КУЛЬТУРНО-ПРОСВІТНИЦЬКИЙ
БЛОК


БІБЛІОТЕКА ВІННИЦЬКОГО ДЕРЖАВНОГО ПЕДАГОГІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ МИХАЙЛА КОЦЮБИНСЬКОГО

Віртуальні виставки Віртуальні перегляди Фото-відео галерея
Календарі Михайло Коцюбинський Історія  книги
Афористика Літературна вітальня Цікаво знатиНам дарують Книги ювіляри З нових надходжень
(Клуб любителів книги)
Новинки медіатеки З наукового доробку викладачів

НАМ   ДАРУЮТЬ

Зображення книги відкриває її анотований бібліографічний опис


               

   
 

 Книги   ювіляри   2019

200-річчя з часу написання п'єси Івана Котляревського "Наталка Полтавка"

Театральна діяльність – одна з найцікавіших сторінок біографії Івана Котляревського.

Ставши директором полтавського театру, І. Котляревський був невдоволений репертуаром театру. Саме тому він написав п’єсу з народного життя Наталка Полтавка, яка стала театральним шедевром. Відомо, що п’єса І. Котляревським написана до 1819 року, проте точної дати її створення не залишилось.

Літературознавці стверджують, що поштовхом до написання п'єси для Котляревського стала невдала п'єса «Козак-стихотворец» Олександра Шаховського, у якій було неправдиво зображено тогочасне українське сільське життя. Шаховський був погано ознайомлений з реальним побутом українців, тому допустився багатьох помилок, тому полтавчани були надзвичайно розчаровані у його виставі.

За висновками Інституту мовознавства імені О. О. Потебні НАН України, це перший драматичний твір нової української літератури. «Не випадково Іван Карпенко-Карий назвав п’єсу «праматір’ю українського народного театру».

22 липня 1819 року на сцені Полтавського театру відбулася прем’єра твору Івана Котляревського «Наталка Полтава».

П’єсі судилося тривале сценічне життя. Ще за часів Котляревського вона мала нечуваний театральний успіх у Полтаві, Харкові, Києві, Москві, Петербурзі, у багатьох інших містах Російської імперії, про що писала тодішня преса. Вона увійшла до репертуару більшості театрів, скрізь сприймалася «з гучним схваленням, а ім’я творця повторювалося з любов’ю не тільки в усій Україні, а й у багатьох містах Росії».

Першою роль Наталки виконувала артистка Полтавського театру Катерина Нальотова. Майстерною грою відзначалися актори М. Щепкін, корифеї українського театру: М. Кропивницький, М. Старицький, І. Карпенко-Карий, М. Садовський, П. Саксаганський. Образ Наталки відтворила неперевершена М. Заньковецька, пізніше М. Садовська-Барілотті, О. Петрусенко.

«Спершу від вистави були в захваті глядачі Полтави. Тоді — Чернігова, Харкова, Києва. Згодом популярність нової п’єси вийшла за межі України: її з успіхом ставили на сценах Петербургу, Москви, Кишеневу, Мінську, Риги, Талліну, Вільнюсу, окремих міст Середньої Азії та Кавказу.

На вітчизняній сцені «Наталка Полтавка» тривалий час уважалася найбільш репертуарним спектаклем. Його незмінно супроводжували аншлаги.

Над музичним оформленням п'єси працювали Адам Барцицький, Алоїз Єдлічка, Опанас Маркович, Микола Васильєв, Володимир Йориш та інші.

Однойменна опера Миколи Лисенка, написана за мотивами п'єси і вперше поставлена 1889 року, стала класикою українського оперного мистецтва.

Вперше п'єса під назвою «Наталка Полтавка. Малороссийская опера И. П. Котляревского» з присвятою «Любителям славянщины» надрукована І. І. Срезневським в «Украинском сборнике» (кн. І, Харків, 1838). П'єса підготовлена І. І. Срезневським до друку з відома і за життя автора. Санкт-Петербурзькою цензурою вона була дозволена до друку 26 квітня 1838 р.

У передмові до свого збірника І. І. Срезневський писав:

«Я почав Український збірник Наталкою Полтавкою Івана Петровича Котляревського і здається, не міг вибрати кращого початку: а) Наталка Полтавка була не тільки одним з перших книжно-народних творів України, але разом і першою збіркою пам'яток української народності, взірцем для всіх наступних;

В 1936 році за п’єсою знято одноіменний художній фільм
Режисер: Іван Кавалерідзе
У головних ролях: К. Осмяловська, Іван Паторжинський, Степан Шкурат, Григорій Манько.

Для порятунку української молоді від асиміляції в США 26 травня 1936 року було створено Корпорацію першого звукового фільму "Наталка Полтавка" ("Авраменко Філм Продакшн Інкорпорейтед") на чолі з Максимом Бойчуком.

Для чіткішого формулювання "меседжу" "Наталки Полтавки", популяризації майбутньої "першої української говорячої фільми" та заохочення потенційних інвесторів, ще в квітні 1936 року започаткували часопис "Промінь", "журнал, призначений українській фільмовій і балетній справі та народному житті"

У 1978 р., на Українській студії телевізійних фільмів знято телефільм-оперу «Наталка Полтавка».
Режисер: Родіон Юхименко
У головних ролях: Наталія Сумська, Наталія Наум, Федір Панасенко, Лесь Сердюк.

