КУЛЬТУРНО-ПРОСВІТНИЦЬКИЙ
БЛОК


БІБЛІОТЕКА ВІННИЦЬКОГО ДЕРЖАВНОГО ПЕДАГОГІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ МИХАЙЛА КОЦЮБИНСЬКОГО

Віртуальні виставки Віртуальні перегляди Фото-відео галерея
Календарі Михайло Коцюбинський Історія  книги
Афористика Літературна вітальня Цікаво знати

Новинки.
Подарунки
Книги
ювіляри
Клуб
любителів книги
Новинки
медіатеки
Праці
викладачів

НАМ   ДАРУЮТЬ

Зображення книги відкриває її анотований бібліографічний опис


               

   
 

 ВИСТАВКА ОДНІЄЇ КНИГИ

Книги   ювіляри   2019

200-річчя з часу написання п'єси Івана Котляревського
"Наталка Полтавка"

Театральна діяльність – одна з найцікавіших сторінок біографії Івана Котляревського.

Ставши директором полтавського театру, І. Котляревський був невдоволений репертуаром театру. Саме тому він написав п’єсу з народного життя Наталка Полтавка, яка стала театральним шедевром. Відомо, що п’єса І. Котляревським написана до 1819 року, проте точної дати її створення не залишилось.

Літературознавці стверджують, що поштовхом до написання п'єси для Котляревського стала невдала п'єса «Козак-стихотворец» Олександра Шаховського, у якій було неправдиво зображено тогочасне українське сільське життя. Шаховський був погано ознайомлений з реальним побутом українців, тому допустився багатьох помилок, тому полтавчани були надзвичайно розчаровані у його виставі.

За висновками Інституту мовознавства імені О. О. Потебні НАН України, це перший драматичний твір нової української літератури. «Не випадково Іван Карпенко-Карий назвав п’єсу «праматір’ю українського народного театру».

22 липня 1819 року на сцені Полтавського театру відбулася прем’єра твору Івана Котляревського «Наталка Полтава».

П’єсі судилося тривале сценічне життя. Ще за часів Котляревського вона мала нечуваний театральний успіх у Полтаві, Харкові, Києві, Москві, Петербурзі, у багатьох інших містах Російської імперії, про що писала тодішня преса. Вона увійшла до репертуару більшості театрів, скрізь сприймалася «з гучним схваленням, а ім’я творця повторювалося з любов’ю не тільки в усій Україні, а й у багатьох містах Росії».

Першою роль Наталки виконувала артистка Полтавського театру Катерина Нальотова. Майстерною грою відзначалися актори М. Щепкін, корифеї українського театру: М. Кропивницький, М. Старицький, І. Карпенко-Карий, М. Садовський, П. Саксаганський. Образ Наталки відтворила неперевершена М. Заньковецька, пізніше М. Садовська-Барілотті, О. Петрусенко.

«Спершу від вистави були в захваті глядачі Полтави. Тоді — Чернігова, Харкова, Києва. Згодом популярність нової п’єси вийшла за межі України: її з успіхом ставили на сценах Петербургу, Москви, Кишеневу, Мінську, Риги, Талліну, Вільнюсу, окремих міст Середньої Азії та Кавказу.

На вітчизняній сцені «Наталка Полтавка» тривалий час уважалася найбільш репертуарним спектаклем. Його незмінно супроводжували аншлаги.

Над музичним оформленням п'єси працювали Адам Барцицький, Алоїз Єдлічка, Опанас Маркович, Микола Васильєв, Володимир Йориш та інші.

Однойменна опера Миколи Лисенка, написана за мотивами п'єси і вперше поставлена 1889 року, стала класикою українського оперного мистецтва.

Вперше п'єса під назвою «Наталка Полтавка. Малороссийская опера И. П. Котляревского» з присвятою «Любителям славянщины» надрукована І. І. Срезневським в «Украинском сборнике» (кн. І, Харків, 1838). П'єса підготовлена І. І. Срезневським до друку з відома і за життя автора. Санкт-Петербурзькою цензурою вона була дозволена до друку 26 квітня 1838 р.

У передмові до свого збірника І. І. Срезневський писав:

«Я почав Український збірник Наталкою Полтавкою Івана Петровича Котляревського і здається, не міг вибрати кращого початку: а) Наталка Полтавка була не тільки одним з перших книжно-народних творів України, але разом і першою збіркою пам'яток української народності, взірцем для всіх наступних;

В 1936 році за п’єсою знято одноіменний художній фільм
Режисер: Іван Кавалерідзе
У головних ролях: К. Осмяловська, Іван Паторжинський, Степан Шкурат, Григорій Манько.

Для порятунку української молоді від асиміляції в США 26 травня 1936 року було створено Корпорацію першого звукового фільму "Наталка Полтавка" ("Авраменко Філм Продакшн Інкорпорейтед") на чолі з Максимом Бойчуком.

Для чіткішого формулювання "меседжу" "Наталки Полтавки", популяризації майбутньої "першої української говорячої фільми" та заохочення потенційних інвесторів, ще в квітні 1936 року започаткували часопис "Промінь", "журнал, призначений українській фільмовій і балетній справі та народному житті"

У 1978 р., на Українській студії телевізійних фільмів знято телефільм-оперу «Наталка Полтавка».
Режисер: Родіон Юхименко
У головних ролях: Наталія Сумська, Наталія Наум, Федір Панасенко, Лесь Сердюк.

Використані джерела:

 1. Наталка Полтавка : довідник цікавих фактів та корисних знань. – URL: https://dovidka.biz.ua/natalka-poltavka-istoriya-napisannya/
 2. Двісті років тому відбулася прем’єра найвідомішою полтавської п’єси. – URL: https://np.pl.ua/2019/07/200-rokiv-tomu-vidbulasia-prem-iera-nayvidomishoi-poltavs-koi-p-iesy/
 3. Наталка Полтавка : Вікіпедія. – URL: https://uk.wikipedia.org/wiki/Наталка_Полтавка

З нових надходжень (Клуб любителів книги).

Надходження 2019 р.

Примірники видань можна отримати на абонементі наукової та художньої літератури (корпус 1, 1-й поверх)

Р1
А44

Борис Акунин. Не прощаюсь : Приключения Эраста Фандорина в XX веке. Часть вторая
/ Борис Акунин ; [худож. И. Сакуров]. – М. «Захаров». – 2018. – 416 с. ил.

Аннотация: «Не прощаюсь» — 16-я книга российского писателя Бориса Акунина из серии «Новый детектив». Имеет подзаголовок «Приключения Эраста Фандорина в XX веке. Часть вторая». По заявлению автора — последняя книга из цикла об Эрасте Фандорине.

1918 год. В первой главе описано, что Фандорин выжил после ранения, полученного в Баку в 1914 году («Чёрный город»), но впал в кому на 3 года 8 месяцев и 28 дней. Благодаря заботам камердинера Масы главный герой выходит из комы.

