше у світі щастя – я був живий»



Рей Бредбері зробив величезний вплив на світ наукової фантастики, і багато хто вважає його одним з найвидатніших письменників-фантастів усіх часів, але він завжди стверджував, що він письменник фентезі

Проза Бредбері синтезує в собі наукову фантастику, казку, притчу, соціально-психологічне дослідження, тому його творчість слід віднести до «великої», позажанрової літератури

Рей Бредбері починав в епоху, коли фантастика була однією з різновидів дешевого чтива, і його ранні оповідання нічим від цього чтива не відрізнялися. Фантастика подорослішала разом з ним. Він став одним з батьків жанру в тому вигляді, в якому ми його знаємо і любимо

Основні твори письменника:

Романи:

  • «Марсіанські хроніки» (1950 р.)
  • «451 градус за Фаренгейтом» (1953 р.)
  • «Вино з кульбаб» (1957 р.)
  • «Щось лихе насуває» (1962 р.)
  • «Смерть — справа самотня» (1985 р.)
  • «Цвинтар для безумців» (1990 р.)
  • «Зелені тіні, Білий Кит» (1992 р.)
  • «З праху повсталі» (2001 р.)
  • «Давайте всі вб'ємо Констанцію» (2002 р.)
  • «Літо, прощавай!» (2006 р.)



Роман «Зелені тіні, Білий Кит» — це запізніле зізнання в любові людям, країні і народу, з якими його звела доля багато років назад. Цієї, багато в чому автобіографічної книги могло б не існувати, якби відомий голлівудський режисер Джон Х'юстон в 1953 році не запропонував Рею Бредбері приїхати до Ірландії і написати сценарій до екранізації "Мобі Діка". З тих пір "Смарагдовий острів" став однією з улюблених тем Бредбері: саме йому він присвятив безліч своїх чудових оповідань

«Вино з кульбаб» — твір, який вирізняється серед літературної творчості Рея Бредбері особистими переживаннями письменника. Це багато в чому автобіографічна книга, події якої відбуваєються влітку 1928 року у вигаданому місті Грін-Таун, штат Іллінойс. Прототипом містечка є рідне місто Бредбері — Вокіган в тому ж штаті США. У центрі сюжету — брати Сполдінг: Дуглас (12 років) і Том (10 років). Роман складається з низки історій, що відбулися в маленькому містечку за три літніх місяці з братами, їх родичами, сусідами, друзями, знайомими

«Смерть — діло самотнє» — роман Рея Бредбері, написаний в 1985 році після вражень від подій в Лос-Анджелесі (розселення жителів з узбережжя океану). Проте події роману відбуваються у м. Венеція, штат Каліфорнія, в 1949 році. Головний герой, поки що не дуже вдалий письменник. Одного разу пізно ввечері, сидячи в трамваї, в дощ, який і так створював гнітючу обстановку, хтось незнайомий ззаду крикнув: «Смерть справа самотня!» Трохи пізніше герой знаходить в каналі труп чоловіка. Він звертається до прибулого на місце події детектива Елмо Крамлі і намагається довести, що смерть в каналі не випадковість

«Давайте всі вб'ємо Констанцію» — це детективний роман, в якому розповідається про події, що відбуваються в 1960 році, після несподіваного візиту старіючої голлівудської актриси Констанції Раттіган, яка дає письменникові два смертних списки, — з ім'ям Констанція в одному. Списки Констанція отримала разом з телефонним довідником, який грає роль ні більше ні менше, як Книги Мертвих. І колишня кінозірка розуміє, що приречена стати черговою жертвою. Чи можливий порятунок? Чи зможе допомогти їй молодий літератор?


Повісті:

  • «Лід і Полум'я» (1946 р.)
  • «Лорелея червоної імли» (1946 р.)
  • «Пожежник» (сюжет повісті ліг в основу роману «451 градус за Фаренгейтом») (1951 р.)
  • «Канун всіх святих» (1972 р.)
  • «Десь грає оркестр» («Відтепер і довіку») (2007 р.)
  • «Левіафан-99» (2007 р.)



«Десь грає оркестр» — історія про те, як репортер, зістрибнувши з потягу, опиняється в дивному місті, де ніхто не вмирає і ніхто не народжується, — був задуманий як сценарій для фільму з Кетрін Хепберн, чудовою американською актрисою, яка справила на Бредбері велике враження у фільмі «Літо»

«Левіафана» Бредбері задумав в п`ятдесяті роки — спочатку він мав стати сценарієм для радіопередачі. За дією, головний герой Ішмаель Джонс, переслідуючи сліпого капітана «найбільшого в світі космічного корабля», ганяється за білою кометою. Сам автор ввжав повість свого роду «Мобі Діком у космосі»



Збірки оповідань:

  • «Темний карнавал» (1947 р.)
  • «Розмальована людина» (1951 р.)
  • «Золоті яблука Сонця» (1953 р.)
  • «Ліки від меланхолії» (1959 р.)
  • «Машинерія радості» (1964 р.)
  • «Електричне тіло співаю» (1969 р.)
  • «Далеко за північ» (1976 р.)
  • «Спогад про вбивство» (1984 р.)
  • «Конвектор Тойнбі» (1988 р.)
  • «Миттєво» (1996 р.)
  • «Водіння наосліп» (1997 р.)
  • «На коня» (2002 р.)
  • «Кицьчина піжама» (2004 р.)
  • «Літній ранок, літня ніч» (2007 р.)
  • «У нас завжди буде Париж» (2009 р.)

«Темний карнавал» — перша збірка оповідань американського письменника Рея Бредбері, опублікована в 1947 році. До збірки увійшли оповідання, написані автором у 1943-1947 роках. Збірка представляє нам дуже «чорнушного» Бредбері — саме такими оповіданнями в ті роки письменникові доводилося заробляти на життя. У сюжетах і стилістиці творів книги відчувається вплив Едгара По. Розповіді Бредбері, в свою чергу, вплинули на Стівена Кінга

«У нас завжди буде Париж» — остання збірка оповідань американського письменника, що вийшла в 2010 р. У цих двадцяти двох історіях Бредбері знову демонструє чудеса, непідвладні іншим чарівникам. Такі різні оповідання, все ж чимось схожі одне з одним. Тема любові, людяності і прагнення до прекрасного завжди піднімалася в роботах Бредбері. Розповіді, які увійшли до збірки, хвилюють до глибини душі і змушують задуматися про людей, які нас оточують


Містичним змістом наповнене оповідання Рея Бредбері «Людина в картинках» (назву оповідання переклали не зовсім точно – справжня назва буквально «Зміна ролей» або «Все навпаки». Мова в ньому про те, як афроамериканці, рятуючись від дискримінації, переселилися на Марс, і ось вони дізнаються, що до Марсу летить космічний корабель, а на ньому – білий. І все населення Марса радіє: тепер-то віділлються кішці мишкині слізки! Вони з ентузіазмом фарбують в білий колір задні місця в трамваях і відгороджують для білих останні ряди в кінотеатрах.

Але з ракети виходить старий, який розповідає, що Земля загинула через ядерну війну, – і просить забрати білих людей, що вижили. Вони готові жити в гетто, виконувати будь-яку брудну роботу. І марсіани, колишні земляни – проявляють великодушність: ніякої дискримінації не буде, а буде любов і братерство. В цьому оповіданні яскраво постає великий і діяльний гуманізм автора та людини – Рея Бредбері

Персональні книжкові серії Рея Бредбері:

  • 1997 року - «Світи Рея Бредбері»
  • 2004-2007 р - «Рей Бредбері. Зібрання»
  • 2000-2001 р - «Рей Бредбері»
  • 2009-2012 р - «Рей Бредбері. Вино з фантазій»

Збірка есе:

1990 - «Дзен у мистецтві написання книг»

«Щоранку я зриваюся з ліжка і наступаю на міну. Ця міна — я сам», — пише Рей Бредбері, і це, мабуть, і є квінтесенція книги. Великий Бредбері, чиї книги стали класикою за життя автора, намагається розібратися в собі, в природі письменницької творчості. Як народжується сюжет? Як з'являється задум? І взагалі — в який момент людина розуміє, що писати книги — і її призначення? Але це аж ніяк не нудні і пафосні замітки метра. У Бредбері чудове почуття гумору, він дивиться на світ очима не тільки всерозуміючої, навченої досвідом, а й іронічної людини. Так, один з розділів книги називається «Як утримувати і годувати Музу». До речі, відповідь на це питання є в книзі, і вона проста — щоб утримувати Музу, треба жити з захопленням і любити життя, прислухатися до неї і до самого себе



Сценарії:

Кінематограф грав важливу роль в житті письменника: ним створено 28 сценаріїв до фільмів, найвідомішим з яких вважається «Мобі Дік». Також Бредбері міг би стати сценаристом знаменитої стрічки Хічкока «Птахи», але був у той час зайнятий серіалом «Альфред Хічкок представляє», тому не зміг взяти ще один проект. Бредбері писав навіть оперні лібрето

Він написав всі сценарії для п'єс, поставлених у Театрі Бредбері. Прекрасний, якісний телесеріал "Театр Рея Бредбері" виробництва компаній Канади, Великобританії, Франції, США та інших країн, що виходив сім років з перервами. Всього було знято понад 60 серій. Серіал, без сумніву, знайомий кожному любителю фантастики. Бредбері належать сценарії до фільмів «Щось лихе насуває» та «Чарівний костюм» та до ряду мультфільмів, серед яких «Канун всіх святих»