Використані джерела:

 1. Наталка Полтавка : довідник цікавих фактів та корисних знань. – URL: https://dovidka.biz.ua/natalka-poltavka-istoriya-napisannya/
 2. Двісті років тому відбулася прем’єра найвідомішою полтавської п’єси. – URL: https://np.pl.ua/2019/07/200-rokiv-tomu-vidbulasia-prem-iera-nayvidomishoi-poltavs-koi-p-iesy/
 3. Наталка Полтавка : Вікіпедія. – URL: https://uk.wikipedia.org/wiki/Наталка_Полтавка

З нових надходжень (Клуб любителів книги).

Надходження 2018 р.
Акунин Б. Сокол и Ласточка : роман
/ Б. Акунин. – Москва, 2009. – 391 с.

Аннотация: Происшествия из жизни Николаса Фандорина, как и в предыдущих романах («Алтын-Толобас», «Внеклассное чтение», «Ф.М.»), переплетаются с историческим авантюрным повествованием. На сей раз очередной представитель рода фон Дорнов, живший три столетия назад, попадает в далекие корсарские моря, где ему, конечно же, предстоит совершить плавание к Острову Сокровищ...

Авторские цытаты из книги: «Расставание - не самое страшное, ибо после него остается память. Какое богатство может нажить тот, кто хорошо прожил жизнь? Некоторое количество дорогих воспоминаний. В конце все равно каждый уходит в одиночку. Но чем больше у тебя драгоценных воспоминаний, тем удачней сложилась твоя судьба. В старости ты будешь перебирать эти моменты, словно алмазы и изумруды».

«Всегда оставайся собой и никогда не сдавайся - вот главный закон жизни». «О, люди, люди! Что за безумие поселяется в ваших душах и воспаляет ваш мозг? Чего ради вы терзаете, раните, унижаете и убиваете друг друга? Разве мало того, что каждого и так подстерегает целый сонм испытаний, потрясений и бед? Воистину ваши худшие враги - вы сами».
Бут Сергій. Листи з того світу : роман
/ С. Бут. – Харків, 2018. – 304 с.

Андрій, студент-археолог, під час реставрації старовинного склепу знаходить листа невідомої жінки, яка благає врятувати її дочку. Хлопець вирішує знайти цю жінку і відкриває несподіване... Давній Львів, що оповиває містичним флером і провокує на авантюри. Юний герой, заінтригований загадкою чужої долі. Таємничі листи, ворожка, дивні кроки в порожній квартирі, ланцюг смертей і шалена пристрасть... Усе це пропонує нам у своєму дебютному романі Сергій Бут. Нас очікує страшна й захоплива казка із життя сучасного міста.
Гнатко Дарина. Мазуревичі. Історія одного роду : роман
/ Д. Гнатко. – Харків, 2018. – 336 с.

Рід Мазуревичів споконвіку був знаний своєю жорстокістю. Усупереч волі батьків юна Марфа вийшла заміж за Уласа Мазуревича, та щастя з ним не пізнала. Усі надії покладала на сина Тихона, але й він удався у своїх жорстоких предків: жадібний та безсердечний, він крокує кривавою стежиною. Він перетворив на пекло життя не тільки численних коханок, а й своєї дружини, багатої спадкоємиці Софії Льохвицької. Їхня спільна донька Ярина ненавидить батька-тирана. Вона покохала Степана, батько якого загинув від рук Тихона. Тепер понад усе Ярина хоче розірвати коло страждань та спокутувати гріхи роду Мазуревичів. Але ціна може виявитися зависокою для неї. Крізь революцію та війну, утрати і пристрасть, ненависть і любов — шлях п’яти поколінь одного роду.

Автор роману лауреат престижної літературної премії «Коронація слова».
Гуменюк Надія. Вересові меди : роман
/ Н. Гуменюк. – Харків, 2016. – 320 с.

«Вересові меди» – це доля української талановитої людини на тлі історії ХХ століття. Миколу Певного розстріляли, Ніну відправили в Сибір. Їхній театр після приходу радянської влади розформували і заборонили. Ніна вже не поверталася. Майже до 80 років прожила в маленькому селищі Перегрьобноє, працювала на рибзаводі.

З читацьких відгуків: «Я її не прочитала, я її прожила. Обожнюю такі книги, які настільки беруть за душу, що якийсь час, навіть, не хочеться починати іншу. Обов'язково колись ще раз її перечитаю. Не дарма "Вересові меди" в 2015 році стали переможцем "Коронації слова". Та й взагалі українська література про життя простих людей в часи Другої Світової Війни - моя улюблена тема в книгах. Люблю чомусь такі книги»...Доляк Наталка. Шикарне життя у Вупперталі : роман-детектив / Н. Доляк. – Київ, 2017. – 386 с.

Молода українка Зоя їде до Німеччини по програмі о-пер (працевлаштування студентів в європейських сім’ях на термін до року). Родина, яка прийняла дівчину, — аристократи з міста Вупперталь. Для Зої таке шикарне життя — це щось не з реальності, а з фільмів. Оселя, де вона тепер житиме, нагадує невеличкий палац. Але… Не все так ідеально і просто… За першим несподіваним і нерозгаданим убивством хазяйки дому тягнеться ціла вервечка загадкових і незрозумілих душогубств. Над самою Зоєю та її вихованцем Куртом також нависає убивча небезпека, але все обертається врешті-решт на добре. І всю кримінальну інтригу розкриває не доблесна вуппертальська поліція, а проста студентка з України Зоя Кирпач.