Проведя целый год в далёком монастыре на севере Вологодской губернии, где Эраст Петрович тщетно надеялся «пересидеть» смуту, Фандорин пробирается в Севастополь. В дороге он встречает девушку-скульптора — дочь петербургского врача-психиатра Елизавету Анатольевну Турусову (Мону).

В Харькове, в штабе Добровольческой армии, Эрасту Петровичу приходится, в частности, принять участие в расследовании неудачного покушения на командующего белогвардейскими войсками юга Антона Ивановича (его фамилия не называется, но подразумевается Деникин), в результате которого погибли невинные дети-сироты. Также Фандорину предстоит найти красного шпиона в штабе Белой армии (прототип - Кольцов из фильма «Адъютант его превосходительства».

У6
Б61

Білик Леся. Душі в екзилі. Роман-трилогія.
– Тернопіль: Богдан, 2012. – 328 с.

Цей роман вражає уже з першої сторінки й не відпускає, коли перегорнеш останню... У світовій літературі нема сильнішого проникнення у фантасмагорію заробітчанства й проникливішого випису всіх його нюансів (від розпачу до бравади), аніж оця, шановний читачу, книга. Світ тут і стискається в глевку та темну грудочку болю, й розкрилюється нетривкою надією... Читайте, це треба знати, зрозуміти, відчути, перейти, аби змогти підвести із колін душу. Роман кричить про руйнування національної самобутності українців в умовах чужини.

"Отож, спочатку народилася повість-есе за фрагментами щоденника заробітчанки, потім відбулося народження автора, аж згодом почався справжній творчий процес. І все це в контексті життя звичайної людини, у якої буденні клопоти і небуденні проблеми, передбачувані і непередбачувані події як суспільного, так і приватного плану. Саме тому мені не хотілося обмежувати тему твору заробітчанською проблематикою. Головний герой – людська душа, вигнана з раю, і не кимось, а самою людиною". (Леся Білик)

У6
Б61


Білики Леся та Леонід. Сьоме небо леді Арс : роман.
– Тернопіль: Богдан, 2011. – 112 с.

Твір — дипломант Конкурсу романів, кіносценаріїв, п’єс та пісенної лірики про кохання «КОРОНАЦІЯ СЛОВА-2007».

Болісний шлях самоствердження жінки, яка, попри всі перипетії долі, не втратила відваги жити за власним кодексом честі, попри самоіронію та жорсткі, зчаста цинічні реалії не втратила милосердя, довіри, передчуття любові. Цей сучасний, захоплюючий, інтригуючий, стилістично довершений роман зацікавлює, ошелешує, обнадіює. Ось воно — сьоме небо! Кожна сторінка — подолана сходинка самопізнання. «У житті немає невдач, є тільки Божі тренажери», - стверджує одна із героїнь твору.

"Давно хотілося сказати, що буцім такі неглобальні, малозначимі жіночі емоції насправді важливі у позитивному ствердженні, якщо людство хоче відчути щастя на цій землі. Гармонія світу руйнується самотніми серцями. А коли це серце жінки, покликаної народжувати нове життя, то не відчути цього дисонансу неможливо". (Леся Білик)

У6
Г93

Гуменюк Н. Янгол у сірому : роман /
Н. Гуменюк. – Тернопіль : Богдан, 2013. – 200 с.

У кожній з новел, які складають архітектоніку роману Надії Гуменюк «Янгол у сірому», — окрема людська доля, що використовується або занепадає у нестримному крутежі історії. Але всі вони зав’язуються у тугий сюжетний вузол навколо криниці, що колись стояла на хуторі, а тепер опинилася у «царському» селі. Пам’ять води невмируща, а час робить над нею нове коло... Ніщо не минає безслідно, все має своє продовження. Такий лейтмотив роману — сучасної варіації біблійної притчі про Авеля і Каїна.

"Поштовхом і джерелом для написання твору стали журналістські матеріали про волинян зі складними, але незламними долями, що описувалися нею на сторінках газет. Роман – це п’ять новел («Зимопис Авеля», «Янгол у сірому», «Гніздо ящера», «Пастка для попелюшки», «Пам’ять води»), які витворюють збірний образ людської долі""(Надія Гуменюк).

У6
Д36

Деркачова Ольга. Крамниця щастя : роман. – Брустурів : Дискурс, 2016. – 128 с.

Для студентки педагогічного факультету Марини справжнім випробуванням, що перевернуло її світ з ніг на голову, стали зовсім не труднощі сирітського чи гуртожитського життя, а пари з математики в красивого та надзвичайно розумного викладача Олексія Степановича. Молодий науковець Олексій звик легко здобувати у своєму житті все: від елементарних математичних знань до престижних грантів та перспективної роботи. Та чи вдасться йому цього разу отримати найбажаніший трофей — серце молодої студентки Марини?

"Це роман любовний, хоча його можна назвати ще й студентським, тому що в основі сюжету – кохання між студенткою і викладачем. Спочатку він не розуміє, потім вона не розуміє – тобто, все в жанрі любовного роману. Але є ще й інша лінія – студентське життя, будні і веселощі. Тому цікаво буде читати не лише студентам, а й дорослішим людям, які зможуть згадати себе в ті роки". (Ольге Деркачова)

У6
Д54
Дністровий А. Сніданок на снігу : збірка.
– Харків : Книжковий клуб «Сімейного Дозвілля», 2014. – 288 с.

Це збірка коротких історій з життя. Герої оповідань змушують замислюватися над головними моментами життя, цінностями та мріями. Чудові колоритні, динамічні та романтичні історії, які обов’язково завершуються хепі-ендом. Коли пішов великий сніг, у всьому світі залишились тільки Він та Вона. Серед білого безмежжя вони пізнали одне одного та зрозуміли, що життя не має сенсу, якщо вони не разом. І навіть коли сніговий полон скінчився, це не стало кінцем: це був початок нового життя.

До книги увійшла повість «Сніданок на снігу», а також десять оповідань: "Долина річки Ізонцо", "Стінгазета", "Порушена традиція", "Генеральські тьотки", "Улюбленець Розенкранц", "Фіолетовий кролик", "Скляні кістки", "Фотографії доньки поетеси", "Планетниця", "Марко Півник". Декілька оповідань друкувалися на початку 2014 року в часописі "Кур"єр Кривбасу".

Р1
Д67
Донцова Д. А. Записки безумной оптимистки : автобиография
/ Д. А. Донцова. – Москва, 2003

Наверное, когда автор пишет книги от первого лица да еще дает главным героям имена членов своей семьи, у людей возникает ощущение: писатель рассказывает о себе. С одной стороны, это верно - многое в моих романах основано на личном опыте, с другой... Я не получала огромного наследства, как Даша Васильева, не убегала из дома, как Евлампия Романова, не росла в семье алкоголички и уголовника, как Виола Тараканова, и никогда не была мужчиной, как Иван Подушкин. Но тем не менее мои персонажи - это я, а я - это они.