Бредбері в цитатах


«Кохання – це коли хочеш переживати з кимось усі чотири пори року. Коли хочеш бігти з кимось від весняної грози під всипаний квітами бузок, а влітку збирати ягоди й купатися у річці. Восени разом варити варення і заклеювати вікна від холоду. Взимку – допомагати пережити нежить й довгі вечори…» «Перше, що дізнаєшся в житті, – це те, що ти дурень. Останнє, що дізнаєшся, – це що ти все той же дурень»
«У війні взагалі не виграють. Всі тільки й роблять, що програють, і хто програє останнім, просить миру» «Ширше відкрий очі, живи так жадібно, ніби через десять секунд помреш. Намагайся побачити світ. Він прекрасніше будь-яких мрії, створених на фабриці і оплачених грошима. Не проси гарантій, не шукай спокою – такого звіра немає на світі»
«Я не намагаюся передбачити майбутнє - я намагаюся йому запобігти» «Самі створюйте те, що може врятувати світ, – і якщо потонете по дорозі, так хоч будете знати, що пливли до берега»
«Головний секрет творчості в тому, щоб ставитися до своїх ідей як до кішок – просто змусьте їх слідувати за вами» «Ніколи не піддавати сумніву чудеса, коли вони трапляються»

ЦІКАВІ ФАКТИ

Роман Рея Бредбері відразу зазнав цензурування в країні. Було видано два варіанти, одне видання — для дорослих, друге — для школярів. Видавництво Ballantine Books, самовільно змінило деякі рядки зі словами «прокляття», «аборт», «пекло», а 2 фрагменти тексту переписало, що було порушенням авторських прав

Ніяких пояснень про зміни тексту читачам не надали, тобто цензура була прихованою, таємною. Потім ще шість років продавали лише цензуроване видання. Утиски цензури були помічені лише у 1980 році прихильником Бредбері. Тільки після цього автор домігся у видавництва друку лише повного тексту роману, інакше ті мали сплатити грошове стягнення.

Історія з цензурою привернула увагу Американської бібліотечної асоціації, яка виявила, що шкільні клуби так чи інакше скорочували книги. В результаті на шкільні видання почали розміщати помітку, що це видання шкільного книжкового клубу

У 1952 році Бредбері пише сердитий відкритий лист Республіканській партії, пов'язаний з президентськими виборами, де виступає проти Трумена, проти корейської війни, проти маккартизму, пізніше - проти війни у В'єтнамі

Бредбері ... застерігає людство середини XX століття від божевілля атомної війни і разом з тим від нестримної гонитви за наживою в ім'я комфорту. Він не хоче миритися з бездушністю людського існування, зі знищенням духовних цінностей, зі звіриними законами сучасних джунглів

Роман «451 градус за Фаренгейтом», пророкує ряд технологій, які існують сьогодні, такі як навушники, гарнітури Bluetooth, телевізори з плоским екраном, банкомати та цифровий текст. У 1954 році книга отримала премію Американської академії мистецтв і літератури та золоту медаль Співдружності в Каліфорнії

В одному з останніх інтерв’ю у Бредбері спитали, чому багато з його прогнозів не виповнилося, зокрема чому досі немає поселень людей на Марсі, на що він досить різко відповів: «Люди вигадали такі безглузді речі, як одяг для собак, посаду рекламного менеджера й «штуки на зразок айфону». Якби люди більше розвивали науку, вивчали космічний простір, важко навіть уявити, яким би був зараз наш світ»


РЕЙ БРЕДБЕРІ – МУЛЬТИМЕДІА

БІБЛІОТЕКА ПРЕЗЕНТУЄ:

"Фантастичний світ Бредбері: штрихи до портрету"

БРЕДБЕРІ НА YOUTUBE


Аудіокниги

ЗБІРКА АУДІОКНИГ НА YOUTUBE

Документальні проєкти

Художні фільми

БІБЛІОГРАФІЧНІ ДЖЕРЕЛА


Використані джерела

Книги Статті Інтернет-джерела

Використані Інтернет-джерела

  1. 451 градус по Фаренгейту (Телевизионный фильм СССР). – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=Fq8b56LMMUg
  2. Биография Рэя Брэдбери. – Режим доступу: http://raybradbury.ru/person/bio/
  3. Бібліографія Рея Бредбері. – Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1%96%D0%B1%D0%BB%D1%96%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%84%D1%96%D1%8F_%D1%82%D0%B2%D0%BE%D1%80%D1%96%D0%B2_%D0%A0%D0%B5%D1%8F_%D0%91%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B1%D0%B5%D1%80%D1%96
  4. Театр Рея Бредбері: колекція на YuoTube. - Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=ZKev-gV3XEo&list=PL96vw6uQJhfgKo5Z9DR_MPNnIY-6LVdp7
  5. Книги Рея Бредбері онлайн. – Режим доступу: https://knijky.ru/authors/rey-bredberi
  6. Коротка біографія Рея Бредбері: Довідник цікавих фактів та корисних знань. – Режим доступу: https://dovidka.biz.ua/rey-bredberi-biografiya-skorocheno/
  7. Рэй Брэдбери. 24 СМИ. – Режим доступу: https://24smi.org/celebrity/4768-rei-bredberi.html
  8. Рэй Брэдбери. Лаборатория фантастики. – Режим доступу: https://fantlab.ru/autor7