Іронічна подача тексту робить його доволі легким, не зважаючи на те, що кілька людей стали жертвами безжалісного маніяка. Для широкого кола читачів.Коэльо Пауло. Подобно реке ...
/ П. Коэльо. – Харьков ; Белгород, 2012. – 272 с.

Пауло Коэльо в своих притчах раскрывает читателю глубокие аспекты нашей повседневной жизни, и учит нас обращать внимание даже на мелочи, которые, на первый взгляд, кажутся не важными. "Наблюдайте за течением своей жизни с такой же безмятежностью, как если бы вы наблюдали за течением реки". "Жизнь подобна длительной велогонке, на финише которой - Личная легенда, то, что, является нашим подлинным призванием на этой земле.

После старта мы держимся все вместе, связанные узами товарищества и общим энтузиазмом. Но по мере того как гонка набирает скорость, первоначальная радость уступает место тяжелым переживаниям, усталости... Мы замечаем, что некоторые из наших товарищей больше не прислушиваются к своему сердцу: они продолжают нажимать на педали, но только потому, что не могут остановиться посреди пути. Они сбиваются поближе к машине поддержки, - которая иначе называется Рутиной…

Мы отрываемся от них, и теперь нам предстоит бороться с одиночеством, предугадывать опасные повороты... В определенный момент, после очередного падения, не надеясь получить от кого-нибудь помощь, мы начинаем задаваться вопросом, стоит ли наша цель таких жертв. Да, стоит; только не надо отступать. Наша душа способна преодолевать такие препятствия, если ей помогают Четыре Невидимые Силы: любовь, смерть, власть и время". (Пауло Коэльо)Лис Володимир. Століття Якова : роман
/ В. Лис. – Харків, 2016. – 240 с.

Роман — своєрідний епос-біографія одного поліського українця, який за свій столітній вік пережив п’ять держав: Російську імперію, УНР, Польщу, гітлерівську Німеччину, сталінський СССР. Доживши до держави Україна, він опинився перед лицем і родинної, і національної драми, яка була запрограмована катастрофами XX століття.
У житті старого Якова Меха на короткий час, мов той метелик, з’являється дівча-приблуда. Вона питає, чи любив він колись, — і виринає десь із глибини пам`яті його кохання, і біль втрати, і круговерть війн та режимів, і радощі та горе в родині, і гріхи й каяття…

З читацьких відгуків:

«Книга просто чудова. Компліменти на адресу автора з боку таких «метрів», як Забужко, Курков, та інші не були марними. Написано легко, життєво і цікаво. Давно не отримувала такого задоволення від книги українського автора».

«Супер книга!!! стоя аплодирую автору. Смотрела экранизацию... ну что сказать... слабенько... актеры красивые и все.... а книга завораживает, читала вся семья, друзья, в Казахстане... тоже читают... спасибо автору...».Малярчук Таня. Біографія випадкового чуда : роман
/ Т. Малярчук. – Харків, 2012. – 224 с.

«Біографія випадкового чуда» — роман, що написала українська письменниця Таня Малярчук та вперше опублікувався у видавництві "Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля» 2012 року.

Лєна з дитинства була особливою: без царя в голові, навіть Бог у неї був позичений. Якось Лєна облишила молитися — і нічого, грім не побив, і кульова блискавка, що колись спалила її улюблену виховательку, оминула. Але втратити віру в чудо їй не дала диво-жінка, яка нагодилася рятувати її земляків, поки сама, уже доросла, Лєна тренувалася на бездомних собаках.
Чим обернеться власна спроба героїні допомогти ближньому — польотом над гніздом зозулі чи вознесінням?Портер Елеанор. Полліанна дорослішає
/ Е. Портер. – Тернопіль, 2016. – 368 с.

Роман американської письменниці Елеонор Портер, уперше надрукований у 1913 році, відомий в усьому світі. За мотивами твору зняті телесеріали і фільми. Секрет популярності роману полягає у принадливості образу Полліанни — сонячної дівчинки, «дівчинки-радості». Це захоплива розповідь про дванадцятирічне чарівне створіння, з появою якого змінилося життя в провінційному містечку.

Цей твір є продовженням роману "Полліанна". Ви дізнаєтеся, як склалася подальша доля сонячної дівчинки. Ви знову зустрінетесь з уже відомими вам персонажами в нових життєвих ситуаціях. Познайомитеся і з новими героями - усіма тими, кого Полліанна навчила грі в радість. Ця книжка, безперечно, змінила на краще й життя багатьох читачів. Для молодшого і середнього шкільного віку. Для дітей молодшого та середнього шкільного віку.Роздобудько Ірен. Подвійна гра в чотири руки : роман
/ І. Роздобудько. – Харків, 2016. – 170 с.

Юна Марія Гурчик обожнює дві речі: детективи доктора Шерла та розслідування загадкових злочинів. Ось і цього разу норовлива генеральська дочка не може відмовитись від нової справи! Убито талановитого інженера, а з його дому викрадено креслення нової моделі аероплана. Ниточка розслідування приводить Мусю до пароплава «Цариця Дніпра». Десь на його палубі серед респектабельних пасажирів зачаївся вбивця… Не вагаючись, відчайдушна дівчина вирушає у смертельно небезпечний круїз. Під підозрою всі! Та не всі виживуть…

З читацьких відгуків. Легка і хороша книга. Ніби, подивилася гарне кіно. Герої живі й позитивні. Мила романтична й інтригуюча кримінальна історія, доречні дотепні жарти. Сюжет роману не надто оригінальний, навіть передбачуваний (я вичислила злочинця досить швидко, що зовсім не характерно для мене), але читати було приємно: витримано стилістично, пізнавально, кінематографічно, я би сказала!Талан Світлана. Спокута : роман
/ С. Талан. – Харків, 2017. – 304 с.