Чтобы отделить Агриппину от Дарьи, я и написала автобиографию, в которой нет ни слова лжи. Кое о каких событиях я просто умолчала. В год, когда мне исполнится сто лет, я выпущу еще одну книгу, где расскажу абсолютно все, а пока... Жизнь продолжается, в ней случается всякое, хорошее и плохое, неизменным остается лишь мой девиз: "Что бы ни произошло, никогда не сдавайся.

У6
Д71
Дочинець Мирослав. Вічник : [роман].
– Мукачево : Карпатська вежа, 2019. – 280 с.

Це - сповідь великої душі, документ мудрого серця. Це не просто опис виняткової долі незвичайної людини. Це - подарунок долі для того, хто запитує себе: Хто я, звідки я, для чого я? І куди я йду? Це письмо допоможе віднайти себе й укріпить у великому Переході з нічого у щось.

Книга розповідає про життя Андрія Ворона, який прожив 104 роки. За свої 104 роки життя Андрій Ворон пройшов через усі випробування, які випали минулого століття на долю його краю. Передусім йдеться про роки Другої світової війни та повоєнні радянські десятиліття. Довелося Андрієві Ворону як «ворогу народу» відсидіти свій термін на Колимі. Але всупереч усім поневірянням він не став жертвою драматичних обставин.

"У цій книзі немає нічого нового. Почитайте апостола Павла, це мій улюблений прозаїк, до речі, і не треба нічого читати більше. Пишучи цю книжку, я думав про Клода Моне, який все життя прагнув намалювати сяйво повітря. А я от намагався вловити любов, віру і надію між рядків. Це вилилося у сповідь конкретної людини. Я писав цю книгу для себе, піднімаючи свій дух і укріплюючи його". (Мирослав Дочинець)

Книга двічі, 2011 і 2012 роках, номінувалася на здобуття Національної премії ім. Т. Г. Шевченка.

У6
Д71
Дочинець Мирослав. Горянин. Води Господніх русел : роман.
– Мукачево : Карпатська вежа, 2013. – 212 с.

"Мене питають: про що книга? А я б сказав: не про що, а що в книзі? Який у неї дух? А у книги дух гір. Не просто гірський, себто витає високо над рівнем моря, а дух гордий. Якось одного святого питали: що найважливіше в цьому житті, що нам робити, щоб стати кращими і бути ближчими до нашого Господа? Він сказав: стяжайте дух. Ніби все просто, а як його «стяжати»? Кожен це робить по-своєму. У моїй книзі це є. Це біографії людей та їхніх душ.
У цій книзі проста маленька людина, загублена у диких верховинських хащах. Відлюдник фактично. І ось в один страшний день він втрачає абсолютно все: здоров’я, сім’ю, матеріальні цінності. До всього гірська ріка, яка була для нього одною з найрідніших стихій, на якій він народився і виріс, чию воду він все життя пив, – вона раптом стає його першим ворогом. Ріка не просто забирає берег з частиною його прабатьківського маєтку, але навіть змиває їхнє родове кладовище. І головний герой починає війну з рікою"/(Мирослав Дочинець)

Автор охоче апелює до Нового завіту, застосовує прийом автоцитації - наводить фрагменти з роману «Вічник» (поради діда Микули часто дублюють життєві «рецепти» Андрія Ворона).

У6
Д71
Дочинець Мирослав. Світован. Штудії під небесним шатром : роман-намисто.
– Мукачево : Карпатська вежа, 2014. – 232 с.

Ця книга — повна захоплення і любові розповідь про мандри в горах із мудрецем Андрієм Вороном, якого вже встигли назвати українським Сократом. Він жив, як дихав, власним життям явив спроможність бути-вільним у світі, який ловить і поневолює людину. Для сучасної, заблуканої серед штучних міражів людини світло його досвіду постає опорою для порятунку. Між рядками щирого письма живе горний дух, нурт живої природи, правда первісної оселі.

Книгу, цілком виправдано, можна охарактеризувати як енциклопедію єднання людини з природою, адже тут читач відкриває для себе цінність, красу, неповторність, а головне – життєдайну силу цілющості природи українських Карпат. Роман є тематично спорідненим із книгою «Многії літа. Благії літа» тому що Світован це добре знайомий українському читачеві Андрій Ворон. За сюжетом книги, молодий журналіст проводить літо в горах, на обійсті народного мудреця – старожила, котрий називає себе не інакше, як «Той, що перейшов світ. І далі йде, перебуваючи в дорозі до самого себе…»

У6
З-12
Забужко Оксана. Казка про калинову сопілку
/ О. Забужко. – Київ, 2013.

Книга вперше опублікована 2000-го року видавництвом «Факт». Була перевидана видавництвом «Комора» у 2013-му році. Повість перекладалася польською, чеською, фарсі, з успіхом виставлялася на театральних сценах в Україні та за кордоном.

В основу твору Оксани Забужко покладено народну «Казку про дивну сопілку», мотив та основа сюжету якої пов'язані із перетворенням людини‚ живої душі на дерево. Відомим варіантом цього твору є «Калинова сопілка», вперше записана у 50-х роках ХІХ ст. Саме казка стала для автора фундаментом для філософського oбгрунтування «жіночої трагедії Каїна і Авеля», в якій визначальну роль відіграв шлюб сили зла з людською душею. Розібравшись у стосунках між жінками-сестрами, які поділені на «бабину дочку» і «дідову дочку», письменниця подає повість як історію гріха. Тут Оксана Забужко досліджує вічні питання, що споконвіку хвилюють людину: звідки проростає зло в нашій душі, чи можна зупинити злочин, розпізнавши його в зародку. Жіноча версія легенди про Каїна і Авеля обертається напруженою психологічною драмою, старовинний бароковий колорит якої тільки додає їй універсального чару.

И(Амер)
К41
Кинг Стивен. Сияние: в 2 т. Т. 1, Т. 2 : роман
/ С. Кинг. – Москва, 2000.

…Проходят годы, десятилетия, но потрясающая история писателя Джека Торранса, его сынишки Дэнни, наделенного необычным даром, и поединка с темными силами, обитающими в роскошном отеле "Оверлук", по-прежнему завораживает и держит в неослабевающем напряжении читателей самого разного возраста…

Главным героем книги является выросший Дэнни, теперь уже Дэниэл Торренс, которому стукнуло 40 лет. Он живёт в пригороде Нью-Йорка и работает ординатором в местном хосписе. На самом деле он занимается тем, что помогает безнадежно больным людям благополучно подготовиться к смерти (перейти на «другую сторону»), используя для этого свои мистические способности.

У6
К67
Корній Дара. Поруч з тобою : збірка /
Дара Корній, Наталка Доляк, Міла Іванцова. – Харків, 2018.