ТВОРЧІСТЬ РЕЯ БРЕДБЕРІ В ФОНДАХ БІБЛІОТЕКИ

Книги Статті Повнотекстові електронні видання

Для повернення до даного розділу - використовуйте вертикальну кнопку "Бібліографія"

Для повернення до початку документа - використовуєте стрілку

РЕЙ БРЕДБЕРІ В ЕЛЕКТРОННОМУ КАТАЛОЗІ БІБЛІОТЕКИ


Список книжкових видань в ЕК



















  1. И(АМЕР)
    Б89
    Брэдбери Р. 451* по Фаренгейту. Марсианские хроники : научно-фантастические произведения
    / Р. Брэдбери; пер. с англ. – М. : Все для вас, 1992. – 432 с
    Примірники: всього:1 - НАУК. АБОНЕМЕНТ.(1)
  2. И(Амер)
    Б89
    Брэдбери Р. Вино из одуванчиков : повесть
    / Р. Брэдбери ; пер. с англ. Э. Кобалевской. – СПб : Азбука, 2002. – 416 с. – (Планета людей.: Сер.). – (Пушкинская библиотека)
    Примірники: всього:2 - ЗБЕРІГАННЯ(2)
  3. И(Амер)
    Б89
    Брэдбери Р. Зеленые тени, Белый Кит : роман
    / Р. Брэдбери ; пер. с англ. А. Огаяна. – СПб : Азбука, 2001. – 352 с. – (Пушкинская библиотека)
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  4. И(АМЕР)
    Б89
    Брэдбери Р. О скитаньях вечных и о Земле
    / Р. Брэдбери ; пер. с англ. / сост. и предисл. В. И. Скурлатова ; вступ. слово В. А. Джанибекова. – М. : Правда, 1987. – 656 с. : ил.
    Примірники: всього:2 - НАУК. АБОНЕМЕНТ.(2)
  5. И(Амер)
    Б89
    Брэдбери Р. Смерть – дело одинокое : роман
    / Р. Брэдбери ; пер. с англ. И. Разумовской, С. Самостреловой. – СПб : Азбука, 2001. – 384 с. – (Пушкинская библиотека)
    Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
  6. 8И(075.2)
    В30
    Веприняк Дмитро Миколайович. Світова література. 5-8 класи : пробний навчальний посібник-хрестоматія
    / Д. М. Веприняк. – К. : Вежа, 1994. – 608 с
    Примірники: всього:11 - ЗБЕРІГАННЯ(2), НАВЧ. ВІДДІЛ(9)
  7. 8И(075.2)
    В30
    Веприняк Дмитро Миколайович. Світова література. 5-8 класи : підручник
    / Д. М. Веприняк. – К. : Альфа, 1993. – 334 с.
    Примірники: всього:83 - ЗБЕРІГАННЯ(2), НАВЧ. ВІДДІЛ(81)
  8. 8И(075.2)
    В68
    Волощук Євгенія Валентинівна. Світова література : підручник для 6 класу загальноосвітніх навчальних закладів
    / Є. В. Волощук. – К. : Генеза, 2014. – 256 с
    Примірники: всього:4 - НАВЧ. ВІДДІЛ(4)
  9. 8И(075.2)
    Д33
    Денисова Т. Н. Зарубіжна література : Читанка-підручник для 7-8 кл.
    / Т. Н. Денисова, Г. М. Сиваченко. – 2-ге вид. – К. : Освіта, 1998. – 384 с
    Примірники: всього:3 - НАВЧ. ВІДДІЛ(1), ЗБЕРІГАННЯ(2)
  10. 8И(075.2)
    Д33
    Денисова Т. Н. Зарубіжна література : Читанка-підручник для 7-8 кл.
    / Т. Н. Денисова, Г. М. Сиваченко. – К. : Освіта, 1996. – 384 с
    Примірники: всього:4 - НАВЧ. ВІДДІЛ(2), ЗБЕРІГАННЯ(2)
  11. 8И(075.2)
    З-35
    Зарубіжна література XX століття : підр. для 11 кл. середн. загальноосвіт. шк., ліцензії та гімназії
    / за ред. М. І. Борецького. – Л. : Світ, 2000. – 452 с
    Примірники: всього:5 - НАВЧ. ВІДДІЛ(3), ЗБЕРІГАННЯ(2)
  12. 8И(075.2)
    З-35
    Зарубіжна література. Позакласне читання. Збірник художніх творів. 7 клас. – Тернопіль : Навч. книга - Богдан, 1998. – 128 с.
    Примірники: всього:2 - НАВЧ. ВІДДІЛ(1), ЗБЕРІГАННЯ(1)
  13. 8Р(075.2)
    С37
    Симакова Лидия Анатольевна. Литература : учебник-хрестоматия для 6 кл. школ с рус. яз. обучения
    / Л. А. Симакова. – К. : Освіта, 1998. – 479 с
    Примірники: всього:2 - ЗБЕРІГАННЯ(1), НАВЧ. ВІДДІЛ(1)
  14. 8И(075.2)
    С37
    Симакова Лидия Анатольевна. Литература : учеб. для 6 кл. общеобраз. учеб. зав. с рус. яз. обучения
    / Л. А. Симакова, А. Д. Орлова. – К. : Вежа, 2001. – 422 с
    Примірники: всього:3 - НАВЧ. ВІДДІЛ(1), ЗБЕРІГАННЯ(2)
  15. 8И(075.2)
    С37
    Симакова Лидия Анатольевна. Литература : учебник-хрестоматия для 7 кл. школ с рус. яз. обучения
    / Л. А. Симакова. – К. : Вежа, 2000. – 480 с
    Примірники: всього:2 - ЗБЕРІГАННЯ(1), НАВЧ. ВІДДІЛ(1)
  16. 8И(075.2)
    С37
    Симакова Лидия Анатольевна. Литература : учебник-хрестоматия для 7 кл. школ с рус. яз. обучения
    / Л. А. Симакова. – К. : Вежа, 2001. – 480 с
    Примірники: всього:3 - ЗБЕРІГАННЯ(1), НАВЧ. ВІДДІЛ(2)
  17. 8И(075.2)
    Щ15
    Щавурський Борис Богданович. Зарубіжна література. 6 клас : посібник-хрестоматія
    / Б. Б. Щавурський ; за ред. Ю. І. Ковбасенка. – 2-ге вид., перероб. та доп. – Тернопіль : Навчальна книга "Богдан", 2000. – 400 с
    Примірники: всього:2 - ЗБЕРІГАННЯ(1), НАВЧ. ВІДДІЛ(1)