Світлана Талан — українська письменниця. Пише романи в жанрі «реальних історій», які їй підказує життя. Усі її твори на гостросоціальну тематику. Незмінним лишається єдине: головна героїня її книжок — жінка-українка, вольова, зворушлива, ніжна, чуттєва, яка іноді помиляється, але її завжди веде за собою любов: до чоловіка, до дітей, до батьківщини.

Що робити, коли життєва стежина веде нас до труднощів та незгод? Як їх долати? Як витримати баланс і пережити негаразди? Ця книга — про найдорожчих, про найрідніших, про найближчих — сім’ю. Вчинки наших батьків і дідів мають безпосередній вплив на наше сьогоднішнє життя. Часто діти несуть хрест заміть своїх батьків і, опиняючись у скрутних ситуаціях, змушені спокутувати гріхи рідних. Книга про сімейні зв’язки, складні взаємини, переплетіння доль, надію на краще майбутнє і силу любові.Фіалко Ніна Іванівна. Зламані жоржини : роман
/ Н. Фіалко. – Тернопіль, 2016. – 304.

Ніна Іванівна Фіалко уродженка села Косенівка Уманського району Черкаської області. Автор жіночих гостросюжетних романів "Небезпечна межа", "Родинні гріхи", "Повертайтесь, журавлі, додому".

Роман “Зламані жоржини” оповідає непросту долю вчительки Галини Павлівни Ковальчук. Карколомний сюжет, несподівані повороти долі головної героїні, заплутані життєві ситуації – саме це вирізняє даний твір з-поміж інших жіночих романів. Для широкого загалу читачів.


Медіатека бібліотеки. З надходжень 2018-2019 рр. 1. 530.1(075.3)
  Ш95
  QuantumPhysics v 2.10. Індивідуальна робота студентів з лабораторного практикуму "Квантова фізика" [Електронний ресурс]
  / С. В. Шульга. – Електронна прикладна програма, електронні дані. – Кропивницький : Ексклюзив Систем, 2018. – Ел. опт. диск (CD-ROM)
  Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
 2. 901
  E45
  Вінницька державна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва. ГО "Асоціація бібліотек Вінниччини". Усна історія: теорія, метод, джерело [Електронний ресурс] : 4 Міжнародна науково-практична конференція. 24-26 жовтня 2018 р.
  / Вінницька ОНУБ ім. К. А. Тімірязєва. – Електрон. дан. База даних (на базі ІРБІС64). – Вінниця, 2018
  Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
 3. 781
  А22
  ВДПУ. Авторський концерт композитора Едуарда Бриліна присвячений 100-річчю університету
  / Вінницький держ. пед. ун-т ім. М. Коцюбинського, Ін-т педагогіки, психології і мистецтва. – Вінниця, 2012. – Ел. опт. диск (DVD-ROM) видео. DVD-video
  Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
 4. 9У(Він)
  П68
  Громадська газета Вінниччини "Правди сила". Правди сила : цикл передач [Електронний ресурс]
  . – Відео в форматі .MP4. – Вінниця : медіа-центр "Власно", 2017
  Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
 5. 781
  К18
  Камерний оркестр "Арката" [Звукозапис] [Електронний ресурс] : художній керівник і деригент Георгій Курков
  / запис музики, мастерінг: Пьотр Черни; дизайн: Норберт Божар, Ольга Балокіна : аранжування Георгій Курков. – Електрон. муз. дані. – Вінниця, 2008 : зв.
  Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
 6. 7А(07)(075.3)
  К20
  Каплінський Василь Васильович. Основи виховної діяльності вчителя фізичної культури [Електронний ресурс] : навч. посіб. : ситуаційні задачі
  / В. В. Каплінський, І. О. Асаулюк. – Електрон. відео. дані в форматах: .avi, .mp4, .wmv. – Вінниця : Едельвейс і К, 2014. – 291 с
  Примірники: всього:2 - ЗЕІ(2)
  На дису - 49 відеофрагментів (педагогічних ситуацій) до розділів книги "Основи виховної діяльності вчителя фізичної культури "
 7. 781
  К63
  Кому вниз. Музика високого духу (1989-1996) [Електронний ресурс]
  / бас-гітара С. Степаненко, гітара В. Мілюгін, ударні Є. Разін, лідер-гітара В. Макаров, вокал, клавіші А. Середа. – Електрон. музичні дані. – Киiв : Атлант ЮЕмСі, 2008 : зв. – (Стозір'я. Б-ка укр. родини: Творці музики)
  Примірники: всього:3 - ЗЕІ(3)
 8. 78У
  Л47
  Микола Леонотович [Електронний ресурс]
  / виконавці: Нац. заслуж. академ хор ім. Г. Верьовки, Нац. заслуж. капела України "Думка, Хор Нац. муз. Академії України, Муніц. академічний камерн. хор"Київ", Великий хор і нац. заслуж. симфон. оркестр України. – Електрон. музичні дані. – Киiв : Атлант ЮЕмСі, 2007 : зв. – (Стозір'я. Б-ка укр. родини: Творці музики)
  Примірники: всього:2 - ЗЕІ(2)
 9. 781
  О-64
  Орган Кам'янець-Подільського Кафедрального собору [Електронний ресурс] = Organy Katedry Kamienieckiej : укл.: Г. Курков
  / запис: Пьотр Грінгольц . – Електрон. зв. дані – 2002. – (Музика в монастирських мурах)
  Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
 10. 378
  C91
  Сучасні інформаційні технології та інноваційні методики навчання в підготовці фахівців: методологія, теорія, досвід, проблеми [Електронний ресурс] : 11 Міжнародна науково-практична конференція : 14-16 травня 2012
  / фотоматеріали. – Електрон. граф. дані. – Вінниця : Techno Prof Inform, 2012 : кол.
  Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
 11. 781
  Т39
  Ти танго заспівай мені [Електронний ресурс] = Please, sing this tango for me : до 100-річчя з дня народження Богдана Веселовського : пісні Богдана Веселовського співає Василь Бокоч
  / проект І. Осташа ; муз. супровід Естрадно-симфонічний оркестр, Академічний оркестр народної та популярної музики. – Електрон. дані. – 2015 : зв.
  Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
 12. 781
  Т39
  Ти танго заспівай мені [Електронний ресурс] = Please, sing this tango for me : до 100-річчя з дня народження : вибрані записи Богдана Веселовського (1950-60-ті рр.)
  / проект І. Осташа. – Електрон. дані. – 2015 : зв.
  Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)
 13. 02
  Б59
  Управління культури і мистецтв Вінницької обласної державної адміністрації. Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва. Громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини».
  Бібліотека в умовах сучасності і конструювання майбутнього [Електронний ресурс] : науково-практична конференція : до 110-ї річниці заснування ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва. – Електрон. текст. та граф. дані в форматах .doc та .pdf : бібліотека матеріалів на базі АБІС ІРБІС.
  – Вінниця, 2017
  Примірники: всього:1 - ЗЕІ(1)