Коли під однією обкладинкою збираються твори трьох авторок, кожна з яких має свій творчий доробок і власний письменницький почерк, - збірка просто не може бути нецікавою! Це химерне сплетіння людських доль, облич випадкових перехожих, кохання й розлуки, щастя і сліз, серпанку смутку й візерунків надії. Це історії про нас, про тих, хто поруч та кого немає; про коханих, заради яких ми ладні на все, але які не завжди готові віддячити тим самим; про близьких і друзів; про тих, кого втрачаємо, і тих, кого знаходимо в круговерті життя. Ви, без сумніву, впізнаєте в героях цих оповідок якщо не себе, то когось зі знайомих, а можливо, знайдете підказку, як діяти у складних обставинах, адже всі три авторки - жінки із солідним життєвим досвідом…

Юра був першим коханням Юлі. Хлопець зі шляхетної львівської родини, інтелігентний принц з іншої епохи. А вона — дівчинка з райцентру, що покохала до нестями. Доля розлучила їх, розкидавши по різних континентах, щоб потім подарувати несподівану зустріч — на війні. (Дара Корній, «Морельковий чай»).

Дві подружки в холодному байдужому місті. Мрійниці, які так хотіли мати бодай шматочок тепла й любові. Однак час минав, а жодна з них досі не знайшла свого щастя. Раптом їм трапляється «щасливий трамвайний квиток. І життя починає змінюватися… (Наталка Доляк, «Щасливий квиток»).

Сергій та Іра були коханцями. Вони вважали це просто грою і аж ніяк не вірили, що між ними існує щось більше за звичайну пристрасть. Несподівано Сергій відчув, що боїться втратити Іру. Однак запізно… (Міла Іванцова, «Оповідання без назви»).

У6
К72
Костишин Ліля. Блискавка на голе гілля : повість
/ Л. Костишин, Б. Мельничук. – Тернопіль, 2017

Зворушлива історія першого кохання дочки перукарки і сина мера міста. Стосунки підлітків гартуються у непростих випробуваннях. Діти ще не мають досвіду їх подолання, як і розв’язання конфліктів, тим паче з найріднішими людьми. Проте кохання дає підліткам і мудрість, і силу не згоріти між двох вогнів. Повість пересипана віршами головної героїні й буде цікавою як для юних читачів, так і для батьків, чиї діти переживають перше кохання.

Р1
Л93
Любовь - это дыра в сердце : афоризмы
/ Константин Душенко. – Москва, 2002

В книге известного историка, культуролога, переводчика Константина Душенко собраны афоризмы, посвященные прекрасному и светлому чувству – Любви.


"Любовь — это награда, полученная без заслуг" (Рикарда Хаш)
"Любовь: проволока, по которой ступает брак" (Влада Булатович-Виб)
"Любовь — это все. И это все, что мы знаем о ней" (Эмили Дикинсон)
"Любить — это не значит смотреть друг на друга, любить — значит вместе смотреть в одном направлении" (Антуан де Сент-Экзюпери)

Р1
Н56
Нестерова Наталья. Уравнение со всеми известными. Т. 1, Т. 2 : роман
/ Н. Нестерова. – Москва, 2005

Анне и Вере жизнь представляется простеньким уравнением: они молоды, обеспечены, у них прекрасные семьи и радужные перспективы. Но неожиданно подруги получают `двойки` в контрольной по предмету `моя жизнь`. Отправиться в монастырь? Стать уборщицей подъездов? Или снова выбиться в отличники? Ведь надо только решить уравнение со всеми известными...

Р1
Р64
Розенбаум А. Я. Белая птица удачи : сборник стихотворений
/ А. Я. Розенбаум. – Москва, 2001

В книге впервые собрано более трехсот произведений популярнейшего "поющего поэта" Александра Розенбаума, чьи стихи, даже оторванные от музыки, сохраняют тот неповторимый, завораживающий магнетизм, который так присущ его творчеству.


...Я люблю возвращаться в свой город нежданно, под вечер,
Продираясь сквозь толпы знакомых сплошных облаков,
И на летное поле спускаться, хмелея от встречи,
Захлебнувшись прохладой соленых балтийских ветров...

И(Фр)
C36
Сильвен Доминик. Дочь самурая : роман
/ Д. Сильвен. – Москва, 2005

Доминик Сильвен родилась в 1957 году в городе Тионвиль-на-Сене (Франция). Свою карьеру будущая писательница начинала как журналист. В 1994-м семья Сильвен ненадолго переехала в Токио, где Доминик написала свой первый роман. Произведения Сильвен начали пользоваться успехом, и вскоре она полностью переключилась на написание романов. Сегодня Сильвен - признанный мастер детективного жанра. За книгу «Голос» она получила престижную премию «Кровь из чернильницы». Кроме того, Сильвен - лауреат премии Мишеля Лебрюна и награды читательниц журнала ELLE.

На тридцать четвертом этаже гостиницы «Астор Майо» Алис Бонен готовится сыграть роль знаменитой певицы Бритни Спирс. Но вечер заканчивается для нее трагически: она падает из окна и разбивается. Вердикт следствия — самоубийство. В самом деле, кто мог желать смерти красивой и остроумной девушке? Однако у отца погибшей — Мориса Бонена — и его приятельницы Ингрид Дизель другое мнение. Вместе с бывшим комиссаром полиции Лолой Жост они намерены во что бы то ни стало узнать правду, какой бы страшной она ни была…

И(Англ)
Т52
Толкин Д. Р. Р. Повесть о кольце : роман в трёх частях
/ Д. Р. Р. Толкин. – Москва, 1990

«Властелин колец» — роман-эпопея английского писателя Дж. Р. Р. Толкина, одно из самых известных произведений жанра фэнтези. «Властелин колец» был написан как единая книга, но из-за объёма при первом издании его разделили на три части — «Братство Кольца», «Две крепости» и «Возвращение короля». В виде трилогии он публикуется и по сей день, хотя часто в одном томе.

«Властелин колец» является одной из самых известных и популярных книг XX века. Книга переведена по меньшей мере на 38 языков. Она оказала огромное влияние на литературу в жанре фэнтези, на настольные и компьютерные игры, на кинематограф и вообще на мировую культуру. Именно под влиянием работ профессора Толкина появилось ролевое движение. Большим успехом пользовалась и экранизация книги, созданная режиссёром Питером Джексоном.

И(Англ)
У13
Уайт Т. Х. Король былого и грядущего. Т. 2: Кн. 3 ; Кн. 4 : тетралогия
/ Т. Х. Уайт. – Санкт-Петербург, 1993

В 1938-1940 годах Теренс Уайт опубликовал три романа: «Меч в камне», «Лесная ведьма» и «Рыцарь, совершивший проступок». К 1942 году он закончил полный цикл, называемый тогда «Pendragon», в пяти частях. Причём первые три из них были переработанными вариантами ранее опубликованных романов. Но издатели отказались публиковать цикл в таком виде и Уайт (по собственному желанию, а не под давлением извне) глобально переработал произведения, превратив цикл в полноценную тетралогию «Король былого и грядущего», выпущенную в 1958 году.