Список статей з періодики в ЕК.

  1. Бережна І. В. Рей Дуглас Бредбері. Новела "Усмішка" : [урок] / І. В. Бережна // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. – 2016. – № 1. – С. 14-16.
  2. Бондар В. І. Два уроки за твором Р. Д. Бредбері "Посмішка" : 6-й клас / В. І. Бондар // Зарубіжна література в школі. – 2012. – № 9. – С. 10-14.
  3. Бондарчук А. Г. Мир "Джоконды" и мир человека будущего в рассказе Рея Брэдбери "Улыбка" : урок литературы в 6 классе / А. Г. Бондарчук // Русский язык и литература в учебных заведениях. – 2011. – № 1. – С. 56-58.
  4. Борщук Л. "Вже почалось, мабуть, майбутнє..." : (за новелою Р. Бредбері "Усмішка") : 6-й клас / Людмила Борщук // Світова література. – 2015. – Березень (№ 6). – С. 24-28.
  5. Братанич І. М. Чому посміхається Джоконда? : 6-й клас : [за новелою Рея Бредбері "Усмішка"] / І. М. Братанич // Зарубіжна література в школі. – 2016. – № 7/8. – С. 70-71.
  6. Витко М. "Помни: жизнь всегда что-то даёт взамен" : Особенности изображения человеческих чувств в "Рассказе о любви" Р. Брэдбери : [урок] / М. Витко // Зарубіжна література. – 2011. – Квітень (№ 13). – С. 17-24.
  7. Гаврилюк Валентина. Людина і цивілізація в романі Р. Д. Бредбері "451 за Фарингейтом" / В. Гаврилюк, Г. Баклан // Зарубіжна література. – 2009. – Березень (№ 12). – С. 10-19.
  8. Гвоздікова О. В. "Шукайте посмішку Джоконди – вона ніколи не мине..." : спарені уроки за оповіданням Рея Бредбері "Посмішка" / О. В. Гвоздікова // Зарубіжна література в школі. – 2010. – Березень (№ 6). – С. 2-6.
  9. Глущенко Антоніна. "Краса врятує світ - якщо світ врятує красу..." Вивчення новели Р. Д. Бредбері "Усмішка" / Антоніна Глущенко // Зарубіжна література в школах України. – 2016. – № 12. – С. 61-62
  10. Голяс Світлана. Доручаю тобі цілий світ : Конспект навчально-модульного заняття за темою: Р. Д. Бредбері "Усмішка", 6 клас / С. Голяс ; С. Толяс // Зарубіжна література. – 2009. – Березень (№ 12). – С. 3-6.
  11. Гриців Г. Р. "Краса врятує світ чи світ врятує красу?.." : На матеріалі оповідання Рея Бредбері "Усмішка" ; 6 клас / Г. Р. Гриців // Зарубіжна література в школах України. – 2011. – № 3. – С. 46-48
  12. Гузь О.О. Орієнтовне планування уроків для 6 класу. Уроки № 59-64 / О. О. Гузь, С. О. Тіхоненко // Зарубіжна література в школах України. – 2015. – № 3. – С. 15-23
  13. Гузь Ольга. "Я обираю зорі". Урок за оповіданням Рея Дугласа Бредбері "Грудень 2001. Зелений ранок" / Ольга Гузь // Зарубіжна література в школах України. – 2018. – № 5. – С. 26-28
  14. Гузь Ольга. Орієнтовне поурочне планування для 9 класу. Уроки № 58-63 / Ольга Гузь // Зарубіжна література в школах України. – 2018. – № 3. – С. 26-47
  15. Гукова О. Місто майбутнього й занепад цивілізації. Урок з використанням постерів за оповіданням Рея Бредбері "Усмішка" : 6 клас / О. Гукова // Зарубіжна література в школах України. – 2007. – № 2. – С. 45-48
  16. Гукова О. О. Місто майбутнього й занепад цивілізації : урок з використанням постерів за оповіданням Рея Бредбері "Усмішка" / О. О. Гукова // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. – 2011. – № 9. – С. 36-38.
  17. Гурдуз А. Люди і крила у творах Г. Гарсіа Маркеса і Рея Бредбері / А. Гурдуз // Зарубіжна література в школах України. – 2007. – № 4. – С. 29-30