Повний список мультимедійних надходжень 2017-2019 рр. надходження

Мультимедійні видання (інформаційний список)

З наукового доробку викладачів університету.
Книжкові видання 2019 р.

 1. 78(075.3)
  Б87
  Брилін Едуард Борисович. Теорія і практика музично-творчого розвитку студентів мистецьких спеціальностей : навчально-методичний посібник
  / Е. Б. Брилін. – Вінниця : Нова Книга, 2019. – 168 с
  Примірники: всього:2 - НАВЧ. ВІДДІЛ(1), (1)
 2. 001(075.3)
  Г82
  Гриб Віталій Іванович. Філософія науки : навчально-методичний посібник
  / В. І. Гриб; Вінницький державний педагогічний університет ім. Михайла Коцюбинського. – Вінниця : Нілан ЛТД, 2019. – 224 с
  Примірники: всього:2 - НАВЧ. ВІДДІЛ(1), ЗБЕРІГАННЯ(1)
 3. 7А.06(083)
  Д72
  Драчук С. П. Біомеханіка людини : тлумачний словник-довідник
  / С. П. Драчук, В. Ю. Богусласька, О. Г. Сокольвак. – 2-ге вид., доопрацьов. та допов. – Вінниця : Твори, 2019. – 396 с
  Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
 4. У6
  К84
  Крупка Віктор. Химерник : поезія
  / В. Крупка. – Вінниця : Дім Химер, 2019. – 144 с. : іл.
  Примірники: всього:2 - (2)
 5. 54
  С15
  Сакалова Г. В. Дослідження ефективності очищення стічних вод від іонів важких металів з використанням природних адсорбентів : монографія
  / Г. В. Сакалова ; Міністерство освіти і наки України, Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського. – Вінниця : Твори, 2019. – 91 с. : іл.
  Примірники: всього:1 - ЗБЕРІГАННЯ(1)
 6. 8Ю(075.3)
  Т48
  Ткаченко Вікторя Іванівна. Дитяча література : навчально-методичний посібник для студентів ступеня вищої освіти бакалавр
  / В. І. Ткаченко. – Вінниця : Твори, 2019. – 156 с
  Примірники: всього:2 - НАВЧ. ВІДДІЛ(1), ЗБЕРІГАННЯ(1)

З наукового доробку викладачів університету.
Статті з періодичних видань 2018-2019 рр.