Тетралогия "Король былого и грядущего" - одна из самых знаменитых и необычных книг жанра "фэнтези", наряду с эпопеей Дж. Р. Р. Толкина "Властелин Колец" и трилогией "Горменгаст" Мервина Пика. Воссозданная на основе британских легенд и мифов история "короля былого и грядущего" Артура, его учителя, волшебника Мерлина, рыцарей Круглого Стола представляет собой удивительное сочетание фантастической сказки и реальной истории, юмористики и трагедии.

У6
Ф48
Фіалко Н. І. Дві обручки : роман
/ Н. І. Фіалко. – Тернопіль, 2016. (2-й примірник Харків, 2019)

У романі тернопільської авторки Ніни Фіалко «Дві обручки» йдеться про схрещення поглядів двох поколінь на події, які відбувалися на теренах західних областей України у сорокових роках; про високий патріотизм усіх верств населення, особливо молоді, яка за ідею важила життям тоді, і про патріотизм теперішній — на майданах під різними гаслами.

Мирослава — західнячка. Арсен — зі Східної України. Вони дуже різні, і стосунки їхні складаються непросто, та кохання, що долає всі перепони, поєднало їхні долі. Однак на заваді щастю молодят стало минуле. Бабуся Мирослави Ксеня і досі пам’ятає того енкавеесівця, через якого загинула її подруга Марічка. І ось через стільки років виявляється, що його онук — коханий Мирослави. Василь усе життя не може пробачити собі того, що зробив «на благо радянської батьківщини». Як і забути, що на його очах розстріляли єдиного друга за любов до «бандерівки». Закляті вороги та їхні онуки. І кохання, яке не знає часу і кордонів…

У6
Х76
Хома Анна. Лемберг. Під знаменами сонця : роман
/ А. Хома. – Харків, 2015

Що може бути спільного між паничем і злидарем, аристократом і авантюристом? Несподівано для самого себе запеклий львівський злодій Мар`ян Добрянський рятує від бандитів шляхтича Яна Губицького. Вдячний панич запрошує дивного збавителя до свого маєтку. Та чи знає він, що його гість понад усе жадає помсти?

Хто ж насправді цей Мар`ян? Але доля недарма з`єднала дві дороги, і ось уже жорстокий розбишака та розпещений аристократ мандрують поза законом, намагаючись зрозуміти правду один про одного — і про самих себе. Долаючи разом усі перешкоди, нерозлучні вороги мусять відкрити темні таємниці минулого та зрозуміти, що у світі є речі, важливіші за помсту, а істинна дружба — сильніша за ненависть...


Медіатека бібліотеки. З надходжень 2018-2019 рр. 1. 530.1(075.3)
  Ш95
  QuantumPhysics v 2.10. Індивідуальна робота студентів з лабораторного практикуму "Квантова фізика" [Електронний ресурс]
  / С. В. Шульга. – Електронна прикладна програма, електронні дані. – Кропивницький : Ексклюзив Систем, 2018. – Ел. опт. диск (CD-ROM)
  Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
 2. 901
  E45
  Вінницька державна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва. ГО "Асоціація бібліотек Вінниччини". Усна історія: теорія, метод, джерело [Електронний ресурс] : 4 Міжнародна науково-практична конференція. 24-26 жовтня 2018 р.
  / Вінницька ОНУБ ім. К. А. Тімірязєва. – Електрон. дан. База даних (на базі ІРБІС64). – Вінниця, 2018
  Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
 3. 781
  А22
  ВДПУ. Авторський концерт композитора Едуарда Бриліна присвячений 100-річчю університету
  / Вінницький держ. пед. ун-т ім. М. Коцюбинського, Ін-т педагогіки, психології і мистецтва. – Вінниця, 2012. – Ел. опт. диск (DVD-ROM) видео. DVD-video
  Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
 4. 9У(Він)
  П68
  Громадська газета Вінниччини "Правди сила". Правди сила : цикл передач [Електронний ресурс]
  . – Відео в форматі .MP4. – Вінниця : медіа-центр "Власно", 2017
  Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
 5. 781
  К18
  Камерний оркестр "Арката" [Звукозапис] [Електронний ресурс] : художній керівник і деригент Георгій Курков
  / запис музики, мастерінг: Пьотр Черни; дизайн: Норберт Божар, Ольга Балокіна : аранжування Георгій Курков. – Електрон. муз. дані. – Вінниця, 2008 : зв.
  Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
 6. 7А(07)(075.3)
  К20
  Каплінський Василь Васильович. Основи виховної діяльності вчителя фізичної культури [Електронний ресурс] : навч. посіб. : ситуаційні задачі
  / В. В. Каплінський, І. О. Асаулюк. – Електрон. відео. дані в форматах: .avi, .mp4, .wmv. – Вінниця : Едельвейс і К, 2014. – 291 с
  Примірники: всього:2 - ЗЕІ(2)
  На дису - 49 відеофрагментів (педагогічних ситуацій) до розділів книги "Основи виховної діяльності вчителя фізичної культури "
 7. 781
  К63
  Кому вниз. Музика високого духу (1989-1996) [Електронний ресурс]
  / бас-гітара С. Степаненко, гітара В. Мілюгін, ударні Є. Разін, лідер-гітара В. Макаров, вокал, клавіші А. Середа. – Електрон. музичні дані. – Киiв : Атлант ЮЕмСі, 2008 : зв. – (Стозір'я. Б-ка укр. родини: Творці музики)
  Примірники: всього:3 - ЗЕІ(3)
 8. 78У
  Л47
  Микола Леонотович [Електронний ресурс]
  / виконавці: Нац. заслуж. академ хор ім. Г. Верьовки, Нац. заслуж. капела України "Думка, Хор Нац. муз. Академії України, Муніц. академічний камерн. хор"Київ", Великий хор і нац. заслуж. симфон. оркестр України. – Електрон. музичні дані. – Киiв : Атлант ЮЕмСі, 2007 : зв. – (Стозір'я. Б-ка укр. родини: Творці музики)
  Примірники: всього:2 - ЗЕІ(2)
 9. 781
  О-64
  Орган Кам'янець-Подільського Кафедрального собору [Електронний ресурс] = Organy Katedry Kamienieckiej : укл.: Г. Курков
  / запис: Пьотр Грінгольц . – Електрон. зв. дані – 2002. – (Музика в монастирських мурах)
  Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
 10. 378
  C91
  Сучасні інформаційні технології та інноваційні методики навчання в підготовці фахівців: методологія, теорія, досвід, проблеми [Електронний ресурс] : 11 Міжнародна науково-практична конференція : 14-16 травня 2012
  / фотоматеріали. – Електрон. граф. дані. – Вінниця : Techno Prof Inform, 2012 : кол.
  Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
 11. 781
  Т39
  Ти танго заспівай мені [Електронний ресурс] = Please, sing this tango for me : до 100-річчя з дня народження Богдана Веселовського : пісні Богдана Веселовського співає Василь Бокоч
  / проект І. Осташа ; муз. супровід Естрадно-симфонічний оркестр, Академічний оркестр народної та популярної музики. – Електрон. дані. – 2015 : зв.
  Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
 12. 781
  Т39
  Ти танго заспівай мені [Електронний ресурс] = Please, sing this tango for me : до 100-річчя з дня народження : вибрані записи Богдана Веселовського (1950-60-ті рр.)
  / проект І. Осташа. – Електрон. дані. – 2015 : зв.
  Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
 13. 02
  Б59
  Управління культури і мистецтв Вінницької обласної державної адміністрації. Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва. Громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини».
  Бібліотека в умовах сучасності і конструювання майбутнього [Електронний ресурс] : науково-практична конференція : до 110-ї річниці заснування ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва. – Електрон. текст. та граф. дані в форматах .doc та .pdf : бібліотека матеріалів на базі АБІС ІРБІС.
  – Вінниця, 2017
  Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)