  18. Гурдуз А. Рей Бредбері, Ернест Хемінгуей і машина до Кіліманджаро / А. Гурдуз // Зарубіжна література в школах України. – 2008. – № 3. – С. 12-13
  19. Гурдуз А. Твори Гарсіа Маркеса "Стариган із крилами" та Рея Бредбері "Дядечко Ейнар" / А. Гурдуз // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. – 2009. – № 1. – С. 39-40
  20. Гурдуз А.І. Постать Е. Хемінгуея в оповіданні Рея Бредбері "Машина до Кіліманджаро" / А.І. Гурдуз // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. – 2008. – № 6. – С. 29-30
  21. Дацюк Г. "Я б хотів, щоб інопланетяни існували..." : Помер Рей Бредбері - письменник-фантаст № 1, який... не вважав себе фантастом / Г. Дацюк, О. Читанка // Україна молода. – 2012. – 8-9 червня (№ 82). – С. 3.
  22. Дубинянская Я. Удивительная жизнь Рэя Брэдбери / Я. Дубинянская // Личности. – 2010. – № 6. – С. 86-103
  23. Елисеева Т. А. Нам улыбается Джиоконда : Урок по рассказу Р. Бредбери "Улыбка". 6-7 классы / Т. А. Елисеева // Уроки литературы (Приложение к журналу" Литература в школе"). – 2008. – № 2. – С. 4-8.
  24. Зелінська А. Знищити духовне – неможливо : Аналіз новели Р. Бредбері "Усмішка" : 6 клас / А. Зелінська // Зарубіжна література. – 2011. – Квітень (№ 13). – С. 9-11
  25. Зігура О. В. Майбутнє – за людиною з душею. Урок за оповіданням Р. Бредбері "Усмішка" : 6-й клас / О. В. Зігура // Зарубіжна література в школі. – 2011. – № 8. – С. 23-26
  26. Зігура О. В. Майбутнє – за людиною з душею: урок-погляд за оповіданням Рея Бредбері "Усмішка": 6 клас / О. В. Зігура // Зарубіжна література в школах України. – 2010. – № 4. – С. 42-44
  27. Зіменкова Н. Засоби інтерактивного навчання: формування підприємливості й ініціативності школярів : Краса врятує світ, якщо світ врятує красу : 6-й клас : [за твором Р. Бредбері "Усмішка"] / Наталя Зіменкова // Світова література. – 2015. – Грудень (№ 23-24). – С. 25-28.
  28. Івасюк Н. З досвіду роботи. Конспект уроків за творами Джека Лондона, Льюїса Стівенсона та Рея Бредбері / Н. Івасюк // Зарубіжна література в школах України. – 2009. – № 5. – С. 27-29
  29. Кашуба Євдокія. Мрії бувають різні за оповіданням Рея Бредбері "Усе літо в один день" та повістю Ірен Роздобудько "Арсен". Урок позакласного читання з елементами компаративістики, 6 клас / Євдокія Кашуба // Всесвітня література в сучасній школі. – 2016. – № 4. – С. 16-19
  30. Козакова О. А. Знищення цивілізації як наслідок бездуховності людства (за новелою Р. Бредбері "Усмішка") : 6-й клас / О. А. Козакова // Зарубіжна література в школі. – 2013. – № 9. – С. 23-25.
  31. Котова О. В. Зошит-помічник із зарубіжної літератури. 6-й клас (II семестр) / О. В. Котова // Зарубіжна література в школі. – 2016. – № 23/24. – С. 13-65.
  32. Кузнецова Е. К. Изучение рассказа Рэя Бредбери "Улыбка" в 6 классе / Е. К. Кузнецова // Русский язык и литература в школах Украины. – 2008. – № 11. – С. 23-27.
  33. Кузнецова Е. К. Открыть душу перед красотой – значит спасти себя и все человечество / Е. К. Кузнецова // Русская словесность в школах Украины. – 2009. – № 2. – С. 24-27.
  34. Макаренко Вікторія. Рей Бредбері. "Усмішка" : Причини і наслідки людської бездуховності в новелі. Конкурсний урок, 6 клас / Вікторія Макаренко // Всесвітня література в сучасній школі. – 2015. – № 5. – С. 13-15