 1. Акімова О. Педагогічна обдарованість як важлива передумова професійно-педагогічної діяльності / О. Акімова, М. Коваль // Рідна школа. – 2018. – № 9-12. – С. 27-31
 2. Білоус В. Наукометричні та бібліометричні практики у діяльності бібліотеки закладу вищої освіти / В. Білоус // Рідна школа. – 2018. – № 9-12. – С. 66-70
 3. Блажко, О. Концептуальні засади методичної підготовки майбутніх учителів хімії профільної школи у закладах вищої освіти / О. Блажко // Рідна школа. – 2018. – № 9-12. – С. 44-48
 4. Вишивана Н. Міжнародна навчальна програма "DLL - вчимося навчати німецької" для підготовки вчителів нової генерації у вінницькому педуніверситеті / Н. Вишивана, К. Посецька // Рідна школа. – 2018. – № 9-12
 5. Григорович, Ольга. Формування інноваційної культури педагога як стратегічна мета національної освіти / Ольга Григорович, Олена Демченко, Наталія Родюк // Рідна школа. – 2018. – № 9-12. – С. 32-38
 6. Гуревич Р. Інформатизація освіти: позитивні здобутки та деякі негативні наслідки / Р. Гуревич, Н. Опушко // Рідна школа. – 2018. – № 9-12. – С. 9-14
 7. Загородній С. Профільне навчання як ключове питання модернізації системи загальної середньої освіти / С. Загородній // Рідна школа. – 2018. – № 9-12. – С. 54-58
 8. Зузяк Т. Практична професійно-педагогічна підготовка вчителів у вищих педагогічних закладах м. Вінниці (1920-1930 рр.) / Т. Зузяк // Рідна школа. – 2018. – № 9-12. – С. 71-76
 9. Кобися А. Змішане навчання в умовах інформаційно-освітнього середовища закладу вищої освіти / А. Кобися, В. Кобися // Рідна школа. – 2018. – № 9-12. – С. 59-65
 10. Коломієць А. Розвиток іншомовної компетентності майбутніх магістрів педагогічної освіти в контексті євроінтеграційних процесів / А. Коломієць, Є. Громов // Рідна школа. – 2018. – № 9-12. – С. 15-21
 11. Коломієць Д. Концептуальні засади суб’єкт-суб’єктивної взаємодії викладачів і студентів у педагогічному університеті / Д. Коломієць, Г. Ніщук // Рідна школа. – 2018. – № 9-12. – С. 39-43
 12. Лазаренко, Н. Напрями інтеграції вищої школи України в європейський освітній простір / Н. Лазаренко // Рідна школа. – 2018. – № 9-12. – С. 3-8
 13. Паламарчук О. Психологічні особливості формування соціальної компетентності сучасної молоді / О. Паламарчук // Рідна школа. – 2018. – № 9-12. – С. 21-26
 14. Пахальчук Наталя. Використання ботмерівської гімнастики в роботі з молодшими школярами / Наталя Пахальчук // Початкова школа. – 2019. – № 3. – С. 50-53
 15. Пахальчук Наталя. Підготовка фахівців дошкільної та початкової освіти до національно-патріотичного виховання дітей / Н. Пахальчук, О. Голюк, Г. Кіт // Рідна школа. – 2018. – № 9-12. – С. 49-53
 16. Ткаченко Вікторя Іванівна. Дитяча література : навчально-методичний посібник для студентів ступеня вищої освіти бакалавр / В. І. Ткаченко. – Вінниця, 2019З надходжень Інституційного репозитарію.
Видання 2019 р. (несортований список)