Повний список мультимедійних надходжень 2017-2019 рр. надходження

Мультимедійні видання (інформаційний список)

З наукового доробку викладачів університету.
Книжкові видання 2019 р.

 1. 78(075.3)
  Б87
  Брилін Едуард Борисович. Теорія і практика музично-творчого розвитку студентів мистецьких спеціальностей : навчально-методичний посібник
  / Е. Б. Брилін. – Вінниця : Нова Книга, 2019. – 168 с
  Примірники: всього:2 - НАВЧ. ВІДДІЛ(1), (1)
 2. 001(075.3)
  Г82
  Гриб Віталій Іванович. Філософія науки : навчально-методичний посібник
  / В. І. Гриб; Вінницький державний педагогічний університет ім. Михайла Коцюбинського. – Вінниця : Нілан ЛТД, 2019. – 224 с
  Примірники: всього:2 - НАВЧ. ВІДДІЛ(1), ЗБЕРІГАННЯ(1)
 3. 7А.06(083)
  Д72
  Драчук С. П. Біомеханіка людини : тлумачний словник-довідник
  / С. П. Драчук, В. Ю. Богусласька, О. Г. Сокольвак. – 2-ге вид., доопрацьов. та допов. – Вінниця : Твори, 2019. – 396 с
  Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
 4. У6
  К84
  Крупка Віктор. Химерник : поезія
  / В. Крупка. – Вінниця : Дім Химер, 2019. – 144 с. : іл.
  Примірники: всього:2 - (2)
 5. 54
  С15
  Сакалова Г. В. Дослідження ефективності очищення стічних вод від іонів важких металів з використанням природних адсорбентів : монографія
  / Г. В. Сакалова ; Міністерство освіти і наки України, Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського. – Вінниця : Твори, 2019. – 91 с. : іл.
  Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
 6. 8Ю(075.3)
  Т48
  Ткаченко Вікторя Іванівна. Дитяча література : навчально-методичний посібник для студентів ступеня вищої освіти бакалавр
  / В. І. Ткаченко. – Вінниця : Твори, 2019. – 156 с
  Примірники: всього:2 - НАВЧ. ВІДДІЛ(1), ЗБЕРІГАННЯ(1)

З наукового доробку викладачів університету.
Статті з періодичних видань 2018-2019 рр.

 1. Акімова О. Педагогічна обдарованість як важлива передумова професійно-педагогічної діяльності / О. Акімова, М. Коваль // Рідна школа. – 2018. – № 9-12. – С. 27-31
 2. Білоус В. Наукометричні та бібліометричні практики у діяльності бібліотеки закладу вищої освіти / В. Білоус // Рідна школа. – 2018. – № 9-12. – С. 66-70
 3. Блажко, О. Концептуальні засади методичної підготовки майбутніх учителів хімії профільної школи у закладах вищої освіти / О. Блажко // Рідна школа. – 2018. – № 9-12. – С. 44-48
 4. Вишивана Н. Міжнародна навчальна програма "DLL - вчимося навчати німецької" для підготовки вчителів нової генерації у вінницькому педуніверситеті / Н. Вишивана, К. Посецька // Рідна школа. – 2018. – № 9-12
 5. Григорович, Ольга. Формування інноваційної культури педагога як стратегічна мета національної освіти / Ольга Григорович, Олена Демченко, Наталія Родюк // Рідна школа. – 2018. – № 9-12. – С. 32-38
 6. Гуревич Р. Інформатизація освіти: позитивні здобутки та деякі негативні наслідки / Р. Гуревич, Н. Опушко // Рідна школа. – 2018. – № 9-12. – С. 9-14
 7. Загородній С. Профільне навчання як ключове питання модернізації системи загальної середньої освіти / С. Загородній // Рідна школа. – 2018. – № 9-12. – С. 54-58
 8. Зузяк Т. Практична професійно-педагогічна підготовка вчителів у вищих педагогічних закладах м. Вінниці (1920-1930 рр.) / Т. Зузяк // Рідна школа. – 2018. – № 9-12. – С. 71-76
 9. Кобися А. Змішане навчання в умовах інформаційно-освітнього середовища закладу вищої освіти / А. Кобися, В. Кобися // Рідна школа. – 2018. – № 9-12. – С. 59-65
 10. Коломієць А. Розвиток іншомовної компетентності майбутніх магістрів педагогічної освіти в контексті євроінтеграційних процесів / А. Коломієць, Є. Громов // Рідна школа. – 2018. – № 9-12. – С. 15-21
 11. Коломієць Д. Концептуальні засади суб’єкт-суб’єктивної взаємодії викладачів і студентів у педагогічному університеті / Д. Коломієць, Г. Ніщук // Рідна школа. – 2018. – № 9-12. – С. 39-43
 12. Лазаренко, Н. Напрями інтеграції вищої школи України в європейський освітній простір / Н. Лазаренко // Рідна школа. – 2018. – № 9-12. – С. 3-8
 13. Паламарчук О. Психологічні особливості формування соціальної компетентності сучасної молоді / О. Паламарчук // Рідна школа. – 2018. – № 9-12. – С. 21-26
 14. Пахальчук Наталя. Використання ботмерівської гімнастики в роботі з молодшими школярами / Наталя Пахальчук // Початкова школа. – 2019. – № 3. – С. 50-53
 15. Пахальчук Наталя. Підготовка фахівців дошкільної та початкової освіти до національно-патріотичного виховання дітей / Н. Пахальчук, О. Голюк, Г. Кіт // Рідна школа. – 2018. – № 9-12. – С. 49-53
 16. Ткаченко Вікторя Іванівна. Дитяча література : навчально-методичний посібник для студентів ступеня вищої освіти бакалавр / В. І. Ткаченко. – Вінниця, 2019З надходжень Інституційного репозитарію.
Видання 2019 р. (несортований список)