  35. Матюшкіна Т. Незабутні "чари дитинства" у творах О. Довженка "Зачаровна Десна" та Р. Бредбері "Кульбабове вино" / Т. Матюшкіна // Зарубіжна література в школах України. – 2008. – № 6. – С. 10-12
  36. Матюшкіна Т. Незабутні "чари дитинства" у творах О. Довженка "Зачарована Десна" та Р. Бредбері "Кульбабове вино" / Т. Матюшкіна // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. – 2009. – № 1. – С. 27-29
  37. Матюшкіна Т. П. Збірник статей "Шляхи реалізації компаративної лінії в навчанні літератури" : Незабутні "чари дитинства" в творах Олександра Довженка "Зачарована Десна" (1955) та Рея Бредбері "Кульбабове вино" (1957) : До проблеми компаративного вивчення творів української та зарубіжної літератур / Т. П. Матюшкіна // Зарубіжна література в школі. – 2014. – № 13/14. – С. 66-71
  38. Мельник І. М. Два уроки вивчення роману Р. Бредбері "451° за Фаренгейтом" : 7-й клас / І. М. Мельник // Зарубіжна література в школі. – 2013. – № 8. – С. 29-31.
  39. Ніколено О.М. Нове прочитання Бредбері / О. М. Ніколено, Т. М. Конєва // Зарубіжна література в школах України. – 2013. – № 2. – С. 25-27
  40. Новий переклад оповідання Рея Бредбері "Посмішка" // Зарубіжна література в школах України. – 2013. – № 2. – С. 28-29
  41. Омельченко Лариса. Рей Бредбері та Леонардо да Вінчі : спроба культурологічного аналізу / Лариса Омельченко // Всесвітня література в сучасній школі. – 2017. – № 1. – С. 54-60
  42. Осипенко Т. Цілющі ліки кульбабового вина : За романом Р. Бредбері "Кульбабове вино" : 11 клас / Т. Осипенко // Зарубіжна література . – 2011. – Квітень (№ 13). – С. 12-16
  43. Павлович В. М. Чи врятує світ від загибелі краса?: Урок за оповіданням Рея Бредбері "Усмішка / В. М. Павлович // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. – 2007. – № 12. – С. 25-28.
  44. Павлович В. Чи врятує світ від загибелі краса? Урок за оповіданням Рея Бредбері "Усмішка" : 6 клас / В. Павлович // Зарубіжна література в школах України. – 2007. – № 4. – С. 48-51
  45. Павлович В. Чи врятує світ від загибелі краса? Урок за оповіданням Рея Бредбері "Усмішка" / В. Павлович // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. – 2009. – № 6. – С. 29-32.
  46. Палчей Маріанна. Тривога за руйнування духовних цінностей у новелі Рея Бредбері "Усмішка". Образ Тома, його динаміка / Маріанна Палчей // Зарубіжна література в школах України. – 2017. – № 11. – С. 46-49
  47. Пархоменко О. В. "Вже почалось, мабуть, майбутнє" : літературно-музична композиція за творами Рея Бредбері "Усмішка" та Ліни Костенко "Вже почалось..." / О. В. Пархоменко // Зарубіжна література в школі. – 2016. – № 9/10. – С. 13-16
  48. Песчанская Л. М. Изучение рассказа "Улыбка" Р. Д. Брэдбери в 6 классе / Л. М. Песчанская // Русский язык и литература в школах Украины. – 2007. – Июнь (№ 6). – С. 19-26.
  49. Полуянова М. О. Цикл уроків позакласного читання : 7-й клас : [4 уроки] / М. О. Полуянова // Зарубіжна література в школі. – 2015. – № 11/12. – С. 36-47.
  50. Прадійчук Олена. Забезпечити співтворчість учителя й учня : Методичні прийоми вивчення новели Р. Бредбері "Усмішка"; 6 клас / О. Прадійчук // Всесвітня література в середніх навчальних закладах України. – 2011. – № 3. – С. 28-31
  51. Рей Бредбері // Шкільна бібліотека. – 2012. – № 4. – С. 83