 1. Пряно-ароматичні та цибулинні овочеві культури

  Князюк, О. В.; Knyazyuk, O. V. (Вінниця: ТОВ «Нілан-ЛТД», 2019)
  У монографії представлений матеріал,в основу якого покладено аналіз наукової інформації та результати досліджень проведених на навчально-дослідних ділянках Новоушицького технікуму Подільського аграрно-технічного університету. ...
 2. Актуальні проблеми підготовки вчителя трудового навчання та технологій: теорія, досвід, проблеми: збірник наукових праць
  Невідомий автор (ПП Балюк І.Б., 2019)
  У збірнику наукових праць висвітлено актуальні проблеми підготовки вчителя трудового навчання та технологій, зокрема психолого-педагогічні проблеми підготовки, теоретико-методологічні засади впровадження інформаційно-ком ...
 3. Й. Маєвський – організатор повстанського руху на Поділлі у 1918-1919 рр.
  Левчук, Д.; Levchuk, D. (Вінниця : ТОВ «ТВОРИ», 2019)
  У статті зроблено спробу розкрити маловідомі епізоди повстанського руху на Поділлі у кінці 1918 – початку 1919 рр. і висвітлити діяльність колишнього члена Української Центральної Ради Йосипа Альбіновича Маєвського з ...
 4. Формування позитивного іміджу закладу загальної середньої освіти в контексті його інноваційного розвитку
  Присяжнюк, Л.А.; Prysyazhnyuk, L.A.; Кук, Томаш; Kuk, Tomasz (Херсон, 2019)
  У статті актуалізується проблема формування позитивного іміджу закладу загальної середньої освіти в умовах об’єктивних змін, спричинених реформуванням цієї ланки освітньої системи. Проведений теоретичний аналіз дозволив ...
 5. Моделювання складних геометричних форм засобами графічного редактора «КОМПАС-3D»
  Гаркушевський, В.С.; Гаркушевский, В.С.; Garkushevsky, V.S.; Цвілик, С.Д.; Цвилык, С.Д.; Tsvilik, S.D.; Гордєєв, В.В.; Гордеев, В.В.; Gordeyev, V.V. (Вінниця: ПП Балюк І.Б., 2019)
  У статті зазначаються основні риси й характеристики системи комп’ютерного моделювання «Компас-3D». Вивчено можливості моделювання тривимірних тіл складної геометричної форми, що застосовуються у проектно-конструкторської ...
 6. Теоретичні аспекти формування у майбутніх учителів трудового навчання та технологій художньо-естетичної компетентності
  Марущак, О.В.; Marushchak, O.V. (Київ: ГО «Київська наукова організація педагогіки та психології», 2019)
  У статті визначено теоретичні основи формування у майбутніх учителів трудового навчання та технологій художньо-естетичної компетентності; наголошено, що професійна діяльність у межах полікультурного освітнього простору на ...
 7. Питання соборності українських земель у міжнародних відносинах 1918 – 1919 рр.
  Криворучко, Олександр; Криворучко, Александр; Kryvoruchko, Olexandr (Вінниця: ТОВ «ТВОРИ», 2019)
  У статті досліджуються передумови та наслідки об’єднання УНР і ЗУНР в єдиний державний організм через призму міжнародних відносин періоду формування основ Версальсько-Вашингтонської системи, проаналізовано перші кроки на ...
 8. Трансформація історико-філософських уявлень про повсякдення в зарубіжній історіографі
  Коваль, Олег; Koval, Oleh (Вінниця: ТОВ «ТВОРИ», 2019)
  У статті узагальнюються історико-філософські підходи та їх трансформації у розгляді повсякдення в західній історіографії. Розкривається важливість розуміння відмінностей песимістичного, феноменологічного, екзистенціального, ...
 9. Практическое занятие как форма квазипрофессиональной подготовки будущих воспитателей одаренных детей
  Демченко, Е.П.; Демченко, О.П.; Demchenko, О.Р. (Барановичи, 2019)
  Важной задачей современной высшей школы является изменение направленности будущих воспитателей в профессиональной деятельности на «среднего ребенка» с условной возрастной нормой развития и ее переориентация на работу с ...
 10. Зузяк Т. П. Становлення й розвиток педагогічної освіти на Поділлі (кінець ХVІІІ – початок ХХ століття) : монографія / Тетяна Зузяк. Вінниця : Нілан - ЛТД, 2017. 452 с.
  Зінько, Олена; Зинько, Елена; Zinko, Olena (Вінниця: ТОВ «ТВОРИ», 2019)
  У статті прорецензована монографія, в якій розглянуто процес становлення й розвитку педагогічної освіти на Поділлі кінця ХVІІІ – початку ХХ століття. В монографії Зузяк Т. П. проаналізовано становлення навчальних закладів ...
 11. Англійська література у контексті творчих та читацьких уподобань П.І. Чайковського
  Шатковська, І.; Шатковская, И.; Shatkovska, I. (Вінниця : ТОВ «ТВОРИ», 2019)
  У статті розглянуто інтереси та уподобання П. І.Чайковського у галузі англійської літератури. Розкрито місце і роль творчості британських літераторів у формуванні естетичних поглядів російського композитора. Охарактеризовано ...
 12. Ботаніка (Вегетативні та генеративні органи рослин. Відтворення і розмноження рослин. Екологічні групи та життєві форми рослин)
  Шевчук, О.А.; Shevchuk, O. A (Вінниця, 2019)
  Знання морфології рослин та особливо морфогенезу сільськогосподарських, декоративних культур, необхідні фахівцям для визначення морфологічний особливостей та відмінностей сортів культурних та різних видів дикоростучих ...
 13. Особливості естетичного виховання дітей у процесі ознайомлення з декоративно-ужитковим мистецтвом: критерії і показники
  Мазур, К.В.; Мазур, Е.В.; Mazur, K.V.; Король, А.В.; Korol, A.V. (Херсон, 2019)
  Статтю присвячено проблемі естетичного виховання дітей старшого дошкільного віку в процесі знайомства з декоративно-ужитковим мистецтвом, визначенню критеріїв і показників їхньої естетичної вихованості. На підставі ...
 14. Інтегративна природа декоративно-ужиткового мистецтва як засіб розвитку індивідуальності педагога
  Марущак, О.В.; Marushchak, O.V. (Wloclawek, Republic of Poland, 2019)
  У статті зазначено, що інтегративна природа декоративно-ужиткового мистецтва є основною причиною його успішної пристосованості у світі сучасного мистецтва; визначено сфери прояву та властивості інтегративної природи ...
 15. Кінний бій між Російською та Австро-Угорською кіннотою під Городком на початку Першої Світової війни (серпень 1914 року)
  Науменко, Андрій; Naumenko, Andrii (Вінниця: ТОВ «ТВОРИ», 2019)
  У статті на основі аналізу комплексу джерел та літератури аналізується перебіг бою під Городком у серпні 1914 року, особливості застосування австро-угорських та російських військ. Визначено обставини перемоги російської ...