 1. Пряно-ароматичні та цибулинні овочеві культури

  Князюк, О. В.; Knyazyuk, O. V. (Вінниця: ТОВ «Нілан-ЛТД», 2019)
  У монографії представлений матеріал,в основу якого покладено аналіз наукової інформації та результати досліджень проведених на навчально-дослідних ділянках Новоушицького технікуму Подільського аграрно-технічного університету. ...
 2. Актуальні проблеми підготовки вчителя трудового навчання та технологій: теорія, досвід, проблеми: збірник наукових праць
  Невідомий автор (ПП Балюк І.Б., 2019)
  У збірнику наукових праць висвітлено актуальні проблеми підготовки вчителя трудового навчання та технологій, зокрема психолого-педагогічні проблеми підготовки, теоретико-методологічні засади впровадження інформаційно-ком ...
 3. Й. Маєвський – організатор повстанського руху на Поділлі у 1918-1919 рр.
  Левчук, Д.; Levchuk, D. (Вінниця : ТОВ «ТВОРИ», 2019)
  У статті зроблено спробу розкрити маловідомі епізоди повстанського руху на Поділлі у кінці 1918 – початку 1919 рр. і висвітлити діяльність колишнього члена Української Центральної Ради Йосипа Альбіновича Маєвського з ...
 4. Формування позитивного іміджу закладу загальної середньої освіти в контексті його інноваційного розвитку
  Присяжнюк, Л.А.; Prysyazhnyuk, L.A.; Кук, Томаш; Kuk, Tomasz (Херсон, 2019)
  У статті актуалізується проблема формування позитивного іміджу закладу загальної середньої освіти в умовах об’єктивних змін, спричинених реформуванням цієї ланки освітньої системи. Проведений теоретичний аналіз дозволив ...
 5. Моделювання складних геометричних форм засобами графічного редактора «КОМПАС-3D»
  Гаркушевський, В.С.; Гаркушевский, В.С.; Garkushevsky, V.S.; Цвілик, С.Д.; Цвилык, С.Д.; Tsvilik, S.D.; Гордєєв, В.В.; Гордеев, В.В.; Gordeyev, V.V. (Вінниця: ПП Балюк І.Б., 2019)
  У статті зазначаються основні риси й характеристики системи комп’ютерного моделювання «Компас-3D». Вивчено можливості моделювання тривимірних тіл складної геометричної форми, що застосовуються у проектно-конструкторської ...
 6. Теоретичні аспекти формування у майбутніх учителів трудового навчання та технологій художньо-естетичної компетентності
  Марущак, О.В.; Marushchak, O.V. (Київ: ГО «Київська наукова організація педагогіки та психології», 2019)
  У статті визначено теоретичні основи формування у майбутніх учителів трудового навчання та технологій художньо-естетичної компетентності; наголошено, що професійна діяльність у межах полікультурного освітнього простору на ...
 7. Питання соборності українських земель у міжнародних відносинах 1918 – 1919 рр.
  Криворучко, Олександр; Криворучко, Александр; Kryvoruchko, Olexandr (Вінниця: ТОВ «ТВОРИ», 2019)
  У статті досліджуються передумови та наслідки об’єднання УНР і ЗУНР в єдиний державний організм через призму міжнародних відносин періоду формування основ Версальсько-Вашингтонської системи, проаналізовано перші кроки на ...
 8. Трансформація історико-філософських уявлень про повсякдення в зарубіжній історіографі
  Коваль, Олег; Koval, Oleh (Вінниця: ТОВ «ТВОРИ», 2019)
  У статті узагальнюються історико-філософські підходи та їх трансформації у розгляді повсякдення в західній історіографії. Розкривається важливість розуміння відмінностей песимістичного, феноменологічного, екзистенціального, ...
 9. Практическое занятие как форма квазипрофессиональной подготовки будущих воспитателей одаренных детей
  Демченко, Е.П.; Демченко, О.П.; Demchenko, О.Р. (Барановичи, 2019)
  Важной задачей современной высшей школы является изменение направленности будущих воспитателей в профессиональной деятельности на «среднего ребенка» с условной возрастной нормой развития и ее переориентация на работу с ...
 10. Зузяк Т. П. Становлення й розвиток педагогічної освіти на Поділлі (кінець ХVІІІ – початок ХХ століття) : монографія / Тетяна Зузяк. Вінниця : Нілан - ЛТД, 2017. 452 с.
  Зінько, Олена; Зинько, Елена; Zinko, Olena (Вінниця: ТОВ «ТВОРИ», 2019)
  У статті прорецензована монографія, в якій розглянуто процес становлення й розвитку педагогічної освіти на Поділлі кінця ХVІІІ – початку ХХ століття. В монографії Зузяк Т. П. проаналізовано становлення навчальних закладів ...
 11. Англійська література у контексті творчих та читацьких уподобань П.І. Чайковського
  Шатковська, І.; Шатковская, И.; Shatkovska, I. (Вінниця : ТОВ «ТВОРИ», 2019)
  У статті розглянуто інтереси та уподобання П. І.Чайковського у галузі англійської літератури. Розкрито місце і роль творчості британських літераторів у формуванні естетичних поглядів російського композитора. Охарактеризовано ...
 12. Ботаніка (Вегетативні та генеративні органи рослин. Відтворення і розмноження рослин. Екологічні групи та життєві форми рослин)
  Шевчук, О.А.; Shevchuk, O. A (Вінниця, 2019)
  Знання морфології рослин та особливо морфогенезу сільськогосподарських, декоративних культур, необхідні фахівцям для визначення морфологічний особливостей та відмінностей сортів культурних та різних видів дикоростучих ...
 13. Особливості естетичного виховання дітей у процесі ознайомлення з декоративно-ужитковим мистецтвом: критерії і показники
  Мазур, К.В.; Мазур, Е.В.; Mazur, K.V.; Король, А.В.; Korol, A.V. (Херсон, 2019)
  Статтю присвячено проблемі естетичного виховання дітей старшого дошкільного віку в процесі знайомства з декоративно-ужитковим мистецтвом, визначенню критеріїв і показників їхньої естетичної вихованості. На підставі ...
 14. Інтегративна природа декоративно-ужиткового мистецтва як засіб розвитку індивідуальності педагога
  Марущак, О.В.; Marushchak, O.V. (Wloclawek, Republic of Poland, 2019)
  У статті зазначено, що інтегративна природа декоративно-ужиткового мистецтва є основною причиною його успішної пристосованості у світі сучасного мистецтва; визначено сфери прояву та властивості інтегративної природи ...
 15. Кінний бій між Російською та Австро-Угорською кіннотою під Городком на початку Першої Світової війни (серпень 1914 року)
  Науменко, Андрій; Naumenko, Andrii (Вінниця: ТОВ «ТВОРИ», 2019)
  У статті на основі аналізу комплексу джерел та літератури аналізується перебіг бою під Городком у серпні 1914 року, особливості застосування австро-угорських та російських військ. Визначено обставини перемоги російської ...