  52. Решетняк О. "А нам не буде самотньо?" : Рей Дуглас Бредбері "Канікули", 7 клас / О. Решетняк // Зарубіжна література. – 2008. – Квітень (№ 13). – С. 15-20.
  53. Сикерина Л. И. Цикл уроков по рассказу Рэя Брэдбери "Улыбка" : 6-й класс : [4 уроки] / Л. И. Сикерина // Русский язык и литература в школах Украины. – 2014. – № 8. – С. 8-20 ; Русский язык и литература в школах Украины. – 2014. – № 10. – С. 7-14.
  54. Сич Леся. Що чекає на людство в майбутньому? Урок з вивчення оповідання Р. Бредбері "Усмішка" / Леся Сич // Зарубіжна література в школах України. – 2012. – № 4. – С. 48-50
  55. Слободенюк Л. А. Знищення природи, цивілізації, культури як наслідок науково-технічного прогресу (за твором Р. Д. Бредбері "Усмішка") : 6-й клас / Л. А. Слободенюк // Зарубіжна література в школі. – 2013. – № 6. – С. 12-17.
  56. Смірнова Наталія. Роздуми над сенсом оповідання Рея Дугласа Бредбері "Канікули" / Наталія Смірнова ; Наталія Рябуха // Зарубіжна література в школах України. – 2018. – № 5. – С. 29-31
  57. Снєгірьова Валентина. 22 серпня виповнюється 95 років від дня народження американського письменника-фантаста Рея Дугласа Бредбері (1920-2012) / Валентина Снєгірьова // Всесвітня література в сучасній школі. – 2015. – № 7-8. – С. 72-74
  58. Соловей Т. Г. Призыв к разуму и сердцу : урок по рассказу Рэя Брэдбери "Зелёное утро" / Т. Г. Соловей // Русская словесность в школах Украины. – 2013. – № 2. – С. 29-32.
  59. Танайлова Галина. Загадка новели Рея Д. Бредбері "Усмішка" / Галина Танайлова // Зарубіжна література в школах України. – 2018. – № 5. – С. 23-25
  60. Ткачук О. І. Наслідки руйнування духовних цінностей (за новелою Р. Д. Бредбері "Усмішка") : 6-й клас / О. І. Ткачук // Зарубіжна література в школі. – 2018. – № 5/6. – С. 28-33
  61. Туз Т. А. Говорить на одном языке, чувствовать и смотреть на мир одинаково : урок с элементами творческого исследования на тему "Дети солнца в рассказе Р. Бредбери "Всё лето в один день" : [6 класс] / Т. А. Туз // Русская словесность в школах Украины. – 2010. – № 2. – С. 20-23.
  62. Хроменко І. Компаративний аналіз художнього твору : заняття № 9 / Ірина Хроменко // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. – 2013. – № 9. – С. 8-15
  63. Янкович Оксана. "Краса врятує світ – якщо світ врятує красу..." (за твором Рея Бредбері "Усмішка"). Урок-створення сценарію до однойменного кінофільму (з використанням методу проектів) / Оксана Янкович // Всесвітня література в середніх навчальних закладах України. – 2008. – № 11-12. – С. 31

Список повнотекстових електронних видань

  1. Бредбері Рей. 451° за Фаренгейтом [Електр. ресурс] / Р. Бредбері ; ред. Є. Крижевич. – К., 1988
  2. Бредбері Рей. 451° за Фаренгейтом [Електр. ресурс] ; Р. Бредбері. Марсіанські хроніки. К.: Дніпро, 1988. 592 с. – С.: 195-324. / Рей Бредбері ; переклад Євгена Крижевича
  3. Бредбері Рей. Марсіанські хроніки [Електр. ресурс] / Р. Бредбері ; ред. О. Терех. – К., 1988
  4. Давиденко Г. Й. Історія новітньої зарубежної литератури [Електр. ресурс] : навч. посібник для студ. вищ. навч. закл. / Г. Й. Давиденко, О. М. Чайка, Н. І. Гричаник, М. О. Кушнєрьова. – К., 2008

Виставку сформовано за технологією "ЛОНГРИД"

НАШІ ПАРТНЕРИ



Besucherzahler
счетчик посещений