 16. «Великий терор» в Україні: німецька операція 1937 -1938 років / упоряд. Альфред Айсфельд, Наталія Сердюк. – K.: К.І.С., 2018. – 1248 с. : Рецензія
  Кравченко, Павло; Кравченко, Павло; Kravchenko, Pavlo (Вінниця : ТОВ «Нілан-ЛТД», 2019)
  У статті прорецензований збірник документів, матеріали якого висвітлюють у хронологічній послідовності процес підготовки і проведення органами НКВС УРСР масової «німецької операції» — складової «Великого терору» в СРСР ...
 17. Підвищення ефективності навчальної діяльності на заняттях з матеріалознавства і технологій виробництва конструкційних матеріалів
  Шимкова, І.В.; Шимкова, И.В.; Shymkova, I.V.; Кашуба, А.В.; Kashuba, A.V. (Вінниця: ПП Балюк І. Б., 2019)
  Стаття присвячена створенню та використанню кросвордів як нової форми професійної підготовки студентів на заняттях з дисципліни «Матеріалознавство та технології виробництва конструкційних матеріалів» для забезпечення ...
 18. Сущность и особенности педагогических условий профессиональной самореализации студентов высших учебных заведений
  Поселецька, К. А.; Поселецкая, Е. А.; Poseletska, K. A. (Дрогобич: Видавничий дім "Гельветика", 2019)
  Статья посвящена обобщению результатов исследований научной категории «педагогические условия» в контексте проблемы профессиональной самореализации студентов высших учебных заведений. В статье представлены и описаны ...
 19. Ботаніка. Змістові модулі 6, 7 та 8. Відділ Водорості. Вищі спорові рослини. Відділи Папоротеподібні та Голонасінні : методичні розробки для виконання лабораторних занять
  Шевчук, О.А.; Shevchuk, O. A; Голунова, Л.А.; Golunova, L. A. (Вінниця, 2019)
  Методичні розробки для виконання лабораторних занять «Ботаніка. Змістові модулі 6, 7 та 8. Відділ Водорості. Вищі спорові рослини. Відділи Папоротеподібні та Голонасінні» забезпечують вивчення анатомічної будови нижчих ...
 20. Метод проектів як основа професійної підготовки вчителя трудового навчання
  Глуханюк, В.М.; Глуханюк, В.Н.; Gluhanyuk, V.M.; Соловей, В.В.; Solovei, V.V.; Шевцова, Л.О.; Шевцова, Л.А.; Shevtsova, L.O. (Вінниця: ПП Балюк І. Б., 2019)
  Розкрито зміст поняття педагогічної технології в навчально-виховному процесі вузу. Обґрунтовано необхідність використання методу проектів у трудовому навчанні. Звернуто увагу на особливості розвитку творчих здібностей ...
 21. «Фізики» чи «лірики»?: відображення дискусії 1960-х рр. у радянській карикатурі
  Гела, О.; Gela, O. (Вінниця : ТОВ «ТВОРИ», 2019)
  У статті аналізується перцепція «дискусії фізиків та ліриків» крізь призму радянської карикатури в 1960-х рр. ХХ ст. Виявлено, що карикатури відповідали суспільному та культурному контексту, відображаючи загальносоюзну ...
 22. Міжнародно-політичні наслідки й фронтири Тридцятилітньої війни (1618-1648): історичний, дипломатичний та інституціональний дискурси
  Ціватий, Вячеслав; Циватый, Вячеслав; Tsivatyi, Viacheslav (Вінниця : ТОВ «Нілан-ЛТД», 2019)
  У статті проаналізовано події та наслідки Тридцятилітньої війни (1618 - 1648) для нової європейської дипломатії та політико-інституціонального розвитку Європи. Увагу акцентовано на дипломатичному інструментарії, національній ...
 23. Розвиток творчого мислення під час навчання основ дизайну як засіб професійного становлення майбутніх учителів трудового навчання та технологій
  Марущак, О.В.; Marushchak, O.V.; Бербега, І. М.; Бербега, И.Н.; Berbeha, I.M.; Бойчук, С.О.; Бойчук, С.А.; Boichuk, S.O. (Berlin (Берлін). – Warszawa, 2019)
  У статті схарактеризовано особливості розвитку творчого мислення під час навчання основ дизайну як засобу професійного становлення майбутніх учителів трудового навчання та технологій; розглянуто особливості мислення художника ...
 24. Актуальність правових та морально-політичних настанов видатного англійського мислителя ХVI-XVII ст. Френсіса Бекона
  Гриб, В.; Grib, V.; Конотопенко, О.; Конотопенко, А.; Konotopenko, O. (Вінниця: ТОВ «ТВОРИ», 2019)
  В статті розглядаються правові та морально-політичні настанови видатного англійського мислителя, його міркування про доцільність поєднання спеціально-наукових знань та пріоритетність знань про суспільство, освіченість на ...
 25. Пізнавально-синкретична складова в підготовці майбутніх вихователів до розвитку соціальної обдарованості дітей
  Демченко, О.П.; Демченко, Е.П.; Demchenko, О.Р.; Вацьо, М.В.; Vatsyo, М.V. (Кам’янець-Подільський, 2019)
  Обґрунтовано необхідність здійснення психолого-педагогічного супроводу обдарованих дітей у закладі освіти фахівцями з відповідною компетентністю. Виокремлено перспективні напрями спеціальної підготовки майбутніх педагогів ...
 26. Вплив стимулюючих препаратів на морфометричні показники проростків та посівні якості насіння квасолі
  Шевчук, О.А.; Shevchuk, О. А.; Кравчук, Г. І.; Кравчук, Г. И.; Kravchuk, G. I.; Вергеліс, В. І.; Вергелис, В. И.; Vergelis, V. I.; Врадій, О. І.; Врадий, О. И.; Vradiy, O. I. (2019)
  В статті представлені результати досліджень по вивченню впливу стимулюючих препаратів – Бурштинової кислоти (1 г/л), Гетероауксину (0,2 г/л), Реастиму (1 г/л) та Епіну (1 мл/л) на морфометричні показники проростків та ...
 27. Етнічне відродження національно-культурних громад в період державної незалежності України: мовний аспект
  Москвічова, Юлія; Москвичёва, Юлия; Moskvichova, Yuliia (Вінниця: ТОВ «ТВОРИ», 2019)
  В статті висвітлено процес відродження національних меншин періоду незалежності України, розглянуто етнічний склад населення країни. Акцентовано увагу на такому прояві національно-культурного відродження, як створення та ...
 28. Професійна компетентність з безпеки життєдіяльності та основ охорони праці як чинник професіоналізму майбутнього педагога
  Марущак, О.В.; Marushchak, O.V. (Рівне: НУВГП, 2019)
  У статті обґрунтовано необхідність формування у майбутніх педагогів у галузях технологічної та професійної освіти професійної компетентності з безпеки життєдіяльності та основ охорони праці. Лабораторна схожість насіння бобів кормових за використання стимуляторів росту
НАШІ ПАРТНЕРИBesucherzahler
счетчик посещений