 16. «Великий терор» в Україні: німецька операція 1937 -1938 років / упоряд. Альфред Айсфельд, Наталія Сердюк. – K.: К.І.С., 2018. – 1248 с. : Рецензія
  Кравченко, Павло; Кравченко, Павло; Kravchenko, Pavlo (Вінниця : ТОВ «Нілан-ЛТД», 2019)
  У статті прорецензований збірник документів, матеріали якого висвітлюють у хронологічній послідовності процес підготовки і проведення органами НКВС УРСР масової «німецької операції» — складової «Великого терору» в СРСР ...
 17. Підвищення ефективності навчальної діяльності на заняттях з матеріалознавства і технологій виробництва конструкційних матеріалів
  Шимкова, І.В.; Шимкова, И.В.; Shymkova, I.V.; Кашуба, А.В.; Kashuba, A.V. (Вінниця: ПП Балюк І. Б., 2019)
  Стаття присвячена створенню та використанню кросвордів як нової форми професійної підготовки студентів на заняттях з дисципліни «Матеріалознавство та технології виробництва конструкційних матеріалів» для забезпечення ...
 18. Сущность и особенности педагогических условий профессиональной самореализации студентов высших учебных заведений
  Поселецька, К. А.; Поселецкая, Е. А.; Poseletska, K. A. (Дрогобич: Видавничий дім "Гельветика", 2019)
  Статья посвящена обобщению результатов исследований научной категории «педагогические условия» в контексте проблемы профессиональной самореализации студентов высших учебных заведений. В статье представлены и описаны ...
 19. Ботаніка. Змістові модулі 6, 7 та 8. Відділ Водорості. Вищі спорові рослини. Відділи Папоротеподібні та Голонасінні : методичні розробки для виконання лабораторних занять
  Шевчук, О.А.; Shevchuk, O. A; Голунова, Л.А.; Golunova, L. A. (Вінниця, 2019)
  Методичні розробки для виконання лабораторних занять «Ботаніка. Змістові модулі 6, 7 та 8. Відділ Водорості. Вищі спорові рослини. Відділи Папоротеподібні та Голонасінні» забезпечують вивчення анатомічної будови нижчих ...
 20. Метод проектів як основа професійної підготовки вчителя трудового навчання
  Глуханюк, В.М.; Глуханюк, В.Н.; Gluhanyuk, V.M.; Соловей, В.В.; Solovei, V.V.; Шевцова, Л.О.; Шевцова, Л.А.; Shevtsova, L.O. (Вінниця: ПП Балюк І. Б., 2019)
  Розкрито зміст поняття педагогічної технології в навчально-виховному процесі вузу. Обґрунтовано необхідність використання методу проектів у трудовому навчанні. Звернуто увагу на особливості розвитку творчих здібностей ...
 21. «Фізики» чи «лірики»?: відображення дискусії 1960-х рр. у радянській карикатурі
  Гела, О.; Gela, O. (Вінниця : ТОВ «ТВОРИ», 2019)
  У статті аналізується перцепція «дискусії фізиків та ліриків» крізь призму радянської карикатури в 1960-х рр. ХХ ст. Виявлено, що карикатури відповідали суспільному та культурному контексту, відображаючи загальносоюзну ...
 22. Міжнародно-політичні наслідки й фронтири Тридцятилітньої війни (1618-1648): історичний, дипломатичний та інституціональний дискурси
  Ціватий, Вячеслав; Циватый, Вячеслав; Tsivatyi, Viacheslav (Вінниця : ТОВ «Нілан-ЛТД», 2019)
  У статті проаналізовано події та наслідки Тридцятилітньої війни (1618 - 1648) для нової європейської дипломатії та політико-інституціонального розвитку Європи. Увагу акцентовано на дипломатичному інструментарії, національній ...
 23. Розвиток творчого мислення під час навчання основ дизайну як засіб професійного становлення майбутніх учителів трудового навчання та технологій
  Марущак, О.В.; Marushchak, O.V.; Бербега, І. М.; Бербега, И.Н.; Berbeha, I.M.; Бойчук, С.О.; Бойчук, С.А.; Boichuk, S.O. (Berlin (Берлін). – Warszawa, 2019)
  У статті схарактеризовано особливості розвитку творчого мислення під час навчання основ дизайну як засобу професійного становлення майбутніх учителів трудового навчання та технологій; розглянуто особливості мислення художника ...
 24. Актуальність правових та морально-політичних настанов видатного англійського мислителя ХVI-XVII ст. Френсіса Бекона
  Гриб, В.; Grib, V.; Конотопенко, О.; Конотопенко, А.; Konotopenko, O. (Вінниця: ТОВ «ТВОРИ», 2019)
  В статті розглядаються правові та морально-політичні настанови видатного англійського мислителя, його міркування про доцільність поєднання спеціально-наукових знань та пріоритетність знань про суспільство, освіченість на ...
 25. Пізнавально-синкретична складова в підготовці майбутніх вихователів до розвитку соціальної обдарованості дітей
  Демченко, О.П.; Демченко, Е.П.; Demchenko, О.Р.; Вацьо, М.В.; Vatsyo, М.V. (Кам’янець-Подільський, 2019)
  Обґрунтовано необхідність здійснення психолого-педагогічного супроводу обдарованих дітей у закладі освіти фахівцями з відповідною компетентністю. Виокремлено перспективні напрями спеціальної підготовки майбутніх педагогів ...
 26. Вплив стимулюючих препаратів на морфометричні показники проростків та посівні якості насіння квасолі
  Шевчук, О.А.; Shevchuk, О. А.; Кравчук, Г. І.; Кравчук, Г. И.; Kravchuk, G. I.; Вергеліс, В. І.; Вергелис, В. И.; Vergelis, V. I.; Врадій, О. І.; Врадий, О. И.; Vradiy, O. I. (2019)
  В статті представлені результати досліджень по вивченню впливу стимулюючих препаратів – Бурштинової кислоти (1 г/л), Гетероауксину (0,2 г/л), Реастиму (1 г/л) та Епіну (1 мл/л) на морфометричні показники проростків та ...
 27. Етнічне відродження національно-культурних громад в період державної незалежності України: мовний аспект
  Москвічова, Юлія; Москвичёва, Юлия; Moskvichova, Yuliia (Вінниця: ТОВ «ТВОРИ», 2019)
  В статті висвітлено процес відродження національних меншин періоду незалежності України, розглянуто етнічний склад населення країни. Акцентовано увагу на такому прояві національно-культурного відродження, як створення та ...
 28. Професійна компетентність з безпеки життєдіяльності та основ охорони праці як чинник професіоналізму майбутнього педагога
  Марущак, О.В.; Marushchak, O.V. (Рівне: НУВГП, 2019)
  У статті обґрунтовано необхідність формування у майбутніх педагогів у галузях технологічної та професійної освіти професійної компетентності з безпеки життєдіяльності та основ охорони праці. Лабораторна схожість насіння бобів кормових за використання стимуляторів росту
НАШІ ПАРТНЕРИBesucherzahler
счетчик посещений